копія ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 січня 2012 р. Справа № 2а/0470/17717/11 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом прокурора Індустріального району м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі Лівобережної міжрайонної державної податкової інспекції м. Дніпропетровська до товариства з обмеженою відповідальністю "Швидка правова допомога" про стягнення заборгованості у сумі 2 777, 51 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Індустріального району м. Дніпропетровська звернувся до суду із позовом в інтересах держави в особі Лівобережної міжрайонної державної податкової інспекції м. Дніпропетровська до товариства з обмеженою відповідальністю «Швидка правова допомога», в якому просить стягнути борг за рахунок активів боржника товариства з обмеженою відповідальністю «Швидка правова допомога» на користь держави у сумі 2777,51 грн. на р/р 31114009700006 - податок на прибуток у сумі 713,51 грн. код платежу 11021000, на р/р 31116029700006 - податок на додану вартість у сумі 2064,00 грн. код платежу 14010100, одержувач Управління Державного казначейства Індустріального району, код ЄДРГІОУ 24232376, банк одержувача - ГУДКУ в Дніпропетровській області, МФО 805012.
В обґрунтування позову зазначено, що товариство з обмеженою відповідальністю «Швидка правова допомога» має податковий борг перед бюджетом з податку на додану вартість у сумі 2064,00 грн., з податку на прибуток у сумі 713,51 грн. Заборгованість відповідача виникла внаслідок несплати до бюджету узгоджених сум. Відповідачу було направлено податкові вимоги. Сума боргу не сплачується відповідачем добровільно, а тому підлягає примусовому стягненню.
Представник позивача в судове засідання з'явився, не заперечував проти розгляду справи у письмовому провадженні.
Відповідач до суду не з'явився. Судом було направлено на адресу відповідача копію ухвали про відкриття провадження у справі, судову повістку, проте конверт повернувся до суду з відміткою «адресат за зазначеною адресою не знаходиться».
Згідно з ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання. Відповідач заперечення на позов не надав, правом участі в судовому засіданні не скористався.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи вищевказане, суд ухвалив розглянути справу у письмовому провадженні.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши чинне законодавство, суд доходить до висновку, що позовна заява підлягає задоволенню.
З 01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Податкового кодексу України, з 01.01.2011 року Закон України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та Закон України "Про систему оподаткування" втрачають чинність.
Проте, у звязку з тим, що правовідносини, щодо наслідків несплати податку на додану вартість та податку на прибуток виникли до набрання чинності Податкового Кодексу України, суд приходить до висновку, що в даному випадку слід застосовувати саме норми Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та Закону України "Про систему оподаткування".
З матеріалів справи вбачається, що товариство з обмеженою відповідальністю «Швидка правова допомога» є платником податків та обовязкових платежів і знаходиться на обліку в Лівобережній міжрайонній державній податковій інспекції м. Дніпропетровська.
Судом встановлено, що Лівобережною МДПІ м. Дніпропетровська здійснені невиїзні документальні перевірки своєчасності подання товариством з обмеженою відповідальністю «Швидка правова допомога» податкової звітності, за результатами яких складено акти перевірок, зокрема №887/15-2/338077369 від 08.02.08 р., №3010/15-2/338077369 від 23.04.08 р., №4338/15-2/338077369 від 10.06.08 р., №7685/15-2/338077369 від 29.08.08 р., №887/15-2/338077369 від 09.02.09 р.
Перевірками встановлено, що ТОВ «Швидка правова допомога» в порушення абз. «а» пп.4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України від 21.12.00 №2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» (зі змінами та доповненнями) не подано податкові декларації з податку на додану вартість, а саме: за жовтень 2007 р., граничний строк подання якої 20.11.07 р.; за листопад 2007 р., граничний строк подання якої 20.12.07 р.; за грудень 2007 р., граничний строк подання якої 21.01.08 р.; за січень 2008 р., граничний строк подання якої 20.02.08 р.; за лютий 2008 р. граничний строк подання якої 20.03.08 р.; за березень 2008 р., граничний строк подання якої 21.04.08 р.; за квітень 2008 р., граничний строк подання якої 20.05.08 р.; за травень 2008 р., граничний строк подання якої 10.06.08 р.; за червень 2008 р., граничний строк подання якої 21.07.08 р.; за вересень 2008 р., граничний строк подання якої 20.10.08 р.; за жовтень 2008 р., граничний строк подання якої 20.11.08 р.; за листопад 2008 р., граничний строк подання якої 22.12.08 р.
Таким чином, згідно абз.1 пп.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 р. №2181-111 (зі змінами та доповненнями) та п.п.6.1.1 п.6.1 п.6 Інструкції про порядок застосування та стягнення сум штрафних (фінансових) санкцій органами державної податкової служби, затвердженої Наказом ДПА України №110 від 17.03.2001, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 23.03.2001 за № 268/5459 (зі змінами та доповненнями) за вищевказане порушення передбачено застосування штрафної (фінансової) санкції в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
На підставі акту перевірки №887/15-2/338077369 від 08.02.08 р. Лівобережною МДПІ м. Дніпропетровська винесено податкове повідомлення-рішення №0008141501/0 від 15.02.08 р., яким визначено суму штрафної санкції з податку на додану вартість в розмірі 510,00 грн., але за рахунок переплати частково були погашені нараховані штрафні (фінансові) санкції у сумі 136,49 грн., таким чином сума несплаченої штрафної (фінансової) санкції по податковому повідомленню-рішенню №0008141501/0 від 15.02.08р. становить 373,51 грн.
На підставі акту перевірки №3010/15-2/338077369 від 23.04.08 р. Лівобережною МДПІ м. Дніпропетровська винесено податкове повідомлення-рішення №0010321501/0 від 06.02.08р., яким визначено суму штрафної санкції з податку на додану вартість в розмірі 340,00 грн.
На підставі акту перевірки №4338/15-2/338077369 від 10.06.08 р., Лівобережною МДПІ м. Дніпропетровська винесено податкове повідомлення-рішення №0012331501/0 від 24.06.08 р., яким визначено суму штрафної санкції з податку на додану вартість в розмірі 340,00 грн.
На підставі акту перевірки №7685/15-2/338077369 від 29.08.08 р., Лівобережною МДПІ м. Дніпропетровська винесено податкове повідомлення-рішення №0014731501/0 від 26.09.08р., яким визначено суму штрафної санкції з податку на додану вартість в розмірі 510,00 грн.
На підставі акту перевірки №887/15-2/338077369 від 09.02.09 р. Лівобережною МДПІ м. Дніпропетровська винесено податкове повідомлення-рішення №0002361501/0 від 03.04.09 р., яким визначено суму штрафної санкції з податку на додану вартість в розмірі 510,00 грн.
Також Лівобережною МДПІ м. Дніпропетровська проведено невиїзну документальну перевірку ТОВ «Швидка правова допомога» з питань затримки у поверненні реєстраційного свідоцтва платника ПДВ, за результатами якої складено акт №1466/15-2/338077369 від 23.02.2009 р.
Перевіркою встановлено, що ТОВ «Швидка правова допомога» протягом дванадцяти послідовних податкових місяців не подавало податковому органу податкові декларації з ПДВ.
Відповідно до пп. "ґ" п. 9.8 ст. 9 Закону України від 03.04.97 №168/97 "Про податок на додану вартість" (із змінами та доповненнями) реєстрація платника ПДВ діє до дати її анулювання, яка відбувається якщо особа, зареєстрована як платник податку, не надає податковому органу декларації з цього податку протягом дванадцяти послідовних податкових місяців або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність оподатковуваних поставок протягом такого періоду.
Анулювання реєстрації на підставах, визначених у підпункті "г" цього пункту, здійснюється за ініціативою відповідного податкового органу або такої особи.
Платник податку зобов'язаний повернути податковому органу реєстраційне свідоцтво: якщо анулювання реєстрації здійснюється за ініціативою платника податку, - разом із наданням заяви про таке анулювання; якщо анулювання реєстрації здійснюється за ініціативою податкового органу, - протягом двадцяти календарних днів від дня прийняття рішення про анулювання. У цьому випадку затримка у поверненні такого свідоцтва прирівнюється до затримки у наданні податкової звітності з цього податку.
20.11.2008 р. Лівобережною МДПІ м. Дніпропетровська анульовано реєстраційне свідоцтво ТОВ «Швидка правова допомога» та виключено з Реєстру платників ПДВ про що складено акт №273, який листом №34078/10/15-2 від 20.11.2008 р. надіслано відповідачу.
Таким чином, згідно із абз.1 пп. 17.1.1. п.17.1.ст.17 Закону України від 21.12.2000р. №2181-ІІІ "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та пп.6.1.1. п.6.1.п.6 Інструкції про порядок застосування та стягнення сум штрафних (фінансових) санкцій органами державної податкової служби, затвердженої Наказом ДПА України №110 від 17.03.2001, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 23.03.2001 за №268/5459 (із змінами і доповненнями) за вищезазначене порушення передбачено застосування штрафної (фінансової) санкції в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
На підставі акту №1466/15-2/338077369 від 23.02.2009 р. Лівобережної МДПІ м. Дніпропетровська винесено податкове повідомлення-рішення №0001741501/0 від 05.03.2009 р., яким до підприємства застосовано штрафну санкцію в розмірі 170,00 грн.
Крім того, Лівобережною МДПІ м. Дніпропетровська здійснені невиїзні документальні перевірки своєчасності подання товариством з обмеженою відповідальністю «Швидка правова допомога» податкової звітності з податку на прибуток, за результатами яких складено акти перевірок, зокрема №7302/15-1/33807369 від 20.08.08 р., №10917/15-1/33807369 від 02.12.08 р.
Перевіркою встановлено, що ТОВ «Швидка правова допомога» до Лівобережної МДПІ м. Дніпропетровська не подано декларації з податку на прибуток за 11 місяців 2007 р. - граничний термін подання 20.11.07р., за 2007 рік - граничний строк подання 11.02.08 р., за І квартал 2008 р. - граничний термін подання 12.05.08 р., за І півріччя 2008 р. - граничний термін подання 11.08.08 р., за ІІІ квартали 2008 р. - граничний термін подання 10.11.08 р.
За неподання або затримку подання податкової декларації у строки, визначені законодавством, передбачена відповідальність платника податку відповідно до пп.17.1.1 п.17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме, платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або затримку.
На підставі акту №7302/15-1/33807369 від 20.08.08 р. Лівобережною МДПІ м. Дніпропетровська винесено податкове повідомлення-рішення №0038861505/0 від 11.09.08 р., яким визначено суму штрафної санкції з податку на додану вартість в розмірі 680,00 грн., але за рахунок переплати частково були погашені нараховані штрафні (фінансові) санкції у сумі 316,00 грн., таким чином сума несплаченої штрафної (фінансової) санкції по податковому повідомленню-рішенню №0038861505/0 від 11.09.08 р. становить 364,00 грн.
На підставі акту №10917/15-1/33807369 від 02.12.08р. Лівобережною МДПІ м. Дніпропетровська винесено податкове повідомлення-рішення №0043171505/0 віт 24.12.08р. яким визначено суму штрафної санкції з податку на прибуток в розмірі 170,00 грн.
Згідно пп.6.2.1 п.6.2 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-ІІІ, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
На підставі ст.6 Закону №2181 Лівобережною МДПІ м. Дніпропетровська на адресу ТОВ «Швидка правова допомога» надіслано податкові вимоги:
-першу податкову вимогу - № 1/939 від 05.09.2007 р.;
-другу податкову вимогу - № 2/1240 від 06.11.2007 р.
В зв'язку з непогашенням суми податкового боргу з моменту надіслання ТОВ «Швидка правова допомога» другої податкової вимоги, на виконання вимог ст.10 Закону №2181 Лівобережною МДПІ м. Дніпропетровська винесено рішення №125 від 26.12.2007 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.
Відповідно до ч.1 ст.67 Конституції України, кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п.п.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно п.п.20.1.18, 20.1.28 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобовязань та/або податкового боргу.
Підпунктом 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VІ передбачено обовязок платників податків сплачувати податки та збори у строки та в розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до вимог п.п. 14.1.155 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податкова застава - спосіб забезпечення сплати платником податків грошового зобов'язання та пені, не сплачених таким платником у строк, визначений цим Кодексом. Податкова застава виникає на підставах, встановлених цим Кодексом.
У разі невиконання платником податків грошового зобов'язання, забезпеченого податковою заставою, орган стягнення у порядку, визначеному цим Кодексом, звертає стягнення на майно такого платника, що є предметом податкової застави.
Відповідно до вимог ст. 88 Податкового кодексу України з метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу.
Право податкової застави виникає згідно з цим Кодексом та не потребує письмового оформлення.
На час розгляду справи судом доказів сплати вказаної суми податкового боргу відповідачем не надано.
Згідно п.95.1 ст.95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно п. 95.2 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позов є обґрунтованим, підтверджується матеріалами справи та підлягає задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 122, 162 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути кошти з товариства з обмеженою відповідальністю «Швидка правова допомога» на суму податкового боргу в розмірі 2777,51 грн. (дві тисячі сімсот сімдесят сім гривень пятдесят одна копійка) на користь Державного бюджету: на р/р 31114009700006 - податок на прибуток у сумі 713,51 грн. (сімсот тринадцять гривень пятдесят одна копійка), код платежу 11021000; на р/р 31116029700006 - податок на додану вартість у сумі 2064,00 грн. (дві тисячі шістдесят чотири гривні 00 коп.), код платежу 14010100, одержувач Управління Державного казначейства Індустріального району, код ЄДРПОУ 24232376, банк одержувача - ГУДКУ в Дніпропетровській області, МФО 805012.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 КАС України та може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені ст. 186 КАС України, до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд.
Суддя (підпис) З оригіналом згідно. Суддя Постанова не набрала законної сили 18 січня 2012 року. СуддяОСОБА_1 ОСОБА_1 ОСОБА_1