Постанова № 53110676, 08.11.2010, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.11.2010
Номер справи
7693/10/1070
Номер документу
53110676
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08 листопада 2010 року 7693/10/1070

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судці Лисенко В.І. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Вишгородському районі Київської області до малого колективного підприємства «Чаплині» про припинення юридичної особи,

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Вишгородському районі Київської області (надалі - позивач) звернулась до Київського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до малого колективного підприємства «Чапличі» (надалі - відповідач) про припинення юридичної особи.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач не подає податкову звітність до позивача з моменту державної реєстрації, що є порушенням приписів статті 9 Закону України від 25.06.1991 № 1251-XII «Про систему оподаткування» та, відповідно до статті 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» від 15.05.2003 № 755-1V (надалі - Закон України від 15.05.2003 № 755-1У), підставою для постановления судового рішення про припинення юридичної особи відповідача.

Представник позивача повідомлений належним чином про дату, час та місце судового засідання, до суду 08.11.2010, не з’явився.

Відповідач у судове засідання не з’явився. Ухвала суду, позовна заява з доданими до неї матеріалами, а також судова повістка надсилались відповідачу за адресою: Київська область, Вишгородський район, село Осещина.

Однак, до суду повернулись конверти, направлені на адресу відповідача, з довідками поштового відділення - «за зазначеною адресою не гроживає».

Відповідно до статті 16 Закону України від 15.05.2003 №755-ІУ єдиний державний реєстр створюється з метою забезпечення органів державної влади, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. В Єдиному державному реєстрі містяться відомості про юридичну особу, зокрема, про місцезнаходження юридичної особи - адресу органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені.

Відповідно до норм частини восьмої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.

Згідно частини одинадцятої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Частиною першою статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. У разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Враховуючи вищезазначене, суд прийшов до висновку про можливість розгляду справи за відсутності сторін та без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Розглянувши подані документи і матеріали, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з огляду на наступне.

Згідно Порядку обліку платників податків, зборів (обов’язкових платежів), затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 19.02.1998 № 80 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16.03.1998 за № 172/2612 (надалі - Порядок) платники податків - це, зокрема, юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, на яких згідно із законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.

Відповідно до пункту 4.1 Порядку, узяття на облік як платників податків - юридичних осіб та відокремлених підрозділів осіб здійснюється за їх місцезнаходженням відповідними органами державної податкової служби після внесення відомостей про них до Єдиного державного реєстру або, у випадках, передбачених законодавством, після присвоєння ідентифікаційних кодів за Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України.

Судом встановлено, що мале колективне підприємство «Чапличі» зареєстроване Вишгородською районною державною адміністрацією Київської області 21.12.1993 та перебуває на податковому обліку з 26.12.1993 за № 221-МП.

Приписами статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25.06.1991 №1251-XII, на платників податків і зборів (обов'язкових платежів) покладено обов'язок подавати до державних податкових органів та інших державнич органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Частиною другою статті 38 Закону України від 15.05.2003 № 755-ІУ встановлено, що підставою для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи є, зокрема, неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Як вбачається з наявних матеріалів справи, а саме довідки позивача від 21.04.2010 №1242/9/15-119/384 відповідач не подає до органів податкової' служби податкову звітність з моменту державної реєстрації (а.с.7) та згідно з довідкою позивача від 19.04.2010 № 1194/9/24-066 (а.с.8) у відповідача відсутня заборгованість зі сплати податків, зборів (обов’язкових платежів) до бюджетів.

Відповідно до пункту 8.6 Порядку, у випадку, якщо платник податків не має заборгованості перед бюджетом та у разі неподання протягом року в органи державної податкової служби податкових декларацій, документів податкової звітності, керівник органу державної податкової служби приймає рішення у вигляді розпорядження відносно платника податків - про звернення до суду або господарського суду із заявою (позовною заявою) пропостановлення судового рішення пр^ припинення юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.

Враховуючи, що відповідачем більше року не подаються до органів державної податкової служби податкові декларації, документи фінансової звітності та з огляду на відсутність у відповідача заборгованості перед бюджетом, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Згідно з частиною першою статті 33 Закону України від 15.05.2003 № 755-ІУ, юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам у результат злиття, приєднання, поділу, перетворення (реорганізації) або в результаті ліквідації за рішенням, прийнятим засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженим ними органом, за судовим рішенням або за рішенням органу державної влади, прийнятим у випадках, передбачених законом.

Частиною першою статті 38 Закону України від 15.05.2003 № 755-ІУ встановлено, що суд, який постановив рішення про припинення юридичної особи, що не пов'язане з банкрутством юридичної особи, у день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення.

Оскільки, спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 11, 14, 70, 71, 72, 86, 94, 159- 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

п о с т а н о в и в:

Адміністративний позов задовольнити.

Припинити юридичну особу - мале колективне підприємство «Чапличі» (ідентифікаційний код - 19406213, Київська область, Вишгородський район, село Осещина).

Постанову надіслати державному реєстратору Виконавчого комітету Білоцерківської міської ради Київської області для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки.

У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі проголошення вступної та резолютивної частини, - протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Лисенко В.І.

Дата виготовлення і підписання повного тексту постанови - 08 листопада 2010 р.