ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 жовтня 2015 року № 813/4373/15
16 год. 05 хв.
Львівський окружний адміністративний суд у складі судді Клименко О.М. за участю секретаря судового засідання Рехліцької Ю.Р. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник ОСОБА_1;
відповідача: представник ОСОБА_2;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області до Товариства з додатковою відповідальністю «Львівський завод «Металіст» про зупинення роботи території та будівель, -
ВСТАНОВИВ:
Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області (далі ГУ ДСНС України у Львівській області) звернулося до суду з позовом до Товариства з додатковою відповідальністю «Львівський завод «Металіст» (далі ТОВ «Львівський завод «Металіст») про зупинення роботи території та будівель (адміністративних та виробничих) ТДВ «Львівський завод «Металіст» за адресою: м. Львів, вул. Ген. Курмановича, 2, до усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки шляхом опечатування (опломбування) та відімкнення від джерел живлення.
Позовні вимоги обґрунтовує тим, що під час проведення планової перевірки ТДВ «Львівський завод «Металіст» було виявлено ряд порушень Правил пожежної безпеки в Україні, Кодексу цивільного захисту України, Правил техногенної безпеки у сфері цивільного захисту на підприємствах, в організаціях, установах та на небезпечних територіях. Враховуючи зазначене, у звязку з виникненням умов, за яких подальша експлуатація обєкта несе ризик загрози життю працівників, з метою недопущення спричинення шкоди здоровю працюючих в ТДВ «Львівський завод «Металіст», позивач звернувся до суду із даним позовом.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю, просив позов задовольнити.
Представник відповідача проти позову заперечив, подав письмове заперечення, в якому зазначив, що встановлені позивачем порушення вимог законодавства не створюють загрози життю і здоровю людей, а фінансовий стан підприємства не дає можливості виконати усі вимоги нормативних актів з пожежної та техногенної безпеки підприємств, установ та організацій. Також зазначив, що застосування заходів, про які просить позивач, призведе до порушення прав третіх осіб, які орендують нерухоме майно на території підприємства. Просив відмовити у задоволенні позовних вимог повністю.
Суд заслухав пояснення представників сторін, дослідив долучені до матеріалів справи письмові докази, оцінив їх в сукупності і встановив наступні фактичні обставини справи та відповідні їм правовідносини.
ТДВ «Львівський завод «Металіст» зареєстроване як юридична особа 16.06.1995 року відповідно до копії Виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців серії АА №538016 від 23.07.2012 року.
Судом встановлено, що на підставі наказу Залізничного районного відділу м. Львова ГУ ДСНС України у Львівській області від 19.06.2015 року № 62 «Про проведення планових перевірок» з метою здійснення якісного та належного контролю за станом пожежної та техногенної безпеки підприємств, установ та організацій, повідомлення про проведення планової перевірки від 09.07.2015 року №2/1132 та посвідчення на проведення перевірки від 19.06.2015 року №126, позивачем було проведено планову перевірку дотримання вимог законодавства у сфері пожежної і техногенної безпеки, за результатами якої Залізничним районним відділом м. Львова ГУ ДСНС України у Львівській області складено акт №62 від 30.07.2015 року.
Перевіркою встановлено наступні порушення:
- приміщення підприємства не забезпечені відповідними знаками безпеки згідно ДСТУ ISO 6309:2007 (порушення р.2 п.8 НАПБ А.01.001-2015);
- двері електрощитових, складів, комор та виходу на покрівлю не виконані протипожежними (порушення р. З п. 2.3 НАПБ А.01.001-2015);
- з'єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів не виконані за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів (порушення р.4 п.1.6 НАПБ А.01.001-2015);
- в приміщеннях підприємства електромережа виконана з порушенням вимог нормативних документів (порушення р. 4 п. 1.1. НАПБ А.01.001-2015);
- не всі електрощити оснащені схемами підключення споживачів з пояснювальними написами і вказанням значення номінального струму апарата захисту (порушення р. 4 п.1.16 НАПБ А.01.001-2015);
- приміщення не дообладнані автоматичною пожежною сигналізацією (порушення р. 5 п.1.2 НАПБ А.01.001-2015);
- тривожні сповіщення від приладів приймально-контрольних пожежних систем протипожежного захисту не виведені на пульт пожежного спостерігання (порушення р. 5 п.1.2 НАПБ А.01.001-2015);
- не укладено угоду на технічне обслуговування автоматичної пожежної сигналізації (порушення р. 5 п.1.4 НАПБ А.01.001-2015);
- приміщення не обладнані системою оповіщення людей про пожежу (порушення р. 5 п.1.2 НАПБ А.01.001-2015);
- відсутні документи по введенню в експлуатацію автоматичної пожежної сигналізації (порушення р. 5 п. 1.4 НАПБ А.01.001-2015);
- пожежні щити не доукомплектовані засобами пожежогасіння згідно норм (порушення р. 5 п. 3.11 НАПБ А.01.001-2015);
- приміщення підприємства не до забезпечені первинними засобами пожежогасіння згідно норм (порушення р. 5 п. 9 НАПБ А.01.001-2015);
- двері виходу в сходові клітки не обладнані пристроями для само зачинення та ущільненням в притулах (порушення р. З п. 2.23 НАПБ А.01.001-2015);
- для приміщень виробничого та складського призначення не визначено категорію щодо вибухопожежної та пожежної небезпеки згідно «Норм визначення категорій приміщень, будинків та зовнішніх установок за вибухопожежною та пожежною небезпекою», а також клас зони за «правилами будови електроустановок. Електрообладнання спеціальних установок» (порушення р. З п. 2.9 НАПБ А.01.001-2015);
- посадовими особами керівного складу цивільної оборони обєкта не пройдено підготовку на обласних курсах ЦО (порушення п.11 Додатку 1 ПКМУ №874 від 26.07.2001 р.);
- не заведено журнал реєстрації вступного інструктажу з питань техногенної безпеки (порушення п. 4.5.1. додатку З ПТБ);
- не всі евакуаційні виходи позначені світловими покажчиками з написом «Вихід» білого кольору на зеленому фоні, підключеними до джерела живлення евакуаційного (аварійного) освітлення, або такими, що переключаються на нього автоматично у разі зникнення живлення на їх основних джерелах живлення (порушення р. З п. 2.32 НАПБ А.01.001-2015);
- шляхи евакуації не забезпечені евакуаційним освітленням відповідно до вимог будівельних норм та правил улаштування електроустановок (порушення р. 3 п. 2.31 НАПБ А.01.001-2015);
- не проведено технічне обслуговування наявних вогнегасників (порушення р. 5 п. 3.17 НАПБ А.01.001-2015);
- не розроблено та не затверджено інструкцію, щодо виконання вимог техногенної безпеки на обєкті (порушення п. 4.5.5 ПТБ);
- не проведено Ідентифікацію обєкта, щодо визначення потенційної небезпеки та не узгоджено повідомлення про результати проведення ідентифікації з територіальним органом ДСНС (порушення п. п. 1,6,11,13,14,15 додатку 2 Методики ідентифікації ПНО);
- у виробничих приміщеннях встановлені тимчасові печі (порушення р. 4 п. 2.12 НАПБ А.01.001-2015);
- шляхи евакуації в виробничому корпусі захаращені сторонніми матеріалами (порушення р. З п. 2.37 НАПБ А.01.001-2015);
- електророзетки встановлені на горючій основі без підкладання під них суцільного шару негорючого матеріалу (порушення р. 4 п. 1.17 НАПБ А.01.001- 2015);
- для кожного приміщення обєкта не розроблені та не затверджені керівником обєкта інструкції про заходи пожежної безпеки (порушення р. 2 п. 4 НАПБ А.01.001-2015).
Позивач вважає, що дані порушення створюють загрозу життю працівників ТДВ «Львівський завод «Металіст».
Крім того, 27.07.2015 року щодо посадової особи ОСОБА_3 було складено протокол серії ЛВП №064828 про адміністративне правопорушення відповідно до ст. 188-8 Кодексу України про адміністративні правопорушення. 27.07.2015 року щодо посадової особи ОСОБА_3 складено протокол серії ЛВТгБ №034451 про адміністративне правопорушення відповідно до ст. 188-16 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
31.07.2015 року постановою про накладення адміністративного стягнення № 77 посадову особу ОСОБА_3 притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу.
Надаючи правову оцінку відносинам, що склались між сторонами, суд виходить з наступного.
З 01.07.2013 року набрав чинності Кодекс цивільного захисту України, який регулює відносини, повязані із захистом населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій, реагуванням на них, функціонуванням єдиної державної системи цивільного захисту, та визначає повноваження органів державної влади, ОСОБА_1 міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, права та обовязки громадян України, іноземців та осіб без громадянства, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності.
Відповідно до підпункту 57 пункту 4 Указу Президента №20/2013 від 16.01.2013 року «ОСОБА_4 питання Державної служби України з надзвичайних ситуацій» Державна служба з надзвичайних ситуацій України відповідно до покладених на неї завдань організовує та проводить перевірки додержання вимог законодавства у сферах цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, організації виконання заходів щодо захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на підприємствах, в установах, організаціях, що входять до складу залізничного, автомобільного, авіаційного, морського та річкового транспорту, на базах, складах, арсеналах зберігання та у місцях виробництва, утилізації ракетно-артилерійського озброєння, компонентів рідкого ракетного палива.
Відповідно до підпункту 63 пункту 4 Положення про Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області, затвердженого наказом ДСНС України № 3 від 04.02.2013 року, Головне управління відповідно до покладених на нього завдань на відповідній території здійснює безпосередньо та через підпорядковані підрозділи нагляд (контроль) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки та цивільного захисту місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, іншими суб'єктами господарювання, а також громадянами України, іноземцями та особами без громадянства.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.
У відповідності до підпункту 12 ч. 1 ст. 67 Кодексу цивільного захисту України до повноважень центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, належить, зокрема, звернення до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, об'єктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зупинення проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, якщо ці порушення створюють загрозу життю та/або здоров'ю людей.
Відповідно до ч. 1 ст. 68 Кодексу цивільного захисту України посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, у разі порушення вимог законодавства з питань техногенної та пожежної безпеки, у тому числі невиконання їх законних вимог, зобовязані застосовувати санкції, визначені законом.
Згідно з ч. 2 ст. 68 Кодексу цивільного захисту України у разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров'ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.
Як встановлено ст. 70 Кодексу цивільного захисту України підставою для звернення центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів є:
1) недотримання вимог пожежної безпеки, визначених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами, стандартами, нормами і правилами;
2) порушення вимог пожежної безпеки, передбачених стандартами, нормами і правилами, під час будівництва приміщень, будівель та споруд виробничого призначення;
3) випуск і реалізація вибухопожежонебезпечної продукції та продукції протипожежного призначення з відхиленням від стандартів чи технічних умов або без даних щодо відповідності такої продукції вимогам пожежної безпеки;
4) нездійснення заходів щодо захисту персоналу від шкідливого впливу ймовірних надзвичайних ситуацій;
5) відсутність на виробництвах, на яких застосовуються небезпечні речовини, паспортів (формулярів) на обладнання та апаратуру або систем із забезпечення їх безперебійної (безаварійної) роботи;
6) невідповідність кількості засобів індивідуального захисту органів дихання від небезпечних хімічних речовин нормам забезпечення ними працівників суб'єкта господарювання, їх непридатність або відсутність;
7) порушення правил поводження з небезпечними речовинами;
8) відсутність або непридатність до використання засобів індивідуального захисту в осіб, які здійснюють обслуговування потенційно небезпечних об'єктів або об'єктів підвищеної небезпеки, а також в осіб, участь яких у ліквідації наслідків надзвичайної ситуації передбачена планом локалізації і ліквідації наслідків аварій;
9) відсутність на об'єкті підвищеної небезпеки диспетчерської служби або її неготовність до виконання покладених на неї завдань, у тому числі через відсутність відповідних документів, приладів, обладнання або засобів індивідуального захисту;
10) неготовність до використання за призначенням аварійно-рятувальної техніки, засобів цивільного захисту, а також обладнання, призначеного для забезпечення безпеки суб'єктів господарювання;
11) проведення робіт з будівництва будинків та споруд, розміщення інших небезпечних об'єктів, інженерних і транспортних комунікацій, які порушують встановлений законодавством з питань техногенної безпеки порядок їх проведення або проведення яких створює загрозу безпеці населення, суб'єктам господарювання, обладнанню та майну, що в них перебувають.
Повне або часткове зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, виконання робіт, надання послуг здійснюється виключно за рішенням адміністративного суду.
Відповідно до ч. 5 ст. 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб'єктами господарювання можуть бути призупинені виключно за рішенням суду. Відновлення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг суб'єктами господарювання після призупинення можливе з моменту отримання органом державного нагляду (контролю), який ініціював призупинення, повідомлення суб'єкта господарювання про усунення ним усіх встановлених судом порушень.
Відповідно до ч. 3 ст. 55 Кодексу цивільного захисту України забезпечення пожежної безпеки субєкта господарювання покладається на власників та керівників таких субєктів господарювання.
Проаналізувавши наведені правові норми суд зазначає, що загроза життю та здоровю працівників виникнення умов, за яких подальше продовження виконання робіт або експлуатація обєкта, машин і механізмів несе ризик спричинення внаслідок цих умов фізичної шкоди працівникові, в тому числі такої, що може призвести до смертельних наслідків. Крім того суд констатує, що пожежі відносяться до надзвичайних ситуацій, а загроза життю та здоров'ю людей виникає не лише при наявності порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що безпосередньо можуть до неї призвести, але й при наявності інших порушень по нездійсненню заходів щодо захисту людей від шкідливого впливу небезпечних чинників при вже виниклій пожежі.
Представником відповідача не заперечувався факт порушень, що зазначені в акті перевірки №62 від 30.07.2015 року.
Допитаний судом у якості свідка головний інспектор Залізничного РВ м. Львова ГУ ДСНС України у Львівській області майор служби цивільного захисту ОСОБА_4 пояснив, що він у період з 27 по 30 липня 2015 року здійснював перевірку відповідача на предмет дотримання вимог законодавства у сфері пожежної і техногенної безпеки. Під час проведення перевірки був присутній керівник підприємства, якого за невиконання вимог законодавства притягнуто до адміністративної відповідальності. Зазначив, що встановлені в ході перевірки порушення створюють загрозу життю працівників відповідача, зокрема існує небезпека займання електромережі, наявні порушення стосовно шляхів евакуації, не у всіх приміщеннях наявна система пожежогасіння, бракує засобів пожежогасіння тощо.
Позивачем до матеріалів справи долучено Акт перевірки додержання (виконання) вимог законодавства у сфері пожежної і техногенної безпеки ТДВ «Львівський завод «Металіст» № 107 від 30.10.2015 року, у якому повторно зафіксовано наступні порушення:
- приміщення підприємства не забезпечені відповідними знаками безпеки згідно ДСТУ ISO 6309:2007 (порушення р.2 п.8 НАПБ А.01.001-2015);
- двері електрощитових, складів, комор та виходу на покрівлю не виконані протипожежними (порушення р. З п. 2.3 НАПБ А.01.001-2015);
- з'єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів не виконані за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів (порушення р.4 п.1.6 НАПБ А.01.001-2015);
- в приміщеннях підприємства електромережа виконана з порушенням вимог нормативних документів (порушення р. 4 п. 1.1. НАПБ А.01.001-2015);
- не всі електрощити оснащені схемами підключення споживачів з пояснювальними написами і вказанням значення номінального струму апарата захисту (порушення р. 4 п.1.16 НАПБ А.01.001-2015);
- приміщення не дообладнані автоматичною пожежною сигналізацією (порушення р. 5 п.1.2 НАПБ А.01.001-2015);
- тривожні сповіщення від приладів приймально-контрольних пожежних систем протипожежного захисту не виведені на пульт пожежного спостерігання (порушення р. 5 п.1.2 НАПБ А.01.001-2015);
- приміщення не обладнані системою оповіщення людей про пожежу (порушення р. 5 п.1.2 НАПБ А.01.001-2015);
- відсутні документи по введенню в експлуатацію автоматичної пожежної сигналізації (порушення р. 5 п. 1.4 НАПБ А.01.001-2015);
- пожежні щити не доукомплектовані засобами пожежогасіння згідно норм (порушення р. 5 п. 3.11 НАПБ А.01.001-2015);
- приміщення підприємства не до забезпечені первинними засобами пожежогасіння згідно норм (порушення р. 5 п. 9 НАПБ А.01.001-2015);
- двері виходу в сходові клітки не обладнані пристроями для само зачинення та ущільненням в притулах (порушення р. З п. 2.23 НАПБ А.01.001-2015);
- для приміщень виробничого та складського призначення не визначено категорію щодо вибухопожежної та пожежної небезпеки згідно «Норм визначення категорій приміщень, будинків та зовнішніх установок за вибухопожежною та пожежною небезпекою», а також клас зони за «правилами будови електроустановок. Електрообладнання спеціальних установок» (порушення р. З п. 2.9 НАПБ А.01.001-2015);
- посадовими особами керівного складу цивільної оборони обєкта не пройдено підготовку на обласних курсах ЦО (порушення п.11 Додатку 1 ПКМУ №874 від 26.07.2001 р.);
- не всі евакуаційні виходи позначені світловими покажчиками з написом «Вихід» білого кольору на зеленому фоні, підключеними до джерела живлення евакуаційного (аварійного) освітлення, або такими, що переключаються на нього автоматично у разі зникнення живлення на їх основних джерелах живлення (порушення р. З п. 2.32 НАПБ А.01.001-2015);
- шляхи евакуації не забезпечені евакуаційним освітленням відповідно до вимог будівельних норм та правил улаштування електроустановок (порушення р. 3 п. 2.31 НАПБ А.01.001-2015);
- не проведено технічне обслуговування наявних вогнегасників (порушення р. 5 п. 3.17 НАПБ А.01.001-2015);
- не розроблено та не затверджено інструкцію, щодо виконання вимог техногенної безпеки на обєкті (порушення п. 4.5.5 ПТБ);
- не проведено Ідентифікацію обєкта, щодо визначення потенційної небезпеки та не узгоджено повідомлення про результати проведення ідентифікації з територіальним органом ДСНС (порушення п. п. 1,6,11,13,14,15 додатку 2 Методики ідентифікації ПНО);
- у виробничих приміщеннях встановлені тимчасові печі (порушення р. 4 п. 2.12 НАПБ А.01.001-2015);
- електророзетки встановлені на горючій основі без підкладання під них суцільного шару негорючого матеріалу (порушення р. 4 п. 1.17 НАПБ А.01.001- 2015);
- для кожного приміщення обєкта не розроблені та не затверджені керівником обєкта інструкції про заходи пожежної безпеки (порушення р. 2 п. 4 НАПБ А.01.001-2015);
- електрощити, групові електрощитки не захищені автономними системами пожежогасіння (порушення р. 4 п. 1.16 НАПБ А.01.001-2015);
- евакуаційний вихід, який веде з третього поверху виробничої будівлі, заблокований (порушення р. 3 п. 2.23, п. 2.37 НАПБ А.01.001-2015).
В той же час, надані відповідачем докази в обґрунтування своїх заперечень, а саме, наказ від 04.08.2015 року №25 «Про усунення недоліків перевірки підприємства ГУ ДСНС України Залізничного району Львівської області» з додатком до нього про заходи усунення порушень свідчать про намір відповідача усунути виявлені порушення в майбутньому та не спростовують тверджень позивача про наявність порушень, які створюють загрозу життю працівників ТДВ «Львівський завод «Металіст» та якими створюються перешкоди під час гасіння пожежі працівниками об'єкта та підрозділами Державної служби України з надзвичайних ситуацій, які перешкоджають швидкому виявленню та гасінню пожежі, повідомленню (оповіщенню) про неї, а також оперативній евакуації людей на ранній стадії виникнення пожежі.
Стосовно твердження відповідача про відсутність у позивача права звернення до адміністративного суду із позовом про застосування заходів реагування суд зазначає, що відповідно до пункту 6 Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій, затвердженого Указом Президента України від 16 січня 2013 року N 20/2013, ДСНС України здійснює свої повноваження безпосередньо та через територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення, а також міжрегіональні (повноваження яких поширюються на кілька адміністративно-територіальних одиниць) територіальні органи (у разі їх створення). Відтак, здійснення такого повноваження, як право на звернення до суду із позовом про вжиття заходів реагування, може бути реалізоване центральним органом виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки (ДСНС України) через територіальний орган у Львівській області, зокрема Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області.
Твердження відповідача про наявність на території підприємства орендарів нерухомого майна субєктів господарювання, які, відповідно до умов договорів оренди нерухомого майна, забезпечують додержання протипожежних вимог стандартів та правил, суд вважає необґрунтованим, оскільки відповідно до приписів статті 65 Кодексу цивільного захисту України саме відповідач як субєкт господарювання приватної форми власності зобовязаний забезпечувати виконання заходів щодо захисту населення та працівників на випадок надзвичайної ситуації, а також вирішення питань техногенної та пожежної безпеки, що стосуються прав та інтересів інших юридичних осіб і громадян.
Враховуючи вищевикладене, у зв'язку з наявністю загрози життю та/або здоров'ю людей та з метою недопущення спричинення шкоди життю чи здоров'ю людей та ненаданням достатніх доказів щодо усунення усіх виявлених порушень, зазначених у акті перевірки №62 від 30.07.2015 року, суд дійшов висновку щодо обґрунтованості позовних вимог ГУ ДСНС України у Львівській області про зупинення роботи території та будівель (адміністративних та виробничих) ТДВ «Львівський завод «Металіст» за адресою: м. Львів, вул. Ген. Курмановича, 2, до усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки шляхом опечатування (опломбування) та відімкнення від джерел живлення.
У відповідності до вимог ст.94 КАС України судові витрати на користь позивача не присуджуються.
Керуючись ст.ст. 17-19, 94, 160-163, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Зупинити роботу території та будівель (адміністративних та виробничих) ТДВ «Львівський завод «Металіст» за адресою: м. Львів, вул. Ген. Курмановича, 2, до усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки шляхом опечатування (опломбування) та відімкнення від джерел живлення.
Виконання та контроль за виконанням судового рішення покласти на Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області.
У відповідності до п. 10 ч. 1 ст. 256 КАС України постанова суду виконується негайно.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Повний текст постанови складено та підписано 04.11.2015 року.
Суддя Клименко О.М.