копія ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 вересня 2010 р. Справа № 2а-851/10/0470 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 при секретаріОСОБА_2 за участю: прокурора представника позивача ОСОБА_3 ОСОБА_4 розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом прокурора Красногвардійського району м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі: Державної податкової інспекції у Крвсногвардійському районі м. Дніпропетровська до Відкритого акціонерного товариства фірми "Дніпробудіндустрія" про стягнення податкового боргу, -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Красногвардійського району м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі: Державної податкової інспекції у Крвсногвардійському районі м. Дніпропетровська звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства фірми "Дніпробудіндустрія" про стягнення податкового боргу.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Відкрите акціонерне товариство фірма "Дніпробудіндустрія" має податковий борг із податку на прибуток в сумі 446,00 грн., по збору за спеціальне водокористування загальнодержавного значення в сумі 1193,05 грн., по орендній платі за землю в сумі 12672, 76 грн., який утворився внаслідок несвоєчасної сплати зазначених податків. В добровільному порядку суму податкового боргу відповідач не сплачує, що стало підставою для звернення податкового органу до суду з даним позовом.
Дослідивши матеріали справи, дослідивши подані до суду докази, суд встановив наступне.
Відкрите акціонерне товариство фірма «Дніпробудіндустрія» зареєстровано виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради 16.04.1999 р.
Відповідача 26.04.1999р. було взято на податковий облік як платника податків до ДПІ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська.
Податковий борг по податку на прибуток утворився внаслідок несплати поточних узгоджених податкових зобов'язань, нарахованих згідно наданої до ДПІ декларації з податку на прибуток №953886 від 09.11.09 р. у сумі 446,00 грн.
Податковий борг по збору за спеціальне водокористування утворився внаслідок несплати поточних узгоджених податкових зобов'язань, нарахованих згідно наданого до ДПІ розрахунку за спеціальне водокористування на 2009рік №953897 від 09.11.09 у сумі 1193,05 грн.
Податковий борг по орендній платі за землю утворився внаслідок несплати поточних узгоджених податкових зобов'язань, нарахованих згідно наданої до ДПІ декларації з орендної плати на землю за 2009рік №9 53886 від 09.11.09 у сумі 446,00 грн.
Податковий борг по комунальному податку утворився внаслідок несплати поточних узгоджених податкових зобов'язань, нарахованих згідно наданого до ДПІ розрахунку комунального податку за 3 квартал 2009рік №953888 від 09.11.09 у сумі 20,40 грн.
Станом на 30.11.09 Відкрите акціонерне товариство фірма «Дніпробудіндустрія» має новостворений податковий борг у сумі 14332,21 грн.
Відповідно до ст. 121 Конституції України, на систему органів прокуратури Україну покладена функція представництва інтересів громадянина або держави в суді; у випадках визначених законом.
Згідно ст. 36-1 Закону України "Про прокуратуру", представництво прокуратурою інтересів держави у суді полягає у здійсненні прокурорами процесуальних та інших дій від імені держави, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, визначених законом.
Рішенням Конституційного суду України №3-рп/99 від 08.04.1999 року по справі №1-1/99 визначено, що прокурори та їх заступники мають право звертатися до суду з позовними заявами в інтересах держави. Оскільки інтереси держави є оціночним поняттям, прокурор чи його заступник у кожному конкретному випадку самостійно визначає, в чому саме відбулося чи може відбутися порушення матеріальних або інших інтересів держави, обґрунтовує необхідність їх захисту.
Закон України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990 надає право органам державної податкової служби стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загроз порушень економічних, політичних та інших державних інтересів, внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними та державою.
Порушення інтересів держави полягає в ненадходженні до бюджету значних коштів у вигляді сплати податків у порядку і у розмірах, встановлених законом, неухильно додержуватися Конституції України та законів України.
Відповідно до ч. 3 ст. 8 Конституції України її норми є нормами прямої дії.
Статтями 4, 9 Закону України "Про систему оподаткування" від 25.06.1991 року встановлено, що платники податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких покладено обов'язок їх сплачувати у встановлені законами терміни.
Пункт 1.1 ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами" №2181-111 від 21.12.2000 року (надалі - Закон №2181-111) передбачає, що платник податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають: такого статусу, на яких згідно із законами покладено обов'язок утримувати та (або) сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню, штрафні санкції.
Податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
У строк, встановлений пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України № 2181, а саме: у разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування, відповідач не сплатив суму штрафних санкцій, визначених в повідомленні податковим органом, та не оскаржив його у встановленому порядку.
Згідно пп. 5.4.1 п.5.4 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у визначені законом строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Таким чином, суми заборгованості із зазначених, є узгодженими, і набули статусу податкового боргу платника податків.
Дані щодо погашення відповідачем податкової заборгованості в сумі 14311,81 грн. в матеріалах справи відсутні.
Згідно пункту 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу України", державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднанні державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України до компетенції адміністративного суду віднесено розгляд справ за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
З огляду на викладене, суд доходить висновку про обґрунтованість позовних вимог, та необхідність їх задоволення.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 94, 122, 128, 160-162, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства фірми „Дніпробудіндустрія" податковий борг по податку на прибуток у розмірі 446,00грн. на користь Держави р/р№31112009700008 (державний бюджет), код платежу 11021000, Красногвардійського ВДК, код ОКПО 24244847, банк УДКУ у Дніпропетровській області МФО 805012;по збору за спеціальне водокористування загальнодержавного значення у розмірі 1193,05грн. на користь Держави р/р№31115017700008 (державний бюджет), код платежу 13020100, Красногвардійського ВДК, код ОКПО 24244847, банк УДКУ у Дніпропетровській області МФО 805012; по орендній платі за землю у розмірі 12672,76грн. на користь Держави р/р№33211812700008 (місцевий бюджет), код платежу 13050200. Красногвардійського ВДК, код ОКПО 24244847, банк УДКУ у Дніпропетровській області МФО 805012.
Постанова набирає законної сили та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки передбачені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови складений 01.10.10р.
Суддя Постанова не набрала законної сили 01.10.10 СуддяОСОБА_1 ОСОБА_1