5.1.2
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
28 жовтня 2015 рокуСєвєродонецькСправа № 812/892/15
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Басової Н.М.,
за участі секретаря Ларіної П.Є.,
представника позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю ДТЕК Свердловантрацит до Департаменту екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації про визнання протиправними дій та зобовязання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
До Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю ДТЕК Свердловантрацит до Департаменту екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації, в якому позивач просив визнати протиправними дії Департаменту екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації щодо відмови в переоформленні дозволів на спеціальне водокористування, а саме: № Укр 27.47 Луг від 24.02.2014, № Укр 27.115 Луг від 01.10.2013, № Укр 27.56 Луг від 22.01.2014; зобовязати Департамент екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації переоформити Товариству з обмеженою відповідальністю ДТЕК Свердловантрацит (ідентифікаційний код юридичної особи 37596090, місцезнаходження: 93400, Луганська область, м.Сєвєродонецьк, вул. Гоголя, 24А) дозволи водокористування № Укр 27.47 Луг від 24.02.2014, № Укр 27.115 Луг від 01.10.2013, № Укр 27.56 Луг від 22.01.2014. Позовні вимоги мотивовано наступним.
09 квітня 2015 року ТОВ ДТЕК Свердловантрацит змінило своє місцезнаходження з тимчасово окупованої території (Луганська область, місто Свердловськ, вулиця Енгельса, будинок 1) на іншу територію України (Луганська область, місто Сєвєродонецьк, вул. Гоголя, будинок 24А).
Відповідно до п.8 ст.4-1 Закону України Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності зміна місцезнаходження субєкта господарювання є підставою для переоформлення документу дозвільного характеру.
15 квітня 2015 року ТОВ ДТЕК Свердловантрацит надало до Департаменту екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації через Центр надання адміністративних послуг у м.Сєвєродонецьку заяви про переоформлення дозволів на спеціальне водокористування, а саме: № Укр 27.47 Луг від 24.02.2014, № Укр 27.115 Луг від 01.10.2013, № Укр 27.56 Луг від 22.01.2014, разом з документами, визначеними частиною 8 статті 4-1 Закону. Однак 24.04.2015 Товариство отримало листи №№ 400, 399, 404, в яких Департамент екології посилається на розпорядження Кабінету Міністрів України № 1085-р від 07.11.2014 Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження та відмовляє в переоформленні Дозволів у звязку з тим, що не здійснює свої повноваження в населених пунктах згідно з додатком 1 Розпорядження № 1085-р.
З зазначеним рішенням Департаменту екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації позивач не згоден, оскільки законом визначено виключний перелік підстав для відмови в видачі документа дозвільного характеру, а підстава, з якої відповідач відмовив у переоформленні дозволів, не передбачена чинним законодавством (т.1 а.с.3-8).
Представник позивача в судовому засіданні підтримала позовні вимоги в повному обсязі з підстав, викладених у позові.
Представник відповідача в судове засідання не прибув, до початку судового засідання через відділ діловодства та обліку звернень громадян надав письмові заперечення проти позову, в яких посилався на наступне.
Департаментом екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації (далі - дозвільний орган) були видані дозволи на спеціальне водокористування, а саме:
№ Укр 27.47 Луг виданий 24.02.2014;
№ Укр 27.115 Луг виданий 24.02.2014;
№ Укр 27.56 Луг виданий 01.10.2013.
Як на підставу звернення до відповідача із заявою про переоформлення позивач посилається на ст.4-1 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» (далі - Закон), згідно із якою у разі виникнення підстав для переоформлення документа дозвільного характеру суб'єкт господарювання зобов'язаний протягом п'яти робочих днів з дня настання таких підстав подати дозвільному органу або державному адміністратору заяву про переоформлення документа дозвільного характеру разом з документом дозвільного характеру, що підлягає переоформленню.
Визначеною цією статтею підставою для переоформлення є, зокрема зміна місцезнаходження суб'єкта господарювання. Відповідно до ст.93 Цивільного кодексу України місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку.
Як слідує з дозволів на спеціальне водокористування фактичним веденням діяльності є місто Свердловськ Луганської області, де розташовані об'єкти, на які видавались дозволи відокремлені підрозділи: «Центральна збагачувальна фабрика «Свердловська», «Шахтоуправління Червонопартизанське», «Шахтоуправління Свердловське», тобто у населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження відповідно до Переліку, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 № 1085р.
Отже, фактичне місце ведення діяльності відокремленими підрозділами позивача не змінилось. Щодо зміни розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку, то відповідно до розділу 14 Статуту ТОВ «ДТЕК Свердловантрацит» (далі - Статут) органами управління Товариства є вищий орган - Загальні збори учасників Товариства (далі - Загальні збори); виконавчий орган - Генеральний директор Товариства та контролюючий орган - Ревізор Товариства. За наявною інформацією ні учасники Товариства («ДТЕК ЕНЕРДЖИ Б.В., фактична адреса - м.Амстердам, Нідерланди та ТОВ «ДТЕК ЕНЕРГО», фактична адреса - бульвар Шевченка, 11, м.Донецьк, Україна), ні Генеральний директор Товариства (ОСОБА_2М.), ні ревізор Товариства за адресою зазначеною у Статуті не знаходяться, доказів керування діяльністю позивача, (переважного знаходження керівництва) та здійснення управління і обліку саме з міста Сєвєродонецька представником позивача не надано. Таким чином, внесення змін до установчих документів щодо зміни адреси місцезнаходження, у даному випадку, не можна вважати зміною місцезнаходження юридичної особи в розумінні ст.93 Цивільного кодексу України.
Крім цього, на дату звернення із заявами про переоформлення дозволів (16.04.2015) навіть не відбулось внесення змін до Статуту, оскільки зазначені зміни були прийняті на Загальних зборах лише 17.04.2015. Відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» відомості про зміну місцезнаходження юридичної особи підлягають обов'язковій державній реєстрації та обов'язковому оприлюдненню на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (Державна реєстраційна служба). Державна реєстрація змін до Статуту проведена 15.05.2015, оприлюднення на веб-сайті не відбулось, отже не була додержана визначена законом процедура зміни місцезнаходження юридичної особи.
Відповідно до ст.4-1 Закону підставами для відмови у видачі документа дозвільного характеру є, зокрема: подання суб'єктом господарювання неповного пакета документів, необхідних для одержання документа дозвільного характеру, виявлення в документах, поданих суб'єктом господарювання, недостовірних відомостей.
Таким чином, оскільки на дату звернення позивачем не був наданий повний пакет документів, що свідчив би про зміну місцезнаходження позивача, а також були надані недостовірні відомості щодо зміни місцезнаходження позивача, йому було відмовлено у переоформленні дозволів.
Також відповідач зазначив, що дозволи видані позивачу на використання підземних вод. Відповідно до законодавства України до повноважень органів виконавчої влади, зокрема облдержадміністрацій віднесено ряд функцій з контролю за використанням природних ресурсів, зокрема, відповідно до ст.16 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» місцеві державні адміністрації в межах, визначених Конституцією і законами України, здійснюють на відповідних територіях державний контроль за використанням та охороною надр, води, інших природних ресурсів. Відповідно до ст.21 цього закону місцева державна адміністрація обмежує або забороняє використання підприємствами питної води у промислових цілях.
Відповідно до ст.1 Закону дозвільна система у сфері господарської діяльності сукупність урегульованих законодавством відносин, які виникають між дозвільними органами, державними адміністраторами та суб'єктами господарювання у зв'язку, зокрема з анулюванням документів дозвільного характеру.
Відповідно до ст.4-1 Закону дозвільний орган, що видав документ дозвільного характеру, може звернутися до адміністративного суду з позовом про застосування заходу реагування у виді анулювання документа дозвільного характеру за наявності хоча б однієї з таких підстав:
-встановлення факту надання в заяві про видачу документа дозвільного характеру та документах, що додаються до неї, недостовірної інформації;
-здійснення суб'єктом господарювання певних дій щодо провадження господарської діяльності або видів господарської діяльності, на які отримано документ дозвільного характеру, з порушенням вимог законодавства, щодо яких дозвільний орган видавав припис про їх усунення із наданням достатнього часу для їх усунення.
Відповідно до цієї статті негативний висновок за результатами проведених експертиз та обстежень або інших наукових і технічних оцінок, необхідних для видачі документа дозвільного характеру є підставою для відмови у видачі документу дозвільного характеру.
Самими дозволами обумовлені певні параметри водокористування , зокрема такі, як ліміт використання, своєчасна державна перевірка контрольно-вимірювальної апаратури.
Оскільки об'єкти, на які видані дозволи, знаходяться на території, на якій органи державної влади не здійснюють свою діяльність, це виключає здійснення будь-яких заходів у сфері державного контролю за використанням природних ресурсів, отже також виключає будь-які відносини, які виникають між дозвільними органами, державними адміністраторами та суб'єктами господарювання у зв'язку з видачею документів дозвільного характеру, переоформленням, видачею дублікатів, анулюванням документів дозвільного характеру.
На підставі викладеного відповідач просив відмовити в задоволенні позовних вимог у повному обсязі (т.2 а.с.27-30).
Вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, суд встановив наступні фактичні обставини та відповідні їм правовідносини.
ТОВ ДТЕК Свердловантрацит є юридичною особою, код ЄДРПОУ 37596090, основними видами діяльності якої є добування камяного вугілля, включаючи підземне та відкрите добування камяного вугілля, збагачення камяного вугілля, промивання, дегідратацію, калібрування, сортування, дроблення камяного вугілля, також добування камяного вугілля з відвалів, та інше (т.2 а.с.33-58).
Департаментом екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації видано відокремленим підрозділам позивача дозволи на спеціальне водокористування (т.1 а.с.30-42).
Згідно з протоколом загальних зборів учасників ТОВ ДТЕК Свердловантрацит від 03.03.2015 визначено місцезнаходження Товариства за адресою: Луганська область, місто Сєвєродонецьк, вул. Гоголя, будинок 24А, та внесено зміни до Статуту Товариства шляхом викладення його у новій редакції у звязку зі зміною місцезнаходження Товариства (том 2 а.с.33-58).
Державну реєстрацію змін до установчих документів юридичної особи проведено 09.04.2015, номер запису 13911050041001333, про що зроблено відмітку на Статуті позивача (т.2 а.с.33).
Згідно з випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 10.04.2015 місцезнаходженням юридичної особи є: 93400, Луганська область, місто Сєвєродонецьк, вул. Гоголя, будинок 24А (т.1 а.с.26).
Позивач 15 квітня 2015 року звернувся до Департаменту екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації з заявами про переоформлення дозволів на спеціальне водокористування № Укр 27.47 Луг від 24.02.2014, № Укр 27.115 Луг від 01.10.2013, № Укр 27.56 Луг від 22.01.2014 у звязку зі зміною місцезнаходження (т.1 а.с. 27-29).
Листами від 17 квітня 2015 року №№ 400,399,404 відповідач повідомив позивача про те, що обєкт здійснення спеціального водокористування знаходиться на території, на якій відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України № 1085р від 07.11.2014 органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження. Враховуючи викладене, Департамент не має можливості переоформити подані дозволи (т.1 а.с.43-45).
Суть спірних правовідносин полягає у правомірності відмови позивачу в переоформленні дозволів на спеціальне водокористування.
При вирішенні спірних правовідносин суд керується наступним.
Пунктом дев'ятим частини першої статті 44 Водного кодексу України визначено, що водокористувачі зобов'язані здійснювати спеціальне водокористування лише за наявності дозволу.
За приписами частини першої статті 49 Водного кодексу України та частини першої статті 17 Закону України Про питну воду та питне водопостачання, спеціальне водокористування здійснюється на підставі дозволу, який видається у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. У дозволі на спеціальне водокористування встановлюються ліміт забору води, ліміт використання води та ліміт скидання забруднюючих речовин.
Відповідно до абзацу другого пункту 2 Порядку погодження та видачі дозволів на спеціальне водокористування, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2002 року № 321 (надалі - Порядок) дозволи видаються у разі використання води водних об'єктів: загальнодержавного значення - Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями; місцевого значення - органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища, обласними, Київською та Севастопольською міськими радами за погодженням із Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською, Севастопольською міськими держадміністраціями.
Згідно з пунктом 4 Порядку дозволи видаються органами, що зазначені в абзаці другому пункту 2 цього Порядку, в місячний термін з дня подання в установленому порядку клопотання, а органами, зазначеними в абзаці третьому цього пункту, - в установлені ними терміни. Клопотання водокористувачів розглядаються у місячний термін. У разі відмови у погодженні клопотання або у видачі дозволу водокористувачу надається відповідь з обґрунтуванням причин відмови.
За змістом листів відповідача від 17 квітня 2015 року №№400,399,404 причиною відмови в переоформленні дозволів на спеціальне водокористування є знаходження обєкта здійснення спеціального водокористування на території, де відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України № 1085-р від 07.11.2014 органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження.
Суд вважає дії відповідача з відмови в переоформленні дозволів на спеціальне водокористування з цих підстав протиправними з огляду на наступне.
Відповідно до Положення про Департамент екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації, затвердженого розпорядженням голови облдержадміністрації від 17 травня 2013 року № 596, відповідач видає в установленому законодавством порядку дозволи на спеціальне водокористування (т.2 а.с.60-67).
Згідно з частиною 3 статті 4 Закону України Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності від 06.09.2005 № 2806-IV (надалі Закону № 2806-IV) суб'єкт господарювання має право на одержання (переоформлення, одержання дублікатів, анулювання) документів дозвільного характеру та подання декларацій за своїм місцезнаходженням або у випадках, передбачених законом, - за місцем провадження діяльності або місцезнаходженням об'єкта.
Відповідно до частини 8 статті 4-1 Закону № 2806-IV зміна місцезнаходження субєкта господарювання є підставою для переоформлення документу дозвільного характеру. У разі виникнення підстав для переоформлення документа дозвільного характеру суб'єкт господарювання зобов'язаний протягом п'яти робочих днів з дня настання таких підстав подати дозвільному органу або державному адміністратору заяву про переоформлення документа дозвільного характеру разом з документом дозвільного характеру, що підлягає переоформленню.
Частиною 5 статті 4-1 Закону № 2806-IV передбачено, що підставами для відмови у видачі документа дозвільного характеру є:
-подання суб'єктом господарювання неповного пакета документів, необхідних для одержання документа дозвільного характеру, згідно із встановленим вичерпним переліком;
-виявлення в документах, поданих суб'єктом господарювання, недостовірних відомостей;
-негативний висновок за результатами проведених експертиз та обстежень або інших наукових і технічних оцінок, необхідних для видачі документа дозвільного характеру.
Законом можуть встановлюватися інші підстави для відмови у видачі документа дозвільного характеру.
Відмова у видачі документа дозвільного характеру за підставами, не передбаченими законами, не допускається.
Суд зазначає, що Закон № 2806-IV не містить такої підстави для відмови в видачі документа дозвільного характеру, як знаходження обєкта здійснення спеціального водокористування на території, де відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України № 1085-р від 07.11.2014 органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження.
Отже, приймаючи рішення про відмову позивачу в переоформленні дозволів на спеціальне водокористування з підстав, не передбачених законом, відповідач діяв не у відповідності до вимог чинного законодавства, відтак, позовні вимоги про визнання протиправними дій відповідача щодо відмови в переоформленні дозволів слід задовольнити.
Суд не бере до уваги посилання відповідача на те, що у звязку з проведенням антитерористичної операції вказані дозволи вважаються такими, що продовжили свою дію і не потребують переоформлення, оскільки в переоформленні дозволів відмовлено з інших підстав.
Також суд критично оцінює посилання відповідача на те, що фактичне місце діяльності відокремленими підрозділами відповідача не змінилося, а позивачем не надано доказів здійснення господарської діяльності саме з міста Сєвєродонецька.
Як установлено судом, позивач змінив своє місцезнаходження, про що до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців внесено запис від 09.04.2015.
Відповідно до статті 95 Цивільного кодексу України філією є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій. Філії та представництва не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення. Керівники філій та представництв призначаються юридичною особою і діють на підставі виданої нею довіреності. Відомості про філії та представництва юридичної особи включаються до єдиного державного реєстру.
Частиною 2 статті 48 Водного кодексу України передбачено, що спеціальне водокористування здійснюється юридичними і фізичними особами насамперед для задоволення питних потреб населення, а також для господарсько-побутових, лікувальних, оздоровчих, сільськогосподарських, промислових, транспортних, енергетичних, рибогосподарських (у тому числі для цілей аквакультури) та інших державних і громадських потреб.
Відповідно до абзацу 15 статті 1 Закону № 2806-IV суб'єкт господарювання - зареєстрована в установленому законодавством порядку юридична особа України або іншої держави незалежно від її організаційно-правової форми та форми власності, яка здійснює господарську діяльність, крім органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також фізична особа - підприємець, у тому числі інвестор, що є стороною угоди про розподіл продукції відповідно до Закону України Про угоди про розподіл продукції, його підрядник, субпідрядник, постачальник та інший контрагент, що виконує роботи, передбачені угодою про розподіл продукції, на підставі договорів з інвестором.
Отже, з системного аналізу вказаних норм слідує, що підставою для переоформлення спеціальних дозволів є зміна місцезнаходження саме юридичної особи ТОВ ДТЕК Свердловантрацит.
З наданих позивачем доказів вбачається, що ТОВ ДТЕК Свердловантрацит знаходиться на підконтрольній Україні території і регулярно сплачує в державний бюджет необхідні податки (т.1 а.с.26,116-262, т.2 а.с.59).
При вирішенні позовних вимог про зобовязання відповідача переоформити дозволи на спеціальне водокористування суд враховує виключні повноваження відповідача в питаннях видачі дозволів на спеціальне водокористування, а також конституційний принцип поділу державної влади на законодавчу, виконавчу та судову. Суд не може перебирати на себе функції цього органу виконавчої влади, а відтак не має повноважень зобов'язати відповідача прийняти певне рішення. Відтак, у задоволенні позовних вимог в цій частині слід відмовити.
За приписами частини другої статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.
Враховуючи, що позивач просив суд зобов'язати відповідача переоформити дозволи на спеціальне водокористування, проте як зазначені вимоги не є повноваженнями суду, суд вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог та зобов'язати відповідача розглянути заяви позивача про переоформлення дозволів, оскільки це необхідно для повного захисту прав позивача.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд керується положеннями статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України та Закону України Про судовий збір у редакції, що діяла на час звернення позивача до суду. У звязку з частковим задоволенням позовних вимог суд дійшов висновку про стягнення з Державного бюджету України на користь позивача судових витрат відповідно до задоволеної частини вимог у сумі 36,54 грн.
Керуючись статтями 9, 10, 11, 17, 18, 71, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю ДТЕК Свердловантрацит до Департаменту екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації про визнання протиправними дій та зобовязання вчинити певні дії задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Департаменту екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації щодо відмови Товариству з обмеженою відповідальністю ДТЕК Свердловантрацит в переоформленні дозволів на спеціальне водокористування № Укр 27.47 Луг від 24.02.2014, № Укр 27.115 Луг від 01.10.2013, № Укр 27.56 Луг від 22.01.2014.
Зобовязати Департамент екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації повторно розглянути заяви Товариства з обмеженою відповідальністю ДТЕК Свердловантрацит щодо переоформлення дозволів на спеціальне водокористування № Укр 27.47 Луг від 24.02.2014, № Укр 27.115 Луг від 01.10.2013, № Укр 27.56 Луг від 22.01.2014.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю ДТЕК Свердловантрацит (код ЄДРПОУ 37596090) судові витрати в сумі 36 грн. 54 коп. (тридцять шість грн. 54 коп.).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено та підписано 02 листопада 2015 року.
Суддя ОСОБА_3