УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 жовтня 2015 р. Справа № 876/5990/15
Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді - Гулида Р.М.,
суддів - Кузьмича С.М., Улицького В.З.,
при секретарі судового засідання - Керод Х.І.,
за участю:
представника позивача - Гута О.М.,
третьої особи - ОСОБА_2.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Комунального закладу Львівської обласної ради "Львівський обласний центр медико-соціальної експертизи", Обласної МСЕК № 3 на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 12 травня 2015 року у справі за позовом Комунального закладу Львівської обласної ради "Львівський обласний центр медико-соціальної експертизи", Обласної МСЕК № 3 до Галицького відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору на стороні відповідача - ОСОБА_2 про визнання протиправними і скасування постанов про стягнення виконавчого збору та накладення штрафу, зобов'язання вчинити дії,-
ВСТАНОВИЛА:
Комунальний заклад Львівської обласної ради "Львівський обласний центр медико-соціальної експертизи", Обласна МСЕК № 3 звернулися з позовом до Галицького ВДВС Львівського міського управління юстиції в якому просять визнати протиправними та скасувати постанови державного виконавця Галицького ВДВС ЛМУЮ: про стягнення з боржника виконавчого збору від 23.01.2015 року ВП № 45956251; про накладення штрафу від 23.01.2015 року ВП № 4556251; про стягнення з боржника виконавчого збору від 23.01.2015 року ВП № 45956238; про накладення штрафу від 23.01.2015 року №ВП 45956238, зобов'язати державного виконавця винести постанову про закінчення виконавчого провадження від 30.12.2014 року, відкритого на підставі виконавчого листа №813/5278/14 від 29.10.2014 року, що видав Львівський окружний адміністративний суд.
В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що 26.01.2015 року їм було вручено вимогу державного виконавця від 23.01.2015 року № 315 та вищезазначені постанови виконавчого провадження. Позивачі вважають вказані постанови необґрунтованими, недійсними, такими, що не відповідають нормам чинного законодавства та підлягають скасуванню, оскільки позивачі на виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 06.10.2014 року, 17.12.2014 року провели повторну медико-соціальну експертизу в частині причини інвалідності ОСОБА_2 та в частині строку інвалідності. А 22.12.2014 року ухвалою Львівського окружного адміністративного суду, за наслідками судового контролю за виконанням судового рішення № 813/5278/14, судом прийнято звіт відповідача № 693 від 17.12.2014 року про виконання постанови суду від 06.10.2014 року.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 12 травня 2015 року, в задоволенні позову відмовлено повністю.
Не погодившись із зазначеним судовим рішенням, Комунальний заклад Львівської обласної ради "Львівський обласний центр медико-соціальної експертизи", Обласна МСЕК № 3 подали апеляційну скаргу до Львівського апеляційного адміністративного суду, в якій просить скасувати оскаржувану постанову та прийняти нову, якою позов задоволити.
В обґрунтування доводів апеляційної скарги зазначає, що приймаючи оскаржувану постанову суд першої інстанції порушив норми матеріального права, а допущена упереджена оцінка зібраних доказів та довільне трактування законодавства за текстом постанови, не відповідає фактичним обставинам справи, що і призвело до неправильного вирішення справи по суті позовних вимог.
Заслухавши доповідача - суддю Львівського апеляційного адміністративного суду, дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції без змін, мотивуючи це наступним.
Судом першої інстанції встановлено, що 30.12.2015 року постановою ВП № 45956238 державним виконавцем Галицького відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції відкрито виконавче провадження на підставі виконавчого листа № 813/5278/14 виданого 29.10.2014 року Львівським окружним адміністративним судом про зобов'язання Львівського обласного центру медико-соціальної експертизи Обласну МСЕК №3 переглянути рішення в частині встановлення строку інвалідності, шляхом перегляду ОСОБА_2 групи інвалідності без строку переогляду та надано строк для добровільного виконання судового рішення до 06.01.2015 року. Вказана постанова була направлена позивачу супровідним листом № 21955 від 30.12.2014 року.
30.12.2015 року постановою ВП № 45956251 державним виконавцем Галицького відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції відкрито виконавче провадження на підставі виконавчого листа № 813/5278/14 виданого 29.10.2014 року Львівським окружним адміністративним судом про зобов'язання Львівського обласного центру медико-соціальної експертизи Обласну МСЕК №3 переглянути рішення в частині встановлення причини інвалідності ОСОБА_2 та надано строк для добровільного виконання судового рішення до 06.01.2015 року. Вказана постанова також була направлена позивачу супровідним листом № 21954 від 30.12.2014 року.
Згодом, "Львівський обласний центр медико-соціальної експертизи" надіслав державному виконавцю Галицького ВДВС ЛМУЮ Макарову Ю.Ю. відомості про те, що постанова Львівського окружного адміністративного суду від 06.10.2014 по справі № 813/5278/14 виконана в повному обсязі.
23.01.2015 року вимогою державного виконавця № 315 встановлено строк до 29.01.2015року виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду про зобов'язання Львівського обласного центру медико-соціальної експертизи, Обласної МСЕК №3 переглянути рішення в частині встановлення строку інвалідності, шляхом перегляду ОСОБА_2 групи інвалідності без подальшого строку переогляду.
Цього ж дня, постановою ВП № 4595251 про стягнення з боржника виконавчого збору, державний виконавець Галицького відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції Макаров Ю.Ю. постановив: стягнути з боржника Львівського обласного центру медико-соціальної експертизи, обласної МСЕК №3 виконавчого збору в сумі 1360,00 грн., яка була направлена позивачу супровідним листом № 213 від 23.01.2015 р.
А постановою ВП № 45956251 від 23.01.2015 року про накладення штрафу, державний виконавець Галицького відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції Макаров Ю.Ю. постановив: накласти на боржника-юридичну особу штраф у розмірі 680 грн. Вказана постанова також була направлена позивачу супровідним листом № 314 від 23.01.2015 року.
Пунктом 1 статті 11 Закону України "Про виконавче провадження" передбачено, що державний виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів примусового виконання рішень, неупереджено, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.
Згідно ст. 17 Закону України "Про виконавче провадження", примусове виконання рішень здійснюється державною виконавчою службою на підставі виконавчих документів, визначених цим Законом.
Згідно п. 1 ст. 28 Закону України "Про виконавче провадження", у разі невиконання боржником у той самий строк рішення, за яким боржник зобов'язаний особисто вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, виконавчий збір стягується в розмірі шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з боржника - фізичної особи і в розмірі ста двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з боржника - юридичної особи. У зазначених розмірах виконавчий збір стягується з боржника також у разі повернення виконавчого документа без виконання за письмовою заявою стягувача та у разі виконання рішення про звернення стягнення на предмет іпотеки та виконання боржником рішення після закінчення строку для самостійного його виконання, зокрема шляхом перерахування коштів безпосередньо на рахунок стягувача. Постанова про стягнення виконавчого збору може бути оскаржена в десятиденний строк у порядку, встановленому цим Законом.
Згідно п. 1 ст. 89 Закону України "Про виконавче провадження", у разі невиконання без поважних причин у встановлений державним виконавцем строк рішення, що зобов'язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі державний виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; на посадових осіб - від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; на боржника - юридичну особу - від сорока до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та встановлює новий строк виконання.
Не можуть братись до уваги обґрунтування позивачами вимог в частині визнання протиправними і скасування спірних постанов про стягнення з боржника виконавчого збору та про накладення штрафу, оскільки судові рішення в адміністративних справах, що набрали законної сили, в порядку передбаченому ст. ст. 254, 255 КАС України, є обов'язковими для позивача і підлягають виконанню на всій території України. Державним виконавцем на виконання судового рішення винесено постанови про відкриття виконавчого провадження з наданням строку для добровільного виконання.
При прийнятті даного рішення слід звернути увагу на те, що наявність на момент прийняття спірних постанов ухвали Львівського окружного адміністративного суду від 22.12.2014 року, на яку посилаються позивачі, якою прийнято звіт відповідача № 693 від 17.12.2014 року про виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 6 жовтня 2014 року у справі № 813/5278/14, не є підставою для визнання протиправними і скасування спірних постанов, оскільки ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 26.02.2015 року по справі № 813/5278/14 - ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 22.12.2014 року скасовано та зобов'язано відповідача Львівський обласний центр медико - соціальної експертизи Обласна МСЕК № 3 надати звіт про виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 06.10.2014 року у строк до 01.04.2015 року, ухвалою Львівського окружного адміністративного суду зобов'язати Львівський обласний центр медико - соціальної експертизи Обласну МСЕК № 3 подати суду до 29.05.2015 року звіт про виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 06.10.2014 року.
Позивачами не спростовано факту своєчасного виконання рішення суду, а відтак судом встановлено відсутність законних підстав для визнання протиправними і скасування спірних постанов. З цих же підстав не можуть враховуватись обґрунтування апелянтами вимог в частині зобов'язати державного виконавця винести постанову про закінчення виконавчого провадження від 30.12.2014 року, відкритого на підставі виконавчого листа в № 813/5278/14 від 29.10.2014 року.
Враховуючи вищезазначені обставини справи та те, що жодних інших належних та допустимих доказів на підтвердження обґрунтування позовних вимог Комунальним закладом Львівської обласної ради "Львівський обласний центр медико-соціальної експертизи" та Обласною МСЕК № 3 не надано, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що немає підстав для задоволення позовних.
Таким чином, перевіривши дійсні обставини справи та додатково проаналізувавши зібрані документальні докази по матеріалах справи, колегія суддів прийшла до неспростовного переконання про те, що суд першої інстанції у відповідності до вимог ст.200 КАС України, правильно встановив обставини справи, ухвалив законне та обґрунтоване судове рішення з дотриманням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду, а тому підстав для його скасування немає.
Керуючись ст. 160, ст. 195, ст. 196, п.1 ст. 198, ст. 200, п.1 ч.1 ст. 205, ст. 206, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Комунального закладу Львівської обласної ради "Львівський обласний центр медико-соціальної експертизи", Обласної МСЕК № 3 - залишити без задоволення, а постанову Львівського окружного адміністративного суду від 12 травня 2015 року у справі № 813/367/15 - без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили.
Головуючий: Р.М. Гулид
Судді: С.М. Кузьмич
В.З. Улицький
Повний текст ухвали виготовлено 02.11.2015 року