ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 819/2320/13-a
24 жовтня 2013 року
Тернопільський окружний адміністративний суд в складі головуючої судді Данилевич Н.А. розглянувши у письмовому провадженні у місті Тернополі адміністративну справу за позовом Управління соціальної політики Тернопільської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплаченої державної допомоги за призначеними субсидіями, суд -
В С Т А Н О В И В:
Управління соціальної політики Тернопільської міської ради (далі позивач) звернулося до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_1 (далі відповідач) про стягнення надміру виплаченої державної допомоги за призначеними субсидіями.
Позовні вимоги мотивовані тим, що згідно заяв ОСОБА_1 від 20.10.2011року, від 28.05.2012 року та 16.10.2012 року, Тернопільським міським центром з нарахування та виплати допомоги була призначена ОСОБА_1 субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг за періоди з 01.10.2011 року по 30.04.2012 року, з 01.05.2012 року по 30.09.2012 року та з 01.10.2012 року по 30.04.2013 року відповідно. В результаті проведеної перевірки соціальними інспекторами відділу соціальних інспекторів Управління соціальної політики Тернопільської міської ради, які діють на підставі Положення про державного соціального інспектора, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2004 року №1098, було встановлено, що відповідач подав неповну/невірну/ інформацію про свої доходи, а саме про свій дохід від продажу рухомого майна. У звязку з виявленим порушенням, надання житлової субсидії відповідачу було припинено та був проведений перерахунок сума зайво виплачених коштів за період з 01 жовтня 2011 року по 30 квітня 2013 року склала 191,07 грн. Управлінням соціальної політики Тернопільської міської ради було повідомлено відповідача про необхідність повернення надміру виплаченої державної допомоги за призначеними субсидіями. Проте, станом на даний час заборгованість відповідачем добровільно не погашена, а тому позивач просить стягнути зазначені кошти в судовому порядку.
До початку судового засідання, від позивача на адресу суду надійшло клопотання про розгляд даної справи без участі його представника. Позовні вимоги підтримують повністю.
Відповідач в судове засідання не зявився. Про час, місце розгляду справи повідомлений належним чином, шляхом направлення судової повістки за місцем проживання.
Отже, суд вважає, що вжив усі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про розгляд даної адміністративної справи та реалізації ним права судового захисту прав та інтересів.
Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Таким чином, суд вважає, що наявні підстави для розгляду справи в порядку письмового провадження.
Розглянувши матеріали справи, повно і всебічно зясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 відповідно до його заяв від 20.10.2011року (а.с.10), від 28.05.2012 року (а.с.23-24) та 16.10.2012 року (а.с.33-34), Тернопільським міським центром з нарахування та виплати допомоги була призначена субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг за періоди з 01.10.2011 року по 30.04.2012 року, з 01.05.2012 року по 30.09.2012 року та з 01.10.2012 року по 30.04.2013 року відповідно. В результаті проведеної перевірки соціальними інспекторами відділу соціальних інспекторів Управління соціальної політики Тернопільської міської ради, які діють на підставі Положення про державного соціального інспектора, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2004 року №1098, було встановлено, що відповідач подав неповну/невірну/ інформацію про свої доходи, а саме про свій дохід від продажу рухомого майна, який він отримав від ТОВ «Комісія» за період травень 2011 року по грудень 2012 року на загальну суму 1867 грн., про що свідчить відповідь ТОВ «Комісія» за вхідним №1619 від 10.06.2013 року (а.с.52) на запит Управління соціальної політики Тернопільської міської ради №882/13.1 від 14.03.2013 року (а.с.51).
Відповідно до ч.2. п.20. Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 року №848, - надання раніше призначеної субсидії припиняється якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи та майновий стан, що вплинули на встановлення права на субсидію і визначення її розміру, внаслідок чого йому була надміру перерахована сума субсидії, - з місяця, в якому виявлено порушення.
Відтак, у звязку з виявленим порушенням, Управлінням соціальної політики Тернопільської міської ради було направлено відповідачу повідомлення «Про припинення надання житлової субсидії, соціальних допомог» №297 від 12.06.2013 року (а.с.54), в якому зазначено, що внаслідок подання неповної інформації про доходи, відповідачу було надмірно виплачені кошти в сумі 191,07 грн. за період з 01.10.2011 року по 30.04.2013 року, які він зобовязаний повернути.
Згідно п.1. Порядку повернення коштів, надміру виплачених за призначеними субсидіями затвердженого Наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства фінансів України, Міністерства юстиції України від 29 грудня 1997 року №39/283/90/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31 грудня 1997 року за №634/2438, - повернення бюджетних асигнувань, надміру перерахованих за призначеними субсидіями, проводиться у випадках: - виявлення подання громадянами свідомо документів із неправильними відомостями, в тому числі: приховування заробітку чи іншого доходу, подання фальшивих документів; - виявлення помилки в розрахунку розміру призначеної субсидії; - виявлення неправильних відомостей в довідках про доходи, виданих юридичними особами.
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 було направлено повідомлення «Про припинення надання житлової субсидії, соціальних допомог» №297 від 12.06.2013 року (а.с.54-55) та запропоновано повернути надміру виплачені кошти у сумі 191,07 гривень. Проте, станом на даний час зазначені кошти відповідачем в добровільному порядку не сплачені.
Частиною 8 п.20. Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 року №848, встановлено, що у разі коли громадянин добровільно не повернув надміру перераховану (виплачену) суму субсидії, питання про її стягнення органи, що призначають субсидії, вирішують у судовому порядку.
Виходячи з вищенаведеного, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам справи та вимогам чинного законодавства, а отже підлягають до задоволення в повному обсязі.
Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 35,70,71,79,86,128,153,158-163,167,186,254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позов задоволити.
Стягнути з ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер - НОМЕР_1, вул. Братів Бойчуків, 5/31, м. Тернопіль) на користь управління соціальної політики Тернопільської міської ради 191,07 грн. (сто девяносто одну гривню 07 копійок) надміру виплаченої допомоги за призначеними субсидіями на рахунок ВДК в м. Тернополі ін.. код 23588119, р/р31118106700002, банк одержувача ГУДКУ в Тернопільській області, МФО 838012, код бюджетної класифікації 21081100.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строків апеляційного оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо воно не скасовано, набирає законної сили після апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлений 28.10.2013 року.
СуддяДанилевич Н.А.
копія вірна
СуддяДанилевич Н.А.