НОВОМИКОЛАЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
смт. Новомиколаївка
УХВАЛА
про передачу адміністративної справи
на розгляд до іншого адміністративного суду
23 жовтня 2015 рокуСправа № 322/1070/15
Новомиколаївський районний суд Запорізької області у складі
головуючого судді Гасанбекова С.С.,
при секретарі судового засідання Гавриш О.А.,
за участю:
позивача ОСОБА_1,
представника відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом: ОСОБА_1
до: управління Пенсійного фонду України в Новомиколаївському районі Запорізької області
про: визнання дій протиправними та зобовязання вчинити певні дії,
встановив:
25.09.2015 до Новомиколаївського районного суду Запорізької області надійшов вищезазначений адміністративний позов, в якому позивач просить суд:
- визнати протиправною відмову управління Пенсійного фонду України в Новомиколаївському районі Запорізької області, викладену у листі за № 1305/03 від 14 серпня 2015 року, щодо призначення та виплати позивачу щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці;
- зобовязати управління Пенсійного фонду України в Новомиколаївському районі Запорізької області призначити позивачу та виплачувати з дня наступного після відрахування його зі штату Новомиколаївського районного суду Запорізької області щомісячне довічне грошове утримання судді у відставці у розмірі, зазначеному в редакції Закону України «Про судоустрій і статус суддів», що діяла на момент подачі ним заяви про відставку.
Ухвалою судді від 08.10.2015 було відкрито провадження у справі, розгляд справи призначено на 23.10.2015.
У судовому засіданні позивач зазначив про підсудність даного спору місцевому загальному суду як адміністративному.
Представник відповідача у судовому засіданні підтримав думку позивача.
Вирішуючи питання про можливість продовження розгляду даної справи Новомиколаївським районним судом Запорізької області, судом встановлено наступне.
Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Пунктом 4 частини 1 статті 18 КАС України до підсудності місцевих загальних судів як адміністративних віднесено усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з субєктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообовязковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Відповідно до п.п. 1, 7 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.07.2014 № 280, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, який здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні управління.
Пунктами 1, 12 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також у містах та районах, затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 22.12.2014 № 28-2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.01.2015 за № 41/26486, управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також у містах та районах є територіальними органами Пенсійного фонду України, а також є юридичними особами публічного права.
Виходячи зі змісту ст. 141 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 07.07.2010 № 2453-VI, та визначень, наведених у статті 1 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV, щомісячне довічне грошове утримання судді у відставці не відноситься до пенсійних виплат, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, а є елементом статусу судді. Підставою для отримання матеріального забезпечення судді після припинення його повноважень є виключно конституційно визначений статус професійного судді.
Таким чином, спір, що є предметом розгляду в даній справі, не відноситься до тих, що передбачені п. 4 ч. 1 ст. 18 КАС України, оскільки виник з приводу звільнення позивача з публічної служби.
Отже, виходячи з субєктного складу учасників даної справи, а саме оскільки відповідачем є орган державної влади, її предметна підсудність має визначатися на підставі п. 1 ч. 2 ст. 18 КАС України.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про те, що дана справа предметно підсудна ОСОБА_3 окружному адміністративному суду.
Відповідно до ч. 4 ст. 6 КАС України ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в адміністративному суді, до підсудності якого вона віднесена цим Кодексом. Відтак, розгляд справи з порушенням правил предметної підсудності є неприпустимим.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 22 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.
Виходячи з наведеного, суд дійшов висновку про те, що справу слід передати на розгляд ОСОБА_3 окружному адміністративному суду.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 18, 19, 22, 160, 165 КАС України, суд
ухвалив:
1. Адміністративну справу № 322/1070/15 за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Новомиколаївському районі Запорізької області про визнання дій протиправними та зобовязання вчинити певні дії передати на розгляд ОСОБА_3 окружному адміністративному суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Новомиколаївський районний суд Запорізької області шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали апеляційної скарги. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою ст. 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя С.С. Гасанбеков