ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
02 листопада 2015 року № 813/5955/15
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Брильовський Роман Михайлович, ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до Відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Державної реєстраційної служби Львівського міського управління юстиції Державного реєстратора Відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Державної реєстраційної служби Львівського міського управління юстиції ОСОБА_2, Львівського обласного Державного Комунального бюро Технічної інвентаризації, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Державний нотаріус Пятої Львівської державної нотаріальної контори ОСОБА_3 про визнання рішення протиправним, скасування рішення та зобовязання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В:
До Львівського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Державної реєстраційної служби Львівського міського управління юстиції Державного реєстратора Відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Державної реєстраційної служби Львівського міського управління юстиції ОСОБА_2, Львівського обласного Державного Комунального бюро Технічної інвентаризації, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Державний нотаріус Пятої Львівської державної нотаріальної контори ОСОБА_3 з вимогами:
- визнати протиправним та скасувати Рішення про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень №23614723 від 12 серпня 2015 року прийняте державним реєстратором прав на нерухоме майно Реєстраційної служби Львівського міського управління юстиції ОСОБА_2 за результатами поданої позивачем заяви №12693226 про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, прийняту 06.08.2015 року (час реєстрації 10:26:13), яким було відмовлено у державній реєстрації права власності на квартиру загальною площею 64,5 кв.м. за адресою: АДРЕСА_1 за ОСОБА_1;
- зобов'язати державного реєстратора прав на нерухоме майно Реєстраційної служби Львівського міського управління юстиції повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (реєстраційний №12693226 від 06.08.2015 року) та зареєструвати право власності за ОСОБА_1 на квартиру за адресою: АДРЕСА_1;
- підтвердити право власності ОСОБА_1 на квартиру за адресою: АДРЕСА_2.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Перевіривши позовну заяву та додані до неї матеріали суддя встановив, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ч.3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Судовий збір при зверненні до адміністративного суду сплачується у порядку, встановленому законодавством. Розмір судового збору визначається відповідно до ч.2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір".
Згідно з підп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру, який подано фізичною особою встановлюється ставка судового збору становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Відповідно до ст. 8 Закону України Про Державний бюджет України на 2015 рік розмір мінімальної заробітної плати станом на 1 січня 2015 року становить 1218,00 грн.
Крім того, згідно з ч. 3 ст. 6 Закону України Про судовий збір, у разі коли в позовній заяві обєднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Як видно з позовної заяви позивач заявляє три позовні вимоги немайнового характеру, однак судовий збір сплачено лише в сумі 551,20 грн, очевидно, що як за одну позовну вимогу немайнового характеру, хоча розмір судового збору за вимогу немайнового характеру становить 487,20 грн.
Таким чином, позивачу за подання вищевказаного позову до Львівського окружного адміністративного суду належить сплатити 1 461,60 грн. судового збору за платіжними реквізитами: одержувач УДКСУ у Залізничному районі м. Львова; ЄДРПОУ 38007594; банк одержувача ГУ ДКСУ у Львівській області; МФО 825014; рахунок 31217206784003; Код класифікації доходів бюджету 22030001; призначення платежу: судовий збір за подання позову до (вказати найменування суду).
Крім того, відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України, у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і пятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Відповідно до припису норм ч.4 ст.105 КАС України, адміністративний позов може містити вимоги про:
1)скасування або визнання нечинним рішення відповідача - субєкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;
2)зобовязання відповідача - субєкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;
3)зобовязання відповідача - субєкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;
4)стягнення з відповідача - субєкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;
5)виконання зупиненої чи невчиненої дії;
6)встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) субєкта владних повноважень;
7)примусове відчуження земельної ділянки, інших обєктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Як видно з позовної заяви п.3 позовних вимог викладений не у відповідності до вимог ч.4 ст.105 КАС України.
Позивачем, у вступній частині позовної заяви в якості відповідачів зазначено - Відділ державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Державної реєстраційної служби Львівського міського управління юстиції Державного реєстратора Відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Державної реєстраційної служби Львівського міського управління юстиції ОСОБА_2, Львівське обласне Державне Комунальне бюро Технічної інвентаризації проте, у прохальній частині позовної заяви вимоги предявлені лише до Державного реєстратора Відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Державної реєстраційної служби Львівського міського управління юстиції ОСОБА_2, відтак, позивачу слід чітко визначити склад осіб, які братимуть участь у справі, у відповідності до приписів КАС України, та належним чином обґрунтувати позовні вимоги щодо кожного із них.
Також, частиною 3 статті 50 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що відповідачем в адміністративній справі є субєкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Відповідно до частини 1 статті 48 Кодексу адміністративного судочинства України здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).
В позовній заяві відповідачем -1 зазначено Відділ державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Державної реєстраційної служби Львівського міського управління юстиції Державного реєстратора Відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Державної реєстраційної служби Львівського міського управління юстиції ОСОБА_2, однак суду не зрозуміло кого позивач мала на меті вказати відповідачем: чи Відділ державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Державної реєстраційної служби Львівського міського управління юстиції чи Державний реєстратор Відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Державної реєстраційної служби Львівського міського управління юстиції ОСОБА_2
Принагідно суд зазначає, що Відділ державної реєстрації речових прав на нерухоме майно не є юридичною особою, а отже не може являтись відповідачем у справі.
Крім того, позивачем невірно вказано найменування відповідача -2.
За вказаних обставин суддя приходить до висновку про необхідність залишити позовну заяву позивача без руху та надати строк для приведення позовної заяви у відповідність до вимог ст. 106 КАС України, а саме: шляхом долучення до позовної заяви квитанцію про сплату судового збору за усі вимоги немайнового характеру та уточнення позовної заяви в частині зазначення відповідачів та уточнення п.3 позовних вимог згідно з вимогами ч.4 ст.105 КАС України.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст.106, 108, 165, Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
Залишити позовну заяву ОСОБА_1 до Відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Державної реєстраційної служби Львівського міського управління юстиції Державного реєстратора Відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Державної реєстраційної служби Львівського міського управління юстиції ОСОБА_2, Львівського обласного Державного Комунального бюро Технічної інвентаризації, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Державний нотаріус Пятої Львівської державної нотаріальної контори ОСОБА_3 про визнання рішення протиправним, скасування рішення та зобовязання вчинити дії без руху.
Позивачу усунути недоліки позовної заяви в строк до 13 листопада 2015 року.
Ухвала суду може бути оскаржена протягом п?яти днів з дня отримання копії ухвали шляхом подачі апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд.
Суддя Р.М. Брильовський