Постанова № 53110422, 30.04.2010, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.04.2010
Номер справи
4072/10/1070
Номер документу
53110422
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

30 квітня 2010 року 4072/10/1070

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Лисенко В.І., при секретарі судового засідання Горбачі А.М., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Броварської об’єднаної державної податкової інспекції в Київській області до приватного підприємства «Будтехпромснаб» про стягнення податкової заборгованості, -

встановив:

Броварська об’єднана державна податкова інспекція в Київській області звернулась до суду з адміністративним позовом до приватного підприємства «Будтехпромснаб» про стягнення податкової заборгованості у розмірі 1757 грн. 66 коп

Позовні вимоги ґрунтуються на здійсненні податковим органом визначеної законом компетенції щодо здійснення контролю за своєчасністю, правильністю нарахування та сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), а також стягнення з платників податків заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами.

Представники сторін в судове засідання не з’явились. Позивач надіслав клопотання про розгляд справи без участі його представника, просив позов задовольнити в повному обсязі. Представник відповідача надіслав суду письмову заяву про визнання позову та підтвердив наявність заборгованості перед Броварською об’єднаною державною податковою інспекцією в Київській області.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з огляду на таке.

Відповідно до частини другої статті 51 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково. Враховуючи приписи статті 112 КАС України, суд вважає, що визнання адміністративного позову має бути викладено в адресованій суду письмовій заяві, яка приєднується до справи. У разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Суд не приймає відмови від адміністративного позову, визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Приватне підприємство «Будтехпром» зареєстроване Виконавчим комітетом Броварської міської ради Київської області 07.12.2006 р. (номер запису про державну реєстрацію у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців 1 355 102 0000 002039), як платник податків перебуває на обліку у Броварській об’єднаній державній податковій інспекції в Київській області.

У червні 2008 року Броварською ОДПІ проведено перевірку відповідача щодо своєчасності сплати податку на додану вартість та встановлено, що платником податку порушено вимоги п.п. 5.3.1 статті 5 Закону України від 21.12.2000 р. №2181-111 «Про порядок погашення, зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі - Закон №2181-111), а саме - встановлено факти несвоєчасної сплати податку на додану вартість. За результатами перевірки складено акт від 24.06.2008 р. №649/15- 309/34702328, на підставі якого податковим органом прийнято податкові повідомлення- рішення за формою «Ш» від 24.06.2008 р. №0003391601/0, згідно з яким до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції в сумі 1058,00 грн. та від 24. №0003401601/0, за яким до відповідача застосовано штрафні санкції в сумі 58,48 грн.

У липні 2009 року Броварською ОДПІ проведено перевірку відповідача щодо своєчасності подання податкової звітності з податку на додану вартість за період з жовтня 2008 року по червень 2009 року та встановлено, що платником податку порушено вимоги п.п. 4.1.4 статті 4 Закону України від 21.12.2000 р. №2181-111 «Про порядок погашення, зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі - Закон №2181-111), а саме - встановлено факти несвоєчасного подання декларацій з податку на додану вартість за період з жовтня 2008 року по червень 2009 року. За результатами перевірки складено акт від 29.07.2009 р. №572/15-309/34702328, на підставі якого податковим органом прийнято податкове повідомлення-рішення за формою «Ш» від 29.07 2009 р. №0003831601/0, згідно з яким до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції в сумі 1530, 00 грн.

Сума узгодженого податкового зобов’язання була частково погашена відповідачем у розмірі 888,82 грн.

Позивачем на адресу відповідача направлено податкові вимоги перша від 09.01.2008 р. №1/85 (13.02.2008 р. вивішена на дошку податкових оголошень); друга від 14.03.2008 р. №2/367 (04.04.2008 р. вивішена на дошку податкових оголошень).

На день судового розгляду податковий борг відповідачем не погашено, загальна сума боргу з податку на додану вартість 1757,66 грн.

Згідно з пунктом 1.11 статті 1 Закону №2181-111 податкова декларація, розрахунок (далі

- податкова декларація) - документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).

В силу пункту 5.1 статті 5 Закону №2181-111 податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Відповідно до пункту 1.3 статті 1 Закону №2181-111 податковий борг (недоїмка) - це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, згідно з підпунктом 2.3.1 пункту 2.3 статті 2 Закону №2181-111, є виключно податкові органи.

У разі, коли платник податків, як це передбачено підпунктом 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону №2181-111, не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Статтею 5 Закону №2181-111 встановлено, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону №2181-111 активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Згідно пунктом 11 статті 10 Закону України від 04.12.1990 №509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави кошт ів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно до статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення. Докази, що підтверджують наявність у відповідача податкової заборгованості позивачем надані суду, їх копії долучені до матеріалів справи. Відповідач заперечень щодо позовних вимог не надав.

Суд, з’ясувавши, що визнання відповідачем позову не суперечить закону і не порушує нічиїх прав, свобод чи інтересів, -встановивши наявність у представника відповідача відповідних повноважень, визнання відповідачем позову прийняв.

Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, який в силу пункту 15 статті 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» звільнений від сплати судового збору, а доказів понесення ним інших витрат, пов’язаних з розглядом справи, суду не надано, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 11, 14, 51, 70, 71, 72, 86, 94, 112, 159-163,167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

п о с т а н о в и в:

1. Адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.

2. Стягнути з приватного підприємства «Будтехпромснаб» до Державного бюджету України податкову заборгованість у розмірі 1757 (одна тисяча сімсот п’ятдесят сім) гривень 66 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сши після закінчення цього строку.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правшами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження

Суддя Лисенко В.І.