Постанова № 53016387, 06.02.2012, Маневицький районний суд Волинської області

Дата ухвалення
06.02.2012
Номер справи
0311/136/2012
Номер документу
53016387
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Номер справи: 0311/136/2012

Провадження по справі: 2-а/0311/81/2012

Категорія: 10.3

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20 березня 2012 року. Маневицький районний суд Волинської облас

в складі: головуючого - судці Покидюка М.В., розглянувши в порядку скороченого провадження смт. Маневичі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управлін Пенсійного фонду України в Маневицькому районі Волинської області про зобов'язання провес перерахунок і виплату пенсії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до управління Пенсійного фонду України Маневицькому районі Волинської області про зобов'язання провести перерахунок і виплату пенс Свої вимоги обгрунтував тим, що він є особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильські катастрофи 3 категорії, отримує пенсію за віком, перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фон, України в Маневицькому районі. Згідно вимог ст. 51 Закону України „Про статус та соціальн захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" йому повин виплачуватись додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, в розмірі 25% мінімальної пенсії віком, хоча відповідно до п. 4 постанови КМУ № 530 від 28.05.2008 року „Деякі питання соціально захисту окремих категорій громадян" фактично виплачується в розмірі 10 відсотків прожиткової мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність. Вказані дії відповідача що, нарахування та перерахунку пенсії позивач вважає протиправними, оскільки вони не відповідаю' вимогам чинного законодавства. Посилаючись на зазначені обставини, просив суд зобов'яза' управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі Волинської області провес перерахунок і виплату додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, за період з грудня 2011 ро по дату винесення рішення суду відповідно до ст. 51 Закону України „Про статус та соціальн захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в розмірі 25% мінімальн пенсії за віком, з врахуванням виплачених сум.

Відповідно до ухвали Маневицького районного суду Волинської області від 13 березня 201 року судовий розгляд даної адміністративної справи здійснюється в порядку скороченог провадження.

Представник відповідача ОСОБА_2 подала до суду заперечення на позовні вимог ОСОБА_1, в якому вказала, що проти задоволення позову заперечують, оскільки пенсі позивачу нараховується та виплачується відповідно до вимог діючого законодавства, а тому задоволенні позову просили відмовити за безпідставністю. Підтвердили, що позивач є особою, як постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи 3 категорії.

Дослідивши письмові докази по справі, суд приходить до висновку, що адміністративни позов є підставним і підлягає до часткового задоволення.

В судовому засіданні встановлено, що позивач є особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи 3 категорії. ОСОБА_1 одержує пенсію по віку відповідно до ЗакогР України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", перебуває на обліку в управліні Пенсійного фонду України в Маневицькому районі. Зазначене встановлено з досліджених судо посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи серії Б № 41932 (категорії 3), пенсійного посвідчення серії ААД № 595582, повідомлення управління Пенсійноґ фонду України в Маневицькому районі про виплату пенсії ОСОБА_1

Відповідно до ч. 1 ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захис- що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатност втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інш випадках, передбачених законом.

Провадження по справі: 2-а/0311/1160/2012 Категорія: 10.3.2

Згідно ст. 6 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування непрацездатні громадяни крім пенсійних виплат із системи пенсійного забезпечення мають прав отримувати доплати, надбавки та підвищення до зазначених виплат, додаткову пенсію в порядку за рахунок коштів, визначених законодавством.

Основні положення ЩОДО рГІГТІПЦІЇ ГПІТГТПТуППІППГІІ іі|гіі"і і ................іііімі

внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їхнього життя і здоров'я, створення єдиного порядку визначення категорій зон радіоактивного забруднення територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення визначені та закріплені в Законі України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". ^

Статтею 49 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" передбачено, що пенсії особам, віднесеним до категорій 1, 2, З, 4 встановлюються у вигляді: а) державної пенсії; б) додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.

Відповідно до п.п. 13 п. 28 розділу II „Внесення змін до деяких законодавчих актів України" Закону України „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 28.12.2007 року, який набрав чинності 1.01.2008 року, текст ч. 2, 4 ст. 51 Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" було викладено у новій редакції, відповідно до якої особам, віднесеним до категорії 3, щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, призначається в розмірі 10 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначається на момент виплати додаткової пенсії згідно із законом про Державний бюджет України і не може коригуватися іншими нормативно- правовими актами. Проте рішенням Конституційного Суду України №10-рп/2008 від 22.05.2008 року у справі № 1-28/2008 було визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним) положення пункту 28 розділу II „Внесення змін до деяких законодавчих актів України" Закону України „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України". Положення пункту 28 розділу II „Внесення змін до деяких законодавчих актів України" Закону України „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України", які визнані неконституційними, втратили чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України вказаного рішення, у якому, крім того, було вказано на його преюдиціальність при розгляді судами загальної юрисдикції позовів у зв'язку з правовідносинами, що виникли внаслідок дії неконституційного акта.

Згідно ч. 2 ст. 51 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", яка набрала чинності з 22.05.2008 року, визначено, що особам, віднесеним до категорії 3, додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, призначається у розмірі 25 процентів мінімальної пенсії за віком.

За таких обставин є правильним та таким, що відповідає положенням Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", що позивач має право на виплату щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, в розмірі, не нижчому 25 відсотків мінімальної пенсії за віком.

Наявність такого права у позивача є визначальним для вирішення вказаного спору, крім того, це право гарантується ч. 2 ст. 19 Конституції України, відповідно до якої органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ст.ст. З, 6, 22, 64 Конституції України людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави. Органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. Лише в умовах воєнного або надзвичайного стану можуть встановлюватися окремі обмеження прав і свобод із зазначенням строку дії цих обмежень.

Відповідно до п. 19 ППВС України № 8 від 13.06.2007 року „Про незалежність судової влади" відповідно до статей 8 та 22 Конституції України не підлягають застосуванню судами закони та інші нормативно-правові акти, якими скасовуються конституційні права і свободи людини та громадянина, а також нові закони, які звужують зміст та обсяг встановлених Конституцією України і чинними законами прав і свобод.

Згідно п. 5 ППВС України № 9 від 1.11.1996 року „Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя" судам необхідно виходити з того, що нормативно-правові акти будь-якого державного чи іншого органу (акти Президента України, постанови Верховної Ради України, постанови і розпорядження Кабінету Міністрів України, нормативно-правові акти Верховної Ради

Автономної Республіки Крим чи рішення Ради міністрів Автономної Республіки Крим, акти органі місцевого самоврядування, накази та інструкції міністерств і відомств, накази керівникі підприємств, установ та організацій тощо) підлягають оцінці на відповідність як Конституції, так закону. Якщо при розгляді справи буде встановлено, що нормативно-правовий акт, який підляга застосуванню, не відповідає чи суперечить законові, суд зобов'язаний застосувати закон, яки $Егулює ці правовідносини.

Згідно з положеннями ч. 4 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України у раз невідповідності нормативно-правового акта Конституції України, закону України, міжнародном договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовом акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу.

Отже, виходячи з принципу пріоритетності законів над підзаконними актами, при визначенн розміру пенсії позивачу застосуванню підлягає ч. 2 ст. 51 Закону України „Про статус та соціальни" захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", а не постанова Кабіне Міністрів України № 530 від 28.05.2008 року „Деякі питання соціального захисту окремих категорі громадян", на підставі якої здійснювалось нарахування щомісячної додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров'ю, позивачу, оскільки остання істотно звужує обсяг встановлених законом прав суперечить положенням Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждал внаслідок Чорнобильської катастрофи", які є чинними на даний час.

Отже, нарахування та виплата додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, позивачу мали здійснюватися відповідно до норм ч. 2 ст. 51 Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Суд не бере до уваги положень ч. З ст. 28 Закону України „Про загальнообов'язкове держави пенсійне страхування", якою передбачено, що мінімальний розмір пенсії за віком, встановлени" абзацом першим частини першої цієї статті, застосовується виключно для визначення розмірів пенсії, призначених згідно з цим Законом, оскільки наявність такої норми за відсутності іншого мінімального розміру пенсії за віком не є підставою для відмови в реалізації позиваче конституційної гарантії та права на отримання щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподія здоров'ю, виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, як це встановлено ст. 51 Закону Україн „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Відповідно до ч. З ст. 67 Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", чинної з 31.10.2006 року, у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, підвищується розмір пенсії, визначений відповідно до ст. 54 цього Закону, а також розмір додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, особам, віднесеним до 1, 2, 3, 4 категорій, та розмір щомісячної компенсації сім'ям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи. Перерахуно пенсії здійснюється з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму.

Аналіз зазначеної норми, яка є імперативною, свідчить, що підставою для перерахунку пенсі'- є встановлення нового розміру прожиткового мінімуму, і цей перерахунок здійснюється з дня встановлення цього мінімуму.

Відповідно до ч. 1 ст. 28 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійн страхування" мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється у розмірі прожиткового мінімум для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

Таким чином, новий мінімальний розмір пенсії за віком залежить від нового розмір прожиткового мінімуму.

Згідно ст. 21 Закону України „Про Державний бюджет України на 2011 рік" від 23 грудн 2010 року встановлено у 2011 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць розмірі з 1 січня - 894 гривні, з 1 квітня - 911 гривень, з 1 жовтня - 934 гривні, з 1 грудня - 95 гривні та для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення:...осіб які втратили працездатність: з 1 січня - 750 гривень, з 1 квітня - 764 гривні, з 1 жовтня - 784 гривні з 1 грудня - 800 гривень.

Оскільки позивачу слід визначати пенсію, виходячи з мінімальної пенсії за віком, як встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, то в раз збільшення розміру цього прожиткового мінімуму перерахунок пенсії позивачу повинен проводитис виходячи з нового розміру мінімальної пенсії за віком.

Відповідно до п.п. 6 п. 2.2 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах містах і районах у містах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України 30 квітн 2002 року № 80-2, у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 25 лютого 200 року № 5-5 (зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 13 березня 2008 року) управлінн Пенсійного фонду України в містах та районах відповідно до покладених на них завдань призначают (здійснюють перерахунок) і виплачують пенсії, допомогу на поховання та інші виплати відповідно д чинного законодавства. А тому суд вважає, що слід зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі провести перерахунок та виплату пенсії позивачу, оскільки саме на відповідача покладено обов'язок проводити нарахування та виплату пенсії у конкретному розмірі, в зв'язку з чим суд не може перебирати на себе функції державного органу, на якого законодавством покладено такі повноваження.

Суд не бере до уваги посилання представника відповідача в поданому до суду запереченні й позовні вимоги на відсутність відповідного бюджетного фінансування для проведення перерахунку та виплати пенсії позивачу у відповідності до положень Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", оскільки реалізація особою права, що пов'язане з отриманням бюджетних коштів, яке базується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актів національного законодавства, не може бути поставлена в залежність від бюджетних асигнувань.

Зазначене підтверджується практикою Європейського Суду з прав людини. Як зазначив Європейський Суд з прав людини в рішенні від 8 листопада «р0™ України

в межах свобота ^ іп, які надбавки виплачувати своїм робітникам з державного

бюджету. Держава може вводити, призупиняти чи закінчити виплату таких надбавок, вносячи відповідні зміни в законодавство. Однак, якщо чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах доки відповідні положення є чинними (п. 23 Рішення). Згідно з п. 26 даного рішення Суд не приймає аргумент Уряду щодо бюджетних асигнувань, оскільки органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань.

Крім того, представником відповідача не в^ашвамо», що згідно ч. 1, 2 ст. 71 КАС України кожна повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення; в

адміністративних справах про лротиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Всупереч зазначеним нормам КАС України представником відповідача не було подано відповідних доказів в обґрунтування заперечень на заявлені позивачем вимоги.

віда°вД1 да Ч-. V, 1 СТ. щ Щ} України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 направлено адміністративний позов до управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі про зобов'язання провести перерахунок і виплату пенсії лише 31 травня 2011 року, що підтверджується зазначеною на конверті датою відправлення. Будь-яких поважних причин пропуску строку звернення до суду з вказаним позовом позивачем в поданій до суду позовній заяві не вказано, а тому суд вважає, що під час вирішення даного спору слід застосовувати шестимісячний строк звернення до суду.

Відповідно до Закону України від 14 червня 2011 року № 3491-УІ «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» доповнені прикінцеві положення пункту 4 певним змістом, яким установлено, що у 2011 році норми і положення статей 39, 50, 51, 52, 54 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", статті 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни" застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік. Зазначені норми набрали чинності з дня, наступного за днем його опублікування, а саме з 19 червня 2011 року, оскільки опубліковані в газеті «Голос України» за 18 червня 2011 року №110 (5110). Крім того, на виконання зазначених змін, Кабінетом Міністрів України прийнята Постанова №745 від 6 липня 2011 року, якою визначений розмір виплати для соціальних категорій за статтями 39, 50, 51, 52, 54 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", статті 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни", яка набрала чинності 23 липня 2011 року, оскільки опублікована в газеті «Урядовий кур'єр» за 23 липня 2011 року № 133 (4531). А тому беручи до уваги постанову Кабінету Міністрів України №745 від 6 липня 2011 року, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають до задоволення лише по 22 липня 2011 року включно.

З 1 січня 2012 року набрав чинності Закон України "Про державний бюджет України на 2012 рік", прикінцевими положеннями якого установлено (п.З), що у 2012 році норми і положення статей 20, 21, 22, 23, 30, 31, 37, 39, 48, 50, 51, 52 та 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (Відомості Верховної Ради

України, 1992 р., № 13, ст. 178 з наступними змінами), статей 5, 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., № 4, ст. 94 з наступними змінами)] ... застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи із| наявних фінансових ресурсів Державного бюджету України та бюджету Пенсійного фонду Україні на 2012 рік.

'Гг На виконання вказаних положень закону Кабінетом Міністрів України прийнято постанови 1210 від 23.11.2011 року „Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждал* внаслідок Чорнобильської катастрофи", яка набрала чинності з 1.01.2012 року та, якою визначене порядок та розміри виплат, передбачених нормами та положеннями ст.ст. 39, 50, 51, 52, 54 Закон) України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильсько'^ катастрофи".

Конституційний Суд України 25 січня 2012 року в справі № З-рп/2012 за конституційна поданням правління Пенсійного фонду України щодо офіційного тлумачення положень статті і] частин першої, другої, третьої статті 95, частини другої статті 96, пунктів 2, 3, 6 статті 116, частиш другої статті 124, частини першої статті 129 Конституції України, пункту 5 частини першої статті Бюджетного кодексу України, пункту 2 частини першої статті 9 Кодексу адміністративногс судочинства України в системному зв'язку з окремими положеннями Конституції України, роз'яснив] що в аспекті конституційного подання положення частини другої статті 95, частини другої статті 124] частини першої статті 129 Конституції України, пункту 5 частини першої статті 4 Бюджетного кодексу України та пункту 2 частини першої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України в системному зв'язку з положеннями статті 6, частини другої статті 19, частини першої статті 117 Конституції України треба розуміти так, що суди під час вирішення справ про соціальний захист громадян керуються, зокрема, принципом законності. Цей принцип передбачає застосування судами законів України, а також нормативно-правових актів відповідних органів державної влади] виданих на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законамр України, в тому числі нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України, виданих у межах його компетенції, на основі і на виконання Бюджетного кодексу України, закону про Державний бюдже України на відповідний рік та інших законів України.

Згідно ст. ст. 63, 69 Закону України «Про Конституційний Суд України» від 16.10.1996 рок> рішення Конституційного Суду України є обов'язковим до виконання на території України] остаточним і не може бути оскаржене.

Аналізуючи зібрані та досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд вважає, ще слід зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі Волинської област^ провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, розмірі 25 відсотків мінімальної пенсії за віком за період з 1 грудня 2011 року по 22 липня 2011 рок> включно на підставі положень ст.ст. 51, 67 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян] які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", виходячи із розміру мінімальної пенсії за віком у відповідності до ч. 1 ст. 28 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", ч. З ст. 4 Закону України „Про прожитковий мінімум", з урахуванням виплачених сум.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Керуючись ст.ст. 4, 5, 7-14, 71, 86, 94, 104, 158-163, 167, 183-2, 186 КАС України, ст. 28 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", ст.ст. 1,13, 51, 67, 70, 71 Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.1991 року, ст.ст. З, 6, 8, ч. 2 ст. 19, ст. 22, ч. 1 ст. 46, ст. 64 Конституції України, Законом України «Про Конституційний суд України», ППВС України № 9 від 1.11.1996 року „Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя", ППВС України № 8 від 13.06.2007 року „Про незалежність судової влади", ч. З ст. 4 Закону України „Про прожитковий мінімум" від 15.07.1999 року, постановою Кабінету Міністрів України № 745, постановою Кабінету Міністрів України № 1210 від 23.11.2011 року „Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", рішенням Конституційного Суду України від 25 січня 2012 року, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити частково.

Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі Волинської| області провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, в розмірі 25 відсотків мінімальної пенсії за віком за період з 1 грудня 2011 року по 22 липня 2011 року включно на підставі положень ст.ст. 51, 67 Закону України „Пре статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"] виходячи із розміру мінімальної пенсії за віком у відповідності до ч. 1 ст. 28 Закону України „Пре

мінімум , м урахуванням виплачених сум.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду чере: Маневицький районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отриману копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку ддя. подання шздящйшї ок&ро якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її ї скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя: