Постанова № 53106559, 21.10.2015, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.10.2015
Номер справи
806/2851/15
Номер документу
53106559
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 жовтня 2015 року Житомир справа № 806/2851/15

категорія 10.3

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Липи В.А.,

розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом

Управління праці та соціального захисту населення Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Український харчовий альянс" про стягнення 785,65 грн,-

встановив:

Управління праці та соціального захисту населення Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області (далі - позивач, управління) звернулось до суду у якому просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Український харчовий альянс" (далі - відповідач, ТОВ "Український харчовий альянс") 785,65 грн. В обґрунтування позовних вимог зазначає, що 14.05.2014 гр. ОСОБА_1; 02.06.2014 гр. ОСОБА_2; 24.06.2014 гр. ОСОБА_3; 14.05.2014 гр. ОСОБА_4; 14.06.2014 ОСОБА_5; 24.04.2014 гр. ОСОБА_6 звернулись із заявами до позивача про призначення їм житлових субсидій на підставі довідок виданих відповідачем. Управлінням праці та соціального захисту населення Коростенської районної державної адміністрації з метою контролю за цільовим використанням бюджетних коштів шляхом виявлення фактів недостовірності наданої інформації про доходи проведено перевірку особових справ отримувачів житлових субсидій. Так, державним соціальним інспектором управління шляхом здійснення електронних запитів та отримання відповіді від Коростенської об'єднаної державної податкової інспекції було встановлено, що Товариством з обмеженою відповідальністю "Український харчовий альянс" було прихована у довідках про доходи громадян: ОСОБА_1; ОСОБА_2; ОСОБА_3; ОСОБА_4; ОСОБА_5; ОСОБА_6 факт недостовірності наданої інформації про доходи вищевказаних громадян, а саме отримання орендної плати за здавання земельної частки (паю) в оренду Товариству з обмеженою відповідальністю "Український харчовий альянс", проте за довідками виданими відповідачем орендну плату не отримували. У зв'язку з цим 26.02.2015 за вих. № 03/727 та 03.03.2015 було направлено позивачем лист вимогу про повернення 785,65 грн, яким було надано відповідний строк для повернення надміру виплачених коштів.

Представник позивача направив клопотання про розгляд справи у порядку письмового провадження, позовні вимоги підтримав у повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не прибув. Повістка по справі, яка направлялась відповідачу повернулась на адресу суду з відміткою відділення поштового зв'язку : "причина повернення - за закінченням терміну зберігання".

За приписами ч. 11 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Оскільки немає перешкод для розгляду справи в судовому засіданні, але прибули не всі сторони, які беруть участь у справі, суд відповідно до ч.6 ст.128 КАС України розглядає дану справу у письмовому провадженні.

Дослідивши письмові докази, наявні в матеріалах справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

03.07.2015 Управління праці та соціального захисту населення Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області було надано до Коростенського міськрайонного суду Житомирської області адміністративний позов про стягнення коштів, надміру виплачених за призначеними субсидіями з Товариства з обмеженою відповідальністю "Український харчовий альянс".

Ухвалою Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від 06.07.2015 позовну заяву повернуто, та роз'яснено що розгляд даної справи визначено до підсудності Житомирського окружного адміністративного суду.

Суд встановив, що 14.05.2014 гр. ОСОБА_1; 02.06.2014 гр. ОСОБА_2; 24.06.2014 гр. ОСОБА_3; 14.05.2014 гр. ОСОБА_4; 14.06.2014 ОСОБА_5; 24.04.2014 гр. ОСОБА_6 звернулись із заявами до позивача про призначення їм житлових субсидій на підставі довідок виданих відповідачем.

Управлінням праці та соціального захисту населення Коростенської районної державної адміністрації було призначено субсидії: ОСОБА_1 на період з травня 2014 року по грудень 2014 року в сумі 187,83 грн; ОСОБА_2 на період з червня 2014 року по грудень 2014 року в сумі 187,83 грн; ОСОБА_3 на період з червня 2014 року по грудень 2014 року в сумі 337,81 грн; ОСОБА_4 в сумі 373,96 грн; ОСОБА_5 на період з травня 2014 року по грудень 2014 року в сумі 126,82 грн; ОСОБА_6 на період з квітня 2014 року по грудень 2014 року в сумі 679,18 грн.

Встановлено, що Товариством з обмеженою відповідальністю "Український харчовий альянс" було прихована у довідках про доходи громадян: ОСОБА_1; ОСОБА_2; ОСОБА_3; ОСОБА_4; ОСОБА_5; ОСОБА_6 інформація про доходи вищевказаних громадян, а саме отримання орендної плати за здавання земельної частки (паю) в оренду Товариству з обмеженою відповідальністю "Український харчовий альянс", проте за довідками виданими відповідачем орендну плату не отримували.

26.02.2015 за вих. № 03/727 та 03.03.2015 було направлено Управлінням праці та соціального захисту населення Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області лист вимогу про повернення 785,65 грн, яким було надано відповідний строк для повернення надміру виплачених коштів.

Управлінням праці та соціального захисту населення Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області на підставі акту перевірки головного соціального інспектора управління та електронних запитів до Коростенської ОДПІ ГУ ДФС у Житомирській області, та отриманих відповідей, проведено перерахунок суми надмірно виплачених коштів у сумі 785,65 грн.

Умови призначення та порядок надання громадянам щомісячної адресної безготівкової субсидії для відшкодування витрат на оплату користування житлом або його утримання та комунальних послуг визначені Положенням № 848.

Згідно до п. 3 Положення №848 повноваження щодо призначення громадянам субсидій та здійснення контролю за їх цільовим використанням надані відділам (управлінням) субсидій районних, районних у містах Києві і Севастополі державних адміністрацій та виконавчих органів міських і районних рад.

У відповідності до п. 13 Положення №848 в редакції, чинній на час існування спірних відносин, для призначення субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає органу праці та соціального захисту населення довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні, за формами, затвердженими Мінпраці. У органі праці та соціального захисту населення громадянин заповнює заяву та декларацію про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, за формами, затвердженими Мінпраці. Громадянин несе відповідальність за надані ним відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру та зобов'язаний повернути незаконно отриману ним субсидію.

Відповідно до порядку повернення коштів, надміру виплачених за призначеними субсидіями, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства фінансів України, Міністерства юстиції України від 29 грудня 1997 р. N 39/283/90/5, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 31 грудня 1997 за N 634/2438, (надалі - Порядок N 39/283/90/5), передбачено, що повернення бюджетних асигнувань, надміру перерахованих за призначеними субсидіями, проводиться у випадку виявлення неправильних відомостей, виданих юридичними особами (довідки про доходи, про склад зареєстрованих осіб, про забезпеченість житловою площею та комунальними послугами) та фізичними особами підприємцями (довідки про доходи).

У разі виявлення при перевірках неправильних відомостей у довідках про доходи, виданих юридичними особами (фізичними особами підприємцями), в результату чого були надмірну виплачені кошти за призначеними субсидіями, органи соціального захисту населення стягують надмірно виплачені кошти із зазначених юридичних осіб (фізичних осіб підприємців) у судовому порядку.

Поверненні кошти, які були виплачені в минулих бюджетних періодах, підлягають поверненню до державного бюджету, а кошти, виплачені в поточному році, повертаються на рахунок органів соціального захисту населення для подальшого їх перерахування послуг.

Відповідач в добровільному порядку не виконав вимогу позивача та не повернув неправомірно отриману субсидію у зазначеному вище розмірі.

Частиною 1 ст. 71 цього Кодексу передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Враховуючи викладене, позивачем доведено правомірність вимог про стягнення з відповідача зайво нарахованої житлової субсидії у розмірі 785,63 грн, відтак позовні вимоги підлягають до задоволення.

Керуючись ст.ст. 35, 128, 158 - 163, 254 КАС України, суд,

постановив:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути у державний бюджет в особі Управління праці та соціального захисту населення Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області (юр. адреса м.Коростень, вул. І.Франка, 5, р/р № 35412021005718 МФО 811039 код 03192690 ГУДКСУ у Житомирській області) з Товариства з обмеженою відповідальністю "Український харчовий альянс" (ідентифікаційний код 38204026, місцезнаходження 01001, м. Київ, вул. Софіївська, буд. 6-А, офіс 217) зайво нарахованої житлової субсидії у розмірі 785,63 грн.

Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя В.А. Липа