Ухвала суду № 53153507, 04.11.2015, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.11.2015
Номер справи
816/4502/15
Номер документу
53153507
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

04 листопада 2015 року

м. Полтава

Справа № 816/4502/15

Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Єресько Л.О., перевіривши матеріали подання Лубенської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Полтавській області до Товариства з обмеженою відповідальністю" Лада-Лубни" про стягнення податкового боргу, -

В С Т А Н О В И В:

04 листопада 2015 року о 12 год 09 хв. Лубенська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Полтавській області /надалі – Лубенська ОДПІ/ звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з поданням до Товариства з обмеженою відповідальністю" Лада-Лубни" /надалі – ТОВ "Лада-Лубни"/ про стягнення з банківських рахунків платника податків боргу по єдиному податку з юридичних осіб в сумі 37 347,88 грн.

Розглянувши матеріали подання Лубенської ОДПІ, суд встановив наступне.

Відповідно до положень статей 1, 2 Закону України "Про судовий збір" судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Тобто, Закон України "Про судовий збір" передбачає сплату судового збору за подання до суду позовної заяви чи будь-якої іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Одночасно, Закон України "Про судовий збір" визначає випадки, коли судовий збір не підлягає сплаті шляхом виключення відповідних заяв із числа об'єктів справляння судового збору та встановлення пільг щодо слати судового збору.

Так, вичерпний перелік заяв, за подання яких не справляється судовий збір наведено у частині другій статті 3 Закону України "Про судовий збір", а пільги щодо сплати судового збору встановлені у статті 5 цього Закону. Зазначений перелік є вичерпним та розширеному тлумаченню не підлягає.

Виходячи зі змісту статті 1833 Кодексу адміністративного судочинства України, подання є підставою для здійснення провадження у справі за зверненням органів доходів і зборів за особливою процедурою, а тому, відповідно, вважається особливою формою позовної заяви, яка є об'єктом справляння судового збору.

Провадження у справах, порушених за поданням податкових органів, поданим на підставі статті 1833 Кодексу адміністративного судочинства України, є окремим видом судового провадження, відмінним від загального (позовного).

З огляду на зазначене, загальні норми Кодексу адміністративного судочинства України, що регулюють процедуру позовного провадження, до провадження на підставі подання податкового органу можуть застосовуватися лише у частині, що не суперечить спеціальним нормам статті 1833 цього Кодексу.

Статтею 1833 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено перелік особливих вимог, що пред'являються до подання податкового органу, та особливий перелік процесуальних дій суду, які можуть вчинятися у процесі розгляду такого подання.

Водночас у частині, що не врегульована статтею 1833 Кодексу адміністративного судочинства України, вимоги до подання визначаються загальними нормами, зокрема статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно з частиною третьою статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Подання органу доходів і зборів, виходячи з положень частини 2 статті 3 Закону України "Про судовий збір", не входить до переліку позовних заяв та інших заяв, скарг, клопотань, за подання яких судовий збір не справляється.

Відповідно до положень статті 5 Закону України "Про судовий збір" органи доходів і зборів (в даному випадку Лубенська ОДПІ) не являються органами, які мають пільги щодо сплати судового збору при зверненні до суду з позовними заявами та іншими заявами, в тому числі з поданнями про стягнення коштів, передбаченими процесуальним законодавством.

З таких підстав, Лубенська ОДПІ зобов'язана додати до подання документ про сплату судового збору у розмірі, встановленому Законом України "Про судовий збір".

Відповідно до частини першої статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою передбачена ставка судового збору у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.

Як свідчать матеріали подання, заявник звернувся до суду з поданням до ТОВ "Лада-Лубни" про стягнення з банківських рахунків платника податків боргу по єдиному податку з юридичних осіб в сумі 37 347,88 грн, отже, звернені до суду вимоги є майновими.

За викладених обставин, при зверненні до адміністративного суду з даним поданням Лубенська ОДПІ мала сплатити судовий збір у розмірі 1 218,00 грн.

Разом з тим, до подання документ про сплату судового збору не додано. Доказів на підтвердження підстави звільнення Лубенської ОДПІ від сплати судового збору не надано.

Отже, подання подано без додержання вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України подання позовної заяви без додержання вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України є підставою для залишення позовної заяви без руху.

Згідно з пунктом 7 Кодексу адміністративного судочинства України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).

Таким чином, подання підлягає залишенню без руху з наданням Лубенській ОДПІ строку для усунення вказаних недоліків.

На підставі викладеного, керуючись статтями 106, 108, 165, 1833 Кодексу адміністративного судочинства України,

У Х В А Л И В:

Подання Лубенської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Полтавській області до Товариства з обмеженою відповідальністю" Лада-Лубни" про стягнення податкового боргу залишити без руху.

Позивачу у надати строк для усунення недоліків до 12 години 00 хвилин 05 листопада 2015 року та роз'яснити, що в разі неусунення недоліків позовної заяви, вона буде повернута.

Недоліки необхідно усунути шляхом надання до Полтавського окружного адміністративного суду документа про сплату судового збору або доказів на підтвердження підстави звільнення позивача від сплати судового збору.

Копію ухвали направити особі, що звернулася з позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали з одночасним надісланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Суддя Л.О. Єресько