Постанова № 52981921, 26.08.2014, Дніпровський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
26.08.2014
Номер справи
755/21257/14-п
Номер документу
52981921
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 755/21257/14-п

3/755/5200/14

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 серпня 2014 року суддя Дніпровського районного суду міста Києва Курило А.В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Державної податкової інспекції у Дніпровському районі м. Києва Головного управління Міндоходів у м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, працюючої директором ТОВ «БК «Адамант», ідентифікаційний номер НОМЕР_1,

у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163? КпАП України,-

в с т а н о в и в:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 01 серпня 2014 року «При перевірці ТОВ «БК «Адамант» було встановлено порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку, а саме: занижено податок на додану вартість на загальну суму 149 979 гривень, згідно акту перевірки від 01 серпня 214 року № 1853/26-53-22-01-21/36972558, чим порушено п.п. 198.1, 198.3, 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України № 2755- VI від 02.12.2010 року (зі змінами та доповненнями).

В судовому засіданні ОСОБА_1 та її представник ОСОБА_2 вину не визнали, пояснивши, що вони оскаржують в Окружному адміністративному суді м. Києва податкові повідомлення-рішення. На підтвердження вказаного надав копію позовної заяви від 22 серпня 2014 року вих. № 48.

Суд, вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та її представника, дослідивши матеріали справи приходить до наступного.

Відповідно до ст. 245 КпАП України, завданням судді при розгляді справ про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і обєктивне зясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до ст. 256 КпАП України, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, імя, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, розяснюються його права і обовязки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.

В порушення ст. 256 КпАП України в протоколі про адміністративне правопорушення відсутня відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, його особисті дані (дата, рік, місце народження), адреса проживання (реєстрації), позбавляє суд можливості належним чином повідомити особу, яка притягається до адміністративної справи про день, час та місце розгляду справи, крім того, його підписи та пояснення. Також, відсутня відмітка про те, чи відмовилася особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, надати свої пояснення, а також не зазначено свідків чи понятих, які можуть підтвердити факт надання особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, можливості ознайомитись з протоколом та надати свої пояснення чи заперечення на протокол, та засвідчити його відмову в ознайомленні чи надані пояснень.

Згідно зі ст. 280 КпАП України, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобовязаний зясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що помякшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також зясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

З матеріалів адміністративної справи вбачається, що у протоколі про адміністративне правопорушення № 098971 від 01 серпня 2014 року старший державний ревізор інспектор відділу перевірок платників податків управління податкового аудиту ОСОБА_3, вказує, що особа, яка притягають до адміністративної відповідальності порушила п..п. 198.1, 198.3, 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України № 2755-ІУ від 02 грудня 2010 року (зі змінами та доповненнями), однак з копії позовної заяви від 22 серпня 2014 року вих. № 48, вбачається, що ТОВ «Будівельно- компанія «Адамант» оскаржує податкові повідомлення-рішення від 18.08.2014 року № НОМЕР_2.

Відповідно до положень ст. 56 Податкового кодексу України, позовна заява на податкові повідомлення-рішення зупиняє виконання платником податків грошових зобовязань, визначених у ньому, до набрання судовим рішенням законної сили, у звязку з чим до зазначеного строку податкові вимоги з податку, що оскаржується, не надсилаються, а сума грошового зобовязання, що оскаржується, вважається неузгодженою.

Згідно з п. 56.18 ст. 56 Податкового кодексу України, при зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу податкове зобовязання вважається неузгодженим до набрання судовим рішенням законної сили.

Отже на час розгляду даної справи в районному суді ще триває процедура адміністративного оскарження податкового повідомлення-рішення в Головному управлінні Міндоходів у м. Києві.

Відповідно до п.2 ст. 278 КпАП України, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду.

Відповідно до ст. 245 КпАП України, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і обєктивне зясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Аналізуючи наведене, суд приходить до висновку про необхідність повернення матеріалу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 для усунення порушень допущених при складанні протоколу про адміністративне правопорушення.

Керуючись ст. ст. 245, 248, 251, 254, 256, 268, 278, 283 КпАП України, суд,

п о с т а н о в и в:

Матеріали адміністративної справи № 755/21257/14-п (провадження 3/755/5200/14) відносно ОСОБА_1 повернути до Державної податкової інспекції у Дніпровському районі м. Києва Головного управління Міндоходів у м. Києві для додаткової перевірки та належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя: