Справа № 530/577/15-а
2-а/530/22/15
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 липня 2015 року Зіньківський районний суд Полтавської області в складі: головуючого-судді Должко С.Р, при секретарі Кравченко М.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Зіньків, справу за позовом
ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Зіньківському районі про визнання дій неправомірними та зобов"язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся в Зіньківський районний суд Полтавської області з позовом до Управління пенсійного фонду України в Зіньківському районі про визнання дій неправомірними та зобов"язання вчинити певні дії.
Заслухавши позивача, який підтримав свої позовні вимоги, представника відповідача, який позовні вимоги не визнав розглянувши наявні матеріали справи, дослідивши та проаналізувавши письмові докази по справі і давши їм належну оцінку, суд знаходить, що заявлені вимоги обґрунтовані і такі, що підлягають задоволенню з наступних підстав.
У відповідності до ст.. 69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких, суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи….
Згідно п.1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.. 72 КАС України.
В судовому засіданні було встановлено, що позивач звернувся з заявою до Управління Пенсійного фонду України в Зіньківському районі з проханням про перерахунок пенсії як ліквідатору аварії на ЧАЕС в 1986 році на підставі довідки № 1425.
06.04.2015 року за №27 УПФ України в Зіньківському районі відмовило позивачу в перерахунку пенсії на підставі поданих документів, хоча сума грошового утримання за час перебування в стані бойової готовності була включена до середнього заробітку перерахунку пенсії.
Не погоджуючись з такими діями відповідача, ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаним позовом.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Згідно з ч. 1 статті 34 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" пенсія по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсія у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірах відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно з законодавством.
Відповідно до частини 4 статті 15 зазначеного Закону видача довідок про період роботи (служби) по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також на територіях радіоактивного забруднення, про заробітну плату за цей період здійснюється підприємствами, установами та організаціями.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС І категорії, що підтверджується посвідченням особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 1) СеріяА №079811, виданим 29.09.1998, вкладкою до нього НОМЕР 613822 с від 8 листопада 2007 року.
04.09.1998 року військово-лікарською комісією УМВС України в Полтавській області на основі ст.ст.39-Б, 40-В, 41-В, 55-В, 36-В графи 1 Розділу хвороб і фізичних вад (наказ МВС України піл 17.07.1995 р №488) встановлено причинний зв'язок захворювання з виконанням службових обов'язків по ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.
07.05.2013 року при освідченні в Полтавській обласній медико-соціальній експертній комісії № 1 позивача визнано інвалідом 2-ї групи по захворюванню, пов'язаному з виконанням службових обов'язків по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (довідка № 186283).
18 травня 2012 року позивачу видано посвідчення інваліда 2-ї групи.
З 1997 року позивач перебуває на військовій пенсії як пенсіонер МВС та був визнаний інвалідом II групи по захворюванню, пов'язаному з виконанням робіт по ліквідації аварії на ЧАЕС при виконанні службових обов'язків.
За рішенням суду з 28.05.2008 року ОСОБА_1 отримував пенсію як ліквідатор аварії на ЧАЕС відповідно до статті 54 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
З 01.01.2012 р. вступила в силу Постанова КМ України № 1210 від 23.11.2011 року, відповідно до якої пенсія нараховується з розрахунку оплати в зоні ЧАЕС в 1986 році.
При отриманні довідки № 86 від 13.01.1992 року про заробітну плату для нарахування пенсії за час перебування в зоні ЧАЕС в період з 25 липня 1986 року по 25 серпня 1986 року було встановлено, що до розрахунку оплати праці за вказану роботу не було включено оплату за перебування в стані бойової готовності, яка передбачена вказівкою МВС СРСР № 1/5725 від 21 жовтня 1986 року та лист Держкомпраці СРСР від 02 жовтня 1986 року № 33-БГ.
Позивачем зібрано документи, які підтверджували перебування його в 30-км. зоні ЧАСС за вказаний період в стані бойової готовності.
Після звернення до УМВС України в Полтавській області позивачу була надана відповідна довідка № 1425 від 20 лютого 2015 року.
Управління Пенсійного фонду України в Зіньківському є органом державної влади, в своїй діяльності керується Конституцією України та Законами України, діє на основі "Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах" № 8-2 від 30.04.2002 року, яке затверджено Постановою Правління Пенсійного фонду України та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 21.05.2002 року № 442/6730.
Відповідно до Положення Управління Пенсійного фонду України в Зіньківському районі забезпечує призначення, проведення перерахунку та виплату пенсії, відповідно до вимог чинного пенсійного законодавства.
1 квітня 2015 року позивач звернувся до УПФ України в Зіньківському районі Полтавської області з проханням перерахувати пенсію як ліквідатора аварії на ЧАЕС у 1986 році на підставі довідки № 1425 від 20 лютого 2015 року і зареєстрував вказану заяву за № 127 журналу № 1. Проте 6 квітня 2015 року за вих. № 27 йому було відмовлено у здійсненні перерахунку пенсії на підставі поданих документів, хоча сума грошового утримання за час перебування в стані бойової готовності була включена до середнього заробітку перерахунку пенсії.
Згідно з листом Міністерства соціальної політики України від 27.01.2012 року відповідно до вказівки МВС СРСР від 21.10.1986 року № 1/5725 та листа Держкомпраці СРСР від 21.10.1986 року - працівникам зведеного загону протипожежної служби 1 годину перебування у 30-кілометровій зоні Чорнобильської АЕС у резерві у стані бойової готовності слід враховувати як 1 третину робочого часу з виплатою за цей обліковий період одинарної тарифної ставки (посадового окладу), а працівникам з числа начальницького складу й окладу за спеціальне звання.
Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України 'Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування", затвердженого Постановою Правлінням Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року № 22-1. п. 38 передбачено, шо орган, який призначає пенсію, зобов'язаний при прийняті документів здійснити попередню правову експертизу змісту і належного оформлення представлених пенсіонером документів.
Суд вважає, що Довідка Зіньківського РВ УМВС України в Полтавській області №1425 від 20.02.2015 року підтверджує перебування позивача у зоні відчуження, отримання ним відповідної винагороди, період участі у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Доводи відповідача про те, що перебування позивача в 30-ти кілометровій зоні Чорнобильської АЕС у стані бойової готовності не вважається роботою (виконанням службових обов'язків) в зоні відчуження, є безпідставними, оскільки матеріалами справи підтверджується, що позивач був залучений до ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС як працівник протипожежної служби, мав спеціальне звання - лейтенант внутрішньої служби, в зоні відчуження перебував в стані бойової готовності в складі зведеного загону протипожежної служби.
Керуючись: ст. ст. 2,4,7, 17, 71,94, 158-163, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Зіньківському районі про визнання дій неправомірними та зобов"язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати дії Управління Пенсійного фонду України в Зіньківському районі Полтавської області щодо відмови у здійсненні перерахунку та виплати ОСОБА_1 пенсії згідно довідки № 1425 від 20 лютого 2015 року, виданої Зіньківський РВ УМВС України в Полтавській області, безпідставними та неправомірними.
Зобов»язати Управління Пенсійного фонду України в Зіньківському районі Полтавської області здійснити ОСОБА_1 перерахунок пенсії на основі довідки № 1425 від 20 лютого 2015 року, виданої Зіньківський РВ УМВС України в Полтавській області, з серпневого заробітку 1986 року (1132,48 грн), провести відповідне нарахування та виплатити пенсію з дня звернення до Управління пенсійного Фонду України в Зіньківському районі Полтавської області про перерахунок пенсії починаючи з 01 квітня 2015 року.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Зіньківський районний суд Полтавської області. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови в письмовому провадженні - протягом десяти днів з дня отримання постанови.
Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.
Написано власноручно.
Суддя Зіньківського
районного суду Полтавської області ОСОБА_2