Постанова № 53094750, 28.10.2015, Дергачівський районний суд Харківської області

Дата ухвалення
28.10.2015
Номер справи
619/4191/15-а
Номер документу
53094750
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

справа №619/4191/15-а

провадження №2-а/619/85/15

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 жовтня 2015 року Дергачівський районний суд Харківської області

в складі: головуючого судді - Остропілець Є.Р.

при секретарі - Бурлаковій А.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов ФОП ОСОБА_1 до службової особи Дергачівської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області ОСОБА_2, в.о. начальника інспекції, першого заступника начальника Дергачівської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області «Про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення», -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся з адміністративним позовом в Дергачівський районний суд до службової особи Дергачівської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області ОСОБА_2, в.о. начальника інспекції, першого заступника начальника Дергачівської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення.

В підтвердження позову ОСОБА_1 посилається на те, що постановою службової особи Дергачівської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області ОСОБА_2, в.о. начальника інспекції, першого заступника начальника Дергачівської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області від "17" серпня 2015 р. на нього було накладено адміністративне стягнення у вигляді адміністративного штрафу у розмірі 150-ти неоподаткованих мінімумів доходів громадян у сумі 2550,00грн за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 165-1 КпАП України.

Причиною стало те, що він не сплатив суми зарахованого єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування за травень 2015року та червень 2015року -граничний строк сплати 22.06.2015р. та 20.07.2015 року.

ОСОБА_1 вважає, що дії службової особи Дергачівської ОДПІ ГУ ДФС уХарківській області ОСОБА_2, в.о. начальника інспекції, першого заступника начальника Дергачівської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області щодо розгляду справи про адміністративне правопорушення і винесення постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді адміністративного штрафу є незаконними, оскільки він в повному обсязі сплатив суми нарахованого єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування за травень 2015 року та червень 2015року, про що вчасно письмово повідомив як на стадії складання протоколу про адміністративне стягнення №305 від 05.08.2015року, так і при прийнятті оскаржуваної

постанови, з додаванням відповідних платіжних доручень з відміткою банку про їх проведення, а отже, в його діях, згідно п.1 ст. 247 КпАП України відсутня подія і склад адміністративного правопорушення.

Підтвердженням даного факту є платіжне дорученнями № 2563 від

05.06.2015р., №2590 від 18.06.2015 року і №2622 від 15.07.2015р. та виписки з його рахунку

в банку, згідно яких відповідні кошти було списано з його рахунку до граничних строків

сплати.

Відповідно до заперечення на адміністративний позов від представника Дергачівської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області вказано,що згідно з пп. 1.2 п. 1 ст.4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 платниками єдиного внеску є фізичні особи - підприємці, зокрема ті, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору.

Відповідно до пп. 2.1 п.2 ст. 6 та абзацу 3 пп. 9.8 п. 9 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування платник єдиного внеску зобовязаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця.

Іншого терміну сплати ЄСВ чи будь-якого виключення із норми закону щодо невчасного перерахування ЄСВ до бюджету законодавством не визначено.

До того в п. 12 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» законодавчо встановлено, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника, зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями.

На підставі п. 3 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» вищезазначені платники єдиного внеску, є страхувальниками, а згідно з п. 10, ст. 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» страхувальники - це роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону зобов'язані сплачувати єдиний внесок.

На підставі пп. 2.1 п.2 ст. 6 Закону платник єдиного внеску зобовязаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Керуючись вимогами п. 11 ст. 9 Закону, у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати ЄСВ до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.

Згідно з ч. 5 ст. 165 -1Кодексу України про адміністративні правопорушення несплата або несвоєчасна сплата єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у тому числі авансових платежів, у сумі більше трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (при повторному порушенні протягом року), тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від ста пятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян .

Так ФО-П ОСОБА_3 допущене невчасне перерахування ЄСВ та приріст заборгованості протягом 2015 року:

на 01.01.2015 р. загальна заборгованість склала 59853,54 грн.,

на 20.01.2015 р. загальна заборгованість склала 67846,19грн.,

на 20.02.2015 р. загальна заборгованість склала 71825,56грн.,

на 20.03.2015 р. загальна заборгованість склала 70556,42грн.,

на 20.04.2015 р. загальна заборгованість склала 72225,54грн.,

на 20.05.2015 р. загальна заборгованість склала 69225,54грн.,

на 22.06.2015 р. загальна заборгованість склала 68724,75грн.,

на 20.07.2015 р. загальна заборгованість склала 68544,84грн.

На підставі п. 6 ст. 25 Закону № 2464 у разі якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафів та пені, сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.

В заперечені зазначено, що Дергачівська ОДПІ, відповідно до вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» діяла лише на підставі, в межах та спосіб, що передбачені вказаними нормативними актами.

Представник позивача в судове засідання не зявився, відповідно до поданого клопотання просить справу розглядати без його участі на задоволені позову наполягає.

Представник відповідача в судове засідання не зявився, відповідно до поданого клопотання просить справу розглядати у його відсутність, вимоги викладені в заперечені підтримує в повному обсязі, просить суд відмовити в задоволені позову.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає задовольнити позовні вимоги ОСОБА_1

Судом було встановлено, що постановою службової особи Дергачівської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області ОСОБА_2, в.о. начальника інспекції, першого заступника начальника Дергачівської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області від "17" серпня 2015 р. на нього було накладено адміністративне стягнення у вигляді адміністративного штрафу у розмірі 150-ти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (2550,00грн) за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 165-1 КпАП України. Причиною стало те, що він несплатив суми зарахованого єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування за травень 2015року та червень 2015року (граничний строк сплати 22.06.2015р. та

20.07.20 року відповідно).

Суд вважає, що дії службової особи Дергачівської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області ОСОБА_2, в.о. начальника інспекції, першого заступника начальника Дергачівської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області щодо розгляду справи про адміністративне правопорушення і винесення постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді адміністративного штрафу є неправомірним, оскільки ОСОБА_3 в повному обсязі сплатив суми нарахованого єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування за травень 2015року та червень 2015року, про що вчасно письмово повідомив як на стадії складання протоколу про адміністративне стягнення №305 від 05.08.2015року, так і при прийнятті оскаржуваної

постанови, з додаванням відповідних платіжних доручень з відміткою банку про їх

проведення, а отже, в його діях, згідно п.1 ст. 247 КпАП України відсутній склад адміністративного правопорушення.

Підтвердженням даного факту є платіжне дорученнями № 2563 від

05.06.2015р., №2590 від 18.06.2015р.і №2622 від 15.07.2015р. та виписки з його рахунку

в банку, згідно яких відповідні кошти було списано з його рахунку до граничних строків

сплати.

Відповідно з пп. 1.2 п. 1 ст.4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 платниками єдиного внеску є фізичні особи - підприємці, зокрема ті, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору.

Згідно до пп. 2.1 п.2 ст. 6 та абзацу 3 пп. 9.8 п. 9 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування платник єдиного внеску зобовязаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця.

Іншого терміну сплати ЄСВ чи будь-якого виключення із норми закону щодо невчасного перерахування ЄСВ до бюджету законодавством не визначено.

До того в п. 12 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» законодавчо встановлено, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника, зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями.

На підставі п. З ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» вищезазначені платники єдиного внеску, є страхувальниками, а згідно з п. 10, ст. 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» страхувальники - це роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону зобов'язані сплачувати єдиний внесок.

На підставі пп. 2.1 п.2 ст. 6 Закону платник єдиного внеску зобовязаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

На підставі п. 6 ст. 25 Закону у разі якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафів та пені, сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.

Відповідно до ст. 9 ч. 7 ст. ( Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загально обовязкове державне соціальне страхування « від 08.07 2010 року № 2464-VI єдиний внесок сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його банківського рахунку.

Позивач надав суду докази про сплату єдиного внеску на загальнодержавне соціальне страхування за травень і червень 2015 року. Підтвердженням даного факту є платіжне дорученнями № 2563 від 05.06.2015р., №2590 від 18.06.2015р.і №2622 від 15.07.2015р. та виписки з його рахунку

в банку, згідно яких відповідні кошти було списано з його рахунку до граничних строків

сплати.

Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобовязаний зясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що помякшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також зясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Статтею 252 КУпАП встановлено, що орган(посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і обєктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Аналізуючи вказані матеріали справи, суд вважає що надані суду докази ОСОБА_1 свідчать, що в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 165-1 КпАП України.

На підставі ч.5 ст.165-1, 251, 252,268, 287-289 КУпАП, керуючись ст.ст.94,159-163,171-2 КАС України суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити.

Постанову по справі про адміністративне правопорушення серія АА № 189514 від 17.08.2015 року винесену Дергачівською обєднаною державною податковою інспекцією ГУ ДФС у Харківській області про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.165-1 ч.5 КУпАП скасувати і провадження по справі закрити.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Є. Р. Остропілець