Постанова № 52981065, 10.09.2014, Дніпровський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
10.09.2014
Номер справи
755/22226/14-а
Номер документу
52981065
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 755/22226/14-а

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"10" вересня 2014 р. суддя Дніпровського районного суду м. Києва БАРТАЩУК Л.П., розглянувши у скороченому провадженні в приміщенні Дніпровського районного суду м. Києва адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі міста Києва про перерахунок пенсії, -

в с т а н о в и в:

Позивач звернулася до суду з вказаною позовною заявою, посилаючись на те, що з моменту призначення їй пенсії - 25.02.2010р., відповідач невірно призначив та почав виплачувати пенсію.

У позовній заяві позивач просить визнати відмову Управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва у проведенні перерахунку її пенсії з урахуванням інших виплат (матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, індексації заробітної плати) протиправною, зобов'язати Управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районні м. Києва здійснити перерахунок пенсії з 25.02.2010 року з урахуванням матеріальної допомоги, індексації заробітної плати,, зазначених у графі "інші виплати", згідно довідки, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу".

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі міста Києва про перерахунок пенсії ухвалою від 10.09.2014 р. залишено без розгляду в частині позовних вимог за період часу з 25.02.2010р. по 18.01.2014 р.

Суд розглядає справу у відсутності сторін, на підставі наявних в справі доказів в порядку скороченого провадження, що відповідає вимогам ст. 183-2 КАС України.

Відповідач скористався своїм правом надати до суду письмові заперечення, згідно яких наполягав на правомірності прийнятого рішення про відмову у перерахунку і виплаті пенсії позивачки, просив відмовити у задоволенні позову.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши зібрані по справі докази, суд приходить до наступного.

Судом встановлено, що 25.02.2010 р. позивачці ОСОБА_1 Управлінням Пенсійного фонду України у Дніпровському районі міста Києва призначено пенсію за віком, як державному службовцю, відповідно до Закону України "Про державну службу".

Обчислення розміру пенсії здійснено на підставі поданої позивачем довідки про складові заробітної плати, що подається для призначення пенсії, без урахування матеріальних виплат, передбачених статтею 2 Закону України «Про оплату праці».

Згідно постанови Правління Пенсійного фонду України від 14.02.2011р. №5-1, яка набрала чинності з 04.03.2011р., передбачена форма довідки про складові заробітної плати з урахуванням матеріальної допомоги, індексації заробітної плати, зазначених у графі "інші виплати".

Інші виплати - це матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань, індексація заробітної плати, грошова винагорода за сумлінну працю в органах державної влади.

В довідці, виданій позивачці Міністерством промислової політики України № 01/3-5-46 від 15.07.2014р., зазначені відомості про вищезазначені складові заробітної плати.

16.07.2014 року позивач звернулася до Пенсійного фонду із заявою про перерахування її пенсії з урахуванням "інших виплат", натомість, 18.07.2014р. відповідач відмовив у проведенні перерахунку пенсії.

Статтею 37 Закону України "Про державну службу" пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 % від сум їх заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

У частині першій статті 1 Закону України "Про оплату праці" встановлено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Статтею 2 цього Закону визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.

Частиною другою статті 33 Закону України "Про державну службу" передбачено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Аналіз наведених положень дає підстави для висновку, що вказані позивачем суми входили до системи оплати праці державного службовця.

Крім того, статтею 66 Закону України "Про пенсійне забезпечення" врегульовано види оплати праці, що враховуються при обчисленні пенсій.

Відповідно до частини першої даної статті до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Відповідно до статті 41 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" до виплат (доходів), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, належать, зокрема: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим самим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

За змістом наведених норм, отримані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

З огляду на вище викладене, суд вважає, що Управлінням Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва було неправомірно відмовлено позивачу у перерахуванні пенсії з урахуванням інших виплат.

Згідно із ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Оцінивши за правилами, встановленими ст. 86 КАС України, наявні у матеріалах справи докази, суд приходить до висновку, що дії, вчинені відповідачем є неправомірними, суперечать вищезазначеним принципам, що свідчить про наявність порушень прав, свобод та інтересів позивача з боку відповідача, а тому позов підлягає задоволенню.

Керуючись, ст.ст. 33, 37 Закону України Закону України "Про державну службу", ст.ст.1,2 Закону України "Про оплату праці", ст. 66 Закону України "Про пенсійне забезпечення", ст. 41 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" , ст. ст. 69-71, 160-164, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, -

п о с т а н о в и в :

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі міста Києва про перерахунок пенсії - задовольнити.

Визнати дії Управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва щодо відмови ОСОБА_1 в перерахунку пенсії з урахуванням інших виплат та подальшої її виплати - неправомірними.

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва здійснити перерахунок та провести виплату пенсії ОСОБА_1 з 18 січня 2014 року з урахуванням інших виплат - матеріальної допомоги та індексації заробітної плати, зазначених у графі "інші виплати" - згідно довідки Міністерства промислової політики України від 15.07.2014 року № 01/3-5-46 "Про складові заробітної плати ( надбавки та премії за останні 24 календарні місяці (роботи)", що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу".

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Дніпровський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя