Провадження № 3-4156/15
Справа № 760/13619/15-п
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17.09.2015 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Зелінська М.Б., розглянувши матеріали, які надійшли від ДПІ у Солом'янському районі ГУ ДФС у м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності головного бухгалтера ТОВ «Інтелектуальні Комунікації» (код ЄДРПОУ 30488720) ОСОБА_1, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1
за ч.1 ст.163-1 КпАП України, -
В С Т А Н О В И В:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 20.05.2015 року серія АА №772210 головний бухгалтер ОСОБА_1 вчинив правопорушення п.102.5 ст.102 Розділу II ПК України ТОВ «Інтелектуальні Комунікації» відмовлено в отриманні суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість в розмірі 16433076 грн. у березні 2015 року у зв'язку з декларуванням у Додатку 2 до податкової декларації з ПДВ періодів в яких фактично відокремлюються різниці між собою податкового зобов'язання та єдиного податкового кредиту не виключено акт від 20.05.2015 р. №2575) 26-58-28-12-3048720, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.163-1 КУпАП.
ОСОБА_1 в судові засідання, які були призначенні судом 10.08.2015 року, 25.08.2015 року, 17.09.2015 року не з'явився, хоча був повідомлений належним чином.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що вказаний адміністративний матеріал підлягає поверненню до ДПІ у Солом'янському районі ГУ ДФС у м. Києві для дооформлення, так як в протоколі про адміністративне правопорушення відсутні пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, її підпис, факт ознайомлення із вказаним вище адміністративним протоколом та відсутність інших необхідних даних, які мають значення для правильного вирішення та встановлення істини у справі.
Відповідно до вимог ст.280 КУпАП суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Положеннями ст.ст.251, 252 КУпАП регламентовано, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст.251 КУпАП Доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по-батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Керуючись ст.ст. 251, 252, 256, 280 КпАП України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1 КУпАП направити до ДПІ у Солом'янському районі ГУ ДФС у м. Києві на дооформлення.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду через Солом'янський районний суд протягом 10 днів з дня її проголошення.
Суддя: