Харківський окружний адміністративний суд 61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
18.10.2010 р. № 2-а-10703/10/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді - Супрун Ю.О.,
при секретарі судового засідання - Гетьман Н.В.,
за участю:
прокурора - Дитиненко А.В.,
представника позивача - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду справу за адміністративним позовом Харківського міжрайонного транспортного прокурора в інтересах Держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Харківській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
Харківський міжрайонний транспортний прокурор в інтересах Держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Харківській області звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2, в якому просить суд: стягнути з відповідача на користь Державного бюджету України заборгованість зі сплати фінансових санкцій у розмірі 1700 грн..
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що за результатами перевірки, проведеної державним інспектором територіального управління Головавтотрансінспекції в Харківській області 09.12.2009 року, складено акт про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 139540, про що ознайомлено відповідача, і згідно якого було виявлено факти порушення відповідачем чинного законодавства. У зв'язку з цим начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Харківській області 25.01.2010 року було винесено постанову за № 092222 про застосування фінансових санкцій у розмірі 1700 грн. Зазначена постанова відповідачу була направлена, в адміністративному та судовому порядку не оскаржувалась. На даний час дана сума штрафу відповідачем не сплачена.
В судовому засіданні прокурор та представник позивача підтримали заявлені позовні вимоги в повному обсязі та просили їх задовольнити, посилаючись на обставини, що викладені в адміністративному позові.
18.10.2010 року представником позивача ОСОБА_1, до суду було подано заяву про уточнення позовних вимог в якій представник просив вважати в якості позивача територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Харківській області.
Відповідач у судове засідання не зявився, про час та місце розгляду справи повідомлявся повістками з поштовими повідомленнями. У відповідності до ст. 35 КАС України відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання. Відповідач відзив на позов не надав, правом участі в судовому засіданні не скористався. Таким чином, суд вважає, що відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання, його відсутність в судовому засідання не перешкоджає розгляду справи, слід розглянути справу за наявними в ній матеріалами.
Суд, вислухавши пояснення прокурора та представника позивача, дослідивши матеріали справи, встановив наступні обставини.
Відповідно до п. 4 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 №1190, Головавтотрансінспекція, як урядовий орган державного управління, відповідно до покладених на неї завдань, здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм і стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів.
Згідно п.1 Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 14.12.2005 №888 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України за №1573/11853 від 28.12.2005, основним завданням територіальних управлінь Головавтотрансінспекції у відповідному регіоні є здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання усіх форм власності вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування, а також здійснення державного контролю за суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування.
Відповідно до ст. 60 Закону України Про автомобільний транспорт за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції у вигляді штрафу. Накладати такі санкції від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту уповноважені посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.
Згідно вимог ст. 6 Закону України Про автомобільний транспорт державний контроль автомобільних перевізників посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення рейдових перевірок.
Відповідно до Витягу є Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців ОСОБА_2 проживає за адресою: 61202, Харківська область, місто Харків, Дзержинський район, вул. Ахсарова, будинок 18, квартира, 28. Реєстраційний номер фізичної особи-підприємця за № 20032481537 від 08.02.2008 року.
09.12.2009 року уповноваженою особою Інспекції було проведено перевірку транспортного засобу, що використовується відповідачем для автомобільних перевезень, в результаті якої виявлено порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт, а саме у водія неоформлені необхідні документи, відсутня ліцензійна картка, про що складено акт про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 139540.
Відповідно до ст. 48 Закону України "Про автомобільний транспорт" автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.
На підставі зазначеного акту позивачем було винесено постанову про застосування фінансових санкцій № 092222 від 25 січня 2010 року, якою до відповідача застосовано фінансові санкції у розмірі 1 700 грн.
Вищезазначену постанову було направлено відповідачу, що підтверджується копією реєстру вихідної кореспонденції від 27.01.2010 року № 21-3-7-254.
Пунктом 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року № 1567 передбачено, що фінансова санкція повинна бути перерахована субєктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом 15 днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Постанова про застосування фінансових санкцій була направлена відповідачу, але до цього часу відповідач накладені фінансові санкції не сплатив.
Доказу того, що зазначена постанова була оскаржена відповідачем до Інспекції або до суду не надано.
Таким чином суд приходить до висновку, що постанова від 25.01.2010 року № 092222 про застосування фінансових санкцій на момент розгляду справи є чинною, у встановлено законом порядку не оскаржена та не скасована, заявлені позовні вимоги є належним чином обґрунтовані, відповідають вимогам діючого законодавства, а тому підлягають задоволенню в повному обсязі
Відповідно до ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 8-14, 71, 94, 160-164, 167, 186 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Харківського міжрайонного транспортного прокурора в інтересах Держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Харківській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код 20032481537) на користь Державного бюджету України (ГУДКУ у Харківській області, МФО 851011, р/р 31114106700005, УДК у Комінтерніському районі м. Харкова, код 24134589, код платежу 21081100) заборгованість зі сплати фінансових санкцій у розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня її проголошення, у разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, встановлених законом, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного проваджені або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено 22 жовтня 2010 року.
Суддя Супрун Ю.О.