ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
27 жовтня 2015 року К/800/45277/15
Суддя Вищого адміністративного суду України Маслій В.І., перевіривши відповідність вимогам ст. ст. 211-213 КАС України касаційної скарги Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області на постанову Печерського районного суду м.Києва від 27 липня 2015 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 06 жовтня 2015 року у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області про скасування постанови та закриття провадження у справі,
встановив:
Касаційна скарга не відповідає вимогам ст. 213 КАС України.
До касаційної скарги не додано документ про сплату судового збору.
23 жовтня 2015 року Департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області разом з касаційною скаргою заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору.
Так, за нормою статті 8 Закону України "Про судовий збір" суд, враховуючи майновий стан сторони суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
При цьому слід зазначити, що за приписами норм вказаної статті відстрочення сплати судового збору є правом суду, а відповідна заява сторони розглядається виходячи із визначених стороною обставин, що унеможливлюють сплату судового збору та підтвердженності цих обставин належними доказами.
Таким чином, єдиною підставою для вчинення судом зазначених у цій нормі дій є врахування ним майнового стану сторони. Обґрунтування пов'язаних з цим обставин, які свідчать про неможливість або утруднення в здійсненні оплати судового збору у встановлених законом розмірах і в строки, покладається на заінтересовану сторону.
Статтею 129 Конституції України як одну із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.
Приймаючи до уваги вищевикладене, оцінивши доводи та обставини, що наведені в обґрунтування клопотання про відстрочення сплати судового збору, скаржником не додано до скарги жодних належних та допустимих доказів на підтвердження викладених в клопотанні обставин щодо складного фінансового становища.
Згідно із ч.3 ст.214 КАС України до касаційної скарги не оформленої відповідно до вимог, встановлених ст. 213 КАС України застосовується положення ст. 108 КАС України про залишення без руху.
Керуючись ст.ст.108, 213 КАС України,
ухвалив:
Касаційну скаргу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області залишити без руху.
Копію ухвали надіслати Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області та надати строк для усунення недоліків до 17 листопада 2015 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.І. Маслій