Справа № 405/6786/15-п
Провадження №3/405/1971/15
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 жовтня 2015 року Суддя Ленінського районного суду м. Кіровограда Іванова Л.А., розглянувши матеріали, які надійшли з Кіровоградської ОДПІ Головного управління ДФС у Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, голова ліквідаційної комісії ТОВ Спільне Українсько-Румунське підприємство з іноземними інвестиціями «Україно-Румунська технічна компанія», проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії АА №344594 від 14 вересня 2015 року, складеним головним державним ревізором-інспектором відділу перевірок платників податків ризикових категорій управління податкового аудиту Кіровоградсьткої ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області ОСОБА_2 відносно голови ліквідаційної комісії ТОВ Спільне Українсько-Румунське підприємство з іноземними інвестиціями «Україно-Румунська технічна компанія» ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1 КУпАП при перевірці ТОВ «СУРПІІ» «УРТК», згідно акту перевірки від 09.15 № 113/11-23-22-02/36023368 встановлено порушення порядку ведення податкового обліку за 2015 рік, в результаті підприємством занижено податок на прибуток в сумі 1 164 грн., чим порушено п.п. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14, п.п. 134.1.1. п. 134.1 ст. 134, п.п. 135.5.5 п. 135.5, п. 135.1, 135.2 ст. 135 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 на розгляд справи не зявилася, про час, дату та місце розгляду справи повідомлялася належним чином, заяв, клопотань про відкладення розгляду справи не надходило, на підставі чого та відповідно до ст. 268 КУпАП, вважаю можливим розгляд справи у відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Обєктивна сторона правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП полягає у відсутності податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Субєктом зазначеного правопорушення можуть бути керівники та інші посадові особи підприємств, установ, організацій.
Відповідно до ст.14 КУпАП посадові особи підлягають адміністративній відповідальності за адміністративні правопорушення, зв'язані з недодержанням установлених правил у сфері охорони порядку управління, державного і громадського порядку, природи, здоров'я населення та інших правил, забезпечення виконання яких входить до їх службових обов'язків.
Відповідно до акту про результати документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ Спільне Українсько-Румунське підприємство з іноземними інвестиціями «Україно-Румунська технічна компанія» № 113/11-23-22-02/36023368 від 14 вересня 2015 року у періоді, за який проводилась перевірка (з 01.07.2012 року по 10.09.2015 року) відповідальним за фінансово-господарську діяльність субєкта господарювання була, зокрема, голова ліквідаційної комісії ОСОБА_1 (за період з 16.06.2015 (протокол загальних зборів учасників ТОВ «СУРПІІ «УРТК» від 16.06.2015 року № 16/06) по день підписання акту перевірки).
Аналізуючи зібрані по справі докази в їх сукупності, вважаю, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП, а її вина повністю підтверджується матеріалами справи, і, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення серії АА №344594 від 14 вересня 2015р., актом про результати документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ Спільне Українсько-Румунське підприємство з іноземними інвестиціями «Україно-Румунська технічна компанія» № 113/11-23-22-02/36023368 від 14 вересня 2015 року з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2012 по 10.09.2015 та з питань правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2011 по 10.09.2015, - та є доведеною.
Враховуючи викладене, оцінивши наявні в матеріалах справи докази, враховуючи характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника, яка згідно з письмовими поясненнями у протоколі про адміністративне правопорушення вину у вчиненні правопорушення визнала, ступінь її провини, обставини, що помякшують та обтяжують відповідальність судом не встановлено, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, приходжу до висновку про визнання ОСОБА_1 винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.163-1 КУпАП, та вважаю за необхідне застосувати до неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в межах санкції ч.1 ст.163-1 КУпАП в розмірі 85 грн. 00 коп. та відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП, Закону України «Про судовий збір» стягнути з правопорушника судовий збір на користь держави в розмірі 243 грн. 60 коп.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33, 40-1, ч. 1 ст.163-1, 283, 284, 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі пяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят пять) грн. (р/р 31112106700002, отримувач коштів: УК у м. Кіровоград, банк отримувача: ГУ ДКСУ в Кіровоградській області, МФО: 823016, ідентифікаційний код: 24145329, код бюджетної класифікації: 21081100).
Штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення правопорушнику копії постанови, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у вказаний строк постанова надсилається для примусового виконання в порядку якого з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Стягнути з ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, на користь держави судовий збір в розмірі 243 грн. 60 коп. за наступними реквізитами: отримувач коштів - УК у м. Кіровограді/м. Кіровоград/22030001,код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38037409, банк отримувача - ГУ ДКСУ у Кіровоградській області, код банку отримувача (МФО) 823016, рахунок отримувача 31214206700004, код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу - Судовий збір, адміністративне правопорушення ОСОБА_1, Ленінський районний суд м. Кіровограда код ЄДРПОУ 2896905.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Кіровоградської області через Ленінський районний суд міста Кіровограда протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Ленінського районного суду
м. Кіровограда Л.А. Іванова