Справа № 638/13703/15-а
2-а/638/422/15
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 жовтня 2015 року Дзержинський районний суд міста Харкова у складі:
головуючого - судді Штих Т.В.
при секретарі Кондратюк І.В.,
розглянувши в відкритому засіданні цивільну справу за адміністративним позовом Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Дзержинського району Харківської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надмірно нарахованих бюджетних коштів у вигляді житлових субсидій ,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач просить утримати з відповідача виплачену надмір суму субсидій у розмірі 4593.10грн., яка з`явилася на підставі поданої ним недостовірної інформації для призначення субсидії.
В обґрунтування заявлених вимог, позивач посилається на те, що згідно заяв від 25.05.2014р. та 03.11.14р., ОСОБА_1 була надана субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на період з травня 2014р. по квітень 2015р. В результаті проведеної перевірки даних, наданих ОСОБА_1 було встановлено, що ним свідомо надана недостовірна інформація про транспортні засоби, які зареєстровані та перебувають у власності або володінні зареєстрованих у житловому приміщенні осіб та членів їх сімей, що проживають окремо, зокрема, сина заявника ОСОБА_2, зареєстрованого у даному житловому приміщенні та невістки заявника ОСОБА_3, що проживає окремо. Таким чином, за період з травня 2014року по квітень 2015року ОСОБА_1 не мав права на одержання такої житлової субсидії, так як члени його сім'ї мали у власності більше одного автомобіля, що вплинуло на визначення права на отримання житлової субсидії.
Представник позивача управління праці та соціального захисту населення адміністрації Дзержинського району Харківської міської ради в судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі, просила їх задовольнити та пояснила, що відповідач при заповненні Декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулись за призначенням житлової субсидії надав недостовірну інформацію про транспортні засоби, що знаходяться у власності його сина та невістки, які вплинули на визначення права на призначення субсидії, в зв'язку з чим йому була неправомірно призначена субсидія. В розрахунку суми позову вказаний фактичний розмір нарахованої субсидії за місяці, за які фактично була вона нарахована , враховуючи перерахунки в межах призначення субсидії. В зв'язку з перерахунками, субсидія фактично може бути перерахована комунальним підприємствам в другому місяці
Відповідач в судовому засіданні позов не визнав в повному обсязі, просив відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог, та пояснив, що його син ОСОБА_2 зареєстрований в його житловому приміщенні, але не проживає за місцем реєстрації, а проживає в м. Києві, тому він не знає про майновий стан свого сина та невістки та про їх доходи. Відповідач також пояснив, що він не згоден з розрахунком суми, яку він повинен повернути, так як відповідно до квитанцій з комунальних підприємств в деяких місяцях йому не була перерахована субсидія , а в розрахунку вказана сума субсидій та надав до суду копії квитанцій.
Суд, вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи, перевіривши доводи, вирішив, що позов підлягає повному задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Судом встановлено, що згідно заяв від 23.05.2014р. та 03.11.14р. ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2., ідентифікаційний номер НОМЕР_1, зареєстрованого на житловій площі за адресою: АДРЕСА_1 разом зі своєю сім'єю рішенням Управління відповідно від 13.06.14р. та 19.11.2014р. була надана субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на період з травня 2014року по квітень 2015року, що підтверджується копіями заяв, які заповнені та підписані ОСОБА_1 та рішеннями Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Дзержинського району ХМР про призначення житлової субсидії.
Відповідно до п. 13 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.95 №848 ( в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.1997р. № 1050) із змінами для призначення субсидії громадянин подає органу праці та соціального захисту населення довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні, заповнює заяву та декларацію про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні за формами, затвердженими Мінпраці. Громадянин несе відповідальність за надані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру. В заявах, які заповнені ОСОБА_1 23.05.14. та 03.11.14 він дав згоду на збір інформації про сім'ю, доходи, власність та майно, що необхідна для отримання житлової субсидії. В Деклараціях, форма яких затверджена Наказом Мінпраці та соцполітики України від 22.03.07р. № 204 (зі змінами) конкретизовано які доходи та майно повинні бути задекларовані. Розділ IY Декларації передбачає, що особа, яка звернулася за призначенням житлової субсидії повинна надати відомості про транспортні засоби, які зареєстровані в установленому порядку та перебувають у власності або володінні членів сім'ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб , членів сім'ї, що проживають окремо (дружини, чоловіка, неповнолітніх дітей). В заповнених Деклараціях від 23.05.14р. та 03.11.14 ОСОБА_1 вказав, що у власності членів сім'ї, а саме сина- ОСОБА_2 є один автомобіль , інші члени сім'ї автотранспортних засобів не мають.
Відповідно до довідки управління ДАІ Дзержинського РВ ХМУ ГУМВСУ в Харківській області за ОСОБА_2 день звернення за субсидією зареєстровані такі автотранспортні засоби: 03.03.08р. автомобіль Грейт Воол Сейф держ.номер НОМЕР_2, 2006року виготовлення, 05.12.2012р. автомобіль Тойота Кемрі, держ.номер НОМЕР_3, 2007 року виготовлення, 04.01.2014р. автомобіль Фольксваген Туарег, держ. номер НОМЕР_4 2003 року виготовлення, за дружиною сина- ОСОБА_3. зареєстровано 07.12.2009р. автомобіль Деу Ланос , держ. номер НОМЕР_5, 2007р. виготовлення.
Приховування відповідачем ОСОБА_1 інформації про кількість транспортних засобів вплинуло на встановлення права на призначення йому субсидії.
На день подачі заяв ОСОБА_1, тобто, 23.05.14р. та 03.11.14р., п.5.4 Положення про призначення та надання населенню субсидій, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.95 №848 ( в редакції постанови від 22.09.1997р. № 1050), діяв в редакції, згідно якого субсидія не призначається, якщо уповноважений власник (співвласник) житла, наймач житла у державному та громадському житловому фонді, член житлово- будівельного кооперативу, власник (співвласник) житлового приміщення, якому відкрито особовий рахунок та особи, зареєстровані разом з ним у житловому приміщенні (будинку), мають у своєму володінні чи володінні їх дружин (чоловіків, неповнолітніх дітей) два або більше транспортних засобів (механізмів), що підлягають державній реєстрації та обліку в Державтоінспекції. При цьому не враховуються транспортні засоби, одержані чи придбані на пільгових умовах через органи праці та соціального захисту населення, а також транспортні засоби вітчизняного виробництва, які перебувають в експлуатації протягом більш як 10 років з дати випуску, та інші транспортні засоби, що перебувають в експлуатації протягом більш як 15 років з дати випуску. Наявність (відсутність) у власності або володінні зазначених осіб транспортних засобів (механізмів) декларується під час подання заяви про призначення субсидії.
Наявність у власності транспортних засобів, (механізмів) зареєстрованих на сина та невістку заявника, підтверджується довідкою із відділу ДАІ з обслуговування Дзержинського району м. Харкова від 22.05.15. Довідка надана на запит Управління праці та соціального захисту населення.
Відповідно до п. 13 Положення органи праці та соціального захисту населення мають право робити запити та безоплатно отримувати від органів ДПІ, підрозділів Державтоінспекції, БТІ, органів КРС, інших органів інформацію, необхідну для призначення субсидій та проведення перевірок достовірності даних, отриманих від осіб, які звертаються за призначенням субсидій.
Надана недостовірна інформація привела до надмірної виплати бюджетних коштів у вигляді житлової субсидії на суму 4593.10грн. за період з травня 2014року по квітень 2015року.
Розрахунок та перерахунки житлової субсидії підтверджуються рішеннями про призначення субсидії та розрахунками залишків/добавки субсидії.
Суд, здійснюючи правову оцінку заявлених вимог, виходить з наступного.
Відповідно до Бюджетного Кодексу України житлові субсидії виплачуються з цільових коштів Державного бюджету України. Безпідставні виплати житлових субсидій порушують основи соціальної захищеності соціального забезпечення населення в Україні, гарантовані державою, що суттєво зачіпає інтереси держави.
Згідно п. 20 «Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.95 №848 ( в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.1997р. № 1050) із змінами та доповненнями, суми субсидій, перерахованих надміру внаслідок подання громадянами свідомо документів із неправильними відомостями, повертаються ними за вимогою органів, що призначають субсидії.
Встановлений у судовому засіданні факт свідомого подання відповідачем недостовірної інформації, а саме приховування наявності транспортних засобів привело до безпідставної виплати бюджетних коштів у вигляді житлових субсидій у сумі 4593грн. 10 коп., які підлягають поверненню.
Суд, керуючись статями 69,71,94, 158-163,185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, п.п.5, 20, «Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.95 №848 (в редакції постанови Кабміну України від 22.09.97 №1050) із змінами та доповненнями,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Дзержинського району Харківської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надмірно виплачених грошових коштів у вигляді житлових субсидій - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2., ідентифікаційний номер НОМЕР_1, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 надмір виплачені бюджетні кошти у вигляді житлової субсидії у розмірі 4593грн. 10 коп. (Чотири тисячі п'ятсот дев'яносто три грн.. 10 коп.) на користь Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Дзержинського району Харківської міської ради на такі банківські реквізити:
Банк ГУДКСУ у Харківській області р/р 35417019032886, МФО банку 851011, код ЄДРПОУ 03196593.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Дзержинський районний суд м. Харкова шляхом подачі протягом 10 днів з дня її проголошення апеляційної скарги, а в разі застосування судом ч. 3 ст.160 КАС України, з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
СУДДЯ: Т.В. Штих