справа 415/6352/15-п
провадження № 3/415/789/15
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13.10.15 року м. Лисичанськ
Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Старікова М.М., розглянувши матеріали справи, що надійшли від Лисичанського міського управління ГУ ДСНС України у Луганській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого начальником АГНКС ТОВ «Фактор Нафтогаз», одруженого, проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_3,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 188-16 КУпАП, -
В С Т А Н О В И ЛА:
31 липня 2011 року о 10 годині 00 хвилин, було встановлено, під час проведення позапланової перевірки стану пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту АГНКС ТОВ «Фактор Нафтогаз», за адресою: місто Лисичанськ, вул..Первомайська, 57б, ОСОБА_1, являючись начальником АГНКС, не забезпечив виконання пунктів 4,5 припису №8 від 11.06.2015 року врученого керівнику, тобто не виконав законні вимоги посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань цивільного захисту, нагляду та контролю за станом захисту територій від надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, щодо розроблення та реалізації заходів у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, а саме:
п.4 АГНКС обладнати прямим телефонним звязком з керівником підприємства, оперативним черговим з територіального управління ДСНС та органом МВС (підстава наказ МВС України від 15.08.2007 року № 557 «Правила техногенної безпеки у сфері цивільного захисту на підприємствах, в організаціях, установах та на небезпечних територіях » п.4.4.7)
п.5 Розробити проект та впровадити систему раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення населення у разі їх виникнення на АГНКС та забезпечити її обслуговування, відповідно до вимог (підстава ПТБ наказ МНС України від 15.05.2006 року № 288, Правила улаштування СРВНС, п.4.4.1)
ОСОБА_1 у судовому засіданні винним себе у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 188-16 КУпАП, визнав та пояснив, що він являється начальником АГНКС - посадовою особою, відповідальною за стан цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки на АГНКС № 3 м.Лисичанськ, відповідно до наказу ТОВ «Фактор Нафтогаз» від 02.06.2015 року № ОП-273. Приписом Лисичанського міського управління ГУ ДСНС України у Луганській області №8 від 11.06.2015 року про усунення порушень вимог законодавства у сферах пожежної, техногенної безпеки, цивільного захисту, з метою усунення недоліків, які виявлені під час перевірки додержання та виконання АГНКС ТОВ «Фактор Нафтогаз» вимог законодавства у сферах пожежної, техногенної безпеки, цивільного захисту України, пунктів 3,4 Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій, затверджено Указом Президента України від 16.01.2013 року № 20/2013, посадовим особам ТОВ «Фактор Нафтогаз» пропонувалось вжити заходів, перелік яких викладений в приписі. Являючись посадовою особою, відповідальною за виконання зазначеного переліку недоліків, вимоги припису у встановлений строк дійсно не виконав. Свою провину усвідомив, щиро розкаявся та просив суд суворо його не наказувати.
З дослідженого у судовому засіданні припису Лисичанського міського управління ГУ ДСНС України у Луганській області №8 від 11.06.2015 року про усунення порушень вимог законодавства у сферах пожежної, техногенної безпеки, цивільного захисту, з метою усунення недоліків, які виявлені під час перевірки додержання та виконання АГНКС ТОВ «Фактор Нафтогаз» вимог законодавства у сферах пожежної, техногенної безпеки, цивільного захисту України, пунктів 3,4 Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій, затверджено Указом Президента України від 16.01.2013 року № 20/2013, посадовим особам ТОВ «Фактор Нафтогаз», а саме: директору ОСОБА_2 та ОСОБА_1 пропонувалось вжити таких заходів:
- посадовим особам пройти функціональне навчання з питань цивільного захисту;
- провести перевірку працездатності пожежного гідранту (один раз на рік);
- забезпечити проведення навчання працівників АГНКС питанням цивільного захисту, техногенної безпеки та цивільної оборони;
-АГНКС обладнати прямим телефонним звязком з керівником підприємства, оперативним черговим з територіального управління ДСНС та органом МВС України;
- розробити проект та впровадити систему раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення населення у разі їх виникнення на АГНСК, та забезпечити її обслуговування відповідно до вимог нормативних документів;
- встановити електросирену з можливістю централізованого та локального запису;
- забезпечити всі виробничі, службові та адміністративні приміщення радіотрансляційними точками (радіоприймачами відповідного діапазону) для гарантованого приймання програм державного радіомовлення;
- вуглекислотні вогнегасники укомплектувати рас трубами;
- переробити загальнообєктову інструкцію з питань пожежної безпеки на обєкті;
- провести обовязкове страхування цивільної відповідальності субєкту господарювання за шкоду, яка може бути заподіяна пожежами та аваріями на обєктах підвищеної небезпеки(а.с.5,6).
Згідно наказу директора ТОВ «Фактор Нафтогаз» від 02.06.2015 року № ОП-273 ОСОБА_1, начальник АГНКС №3 місто Лисичанськ призначено відповідальним за стан цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки на АГНКС(а.с.7).
Суд, заслухавши пояснення правопорушника та дослідивши письмові матеріали справи, вважає, що винність ОСОБА_1 у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 188-16 КУпАП, знайшла своє повне підтвердження у суді: крім визнання своєї провини правопорушником як у судовому засіданні, так і у письмових поясненнях, наданих ним в протоколі про адміністративне правопорушення (а.с.3), підтверджується змістом припису Лисичанського міського управління ГУ ДСНС України у Луганській області №8 від 11.06.2015 року про усунення порушень вимог законодавства у сферах пожежної, техногенної безпеки, цивільного захисту, з метою усунення недоліків, які виявлені під час перевірки додержання та виконання АГНКС ТОВ «Фактор Нафтогаз» вимог законодавства у сферах пожежної, техногенної безпеки, цивільного захисту України, пунктів 3,4 Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій, затверджено Указом Президента України від 16.01.2013 року № 20/2013(а.с.5,6).
Таким чином, суд вважає, що дії ОСОБА_1 за ознаками ч.1 ст. 188-16 КУпАП кваліфіковані правильно, оскільки він не виконав законні вимоги посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань цивільного захисту, нагляду та контролю за станом захисту територій від надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, щодо розроблення та реалізації заходів у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру
При призначенні стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, та майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність: ОСОБА_1 працює, інвалідом не являється, одружений, просив суд суворо його не наказувати, оскільки вперше притягується до адміністративної відповідальності.
В якості обставин, що згідно зі ст. 34 КУпАП, помякшують відповідальність правопорушника, суд визнає повне визнання своєї провини та щире розкаяння винного.
Обставин, що згідно зі ст. 35 КУпАП, обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, суд не вбачає.
На підставі вищевказаного, з урахуванням особи правопорушниці та її майнового стану, наявності обставин, що помякшують та обтяжують його відповідальність, а також - обставин та характеру вчиненого ним правопорушення, суд вважає, що ОСОБА_1 слід призначити стягнення у вигляді адміністративного штрафу, в межах санкції ч.1 ст. 188-16 КупАП, що є достатньою мірою відповідальності з метою її виховання, а також запобігання вчиненню нових правопорушень.
Підстав для призначення іншого стягнення, передбаченого санкцією ч.1 ст. 188-16 КУпАП, суд не вбачає з вищевказаних причин.
На підставі вимог ст.ст. 4, 9 Закону України «Про судовий збір», ст. 40-1 КУпАП, судовий збір підлягає стягненню з правопорушниці на користь держави у розмірі 243 (двісті сорок три) гривні 60 копійок.
Керуючись ст.ст. 33, 221, 284, ч. 1 ст. 188-16, 285, 289, 294 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И Л А:
Піддати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 188-16 КУпАП, адміністративному стягненню у вигляді штрафу у сумі 170 (сто сімдесят) гривень.
Стягнути зОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь держави судовий збір у розмірі 243 (двісті сорок три) гривні 60 копійок (одержувач коштів УДКСУ у місті Лисичанську Луганської області, код ОКПО одержувача 37800278, банк одержувача ГУ ДКСУ у Луганській області, МФО 804013, р/р 31219206700051, код класифікації доходів бюджету 22030001).
Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення до Апеляційного суду Луганської області через Лисичанський міський суд.
Суддя: М.М. Старікова