ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
30 жовтня 2015 року № 813/5933/15
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Брильовський Роман Михайлович, ознайомившись з позовною заявою Обєднання Комітетів для Євреїв Колишнього Радянського Союзу, Представництва Американського Обєднання Комітетів для Євреїв Бувшого Радянського Союзу, Єврейської релігійної громади «Турей Загав» («Золота Роза») м. Львова до Державної архітектурно-будівельної інспекції України, управління охорони історичного середовища Львівської міської ради, публічного акціонерного товариства «Львівське спеціальне науково-реставраційне проектно-виробниче управління «Львів-Реставрація», треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивачів: Кабінет Міністрів України, Міністерство культури України, відділу охорони культурної спадщини та культурних цінностей Львівської обласної державної адміністрації про визнання недійсним та скасування дозволу, зобовязання до вчинення дій, -
В С Т А Н О В И В:
До Львівського окружного адміністративного суду звернулись Обєднання Комітетів для Євреїв Колишнього Радянського Союзу, Представництва Американського Обєднання Комітетів для Євреїв Бувшого Радянського Союзу, Єврейської релігійної громади «Турей Загав» («Золота Роза») м Львова з адміністративним позовом до Державної архітектурно-будівельної інспекції України, управління охорони історичного середовища Львівської міської ради, публічного акціонерного товариства «Львівське спеціальне науково-реставраційне проектно-виробниче управління «Львів-Реставрація», треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивачів: Кабінет Міністрів України, Міністерство культури України, відділу охорони культурної спадщини та культурних цінностей Львівської обласної державної адміністрації, в якому просять:
- визнати недійсним та скасувати дозвіл Державної архітектурно-будівельної інспекції України на виконання будівельних робіт від 02.07.2015 №ІУ 114151830031;
- зобовязати управління охорони історичного середовища Львівської міської ради та публічне акціонерне товариство «Львівське спеціальне науково-реставраційне проектно-виробниче управління «Львів-Реставрація» припинити будівельні роботи.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Перевіривши позовну заяву та додані до неї матеріали суддя встановив, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ч.3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Судовий збір при зверненні до адміністративного суду сплачується у порядку, встановленому законодавством. Розмір судового збору визначається відповідно до ч.2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір".
Згідно з абз. 2 ч.6 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених статтею 4 цього Закону за подання позову немайнового характеру.
Відповідно до підп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру, який подано юридичною особою встановлюється ставка судового збору в сумі 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Відповідно до ст. 8 Закону України Про Державний бюджет України на 2015 рік розмір мінімальної заробітної плати станом на 1 січня 2015 року становить 1218,00 грн.
Крім того, згідно з ч. 3 ст. 6 Закону України Про судовий збір, у разі коли в позовній заяві обєднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Як видно з позовної заяви така подана трьома позивачами та ними заявлено дві позовні вимоги немайнового характеру, однак всупереч абз. 2 ч.6 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» судовий збір в сумі 2436,00 грн сплачено лише одним з позивачів - Представництвом Американського Обєднання Комітетів для Євреїв Бувшого Радянського Союзу.
Таким чином, іншим двом позивачам за подання вищевказаного позову до Львівського окружного адміністративного суду належить сплатити по 2436,00 грн. судового збору окремими платіжними документами за платіжними реквізитами: одержувач УДКСУ у Залізничному районі м. Львова; ЄДРПОУ 38007594; банк одержувача ГУ ДКСУ у Львівській області; МФО 825014; рахунок 31217206784003; Код класифікації доходів бюджету 22030001; призначення платежу: судовий збір за подання позову до (вказати найменування суду).
Також, відповідно до ч.3,4 ст. 50 КАС України відповідачем в адміністративній справі є субєкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, їх обєднання, юридичні особи, які не є субєктами владних повноважень, можуть бути відповідачами лише за адміністративним позовом субєкта владних повноважень: про тимчасову заборону (зупинення) окремих видів або всієї діяльності обєднання громадян; про примусовий розпуск (ліквідацію) обєднання громадян; про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства з України; про обмеження щодо реалізації права на мирні зібрання (збори, мітинги, походи, демонстрації тощо); в інших випадках, встановлених законом.
Як видно з позовної заяви, одним з відповідачів зазначено публічне акціонерне товариство «Львівське спеціальне науково-реставраційне проектно-виробниче управління «Львів-Реставрація», яке не є субєктом владних повноважень та позивачем не вказано випадку, встановленого законом, згідно з яким останнє могло б виступати відповідачем у даній справі.
Крім того, відповідно до частини 4 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява підписується позивачем або представником позивача із зазначенням дати її підписання.
Як видно з позовної заяви, така підписана представником позивачів ОСОБА_1. На підтвердження права представляти інтереси Обєднання Комітетів для Євреїв Колишнього Радянського Союзу до матеріалів позовної заяви долучено копію довіреності, на якій проставлена відмітка «З оригіналом згідно. Юрист Ковалишин О.С.».
Отже, надана представником Обєднання Комітетів для Євреїв Колишнього Радянського Союзу копія довіреності не може вважатись належним чином оформленим документом, що підтверджує повноваження особи представляти інтереси довірителя.
Крім того, відповідно до ч.3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову субєктом владних повноважень.
Всупереч вказаній нормі позивачами не додано всіх документів, що додаються до позовної заяви для відповідачів та третіх осіб, а саме: свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи та статуту Єврейської релігійної громади «Турей Загав» («Золота Роза») м. Львова.
За вказаних обставин суддя приходить до висновку про необхідність залишити позовну заяву позивача без руху та надати строк для приведення позовної заяви у відповідність до вимог ст. 106 КАС України, а саме: шляхом долучення до позовної заяви квитанцію про сплату судового збору усіма позивачами, уточнення позовної заяви в частині зазначення відповідача - 3, долучення до позовної заяви оригіналу довіреності від позивача -1 та долучення усіх додатків до позовної заяви ля відповідачів та третіх осіб.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст.106, 108, 165, Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
Залишити позовну заяву Обєднання Комітетів для Євреїв Колишнього Радянського Союзу, Представництва Американського Обєднання Комітетів для Євреїв Бувшого Радянського Союзу, Єврейської релігійної громади «Турей Загав» («Золота Роза») м. Львова до Державної архітектурно-будівельної інспекції України, управління охорони історичного середовища Львівської міської ради, публічного акціонерного товариства «Львівське спеціальне науково-реставраційне проектно-виробниче управління «Львів-Реставрація», треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивачів: Кабінет Міністрів України, Міністерство культури України, відділу охорони культурної спадщини та культурних цінностей Львівської обласної державної адміністрації про визнання недійсним та скасування дозволу, зобовязання до вчинення дій без руху.
Позивачу усунути недоліки позовної заяви в строк до 10 листопада 2015 року.
Ухвала суду може бути оскаржена протягом п?яти днів з дня отримання копії ухвали шляхом подачі апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд.
Суддя Р.М. Брильовський