ДОДАТКОВА УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 жовтня 2015 р. Справа № /876/10623/14
Львівський апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіБольшакової О.О.,
суддів Судової-Хомюк Н.М., Макарика В.Я.,
розглянувши в порядку письмового провадження в м. Львові апеляційну скаргу управління соціального захисту населення Луцької районної державної адміністрації на постанову Луцького міськрайонного суду Волинської області від 13 жовтня 2014 року у справі за позовом ОСОБА_1 до управління соціального захисту населення Луцької районної державної адміністрації про визнання відмови неправомірною, зобовязання провести перерахунок та виплату щорічної разової грошової допомоги,
В С Т А Н О В И В :
08.09.2014 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до управління соціального захисту населення Луцької районної державної адміністрації про визнання відмови неправомірною, зобовязання провести перерахунок та виплату разової грошової допомоги, як інваліду війни 2-ї групи відповідно до ч. 5 ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантій їх соціального захисту» в розмірі 8-и мінімальних пенсій за віком, встановленої абз. 1 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням виплаченої суми.
Постановою Луцького міськрайонного суду Волинської області від 13 жовтня 2014 року позов задоволено. Визнано протиправними дії управління соціального захисту населення Луцької районної державної адміністрації щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 як інваліду війни другої групи щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2014 рік в розмірі, що не відповідає встановленому ч. 5 ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантій їх соціального захисту». Зобов'язано управління соціального захисту населення Луцької районної державної адміністрації здійснити виплату ОСОБА_1 недоплаченої суми щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2014 рік в розмірі 8 мінімальних пенсій відповідно до ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» з урахуванням сплачених сум.
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 05.03.2015 року задоволено клопотання управління соціального захисту населення Луцької районної державної адміністрації про відстрочку сплати судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Луцького міськрайонного суду Волинської області від 13 жовтня 2014 року у справі № 161/14639/14-а за позовом ОСОБА_1 до управління соціального захисту населення Луцької районної державної адміністрації про визнання відмови неправомірною, перерахунок та виплату щорічної разової грошової допомоги. Відстрочено управлінню соціального захисту населення Луцької районної державної адміністрації сплату судового збору за подання апеляційної скарги до ухвалення судового рішення у справі.
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 29.10.2015 року апеляційну скаргу управління соціального захисту населення Луцької районної державної адміністрації залишено без задоволення, а постанову Луцького міськрайонного суду Волинської області від 13 жовтня 2014 року у справі № 161/14639/14-а - без змін.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 168 КАС України суд, що ухвалив судове рішення, може за заявою особи, яка брала участь у справі, чи з власної ініціативи прийняти додаткову постанову чи постановити додаткову ухвалу у випадках, якщо судом не вирішено питання про судові витрати.
Частиною 1 ст. 87 КАС України встановлено, що судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України Про судовий збір від 08.07.2011 р. N 3674-VI.
Згідно із ч. 1 ст. 4 цього Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Частиною 2 статті 4 вказаного Закону (із змінами, внесеними законом № 590-VII від 19/09/2013 року) визначено ставки судового збору, відповідно до якої, за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на постанову суду сплачується 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а саме 50% від 0,06 розміру мінімальної заробітної плати у справах за позовом немайнового характеру та 50 відсотків від 1,5 розміру мінімальної заробітної плати у справах за позовом майнового характеру.
Відповідно до ст. 8 Закону України Про Державний бюджет на 2014 рік мінімальна заробітна плата станом на 1 січня 2014 року становить 1218 грн. Із позовної заяви та постанови суду першої інстанції вбачається, що предметом адміністративного позову є визнання відмови неправомірною, перерахунок та виплату щорічної разової грошової допомоги, тобто даний адміністративний позов носить майновий та немайновий характер.
Таким чином, розмір судового збору, що підлягає сплаті за подання до адміністративного суду апеляційної скарги становить 950,04 грн.
Згідно ч. 1 ст. 98 КАС України суд вирішує питання щодо судових витрат у постанові суду або ухвалою.
На підставі наведеного, судова колегія вважає, що оскільки ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 29.10.2015 року не вирішено питання щодо судового збору, то з управління соціального захисту населення Луцької районної державної адміністрації слід стягнути вказаний судовий збір.
Керуючись ст.ст. 98, 168, 197, 205, 206, 254 КАС України, суд,
У Х В А Л И В:
Стягнути з управління соціального захисту населення Луцької районної державної адміністрації судовий збір за подання апеляційної скарги на постанову Луцького міськрайонного суду Волинської області від 13 жовтня 2014 у розмірі 950 (девятсот пятдесят) гривень 4 копійки за реквізитами: отримувач коштів - УДКСУ у Галицькому районі м. Львова, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38007573, банк отримувача - ГУДКСУ у Львівській області, код банку отримувача (МФО) - 825014, рахунок отримувача - 31219206781004, код класифікації доходів бюджету - 22030001, призначення платежу - судовий збір за подання апеляційної скарги.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня набрання ухвалою законної сили.
Головуючий суддя О.О. Большакова
Судді Н.М. Судова-Хомюк
ОСОБА_2