Постанова № 5300066, 20.03.2009, Олевський районний суд Житомирської області

Дата ухвалення
20.03.2009
Номер справи
2-а-286
Номер документу
5300066
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 2- а-286/2009 рік

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 квітня 2009 року

Олевський районний суд Житомирської області

в складі : головуючої – судді Охрімчук І.Г.

секретар Федорчук О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Олевську справу за позовом ОСОБА_1 в своїх інтересах та в інтересах неповнолітніх дітей до Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області про стягнення заборгованості по допомозі на придбання чистих продуктів харчування та доплати до заробітної плати у зв’язку з проживанням та роботою на радіоактивно забрудненій території

В С Т А Н О В И В :

Позивачка звернулась до суду з позовом в якому просить суд стягнути на її користь 16012.80 грн. доплати, як особі, яка працює на території радіоактивного забруднення та стягнути на її користь 5 792.40 грн. допомоги, як особам, які проживають на території радіоактивного забруднення у зв’язку з тим, що вони є потерпілими внаслідок Чорнобильської катастрофи 4-ої категорії, проживають та працюють на радіоактивно забрудненій території і мають право на зазначені пільги.

Позивачка, згідно поданої заяви, позовні вимоги підтримала повністю.

Відповідач, згідно поданої заяви, стосовно позову заперечує.

В судовому засіданні встановлено, що позивачка є потерпілою 4-ої категорії внаслідок Чорнобильської катастрофи. Територія на якій вона проживає та працює, а саме: м. Олевськ Житомирської області, відповідно до “Переліку населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок чорнобильської катастрофи”, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 106 від 23 липня 1991 року – відноситься до зони посиленого радіоекологічного контролю , що стверджується довідкою з місця проживання, посвідченнями потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС.

Позивачка працює і отримує щомісячно виплати згідно Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ по місцю роботи, що стверджується обставинами зазначеними у запереченні відповідача та довідкою з місця роботи позивачки.

Відповідно до ст. 37, 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ слідує, що громадянам які проживають на територіях радіоактивного забруднення, виплачується щомісячна грошова допомога у зоні посиленого радіоекологічного контролю - 3 0 процентів від мінімальної заробітної плати та доплата до заробітної плати в розмірі однієї мінімальної заробітної плати.

Допомога та доплата до заробітної плати в розмірі передбаченому законом позивачці виплачується не в повному розмірі. Виплачується щомісячно допомога в розміри 1.60 грн. на кожного члена сім’ї, доплата в розмірі 5.20 грн., відповідно до постанови КМ України від 26.07.1996 року № 836.

З 01.02.2006 року по 01.02.2009 року позивачці не доплачено доплату до заробітної плати, як особі, яка працює на території радіоактивного забруднення в сумі 16 012.80 грн. та не доплачена допомога, як особам, які проживають на території радіоактивного забруднення в сумі 5 792.40 грн., що стверджується розрахунком заборгованості наданому позивачем, який судом перевірено і встановлено, що розрахунок зроблено з урахуванням розміру мінімальної заробітної плати в Україні, яка була на протязі зазначених періодів та відповідно до розміру допомоги та доплати встановленої законом.

Дослідивши та оцінивши докази по справі суд прийшов до висновку, що між сторонами виникли правовідносини, які регулюються ст. ст. 37, 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ з яких слідує, що громадянам які проживають на територіях радіоактивного забруднення, виплачується щомісячна грошова допомога на придбання чистих продуктів харчування, у зоні посиленого радіоекологічного контролю – 30 % від мінімальної заробітної плати, а також виплачується щомісячна грошова доплата до заробітної плати в розмірі однієї мінімальної заробітної плати, яка встановлена на час виплати. Допомога та доплата нараховуються та виплачуються за місцем роботи та за місцем проживання.

В даному випадку Закон України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ визначає порядок і розміри допомоги та доплати. Виплата допомоги та доплати по постанові КМ України від 26.07.1996 року № 836 є неправомірним, оскільки постанова протирічить базовим положенням Конституції України про статус закону України, як акта вищої юридичної сили в системі нормативно-правових актів держави та самому Закону, який регулює зазначені відносини. Також в ст.22 Конституції України зазначено, що прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів не допускають звуженню змісту та обсягу існуючих прав і свобод громадян.

Таким чином відповідач неправомірно обмежував позивачів у їх правах на отримання допомоги в розмірі зазначеному в ст. 37, 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“, чим порушив їх право на соціальний захист від наслідків чорнобильської катастрофи.

Крім того виходячи з вище наведених обставин суд не може взяти до уваги пояснення відповідача з приводу правомірності виплат допомоги та доплати до заробітної плати по постанові КМУ. Суд вважає, що позивачкою не пропущений строк на звернення до суду з даним позовом, так як виплата коштів про стягнення яких просить позивачка передбачено законом України як актом вищої юридичної сили, відповідачем проводилось часткове нарахування та виплата допомоги, доплати як потерпілим внаслідок аварії на ЧАЕС і доплата до заробітної плати є частиною заробітної плати, яка стягується без обмеження строком, відповідно до КЗпП України.

Керуючись ст. ст. 11,71,86, 160,161 КАС України та ст. ст. 37,39 Закону України “ Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи “ суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов ОСОБА_1 задовольнити повністю.

Визнати дії Управління праці та соціального захисту населення Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області по виплаті допомоги на придбання чистих продуктів харчування та доплати до заробітної плати ОСОБА_1 не у відповідності із Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“ – не правомірними.

Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА Житомирської області з рахунку № 35213006000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 проживаючої ІНФОРМАЦІЯ_2 5792.40 грн. допомоги, як особі, яка проживає на території радіоактивного забруднення.

Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА Житомирської області з рахунку № 35213006000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь держави 61.32 грн. судового збору.

Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА Житомирської області з рахунку № 35215004000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 проживаючої ІНФОРМАЦІЯ_2 16 012.80 грн. доплати до заробітної плати, як особі, яка проживає на території радіоактивного забруднення.

Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА Житомирської області з рахунку №35215004000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь держави 160.13 грн. судового збору.

Постанова може бути оскаржена в Київський апеляційний адміністративний суд, через Олевський районний суд Житомирської області, протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду, яка може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення постанови суду.

Суддя :