Постанова № 53112193, 30.10.2015, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
30.10.2015
Номер справи
826/14316/15
Номер документу
53112193
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

30 жовтня 2015 року № 826/14316/15

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Гарник К.Ю., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом Публічного акціонерного товариства «Київський річковий порт»до Державної податкової інспекції в Обухівському районі ГУ ДФС у Київській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення

ВСТАНОВИВ:

Публічне акціонерне товариство «Київський річковий порт» (далі по тексту - позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Державної податкової інспекції в Обухівському районі ГУ ДФС у Київській області (далі по тексу - відповідач,), в якому просило визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 25 червня 2015 року № 0018141501/2694/491.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 липня 2015 року відкрито провадження в адміністративній справі № 826/14316/15, закінчено підготовче провадження та призначено справу до розгляду у судовому засіданні на 10 серпня 2015 року.

В судовому засіданні 10 серпня 2015 року представник позивача підтримав позовні вимоги з підстав, викладених у позовній заяві, та просив задовольнити позов у повному обсязі, представник відповідача заперечив проти позову.

Керуючись приписами частини 4 статті 122 та частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, надавши можливість присутнім учасникам судового розгляду у повній мірі реалізувати свої процесуальні права, та враховуючи відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, суд продовжив розгляд справи в порядку письмового провадження.

Після розгляду адміністративного позову та доданих до нього матеріалів, всебічного і повного встановлення всіх фактичних обставин, на яких ґрунтується позов, об'єктивної оцінки доказів, що мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд зазначає наступне.

Матеріали справи свідчать, що відділом податку на прибуток, місцевих, ресурсних, рентних та неподаткових платежів управління оподаткування юридичних осіб на підставі підпункту 20.1.4 пункту 20.1 статті 20 та пункту 75.1 статті 75, пункту 76.1 статті 76 Податкового кодексу України проведено камеральну перевірку своєчасності з плати за користування надрами за І квартал 2014 року визначеного в податковому розрахунку поданого ДПІ в Обухівському районі 28 серпня 2014 року № 9049775622 та сплата згідно рішення суду про розстрочення (відстрочення) податкового боргу від 24 грудня 2013 року № 2а-17112/12/2670, за результатами якої складено акт від 24 червня 2015 року № 1357/1501/03150071.

Перевіркою встановлено порушення Публічним акціонерним товариством «Київський річковий порт» пункту 257.5 статті 257 Податкового кодексу України, а саме порушено граничні терміни сплати самостійно визначеного грошового зобов'язання з плати за користування надрами відображеного в податковому розрахунку з плати за користування надрами від 28 серпня 2014 року № 9049775622 та сплати згідно рішення суду про розстрочення (відстрочення) податкового боргу від 24 грудня 2013 року № 2а-17112/12/2670.

На підставі вказаного акта перевірки податковим органом винесено податкове повідомлення - рішення від 25 червня 2015 року № 0018141501/2694/491, яким на підставі статті 126 Податкового кодексу України за затримку на 898, 897, 883, 876, 871, 871, 868, 868, 850, 850, 281, 179, 274, 272, 266, 257, 251 календарних днів граничного строку сплати суми грошового зобов'язання в розмірі 94524,60 грн. підприємство зобов'язано сплатити штраф у розмірі 20% у сумі 18904,92 грн. за платежем - плата за користування надрами для видобування корисних копалин місцевого значення.

На думку позивача такий висновок акту перевірки не відповідає дійсності, а тому спірне податкове повідомлення - рішення є неправомірним та підлягає скасуванню.

Надаючи правову оцінку позовним вимогам, суд приходить до наступного.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України.

Відповідно до пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України платник податкiв зобов'язаний самостiйно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданiй ним податковiй декларацiї, протягом 10 календарних днiв, що настають за останнiм днем вiдповiдного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларацiї, крiм випадкiв, встановлених цим Кодексом.

Згідно пункту 257.1 статті 257 Податкового кодексу України, базовий податковий (звітний) період для рентної плати дорівнює календарному кварталу.

Платники рентної плати самостійно обчислюють суму податкових зобов'язань з рентної плати (пункт 257.2 статті 257 Податкового кодексу України).

Сума податкових зобов'язань з рентної плати, визначена у податковій декларації за податковий (звітний) період, сплачується платником до бюджету протягом 10 календарних днів після закінчення граничного строку подання такої податкової декларації з урахуванням фактично сплачених авансових внесків (пункт 2575 статті 257 Податкового кодексу України).

Відповідно до підпункту 258.1.1 пункту 258.1 статті 258 Податкового кодексу України, на платника рентної плати покладається відповідальність за правильність обчислення, повноту і своєчасність її внесення до бюджету, а також за своєчасність подання контролюючим органам відповідних податкових декларацій згідно із нормами цього Кодексу та інших законодавчих актів.

На суму податкових зобов'язань з рентної плати, що нарахована платником рентної плати за податковий (звітний) період, але не сплачена протягом 10 календарних днів, що настають за останнім календарним днем граничного строку подання податкової декларації, нараховується пеня в порядку, встановленому розділом II цього Кодексу (підпункт 258.1.2 пункту 258.1 статті 258 Податкового кодексу України).

Згідно пункту 126.1 статті 126 Податкового кодексу України у разi якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податкiв притягується до вiдповiдальностi у виглядi штрафу у таких розмiрах: при затримцi до 30 календарних днiв включно, наступних за останнiм днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмiрi 10 вiдсоткiв від погашеної суми податкового боргу; при затримцi бiльше 30 календарних днiв, наступних за останнiм днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмiрi 20 вiдсоткiв погашеної суми податкового боргу.

Як встановлено судом, Публічним акціонерним товариством «Київський річковий порт» подано до контролюючого органу податковий розрахунок з плати за користування надрами за І квартал 2014 року - 28 серпня 2014 року, тобто з порушенням граничного терміну подання такого розрахунку, у зв'язку з чим, сплата за відповідним розрахунком підлягала в день подачі такого розрахунку, однак була проведена позивачем, згідно платіжних доручень від 06 травня 2015 року, 12 травня 2015 року, 21 травня 2015 року, 27 травня 2015 року, 29 травня 2015 року, 03 червня 2015 року, 05 червня 2015 року, що підтверджує порушення Публічним акціонерним товариством «Київський річковий порт» пункту 257.5 статті 257 Податкового кодексу України, а саме порушення граничних термінів сплати самостійно визначених грошових зобов'язань.

У свою чергу, судом не беруться до уваги посилання позивача, як на підставу своєчасності сплати самостійно визначених грошових зобов'язань, на ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва про розстрочення виконання судового рішення від 16 грудня 2013 року № 2а-17112/12/2670, з огляду на наступне.

З вказаної ухвали від 16 грудня 2013 року вбачається графік розстрочення виконання публічним акціонерним товариство «Київський річковий порт» постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 21.01.2013 в адміністративній справі № 2а-17112/12/2670 строком на 60 (шістдесят) місяців.

Контролюючим органом на виконання рішення від 16 грудня 2013 року № 2а-17112/12/2670 та на підставі наказу ДПАУ від 07 грудня 2010 року № 927 затверджено графік погашення розстроченої на підставі рішення суду суми заборгованості 352006,90 грн. по платі за користування надрами для використання корисних копалин місцевого значення.

Відповідно до пункту 100.1 статті 100 Податкового кодексу України, розстроченням, відстроченням грошових зобов'язань або податкового боргу є перенесення строків сплати платником податків його грошових зобов'язань або податкового боргу під проценти, розмір яких дорівнює розміру пені, визначеному пунктом 129.4 статті 129 цього Кодексу.

Так, листом від 24 грудня 2013 року № 1607/10/1016-11-25 контролюючий орган повідомив керівника Публічного акціонерного товариства «Київський річковий порт», що пеня та штрафні санкції за несвоєчасну сплату податкового боргу, який підлягає розстроченню (відстроченню) за рішенням суду, нараховується на весь період існування податкового боргу, включаю період розстрочення (відстрочення) на підставі рішення суду у день фактичного погашення.

Відтак, враховуючи факт несвоєчасної сплати позивачем податкового зобов'язання з рентної плати за користування надрами за І квартал 2014 року та відповідно до проведених оплат, що здійснювались на виконання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 16 грудня 2013 року № 2а-17112/12/2670, суд приходить до висновку про правомірність визначення суми штрафних санкцій за порушення Публічним акціонерним товариством «Київський річковий порт» пункту 257.5 статті 257 Податкового кодексу України, визначених в податковому повідомленні-рішенні від 25 червня 2015 року № 0018141501/2694/491.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з частиною першою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

На думку Окружного адміністративного суду міста Києва, відповідачем доведена правомірність та обґрунтованість прийняття спірного податкового повідомлення-рішення з урахуванням вимог встановлених частиною другою статті 19 Конституції України та частиною третьою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому, виходячи з системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, адміністративний позов Публічного акціонерного товариства «Київський річковий порт» задоволенню не підлягає.

Вирішуючи питання про судовий збір, Окружний адміністративний суд міста Києва зазначає, що позивачем сплачено судовий збір у розмірі 182,70 грн., а тому, враховуючи, результат розгляду адміністративної справи та розмір сплаченого судового збору, решта суми судового збору у розмірі 1644,30 грн. підлягає стягненню з позивача на користь Державного бюджету.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 69, 70, 71, 94, 128, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1.У задоволенні адміністративного позову Публічного акціонерного товариства «Київський річковий порт» відмовити повністю.

2. Стягнути з Публічного акціонерного товариства «Київський річковий порт» (код ЄДРПОУ 03150071) на користь Державного бюджету України (отримувач коштів - УДКСУ у Солом'янському районі м. Києва, код 38004897, банк отримувача - ГУ ДКСУ у м. Києві, код банку 820019, р/р 31218206784007, код класифікації 22030001) судовий збір у розмірі 1644,30 (одна тисяча шістсот сорок чотири гривні 30 коп.).

Постанова набирає законної сили в строки та порядку, встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя К.Ю. Гарник