ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 серпня 2015 р. справа № 804/6935/15 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Прудника С.В.
при секретарі судового засідання Квасові В.П.
за участю сторін:
представника позивача ОСОБА_1
представника відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровському районі Дніпропетровської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Лан» про стягнення витрат на виплату та доставку пільгових пенсій нарахованих у травні 2015 року на загальну суму 2907,89 грн., -
ВСТАНОВИВ:
03 червня 2015 року управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровському районі Дніпропетровської області (далі УПФУ в Дніпропетровському районі, позивач) звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Лан» (далі ТОВ «Лан», відповідач), в якому просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Лан» (52001, Дніпропетровська область, Дніпропетровський район, місто Підгородне, вулиця Ульянова, будинок 127, р/р 26006001368736, АКБ «Райфайзенбанк Україна» м. Київ, МФО 300528) на користь управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровському районі Дніпропетровської області (52005, Дніпропетровська область, Дніпропетровський район, смт Ювілейне, вулиця Теплична, будинок 23, р/р 25604303013186 в ПАТ «Державний ощадний банк України», МФО 305482) заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах згідно п. «б»-«з» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» колишнім працівникам Товариства з обмеженою відповідальністю «Лан», нарахованих у травні 2015 року, на загальну суму 2907,89 грн.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідач має заборгованість зі сплати фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених за списком № 2, в сумі 2907,89 грн. за травень 2015 року, що відповідачем на час звернення до суду в добровільному порядку не сплачена.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 08.06.2015 року відкрито провадження у даній справі, та справу призначено до розгляду у відкритому судовому засіданні.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив задовольнити, з підстав викладених у адміністративному позові.
Представник відповідача в судовому засіданні адміністративний позов не визнав, вказав, що нарахування ТОВ «Лан» розміру фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 підприємство вважає безпідставним та неправомірним, оскільки ОСОБА_4 працювала на ТОВ «Лан» в період з 02.01.2008 року по 21.04.2008 року сторожем силосної ями; у список № 2 вказана посада не включена і характер роботи не передбачає безпосереднього поводження зі шкідливими речовинами. Отже вважає, що підстави для нарахування ТОВ «Лан» розміру фактичних витрат за пільговими пенсіями ОСОБА_4 Працівник ОСОБА_3 працювала на підприємстві з 04.04.2000 року по 01.03.2013 року на посадах оператора машинного доїння, сторожа та свинарки, при цьому, за даними відповідача атестація робочих місць не проводилась, а отже підстави для нарахування ТОВ «Лан» розміру фактичних витрат за пільговими пенсіями ОСОБА_3 також відсутні. Щодо працівників ОСОБА_5 та ОСОБА_6 відповідачем вказано, що атестація робочих місць на підприємстві не проводилась, у звязку з чим нарахування ТОВ «Лан» розміру фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій вказаним особам є безпідставним.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши письмові докази по справі, проаналізувавши чинне законодавство, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Лан» (код ЄДРПОУ 30847388) перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровському районі Дніпропетровської області як платник страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування та інших платежів до Пенсійного фонду.
Судом встановлено, що у відповідача працювали особи, яким призначена пільгова пенсія відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування, пунктів б-з статті 13 Закону України Про пенсійне забезпечення, а саме: ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6, що підтверджено довідками, виписаними ТОВ «Лан», розпорядженнями та довідками про призначення пенсії на пільгових умовах.
Так, згідно розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів «б» - «з» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» з квітня 2015 року, що за формою та змістом відповідає вимогам Інструкції №21-1, відповідачу необхідно було покрити витрати УПФУ на виплату та доставку пенсій за період травень 2015 року у розмірі 2907,89 грн.
Доказів оскарження зазначеного розрахунку, який був направлений відповідачу, останнім не надано.
Статтею 13 Закону України Про пенсійне забезпечення від 06.11.1991 року № 1788-ХІ (далі Закон № 1788-ХІ) визначені категорії працівників, які мають право на пенсію за віком на пільгових умовах. До 17.02.2000 вказана стаття, крім визначення категорій працівників, які мають право на пенсію за віком на пільгових умовах, регулювала порядок внесення підприємствами та організаціями плати до Пенсійного фонду, що покривала витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів а ст. 13 Закону України Про пенсійне забезпечення.
Законом України Про внесення змін до деяких законів України від 17.02.2000 року № 1461-III порядок внесення плати на покриття фактичних витрат на виплату і доставку пенсій змінено. А саме - норму, що регулювала дане питання у статті 13 Закону № 1788-ХІ, виключено та врегульовано порядок покриття витрат на виплату та доставку пільгових пенсій шляхом введення окремого виду збору на обов'язкове державне пенсійне страхування у Закон України Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.
Законом України Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, передбачено, що платники збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, передбачені ст. 1 цього Закону, повинні сплачувати збір на обов'язкове державне пенсійне страхування у розмірах, встановлених ст. 4 цього Закону, що визначається у відсотковому відношенні до об'єкта оподаткування, який передбачений ст. 2 цього Закону.
Зокрема, у відповідності до вимог Закону України Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників, незалежно від форми власності, повинні сплачувати збір на обов'язкове державне пенсійне страхування у 100 % розмірі від об'єкта оподаткування, яким є фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів а ст. 13 Закону № 1788-ХІ, до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого ст. 12 Закону України Про пенсійне забезпечення.
Відповідно до частини 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року №21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції 16.01.2004 року за №64/8663 (надані Інструкція №21-1), відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в таких розмірах: для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції (крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку), - також 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах; для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції, - фактичні витрати на виплату і доставку пенсій працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, крім працівників, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, у встановлених відсоткових розмірах.
Розмір сум на відшкодування на поточний рік витрат Пенсійного фонду України на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, визначається у повідомленнях, які формуються працівниками Пенсійного фонду України, а підприємства щомісяця, до 25-го числа, вносять до Пенсійного фонду визначену у повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах (пп. 6.4, пп. 6.8 п. 6 Інструкції №21-1).
Розрахунки складаються на підставі відомостей відділів з призначення пенсій органів Пенсійного фонду України, які подаються згідно з додатком 8 до 1 січня поточного року та протягом 10 днів з дня прийняття рішення про призначення нової пенсії.
Підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з дати призначення пенсії до дати складання розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону, сплачуються одночасно із оплатою фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за перший поточний місяць.
Відшкодування сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, у таких випадках здійснюється підприємством на рахунки органу Пенсійного фонду за місцем його реєстрації.
Підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону. Виплата пенсій особам, які були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників, за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та особам, пенсії яким призначені відповідно до пунктів "в" - "е" та "ж" статті 13 Закону України Про пенсійне забезпечення, здійснюється до 1 січня 2005 року за рахунок коштів Пенсійного фонду, а з 1 січня 2005 року - за рахунок коштів Державного бюджету України до досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону.
Абзацом 5 пункту 2 розділу XV Прикінцеві положення Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, який з 01.01.2006р. стосується і осіб, пенсії яким призначені відповідно до ст. 13 Закону № 1788-ХІ і має зворотну дію, врегульовано лише порядок виплати пенсій, а не змінено порядок відшкодування та не звільнено підприємства, зазначені у ст. 1 Закону України Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, від сплати збору на відшкодування виплачених пільгових пенсій.
Пунктом 2 розділу XV Прикінцевих положень Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування передбачено, що до запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом. Тобто діяв зазначений вище порядок відшкодування.
Крім того, абзацом 4 пункту 1 статті 2 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» (із змінами) передбачено, що для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону, крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів «б»-«з» ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», а ставка збору відповідно до абзацу 3 пункту 1 ст. 4 Закону № 400/97-ВР складає 100 відсотків від об'єкта оподаткування.
Проте з 01 січня 2015 року набрав чинності Закон України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», яким з переліку загальнодержавних податків та зборів виключено фіксований сільськогосподарський податок.
Відносно пояснень представника відповідача щодо відсутності підстав для нарахування ТОВ «Лан» розміру фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій ОСОБА_4, ОСОБА_3, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 суд зазначає наступне.
Судом встановлено, що ОСОБА_4 була призначена пенсія за віком на пільгових умовах саме відповідно до п. «ж» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», який передбачає право на пенсію за віком на пільгових умовах мають жінки, які працюють у сільськогосподарському виробництві та виховали п'ятеро та більше дітей, - незалежно від віку і трудового стажу, в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 1 Порядку призначення пенсій на пільгових умовах жінкам, які працюють в сільськогосподарському виробництві та виховали п'ятеро або більше дітей, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 1992 року № 244 встановлено, що жінкам, які працюють в сільськогосподарському виробництві та виховали п'ятеро або більше дітей до 14-річного віку, в тому числі усиновлених, пенсії на пільгових умовах призначаються незалежно від віку та наявного трудового стажу.
У випадку з жінками, які працюють в сільськогосподарському виробництві та виховали п'ятеро або більше дітей до 14-річного віку, в тому числі усиновлених, при призначені пенсій за віком на пільгових умовах законодавцем вимог до стажу роботи, посади та віку жінки не встановлюється, достатньо наявності певної кількості дітей до 14-річного віку та щоб жінка на день призначення пенсії була зайнята на постійній роботі у сільськогосподарському виробництві.
Щодо призначення пенсії на пільгових умовах ОСОБА_3 судом встановлено, що останній також було призначено пенсію на пільгових умовах відповідно до п. «ж» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Наведеними вище пунктом «ж» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», пунктом 1 Порядку призначення пенсій на пільгових умовах жінкам, які працюють в сільськогосподарському виробництві та виховали п'ятеро або більше дітей) передбачено, що пенсія за вказаним пунктом призначається незалежно від трудового стажу, визначено дві обов'язкових умови для призначення пенсій зазначеній категорії громадян: на момент звернення за призначенням даної пільгової пенсії жінка повинна працювати в сільськогосподарському виробництві, а також вона повинна виховати п'ятеро та більше дітей до 14 років.
Слід зазначити, що пункт «ж» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» не передбачає проведення атестації робочого місця.
Судом встановлено, що ОСОБА_7 та ОСОБА_5 була призначена пенсія на пільгових умовах відповідно до п. «в» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», згідно якого трактористи-машиністи, безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, - чоловіки після досягнення 55 років і при загальному стажі роботи не менше 30 років, з них не менше 20 років на зазначеній роботі, а не відповідно до пунктів «а» та «б» ст. 13 вищезазначеного Закону, які передбачають атестацію робочих місць.
Посада тракториста-машиніста, яку займали ОСОБА_7 та ОСОБА_5, не входить в перелік виробництв, робіт, професій, посад і показників списка № 1 та списка № 2, тому і призначення пільгової пенсії трактористам-машиністам здійснюється згідно п. «в» статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", який не передбачає проведення атестації робочого місця.
Пунктом 4 Роз'яснення Міністерства соціального забезпечення України від 20.01.1992 року № 7 «Про порядок призначення пенсій на пільгових умовах трактористам-машиністам, які безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах і на інших підприємствах сільського господарства» передбачено, що при зверненні тракториста-машиніста за призначенням пенсії на пільгових умовах адміністрація (правління) господарства подає в органи соціального забезпечення довідку про стаж роботи, який дає право на пільгове пенсійне забезпечення.
В матеріалах справи міститься довідка № 137 від 12.09.2014 року, видана ОСОБА_5 ТОВ «Лан» за встановленою формою, в тому, що він працював з 01.04.2000 р. по 04.01.2000 р., з 30.03.2006 р. по 03.11.2006 р., з 20.03.2007 р. по 27.10.2008 р. трактористом-машиністом у ТОВ «Лан» і був безпосередньо зайнятий у виробництві сільськогосподарської продукції на протязі повного періоду в рослинництві, а також міститься довідка № 80 від 14.03.2014 року, видана ОСОБА_6 ТОВ «Лан» за встановленою формою, в тому, що він працював з 01.06.2005 р. по 03.11.2008 р., з 01.04.2009 р. по 10.12.2009 р., з 22.03.2010 р. по 06.12.2010 р., з 29.03.2011 р. по 11.04.2011 р. трактористом-машиністом у ТОВ «Лан» і був безпосередньо зайнятий у виробництві сільськогосподарської продукції на протязі повного періоду в рослинництві. Також в даних довідках вказано: «зазначені періоди зараховуються до стажу роботи, який дає право на пільгове пенсійне забезпечення згідно з пунктом «в» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення». Дана довідка підписана директором та головним бухгалтером ТОВ «Лан» та скріплена печаткою підприємства.
Таким чином, суд не приймає доводи представника відповідача щодо безпідставності нарахування ТОВ «Лан» розміру фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій ОСОБА_5 та ОСОБА_6, оскільки у вказаних довідках, виданих ТОВ «Лан» за встановленою формою, йде посилання на пункт «в» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», який не передбачає атестацію робочого місця.
Отже доводи представника відповідача щодо відсутності правових підстав для нарахування ТОВ «Лан» розміру фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій ОСОБА_4, ОСОБА_3, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 не знайшли свого підтвердження в ході судового розгляду справи.
Особи, яким виплачену пільгову пенсію працювали у відповідача до введення в дію Закону № 1788-ХІ та у період, коли цей Закон вже набрав чинності, тому органами Пенсійного Фонду пенсія призначена відповідно до статті 13 Закону № 1788-ХІ.
Таким чином, на відповідача покладено обов'язок в повному обсязі відшкодовувати витрати УПФУ в Дніпропетровському районі Дніпропетровської області на виплату і доставку пенсій, призначених особам відповідно до пунктів «в» та «ж» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
При цьому, судом також враховується і те, що розрахунки органів Управління Пенсійного фонду України фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій є узгодженими з моменту їх отримання відповідачем і обов'язковими для виконання. Розрахунок є актом індивідуальної дії суб'єкта владних повноважень, відповідач не оскаржив отримані ним розрахунки, а тому такі розрахунки є обов'язковими для виконання, тобто підлягають сплаті.
Зазначеної правової позиції дотримується Вищий адміністративний Суд України у своїй ухвалі від 25.11.2010 року у справі № 26993/09, у постанові від 22.03.2012 року № К-27305/10, у постанові від 06.09.2012 року № К/9991/63551/11.
Правомірність та законність компенсації підприємствами витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до п. б-з ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" підтверджено також і постановами Верховного Суду України від 23.03.2010 року, від 13.02.2012 року.
Сума фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, за період травень 2015 року у розмірі 2907,89 грн. відповідачем не сплачена.
За таких підстав, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить із того, що відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 06 серпня 2015 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 11 серпня 2015 року, про що повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровському районі Дніпропетровської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Лан" про стягнення витрат на виплату та доставку пільгових пенсій нарахованих у травні 2015 року на загальну суму 2907,89 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Лан" (код ЄДРПОУ 30847388, адреса: 52001, Дніпропетровська область, Дніпропетровський район, місто Підгородне, вулиця Ульянова, будинок 127, р/р 26006001368736, АКБ "Райфайзенбанк Україна" м. Київ, МФО 300528) на користь управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровському районі Дніпропетровської області (код ЄДРПОУ 21928522, адреса: 52005, Дніпропетровська область, Дніпропетровський район, смт Ювілейне, вулиця Теплична, будинок 23, р/р 25604303013186 в ПАТ "Державний ощадний банк України", МФО 305482) заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах згідно п."б"-"з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" колишнім працівникам Товариства з обмеженою відповідальністю "Лан", нарахованих у травні 2015 року на загальну суму 2907,89 грн.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд, в порядку та у строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України, та набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови складений 11 серпня 2015 року.
Суддя ОСОБА_8