У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 676/5528/15-а
Головуючий у 1-й інстанції: Стельмах Д. В.
Суддя-доповідач: Граб Л.С.
22 жовтня 2015 року
м. Вінниця
Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Граб Л.С.
суддів: Боровицького О. А. Сапальової Т.В. ,
за участю:
секретаря судового засідання: Майданюк Я.Л.,
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу управління Пенсійного Фонду України в м. Кам'янці-Подільському та Кам'янець-Подільському районі Хмельницької області на постанову Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області від 07 вересня 2015 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного Фонду України в м. Кам'янці-Подільському та Кам'янець-Подільському районі Хмельницької області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В :
В серпні 2015 року ОСОБА_2 звернувся до суду позовом до управління Пенсійного фонду України в м. Кам'янці-Подільському та Кам'янець-Подільському районі Хмельницької області, в якому просив визнати протиправними дії управління Пенсійного фонду України в м. Кам'янці-Подільському та Кам'янець-Подільському районі Хмельницької області щодо відмови включити до заробітної плати, з якої було визначено розмір його пенсії як державного службовця, інші виплати за період з 2007 року по травень 2012 року в сумі 30350,07 грн., зокрема: інші виплати в розмірі 9731,79 грн. згідно довідки № 222/10/22-01-05 від 12.08.2014 року (матеріальна допомога на оздоровлення у розмірі 5476,24 грн., матеріальної допомоги в розмірі 3365,24 грн., індексації грошових доходів населення у розмірі 890,31 грн.) та інші виплати в розмірі 20618,28 грн. згідно довідки № 851/10-24-13-05-014 від 24.06.2015 року; зобов'язати управління Пенсійного фонду України в м. Кам'янці-Подільському та Кам'янець-Подільському районі Хмельницької області, провести перерахунок пенсії в розмірі 60 відсотків від суми заробітної плати, включити до заробітної плати, з якої було визначено розмір його пенсії як державному службовцю, інші виплати за період з 2007 року по травень 2012 року в сумі 30350,07 грн., зокрема: інші виплати в розмірі 9731,79 грн. згідно довідки №222/10/22-01-05 від 12.08.2014 року (матеріальна допомога на оздоровлення у розмірі 5476,24 грн., матеріальної допомоги в розмірі 3365,24 грн., індексації грошових доходів населення у розмірі 890,31 грн.) та інших виплат в розмірі 20618,28 грн. згідно довідки № 851/10-24-13-05-014 від 24.06.2015 року починаючи з 19.05.2015 року.
Постановою Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області від 07 вересня 2015 року позов задоволено: визнано протиправними дії управління Пенсійного фонду України у м. Кам'янці - Подільському та Кам'янець - Подільському районі щодо відмови включити до заробітної плати, з якої було визначено розмір пенсії державному службовцю ОСОБА_2, «інші виплати» за період з 2007 року по травень 2012 року в сумі 30 350,07 грн., а саме: інші виплати в розмірі 9731,79 грн. згідно довідки №222/10/22-01-05 від 2.08.2014 року (матеріальна допомога на оздоровлення у розмірі 5476,24 грн., матеріальної допомоги в розмірі 3365,24 грн., індексації грошових доходів населення у розмірі 890,31 грн.) а інших виплат в розмірі 20618,28 грн. згідно довідки №815/10-24-13-05-014 від 24.06.2015 року; зобов'язано управління Пенсійного фонду України в м. Кам'янці - Подільському та Кам'янець - Подільському районі провести перерахунок пенсії ОСОБА_2 в розмірі 60% від суми заробітної плати, включивши до складу заробітної шати, з якої нараховується пенсія, «інші виплати» за період з 2007 року по травень 2012 року з сумі 30 350,07 грн., а саме: інші виплати в розмірі 9731,79 грн. згідно довідки №222/10/22- 11-05 від 12.08.2014 року (матеріальна допомога на оздоровлення у розмірі 5476,24 грн., матеріальної допомоги в розмірі 3365,24 грн., індексації грошових доходів населення у розмірі 890,31 грн.) та інших виплат в розмірі 20618,28 грн. згідно довідки №815/10-24-13-05- ) 14 від 24.06.2015 року починаючи з 19.05.2015 року.
Не погодившись з таким рішенням суду першої інстанції, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції від та прийняти нову, якою відмовити в задоволенні позовних вимог повністю, посилаючись на невідповідність висновків суду обставинам справи, неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, порушення судом при ухваленні рішення норм матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи.
Сторони, будучи належним чином повідомленими про час, дату та місце апеляційного розгляду справи, в судове засідання не з'явились.
Відповідно до ч. 4 ст. 196 КАС України неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.
Виходячи з вищевикладеного, колегія суддів вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження, відповідно до пунктів 1, 2 частини 1 статті 197 КАС України.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, законність і обґрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги, а також правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, давши правову оцінку обставинам у справі, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а постанову Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області від 07 вересня 2015 року - без змін, виходячи з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_2 перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в м. Кам'янці-Подільському та Кам'янець-Подільському районі Хмельницької області з 19.05.2015 року згідно Закону України "Про державну службу"
19 квітня 2015 року ОСОБА_2 звернувся до відповідача з заявою про призначення пенсії згідно Закону України "Про державну службу", однак, управлінням Пенсійного фонду України в м. Кам'янці-Подільському та Кам'янець-Подільському районі Хмельницької області призначено пенсію позивачу, без врахування інших виплат при визначенні розміру пенсії.
Не погоджуючись з вказаними діями, ОСОБА_2 звернувся до суду першої інстанції з вказаним позовом.
Суд першої інстанції дійшов висновку про задоволення позовних вимог, з чим погоджується і суд апеляційної інстанції, з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 2 ст. 37-1 Закону України "Про державну службу" перерахунок пенсії здійснюється виходячиіз сум заробітної плати, на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.
Згідно з ч. 2 ст.33 зазначеного вище закону передбачено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.
Проте відповідач стверджує, що інші виплати не є складовими заробітної плати державного службовця.
Однак, ст. 66 ч. 1 Закону України "Про пенсійне забезпечення" передбачено, що до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно доЗакону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).
Ст. 41 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначено, що до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються: суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.
Також, згідно з п.4.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 № 22-1 орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії за відповідною заявою.
Аналогічна позиція міститься в постанові Верховного Суду України від 04.03.2014 року у справі № 21-3а14.
Зважаючи на викладене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що право позивача підлягає захисту з моменту його звернення до відповідача з відповідною заявою - 19.05.2015 року.
Такий висновок суду першої інстанції узгоджується з правовою позицією Вищого адміністративного суду України, викладеною у постанові від 21 січня 2015 року (справа № К/800/53362/14).
Проте, колегія суддів вважає за необхідне вказати на те, що суд першої інстанції, дійшовши обґрунтованого висновку про законність вимог позивача на перерахунок пенсії, помилково зазначив суми, вказані в довідці, перейнявши на себе дискреційні повноваження відповідача, оскільки вищезазначене не входить до компетенції суду і є функцією органів Пенсійного фонду України, на підставі даних персоніфікованого обліку та в порядку встановленому Законом.
Відповідно до п. п. 1, 2 ч. 1 ст. 201 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право змінити постанову суду з підстав: правильне по суті вирішення справи чи питання, але з помилковим застосуванням норм матеріального чи процесуального права; вирішення не всіх позовних вимог або питань.
З огляду на вищевикладене, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню, а постанова суду першої інстанції - зміні.
Однак, при поданні апеляційної скарги відповідачем не сплачено судовий збір, а судом апеляційної інстанції відстрочено його сплату до ухвалення судового рішення у справі.
Відповідно до ч.9 ст.172 КАС України, у разі несплати судового збору на момент вирішення справи суд одночасно вирішує питання про стягнення судового збору відповідно до правил розподілу судових витрат, встановлених цим Кодексом.
Частинами 1, 3 ст. 94 КАС України передбачено, що якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
Згідно пп.2 п.3 ч.2 ст.4 Закону за подання апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду розмір ставки судового збору складає 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Як вбачається з матеріалів справи, ставка судового збору при поданні адміністративного позову складала 73,08 грн., тобто 0,06 розміру мінімальної заробітної плати, як і передбачалось Законом України "Про судовий збір" в редакції від 12.08.2015 року.
Судовий збір за подання апеляційної скарги сплачується за наступними реквізитами: ОДЕРЖУВАЧ: УК у м. Вінниці (м. Вінниця), код платежу 22030001, код ЄДРПОУ: 38054707, Банк: ГУ ДКСУ у Вінницькій області, МФО: 802015.
За результатами розгляду апеляційний суд дійшов висновку про необхідність відмови у задоволенні апеляційної скарги, у зв'язку з чим з відповідача необхідно стягнути несплачену суму судового збору у розмірі 80,39 грн. (73,08 грн. х 110%).
Таким чином, в зв'язку з відмовою у задоволенні апеляційної скарги відповідача на користь Державного бюджету України необхідно стягнути 80,39 грн.
Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд
У Х В А Л И В :
апеляційну скаргу управління Пенсійного Фонду України в м. Кам'янці-Подільському та Кам'янець-Подільському районі Хмельницької області залишити без задоволення, а постанову Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області від 07 вересня 2015 року - без змін.
Стягнути з управління Пенсійного Фонду України в м. Кам'янці-Подільському та Кам'янець-Подільському районі Хмельницької області за рахунок його бюджетних асигнувань на користь Державного бюджету України судовий збір в розмірі 80 (вісімдесят) грн. 39 коп. за такими реквізитами: Одержувач УК у м. Вінниці (м. Вінниця), код платежу 22030001; Код ЄДРПОУ: 38054707; Банк: ГУ ДКСУ у Вінницькій області; МФО: 802015; Р/р: 31212206781002 за подання апеляційної скарги до Вінницького апеляційного адміністративного суду.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно зі ст. 212 КАС України.
Ухвала суду складена в повному обсязі 27 жовтня 2015 року.
Головуючий Граб Л.С.
Судді Боровицький О. А.
Сапальова Т.В.