КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа 826/22169/15
Суддя доповідач Ключкович В.Ю.
У Х В А Л А
05 листопада 2015 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Ключкович В.Ю., перевіривши матеріали апеляційної скарги ОСОБА_1 на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 08 жовтня 2015 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Генеральної прокуратури України про визнання протиправною бездіяльності, -
В С Т А Н О В И В :
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 08 жовтня 2015 року у задоволенні позову відмовлено.
Не погоджуючись з прийнятою постановою, позивачем 21.10.2015 року подано апеляційну скаргу.
Перевіривши апеляційну скаргу, вважаю, що вона не може бути прийнята до апеляційного провадження та підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам статті 187 КАС України з наступних мотивів.
Статтею 187 КАС України визначено вимоги, яким повинна відповідати апеляційна скарга. Всупереч вимогам п.4 ч.2 ст.187 КАС України, в апеляційній скарзі не зазначено обґрунтування вимог особи, яка подала апеляційну скаргу, із зазначенням того, у чому полягає неправильність чи неповнота дослідження доказів і встановлення обставин у справі та (або) застосування норм права, а також апелянтом в прохальній частині апеляційної скарги не чітко викладені вимоги до суду апеляційної інстанції .
Так, у прохальній частині апеляційної скарги ОСОБА_1 просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 08 жовтня 2015 року та "винести нове законне і обгрунтоване рішення".
Разом з тим, повноваження суду апеляційної інстанції за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду чітко визначені ст. 198 КАС України, за положеннями якої суд апеляційної інстанції має право: залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін; змінити постанову суду; скасувати її та прийняти нову постанову суду; скасувати постанову суду і залишити позовну заяву без розгляду або закрити провадження у справі; визнати постанову нечинною і закрити провадження у справі.
Таким чином, апелянту необхідно викласти вимоги апеляційної скарги з врахуванням положень ст. 198 КАС України.
Також частиною 6 статті 187 КАС України, до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
З матеріалів справи вбачається, що апелянтом не додано квитанцію про сплату судового збору, проте, додатково зазначено, що квитанцію буде надано пізніше.
Порядок та розмір сплати судового збору визначений Законом України "Про судовий збір" від 14 липня 2011 року № 3674-VI.
Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" від 22.05.2015 року N 484-VIIІ, який набув чинності 01.09.2015 року, внесені зміни до Закону України "Про судовий збір", зокрема ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», встановлено, що за подання апеляційної скарги на рішення суду, розмір судового збору складає 110 відсотків ставки, що підлягає сплаті при подані позовної заяви.
Частиною 1 цієї статті Закону встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2015 року становить 1218 гривень.
Отже, апелянт повинен сплатити судовий збір за подання апеляційної скарги на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 08 жовтня 2015 року в розмірі 535,92 грн. (487,20 *110%=535,92 грн.)
Реквізити для сплати судового збору за подачу апеляційних скарг: Р/Р 31211206781007, Банк отримувача: ГУДКСУ у м. Києві, код ЄДРПОУ-38004897, МФО 820019, Код класифікації доходів бюджету: 22030001, Символ звітності - 206, Призначення платежу: Судовий збір Київський ААС, пункт таблиці ставок судового збору, за яким визначено розмір судового збору, ПІБ позивача, номер справи. Отримувач коштів: УДКСУ у Печерському районі м. Києва.
Відповідно до вимог ч.3 ст.189 КАС України до апеляційної скарги яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст.187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Оскільки вищевказані обставини перешкоджають прийняттю апеляційної скарги до провадження суду апеляційної інстанції, тому у відповідності до ст.ст.189,108 КАС України апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, а апелянту необхідно надати строк для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 108, 187, 189, 198 КАС України, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 08 жовтня 2015 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Генеральної прокуратури України про визнання протиправною бездіяльності - залишити без руху.
Надати апелянту строк для усунення недоліків - 5 днів з моменту отримання копії ухвали.
У разі неусунення недоліків у зазначений вище строк апеляційна скарга буде повернута особі, яка її подала.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя В.Ю. Ключкович