ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 У Х В А Л А
судового засідання про передачу адміністративної справи до іншого адміністративного суду
03 листопада 2015 року № 813/5037/15
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої судді Потабенко В.А.
за участю секретаря судового засідання Бігуна Н.Т.,
за участю:
представника позивача ОСОБА_1, згідно довіреності,
відповідач не прибув,
представника третьої особи ОСОБА_2, згідно довіреності,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові питання передачі до іншого адміністративного суду адміністративної справи за позовом Державної фінансової інспекції у Львівській області до ОСОБА_3, третя особа виконавчий комітет Славської селищної ради, про стягнення коштів, -
в с т а н о в и в:
Державна фінансова інспекція у Львівській області (далі ДФІ у Львівській області, позивач) звернулася до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до ОСОБА_3 (далі ОСОБА_3, відповідач), третя особа виконавчий комітет Славської селищної ради (далі ВК Славської СР, третя особа), про стягнення коштів в сумі 15190,00 грн.
В судовому засіданні від 03.11.2015 року судом поставлено на обговорення питання про передачу даної адміністративної справи за територіальною підсудністю до Окружного адміністративного суду міста Києва.
Представник позивача в судовому засіданні вирішення питання передачі даної адміністративної справи за територіальною підсудністю залишила на розсуд суду.
Відповідач в судове засідання не прибув, відношення до позову та причин неявки суду не повідомив. На адресу суду повернувся конверт з судовою повісткою з відміткою органу поштового звязку "за закінченням терміну зберігання". Однак, враховуючи те, що судова кореспонденція скеровувалася на зареєстровану у встановленому законом порядку адресу відповідача, суд дійшов висновку, що відповідач належним чином, в силу приписів ст.ст. 33-35 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України), повідомлений про час та місце розгляду справи.
Представник третьої особи в судовому засіданні вирішення даного питання залишив на розсуд суду.
Розглянувши питання доцільності передачі даної справи за територіальною підсудністю, суд дійшов наступного висновку.
Згідно ч. 1 ст. 19 КАС України, адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених вказаним Кодексом.
Позивачем у позовній заяві було вказано, що відповідач зареєстрований за адресою, що територіально підсудна Окружному адміністративному суду міста Києва.
З метою підтвердження вищевказаного, 09.10.2015 року судом було скеровано запит до адресно-довідкового бюро Головного управління Державної міграційної служби України в місті Києві.
Згідно наданої 21.10.2015 року відповіді на даний запит, відповідач ОСОБА_3 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) зареєстрований за адресою: 02091, м. Київ, вул. Горлівська, 124/3 (гурт., кім. № 39).
Правові підстави та порядок передачі адміністративної справи до іншого суду визначено статтею 22 КАС України.
Так, відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 22 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншому адміністративному суду, якщо після відкриття провадження у справі з'ясувалося, що справа територіально підсудна іншому суду.
Враховуючи все вищевказане, суд дійшов висновку, що дану адміністративну справу слід передати на розгляд до Окружного адміністративного суду міста Києва.
Згідно ч. 8 ст. 22 КАС України, спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
Враховуючи вищенаведене та керуючись ст.ст. 19, 22, 128, 160, 165, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
адміністративну справу № 813/5037/15 за позовом Державної фінансової інспекції у Львівській області до ОСОБА_3, третя особа виконавчий комітет Славської селищної ради, про стягнення коштів в сумі 15190,00 грн.передати на розгляд Окружного адміністративного суду міста Києва.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом 5 днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст ухвали виготовлено 06.11.2015 року.
Суддя Потабенко В.А.