Справа № 444/2410/15-п
Провадження № 3/444/755/2015
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 жовтня 2015 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Мікула В. Є., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від Державної прикордонної служби України Західне регіональне управління Львівський прикордонний загін ВПС Рава-Руська, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає ІНФОРМАЦІЯ_2, ІПН НОМЕР_1,-
- за ст. 204-1 ч. 1 КУпАП України,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, 17.10.2015 року о 17.00 год., вчинив спробу незаконного перетину державного кордону України, а саме, перебуваючи в пункті пропуску «Рава-Руська», що відноситься до Річківської сільської ради Жовківського району перебуваючи в рейсовому автобусі марки «Сетра», р.н. LZ51044, сполученням «Трускавець-Люблін», що слідував на виїзд з території України в ОСОБА_2, намагався здійснити перетин державного кордону України по чужому паспортному документу, а саме пред»явив на паспортний контроль паспортний документ серії ЕХ № 319520 на ім.»я ОСОБА_3, який належить та посвідчує особу його знайомого ОСОБА_3. Інших документів передбачених ст. 2 З.У. «Про порядок виїзду з України і в»їзду в Україну громадян України» не пред»явив, чим вчинив порушення передбачене ст. 204-1 ч. 1 КУпАП України.
ОСОБА_1 в судове засідання не зявився, не повідомивши суд про причини своєї неявки, хоча про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення і від нього не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи. Відповідно до ст. 268 КУпАП України, присутність правопорушника в судовому засідання не є обовязковою. А тому, приходжу до переконання про можливість розгляду справи у його відсутності.
Факт вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1 стверджується зібраними доказами які знаходяться в матеріалах справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ № 054747 від 17.10.2015 року; рапортами працівників прикордонної служби; особистими поясненнями ОСОБА_1, іншими матеріалами справи.
Дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ст. 204-1 ч. 1 КпАП України, оскільки він вчинив спробу незаконного перетину державного кордону України.
Обираючи вид та міру стягнення правопорушнику враховую характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, який до адмінвідповідальності притягується вперше, розкаявся у вчиненому, ступінь вини, майновий стан, обставини, що помякшують та обтяжують відповідальність.
Обставини, які б обтяжували чи помякшували відповідальність ОСОБА_1 не встановлені.
Санкція ст. 204-1 ч. 1 КУпАП України, передбачає стягнення у вигляді штрафу.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності
Згідно ч. 1 ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
У відповідності до положень ст. 248 КУпАП, розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється на засадах рівності перед законом і органом (посадовою особою), який розглядає справу, всіх громадян незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мови та інших обставин.
Крім того, відповідно до вимог ст. 4 Закону України "Про судовий збір" (із змінами та доповненнями станом на 01.09.2015 рік) ставки судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, що становить 243,60 грн. Судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України за наступними реквізитами : отримувач УДКСУ у Жовківському районі, р/р 31212206700286, МФО 825014, ЄДРПОУ 36762986, призначення платежу - судовий збір, код 36762195.
З врахуванням наведеного, приходжу до переконання, що до правопорушника слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою він притягається до відповідальності, і накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Керуючись ст. 7, 9, 24, 124, 248, 279, 283, 284, 307, 308 КУпАП України, суддя,-
ПОСТАНОВИВ :
ОСОБА_1, визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 204-1 ч. 1 КУпАП України та накласти на нього стягнення у виді штрафу в сумі 1700 /одна тисяча сімсот/ грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 243,60 грн. до спеціального фонду Державного бюджету України за наступними реквізитами : отримувач УДКСУ у Жовківському районі, р/р 31212206700286, МФО 825014, ЄДРПОУ 36762986, призначення платежу - судовий збір, код 36762195.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Апеляційного суду Львівської області через Жовківський районний суд Львівської області, в порядку ст. 287 КУпАП.
Суддя Мікула В. Є.