Постанова № 53201791, 04.11.2015, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.11.2015
Номер справи
509/4780/15-а
Номер документу
53201791
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

----------------------

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

04 листопада 2015 р.м.ОдесаСправа № 509/4780/15-а

Категорія: 1.3.5 Головуючий в 1 інстанції: Кочко В.К.

Судова колегія Одеського апеляційного адміністративного суду

у складі:

головуючого - Бітова А.І.

суддів - Милосердного М.М.

- Ступакової І.Г.

при секретарі - Найденко О.І.,

з участю: представників ОСОБА_2 - ОСОБА_3 та ОСОБА_4; довіреної особи кандидата на посаду селищного голови Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області ОСОБА_5 - ОСОБА_6; представника Таїровської селищної виборчої комісії Овідіопольського району Одеської області - Ладиженського А.Б.; уповноваженої особи Одеської обласної організації Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина"- Музиченко В.В.; представника кандидата на посаду селищного голови Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області ОСОБА_9 - ОСОБА_10; представника Одеської територіальної організації Радикальної партії Олега Ляшка - Лисейко О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі адміністративну справу за апеляційними скаргами ОСОБА_2, довіреної особи кандидата на посаду селищного голови Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області ОСОБА_5 - ОСОБА_6, Таїровської селищної виборчої комісії Овідіопольського району Одеської області, уповноваженої особи Одеської обласної організації Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" Музиченко Віталія Вікторовича на постанову Овідіопольського районного суду Одеської області від 31 жовтня 2015 року у справі за позовом ОСОБА_9 (кандидата на посаду Таїровського селищного голови) до дільничної виборчої комісії №511449 Овідіопольського району Одеської області, Таїровської селищної виборчої комісії Овідіопольського району Одеської області про визнання протиправними дій, визнання нечинними протоколів, зобов'язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И Л А :

30 жовтня 2015 року ОСОБА_9 звернувся до суду з позовом до дільничної виборчої комісії №511449 Овідіопольського району Одеської області (далі ДВК №511449), Таїровської селищної виборчої комісії Овідіопольського району Одеської області (Таїровська СВК) про:

· визнання протиправними дії комісії по підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці №511449 з виборів депутатів Таїровської селищної ради (далі Таїровська СР), Одеської обласної ради, Таїровського селищного голови;

· визнання нечинними протоколів дільничних комісій по підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці №511449 з виборів депутатів Таїровської СР, Одеської обласної ради, Таїровського селищного голови;

· зобов'язання Таїровської СВК вжити заходи по доукомплектуванню ДВК головою комісії та здійснити перерахунок усіх протоколів по підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці №511449.

Обґрунтовуючи свої позовні вимоги, позивач вказував, що призначення членами ДВК головою ДВК ОСОБА_13, яка одночасно продовжувала виконувати повноваження заступника голови ДВК є протиправним, оскільки суперечить правовим нормам ч.ч.1, 4, 8 ст. 21, ч.4 ст. 80 Закону України "Про місцеві вибори".

Представник відповідача Таїровської СВК Бондарчук О.В. позов не визнала, вважала його необґрунтованим.

Представник відповідача ДВК по виборчій дільниці №511449 в судове засідання не з'явився, повідомлявся належним чином про час та місце слухання справи, його неявка не перешкоджала розгляду справи.

Ухвалою Овідіопольського районного суду Одеської області від 30 жовтня 2015 року заяву ОСОБА_9 про забезпечення позову задоволено. Заборонено Таїровської СВК оприлюднювати результати голосування виборців на виборчій дільниці №511449 до розгляду справи судом. Ухвалу звернено до негайного виконання.

Постановою Овідіопольського районного суду Одеської області від 31 жовтня 2015 року адміністративний позов ОСОБА_9 задоволений.

Визнані незаконними дії дільничної виборчої комісії по підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці №511449 з виборів депутатів Таїровської селищної ради, Одеської обласної ради, Таїровського селищного голови.

Визнані нечинними протоколи дільничних комісій по підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці №511449 з виборів депутатів Таїровської селищної ради, Одеської обласної ради, Таїровського селищного голови.

Зобов'язано посадових осіб Таїровської селищної виборчої комісій вжити заходи по доукомплектуванню дільничної виборчої комісії головою комісії та здійснити перерахунок усіх протоколів по підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці №511449.

В апеляційних скаргах ОСОБА_2, уповноваженої особи Одеської обласної організації Всеукраїнського об'єднання (далі ОООВО) "Батьківщина" Музиченко В.В., Таїровської СВК (з урахуванням доповнень) ставиться питання про скасування судового рішення та прийняття нової постанови про відмову в задоволенні позову, в зв'язку з тим, що судове рішення постановлено з порушенням норм матеріального та процесуального права, а також у зв'язку з тим, що висновки суду не відповідають обставинам справи.

В апеляційній скарзі довіреної особи кандидата на посаду селищного голови Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області ОСОБА_5 - ОСОБА_6 ставиться питання про зміну постанови суду першої інстанції в частині зобов'язання посадових осіб Таїровської селищної комісії вжити заходи по доукомплектуванню дільничної виборчої комісії головою комісії та здійснити перерахунок усіх протоколів по підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці №511449, на: "Визнати недійсним голосування на виборчій дільниці №511449 з виборів: селищного голови Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області, депутатів Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області, депутатів Овідіопольської районної ради Одеської області, депутатів Одеської обласної ради".

Розглянувши матеріали справи, заслухавши доповідача, доводи апеляційних скарг ОСОБА_2, довіреної особи кандидата на посаду селищного голови Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області ОСОБА_5 - ОСОБА_6, Таїровської СВК (з урахуванням доповнень), уповноваженої особи ОООВО "Батьківщина" Музиченко В.В. перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційних скарг, судова колегія приходить до наступного.

Судом першої інстанції встановлені наступні обставини справи.

Протоколи ДВК по підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці №511449 з виборів депутатів Таїровської СР, Одеської обласної ради, Таїровського селищного голови підписані в.о. голови комісії ОСОБА_13 у якості голови комісії у деяких протоколах, і, як діючий заступник голови та секретарем комісії, в жодному протоколі не зазначена дата складання.

Овідіопольською РВК Одеської області постанова про призначення головою комісії ОСОБА_13 або іншої особи замість ОСОБА_16, як це передбачено Законом України "Про місцеві вибори" не виносилась.

Вирішуючи справу суд першої інстанції виходив з того, що позовні вимоги є законними та обґрунтованими, такими, що ґрунтуються на вимогах Закону України "Про місцеві вибори", оскільки призначення головою комісії ОСОБА_13 відбулося в порушення вимог Закону України "Про місцеві вибори", постанова про призначення ОСОБА_13 головою комісії (або іншої особи замість ОСОБА_16.) не виносилась, а отже, у разі, відсутності голови комісії, члени виборчої комісії повинні були повідомити про це Овідіопольську РВК Одеської області з метою включення іншої особи на посаду голови цієї виборчої комісії.

Судова колегія не погоджується з висновками суду першої інстанції, виходячи з наступного.

В апеляційній скарзі ОСОБА_2, вказується, якщо голова комісії, покинув засідання комісії, це не є підставою для призначення нового голови. Крім того, дати складання протоколів у примірниках, які зберігаються в ДВК №511449 проставлені.

Також зазначає, що судом першої інстанції не досліджена наявність нових протоколів з позначкою "Уточнений" ДВК №511449, таким чином, неточності протоколів були усунуті.

В апеляційній скарзі Таїровської СВК, вказується, що відповідно до ч. 4 ст. 80 Закону України "Про місцеві вибори" не підписання або відмова від підписання протоколу окремими членами комісії не має правових наслідків для дійсності протоколу. Крім того, ТВК не наділена правом доукомплектовувати ДВК.

В апеляційній скарзі уповноваженої особи ОООВО "Батьківщина" Музиченко В.В. вказується, що під час підрахунку голосів голова відмовився від виконання своїх обов'язків та покинув засідання, однак засідання ДВК було повноважним, оскільки при підрахунку голосів виборців були інші присутні члени комісії, які складали більшу половину членів комісії від складу цієї комісії. Крім того, суд першої інстанції в якості доказів дослідив лише протоколи про підрахунок голосів виборців надані представником позивача та не врахував наявність "Уточнених" протоколів ДВК №511449, які були прийняті Таїровською СВК для встановлення результатів виборів Таїровського селищного голови і депутатів Таїровської селищної ради та "Уточнених" протоколів ДВК №511449 з виборів депутатів Одеської обласної ради.

З приводу вищенаведеного судова колегія зазначає наступне.

В позовній заяві ОСОБА_9 першою вимогою вказується визнання протиправними дії комісії по підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці №511449 з виборів депутатів:

- Таїровської СР;

- Одеської обласної ради;

- Таїровського селищного голови.

Другою вимогою ставиться питання про визнання нечинними протоколів дільничної виборчої комісії по підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці №511449 з виборів:

- депутатів Таїровської СР;

- Одеської обласної ради;

- Таїровського селищного голови.

Судова колегія зазначає, що протоколи дільничної виборчої комісії по підрахунку голосів виборців з виборів депутатів Одеської обласної ради направляються не до Таїровської СВК, а до Овідіопольскої районної виборчої комісії Одеської області.

В свою чергу, Овідіопольска районна виборча комісія Одеської області стороною у даній справі не була, вимоги до неї не пред'являлися, у зв'язку з чим вимога позивача, щодо визнання нечинними протоколів дільничної виборчої комісії по підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці №511449 з виборів депутатів Одеської обласної ради є необґрунтованою, не підтверджена належними доказами та, відповідно, є такою, що не підлягає задоволенню.

Стосовно вимоги позивача про визнання протиправними дій та визнання нечинними протоколів дільничної виборчої комісії по підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці №511449 з виборів депутатів Таїровської СР судова колегія зазначає наступне.

В ході апеляційного провадження встановлено, що ДВК №511449 26 жовтня 2015 року були направлені до Таїровської СВК протоколи ДВК (Примірник №1) про підрахунок голосів на виборчій дільниці №511449 з виборів депутатів Таїровської селищної ради в одномандатних виборчих округах №№ 21, 22, 23, 24, 25, 26 (а.с. 165-184). У вказаних протоколах наявні підписи ОСОБА_13 як в.о. голови ДВК так і заступника голови ДВК.

В свою чергу, 27 жовтня 2015 року Таїровською СВК, у відповідності до вимог ч.ч. 7, 9-13 ст. 83 Закону України "Про місцеві вибори" було проведено повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці №511449 з виборів депутатів Таїровської селищної ради в одномандатних виборчих округах №№ 21, 22, 23, 24, 25, 26 (а.с. 141-164).

З огляду на вищенаведене судова колегія вважає, що вимоги позивача про визнання протиправними дій та визнання нечинними протоколів дільничної виборчої комісії по підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці №511449 з виборів депутатів Таїровської СР є необґрунтованими, оскільки, в даному випадку, виборчою комісією вищого рівня було здійснено повторний підрахунок голосів та складено відповідні протоколи, які не оспорювалися та не були оскаржені.

Стосовно вимоги позивача про визнання протиправними дій та визнання нечинними протоколів дільничної виборчої комісії по підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці №511449 з виборів Таїровського селищного голови судова колегія зазначає наступне.

Відповідно до ч.8 ст. 23 Закону України "Про місцеві вибори" встановлено, що рішення про утворення дільничної виборчої комісії оприлюднюється територіальною виборчою комісією, що утворила дільничну виборчу комісію, з відомостями про її склад у місцевих засобах масової інформації або в інший спосіб, визначений цією територіальною виборчою комісією, не пізніше наступного дня з дня утворення дільничної виборчої комісії. Рішення про зміни у складі дільничної виборчої комісії оприлюднюється у порядку та у строки, встановлені цією частиною, однак не пізніше останнього дня перед днем голосування.

Крім того, ч.4 ст. 80 Закону України "Про місцеві вибори" встановлено, що протокол про підрахунок голосів виборців з кожних місцевих виборів по кожному виборчому округу, по якому проводиться голосування на виборчій дільниці, складається дільничною виборчою комісією у кількості примірників, яка на чотири більша, ніж кількість осіб, які входять до складу дільничної виборчої комісії. Примірники протоколу нумеруються та мають однакову юридичну силу. У протоколі про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці зазначаються дата і час (година і хвилини) його підписання членами дільничної виборчої комісії. Кожен примірник протоколу підписується головою, заступником голови, секретарем та іншими членами дільничної виборчої комісії, присутніми на засіданні виборчої комісії. У разі незгоди з діями комісії чи результатами підрахунку голосів, зафіксованими у протоколі комісії, член комісії підписує протокол із приміткою "З окремою думкою". Письмовий виклад окремої думки додається до відповідного протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці. У разі відсутності підпису члена дільничної виборчої комісії у протоколі підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці навпроти його прізвища зазначається причина відсутності підпису. Цей протокол підписується та засвідчується печаткою дільничної виборчої комісії лише після його остаточного заповнення. Перший і другий примірники протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці мають право також підписати кандидати, довірені особи кандидатів, уповноважені особи місцевих організацій партій, офіційні спостерігачі, які були присутні на засіданні дільничної виборчої комісії при підрахунку голосів виборців.

Непідписання або відмова від підписання протоколу окремими членами комісії не має правових наслідків для дійсності протоколу.

Крім того, відповідно до ч.6 ст. 80 Закону України "Про місцеві вибори", якщо після підписання протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці дільнична виборча комісія виявила в ньому неточності (описку чи помилку у цифрах), вона на своєму засіданні розглядає питання про внесення змін до нього шляхом складання нового протоколу, на якому робиться позначка "Уточнений".

У разі виявлення у протоколі дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у відповідному виборчому окрузі з відповідних місцевих виборів виправлень, помилок, неточностей територіальна виборча комісія своїм рішенням може зобов'язати дільничну виборчу комісію внести зміни до цього протоколу шляхом складання протоколу з позначкою "Уточнений". Під час розгляду цього питання дільничною виборчою комісією відповідні примірники протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці, виборчі бюлетені та інші виборчі документи, доставлені до територіальної виборчої комісії, зберігаються у територіальній виборчій комісії, яка відповідно до частини першої цієї статті приймала такі документи.

Рішення про відмову у прийнятті виборчих документів від дільничної виборчої комісії, про зобов'язання дільничної комісії виправити виявлені недоліки чи внести зміни до цього протоколу шляхом складання протоколу з позначкою "Уточнений" із зазначенням підстав прийняття відображається у протоколі засідання територіальної виборчої комісії (ч.4 ст. 83 Закону).

Дільнична виборча комісія зобов'язана у строк, визначений відповідною територіальною виборчою комісією, розглянути питання про внесення змін до протоколу. Після цього протокол з позначкою "Уточнений" негайно транспортується і передається відповідній територіальній виборчій комісії в порядку, встановленому статтею 82 цього Закону (ч.5 ст. 83 Закону).

В ході апеляційного провадження встановлено, що 26 жовтня 2015 року ДВК №511449 було складено протокол про підрахунок голосів на виборчій дільниці №511449 з виборів Таїровського сільського голови, в якому в графі "Голова дільничної виборчої комісії" проставлено підпис "в.о. ОСОБА_13.", та в графі "Заступник голови дільничної виборчої комісії" також проставлено підпис "ОСОБА_13." (а.с. 185-188).

28 жовтня 2015 року тією ж комісією (ДВК №511449) було складено протокол з позначкою "Уточнений", в якому в графі "Голова дільничної виборчої комісії" проставлено запис "ОСОБА_16 відсутній" та в графі "Заступник голови дільничної виборчої комісії" проставлено підпис "ОСОБА_13." (а.с. 189-192).

Отже, з урахуванням того, що ДВК №511449 самостійно було виправлено (уточнено) вищевказані помилки, судова колегія вважає, що доводи позивача про невідповідність протоколів нормам Закону України "Про місцеві вибори", у зв'язку з їх підписанням нелегітимним головою, є необґрунтованими, а вимоги, заявлені з цих підстав є такими, що не підлягають задоволенню.

Щодо третьої вимоги позивача про зобов'язання Таїровської СВК вжити заходи по доукомплектуванню ДВК головою комісії та здійснити перерахунок усіх протоколів по підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці №511449 судова колегія зазначає наступне.

Статтею 29 Закону України "Про місцеві вибори" передбачено процедуру припинення повноважень члена виборчої комісії та призначення нового члена виборчої комісії.

З матеріалів справи вбачається, що повноваження голови ДВК №511449 ОСОБА_16 на час проведення підрахунку голосів та на день слухання справи в Овідіопольському районному суді Одеської області не були припинені достроково, оскільки повідомлення про наявність підстав для їх дострокового припинення до Овідіопольської районної виборчої комісії не надходило.

Крім того, таких доказів про дострокове припинення повноважень голови ДВК №511449 ОСОБА_16 не надано і до суду апеляційної інстанції.

Також ст. 23 Закону України "Про місцеві вибори" встановлено, що дільнична виборча комісія утворюється відповідною районною, міською (міста обласного, республіканського в Автономній Республіці Крим значення без районного поділу), районною у місті територіальною виборчою комісією не пізніш як за 15 днів до дня виборів у складі голови, заступника голови, секретаря та інших членів комісії.

Отже, Таїровська СВК є селищною виборчою комісією, тобто взагалі не наділена повноваженнями щодо комплектування дільничної виборчої комісії, що помилково не було встановлено судом першої інстанції.

Щодо перерахунку усіх протоколів по підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці №511449, судова колегія зазначає, що Законом України "Про місцеві вибори" не передбачено можливість здійснення перерахунку протоколів (не голосів).

Таким чином, перерахунок протоколів (а також голосів виборців) Таїровською СВК буде порушенням порядку встановлення результатів виборів, встановленого Законом України "Про місцеві вибори".

Як зазначає апелянт Таїровська СВК, кількість протоколів, які суд першої інстанції зобов'язав перерахувати, не впливає на результати виборів на даному округу, не є підставою для прийняття рішення з приводу виборчого процесу, а є статистичними даними, яки обробляються ЦВК.

Таким чином, усі інші протоколи (крім підсумків голосування та результати виборів селищного голови, які суд першої інстанції зобов'язав перерахувати), ніяк не стосуються прав позивача ОСОБА_9, та встановлюють волевиявлення громадян виборчої дільниці №511449 по виборам депутатів відповідної сільської, селищної ради, та до інших органів місцевого самоврядування, включаючи вибори депутатів районної ради в територіальних виборчих округах, утворених у межах відповідного села, селища, передаються до районної виборчої комісії, яка приймає відповідне рішення відповідно до ст. 25 Закону України "Про місцеві вибори".

Крім того, відповідно до ч.7 ст. 83 Закону України "Про місцеві вибори" у разі неможливості усунення без перерахунку бюлетенів неточностей у протоколі дільничної виборчої комісії, а також у разі наявних ознак розпечатування пакетів із запакованими документами дільничної комісії територіальна комісія зобов'язана прийняти рішення про повторний підрахунок голосів виборців на цій виборчій дільниці.

Однак, таких неточностей та випадків наявних ознак розпечатування пакетів із запакованими документами дільничною комісією не встановлено.

Таким чином, неточності у протоколах підрахунку голосів зазначені позивачем щодо дати складання та прізвища голови не впливають на результати виборів та були усунені без перерахунку голосів, отже, підстави для проведення повторного підрахунку голосів виборців на ДВК №511449 відсутні.

Щодо доводу апелянта довіреної особи кандидата на посаду селищного голови Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області ОСОБА_5 - ОСОБА_6 про змінення постанови суду першої інстанції в частині зобов'язання посадових осіб Таїровської селищної комісії вжити заходи по доукомплектуванню дільничної виборчої комісії головою комісії та здійснити перерахунок усіх протоколів по підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці №511449 на: "Визнати недійсним голосування на виборчій дільниці №511449 з виборів: селищного голови Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області, депутатів Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області, депутатів Овідіопольської районної ради Одеської області, депутатів Одеської обласної ради" у зв'язку з тим, що протоколи не були підписані головою та секретарем виборчої дільниці, судова колегія зазначає, наступне:

по перше - вимога про визнання недійсним голосування судом першої інстанції по суті не розглядалася, що унеможливлює її розгляд у суді апеляційної інстанції;

по друге - апелянтом довіреною особою кандидата на посаду селищного голови Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області ОСОБА_5 - ОСОБА_6 не надано доказів виявлення обставин, зазначених у ч.1 ст. 81 Закону України "Про місцеві вибори", які б слугували підставою для визнання недійсним голосування на виборчій дільниці.

Судова колегія також не приймає до уваги посилання ОСОБА_6 на надані в ході судового розгляду апеляційної інстанції Акти про порушення виборчого законодавства, оскільки вони не є належними доказами у даній справі з урахуванням заявлених позовних вимог, в яких позивач у якості підстави зазначає невідповідність протоколів нормам Закону України "Про місцеві вибори" у зв'язку з нелегитимністю підпису ОСОБА_13

Таким чином, враховуючи все вищевикладене, судова колегія доходить висновку про обґрунтованість та необхідність задоволення апеляційних скарг ОСОБА_2, Таїровської СВК, уповноваженої особи ОООВО "Батьківщина" Музиченко В.В.

Апеляційну скаргу довіреної особи кандидата на посаду селищного голови Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області ОСОБА_5 - ОСОБА_6 судова колегія вважає необґрунтованою та такою, що не підлягає задоволенню.

Відповідно, позовні вимоги ОСОБА_9 до ДВК №511449, Таїровської СВК про визнання протиправними дій, визнання нечинними протоколів, зобов'язання вчинити певні дії задоволенню не підлягають.

Враховуючи вищенаведене, ухвала Овідіопольського районного суду Одеської області від 30 жовтня 2015 року про забезпечення адміністративного позову підлягає скасуванню.

Відповідно до ч.6 ст.94 КАС України, якщо суд апеляційної інстанції, не повертаючи адміністративної справи на новий розгляд, змінить судове рішення або ухвалить нове, він відповідно змінює розподіл судових витрат.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, з урахуванням відмови позивачу у задоволенні адміністративного позову, відповідно п.2 ч.3 ст. 4, п.2 ч.3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір", ч.6 ст. 94, ч.9 ст. 172 КАС України судова колегія, вважає необхідним стягнути з апелянта ОСОБА_5 судовий збір у розмірі 1 607,76 грн. (487,20 грн. х 3 х 110% = 1 607, 76 грн.), а з позивача ОСОБА_9 стягнути судовий збір у розмірі 4 823, 28 грн. (1 607, 76 грн. х 3 = 4 823, 28 грн.) за кількістю задоволених апеляційних скарг.

Враховуючи, що судом першої інстанції, при вирішенні справи, порушені норми матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи, а також, що висновки суду не відповідають обставинам справи, судова колегія, керуючись п.п.3,4 ч.1 ст. 202 КАС України вважає необхідним, скасовуючи постанову суду першої інстанції, прийняти по справі нову постанову, якою відмовити у задоволенні позовних вимог ОСОБА_9

Керуючись ст.ст. 94, 172, 177, 195, 196, п.3 ч.1 ст. 198, п.п. 3,4 ч.1 ст. 202, ч.2 ст. 205, ст. 207, ст. 254 КАС України, судова колегія,

П О С Т А Н О В И Л А:

Апеляційні скарги ОСОБА_2, Таїровської селищної виборчої комісії Овідіопольського району Одеської області, уповноваженої особи Одеської обласної організації Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" Музиченко Віталія Вікторовича задовольнити.

Апеляційну скаргу довіреної особи кандидата на посаду селищного голови Таїровської селищної ради Овідіопольського району Одеської області ОСОБА_5 - ОСОБА_6 залишити без задоволення.

Постанову Овідіопольського районного суду Одеської області від 31 жовтня 2015 року скасувати.

Прийняти нову постанову, якою відмовити ОСОБА_9 у задоволенні позовних вимог до дільничної виборчої комісії №511449 Овідіопольського району Одеської області, Таїровської селищної виборчої комісії Овідіопольського району Одеської області про визнання протиправними дій, визнання нечинними протоколів, зобов'язання вчинити певні дії.

Скасувати ухвалу Овідіопольського районного суду Одеської області від 30 жовтня 2015 року про забезпечення адміністративного позову.

Стягнути з ОСОБА_5, на користь Державного бюджету України (отримувач коштів - України у м. Одесі/Приморський р-н/22030001; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38016923; банк отримувача - ГУДКСУ в Одеській області; код банку отримувача (МФО) - 828011; рахунок отримувача - 31212206781008; код класифікації доходів бюджету - 22030001; призначення платежу - судовий збір, ПІБ апелянта чи назва установи, організації, що виступає апелянтом, Одеський апеляційний адміністративний суд, код ЄДРПОУ суду 34380461) - несплачений судовий збір за подання апеляційної скарги на постанову Овідопільського районного суду Одеської області від 31 жовтня 2015 року в розмірі 1 607, 76 грн. (тисяча шістсот сім грн. сімдесят шість коп.).

Стягнути з ОСОБА_9 на користь Державного бюджету України (отримувач коштів - України у м. Одесі/Приморський р-н/22030001; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38016923; банк отримувача - ГУДКСУ в Одеській області; код банку отримувача (МФО) - 828011; рахунок отримувача - 31212206781008; код класифікації доходів бюджету - 22030001; призначення платежу - судовий збір, ПІБ апелянта чи назва установи, організації, що виступає апелянтом, Одеський апеляційний адміністративний суд, код ЄДРПОУ суду 34380461) - несплачений судовий збір за апеляційні скарги на постанову Овідопільського районного суду Одеської області від 31 жовтня 2015 року в розмірі 4 823, 28 грн. (чотири тисячі вісімсот двадцять три грн. двадцять вісім коп.).

Постанова апеляційного суду набирає законної сили негайно після її проголошення, оскарженню не підлягає.

Головуючий: Бітов А.І.

Суддя: Милосердний М.М.

Суддя: Ступакова І.Г.