Харківський окружний адміністративний суд 61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
"03" листопада 2015 р. Справа № 820/11066/15
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Бадюкова Ю.В., розглянувши в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами в приміщенні суду в м. Харкові адміністративну справу за поданням Куп'янської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Харківській області до Житлово-комунальне підприємство № 1 про стягнення податкового боргу ,-
ВСТАНОВИВ:
Куп'янська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Харківській області звернулась до Харківського окружного адміністративного суду з поданням до Житлово-комунального підприємства № 1 (далі по тексту - відповідач, ЖКП №1) , в якому просить суд, стягнути кошти з рахунків у банках, що обслуговують Житлово-комунальне підприємство № 1 в сумі 12569,15 грн .
Свої вимоги позивач мотивує тим, що відповідач включений до ЄДРПОУ, є платником податків і зборів, передбачених Податковим кодексом України від 02.12.2010 р. №2755-VІ та перебуває у позивача на обліку як платник окремих видів податків.
Згідно з поданими відповідачем податковими деклараціями з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) та з податку на додану вартість ЖКП №1 самостійно задекларовано суму орендної плати у розмірі 5736,15 грн., яку відповідачем у визначений законом термін не сплачено, також самостійно задекларовано суму податку на додану вартість у розмірі 6833,00 грн. На час розгляду справи загальна сума у розмірі 12569,15 грн. не сплачена, є узгодженою та набула статусу податкового боргу, а тому має бути стягнута.
Представником Куп'янської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Харківській області до суду надано клопотання про можливість розгляду адміністративної справи за відсутності уповноваженого представника на підставі наданих матеріалів до подання (а.с. 30 ).
Відповідач в судове засідання не з'явився, також надав до суду заяву про можливість розгляду зазначеної справи за відсутності уповноваженого представника ЖКП №1. проти задоволення подання не заперечували (а.с. 28 ).
Згідно абз. 3 ч. 8 ст. 183-3 КАС України неявка сторін у судове засідання не перешкоджає розгляду подання.
Розглянувши надані документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини на яких ґрунтуються вимоги, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Судом встановлено, що Житлово-комунальне підприємство №1, як суб'єкт господарської діяльності зареєстроване виконавчим комітетом Харківської міської ради 18.12.2002 р., відповідно до витягу з ЄДР (а.с. 4-7) та взято на податковий облік до Купянської ОДШ 26.12.2002 року за № 2002_152 (а.с. 8).
Відповідно облікових даних Купянської ОДПІ відповідач станом на 02.11.2015 р. має узгоджені податкові зобов'язання по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), не сплачені у встановлений строк КБК 14010100 на суму 6 833,00 гри. та по земельному податку з юридичних осіб, КБК 18010500 на суму 5 736,15 грн.
Заборгованість відповідача по заявленим податкам підтверджується обліковими картками платника податків (а.с. 18-20), довідкою про податкову заборгованість №668/20-26-23 (а.с. 10), деклараціями (а.с. 11-17), самостійно поданими до податкового органу, а саме:
- декларація з податку на додану вартість № НОМЕР_1 від 19.10.2015 р. нараховане податкове зобов'язання у розмірі о 833.00 грн., термін сплати 30.10.2015 р.;
- декларація з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) № НОМЕР_2 від 20.02.2015 р. нараховане податкове зобов'язання у розмірі 5 736,15 грн. термін сплати 30.10.2015р.
Пунктами 288.1. 288.4. ст. 288 Податкового кодексу України визначено, що підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний орган державної податкової служби про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни. Платником орендної плати є орендар земельної ділянки. Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.
Пунктом 287.3. ст. 287 Податкового кодексу України визначено, що податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Суд зазначає, що згідно ст. 36 Податкового кодексу України обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи, визнається податковим обов'язком, відповідальність за невиконання якого несе платник податків.
Відповідно до п. 46.1. ст. 46 Податкового кодексу України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Пунктом 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України передбачено, що коли платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом, то така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Відповідно до п. 57.1. ст. 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Визначену суму податкового зобовязання по деклараціям з податку на додану вартість та з плати за землю в граничний строк сплачено відповідачем не було.
Пунктом 59.1. ст. 59 Податкового кодексу України зазначено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Відповідно до п. 59.3. ст. 59 Податкового кодексу України податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.
Податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення ( п. 59.4. ст. 59 Податкового кодексу України).
Відповідно до п. 59.5 ст. 59 Податкового кодексу України, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Згідно п.п. 14.1.153. п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податкова вимога - письмова вимога органу державної податкової служби до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.
У зв'язку з несплатою відповідачем узгодженої суми податкового зобов'язання на суму податкового боргу ДПІ було сформовано та вручено податкову вимогу від 09.01.2013 року № 2, яка є узгодженою.
Згідно п. 16.1.4. ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Підпунктом 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно з пунктом 95.1. ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до п. 95.2 ст. 95 95.2. Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Згідно з пунктом 95.3 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні (стаття 86 КАС України).
За наведених обставин, суд дійшов висновку, що вимоги стосовно стягнення податкового боргу обґрунтовані, підтверджуються матеріалами справи, не спростовані відповідачем, а відтак підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 183-3, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Подання Куп'янської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Харківській області до Житлово-комунальне підприємство № 1 про стягнення податкового боргу задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Житлово-комунальне підприємство № 1 (63701, Харківська область, Куп'янський район, вул. Харківська, буд. 8, код ЄДРПОУ 32329969) за рахунок коштів на рахунках у банках, що його обслуговують суму податкового боргу у розмірі 12 569,15 грн., а саме:- по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) (код б/к 14010100) у розмірі 6 833,00 грн. на (р/р 31119029700013; отримувач: Куп'янське УДКСУ, код отримувача: 37813292, МФО: 851011, банк: ГУДКСУ в Харківській області.) на користь Державного бюджету України, - по земельному податку з юридичних осіб (код б/к 18010500) у розмірі 5 736,15 грн., (р/р 33217811700013; отримувач: Куп'янське УДКСУ , код отримувача: 37813292. МФО: 851011, банк: ГУДКСУ в Харківській області.) на користь місцевого бюджету.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Бадюков Ю.В.