Ухвала суду № 53229480, 06.11.2015, Господарський суд Сумської області

Дата ухвалення
06.11.2015
Номер справи
920/1003/15
Номер документу
53229480
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

06.11.2015 Справа № 920/1003/15

Суддя господарського суду Сумської області Соп'яненко О.Ю., розглянувши матеріали справи № 920/1003/15, порушеної

за заявою голови ліквідаційної комісії Комунального підприємства "Білопільський житловик", м. Білопілля, Сумська область

до боржника Комунального підприємства "Білопільский житловик" (41800, Сумська область, м. Білопілля, вул. Червона площа, 6, код ЄДРПОУ 33429830)

про визнання банкрутом

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою господарського суду від 16.07.2015 року було порушено провадження у даній справі про банкрутство КП "Білопільський житловик".

Постановою господарського суду від 08.09.2015 року було визнано КП "Білопільський житловик" банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено голову ліквідаційної комісії - Мороза Валерія Васильовича.

14.09.2015 року на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України було опубліковано оголошення про визнання Комунального підприємства "Білопільский житловик" (41800, Сумська область, м. Білопілля, вул. Червона площа, 6, код ЄДРПОУ 33429830) банкрутом та встановлено граничний строк на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника 15.10.2015 року.

Частиною 1 статті 2 Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» встановлено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України.

Сумська Об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Сумській області звернулася до господарського суду з клопотанням № 6628/9/18-15-10-020 від 12.10.2015 року про звільнення від сплати судового збору.

В обґрунтування поданого клопотання зазначено, що Сумська ОДПІ Головного управління ДФС у Сумській області фінансується за рахунок коштів Державного бюджету України і є не прибутковою, а кошти на справляння судового збору при подачі заяв про визнання кредиторських вимог державним бюджетом не закладені, що унеможливлює сплату судового збору. На підтвердження заявленого клопотання надано довідку № 5925/10/18-15-05-031від 18.09.2015 року.

Суд розглянувши дане клопотання вважає його таким, що не підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Відповідно до вимог ст. 8 Закону України "Про судовий збір" єдиною підставою для вчинення господарським судом дій, щодо звільнення, відстрочення, зменшення сплати судового збору є врахування майнового стану сторін, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.

Відповідно до частини першої статті 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України „Про судовий збір" який набрав чинності 01.09.2015 року крім іншого зазначено, що розмір судового збору за подання заяви кредиторів, які звертаються з грошовими вимогами до боржника після оголошення про порушення справи про банкрутство, а також після повідомлення про визнання боржника банкрутом складає 2 розміри мінімальної заробітної плати, тобто 2 436,00 грн.

Як зазначено в п. 3.1. постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 21 лютого 2013 року N 7 „Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" Єдиною підставою для вчинення господарським судом дій, зазначених у статті 8 Закону, є врахування ним майнового стану сторін. При цьому оскільки статтею 129 Конституції України як одну із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, отже, в тому числі й органів державної влади, то самі лише обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з Державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися підставою для звільнення від такої сплати.

Приймаючи до уваги викладене та те, що Довідка, в якій зазначено, що кошторисом видатків Сумської ОДПІ Головного управління ДФС у Сумській області на 2015 рік не передбачені видатки на оплату судового збору - не є належним доказом того, що майновий стан заявника перешкоджає сплаті судового збору у встановленому порядку і розмірі, крім того заявником не доведено суду винятковості обставин, які унеможливлюють сплату судового збору, тому суд відмовляє в задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору.

13.10.2015 року до господарського суду Сумської області надійшла заява Сумської Об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Сумській області № 6625/9/18-15-10-020 від 12.10.2015 року про визнання грошових вимог та включення до реєстру кредиторів в сумі 617976,17 грн.

При дослідженні матеріалів заяви, судом встановлено, що заяву подано з порушенням вимог ч. 3 ст. 23 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», зокрема, не надано доказів сплати судового збору в установленому законом порядку.

Відповідно до ч. 3 ст. 23 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (надалі-Закон) заява кредитора має містити, зокрема, докази сплати судового збору.

Частиною 1 ст. 24 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" встановлено, що господарський суд здійснює перевірку її відповідності вимогам цього Закону. У разі якщо заяву конкурсного кредитора подано без дотримання вимог частини третьої статті 23 цього Закону, господарський суд письмово повідомляє заявника про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов'язаний їх усунути.

Згідно листа господарського суду Сумської області № 920/1003/15 від 19.10.2015 року з урахуванням вимог ст.24 Закону заявнику надано час до 05.11.2015 року для усунення недоліків заяви.

13.10.2015 року до суду звернулась Сумська ОДПІ Головного управління ДФС у Сумській області з кредиторськими вимогам до боржника, проте в установлений судом строк недоліки заяви усунені не були, судовий збір в установленому законом порядку не сплачений за звернення до суду з заявою.

За таких обставин, суд вважає за необхідне повернути Сумській Об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Сумській області заяву № 6625/9/18-15-10-020 від 12.10.2015 року про визнання грошових вимог та включення до реєстру кредиторів в сумі 617976,17 грн. без розгляду.

Керуючись статтями 2, 23, 24 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», Законом України «Про судовий збір», ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

У Х В А Л И В:

1. В задоволенні клопотання Сумської Об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Сумській області № 6628/9/18-15-10-020 від 12.10.2015 року про звільнення від сплати судового збору - відмовити.

2.Заяву Сумської Об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Сумській області № 6625/9/18-15-10-020 від 12.10.2015 року про визнання грошових вимог та включення до реєстру кредиторів в сумі 617976,17 грн. повернути без розгляду.

3.Копію ухвали надіслати кредитору, ліквідатору.

Додаток: клопотання Сумської Об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Сумській області № 6628/9/18-15-10-020 від 12.10.2015 року про звільнення від сплати судового збору на 1-му арк.; заява Сумської Об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Сумській області № 6625/9/18-15-10-020 від 12.10.2015 року про визнання грошових вимог на 2-х арк. та додані до неї документи на 55-ти арк.

Суддя О.Ю. Соп'яненко