Постанова № 52963324, 27.10.2015, Миронівський районний суд Київської області

Дата ухвалення
27.10.2015
Номер справи
371/1782/15-п
Номер документу
52963324
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

27.10.2015 Єдиний унікальний № 371/1782/15-п

Миронівський районний суд Київської області

ЄУН 371/ 1782 /15-п

Провадження № 3/371/ 910 /15

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 жовтня 2015 року м. Миронівка

Суддя Миронівського районного суду Київської області Поліщук А.С., розглянувши протокол про адміністративне правопорушення від 13.10.2015 № 806/918, складений за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП, відносно ОСОБА_1, 26 лютого 1967 року, паспорт серії СТ 307427, виданий 23 квітня 2012 року Миронівським РВ ГУ МВС України в Київській області, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, працює головним бухгалтером КП «Миронівкаводоканал», проживає ІНФОРМАЦІЯ_1, та додані до протоколу матеріали, -

У С Т А Н О В И В :

Відносно ОСОБА_1 13 жовтня 2015 року начальником відділу контролю за декларуванням ПДВ Миронівської ОДПІ ОСОБА_2 складено протокол № 806/918 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-2 КУпАП.

Частина 1 ст. 163-2 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обовязкових платежів).

Згідно з п. 1.30 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» платіжне доручення - розрахунковий документ, який містить доручення платника банку, здійснити переказ визначеної в ньому суми коштів зі свого рахунка на рахунок отримувача.

Тобто, зазначеними нормами законодавства встановлено адміністративну відповідальність за бездіяльність, що проявляється у двох формах.

Перша форма - це неподання посадовими особами підприємств, установ та організацій до установи банку платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обовязкових платежів).

Друга форма - це несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій до установи банку платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обовязкових платежів).

Відповідно до протоколу ОСОБА_1, будучи головним бухгалтером КП «Миронівкаводоканал», несвоєчасно подала платіжні доручення до установ банку на перерахування податку на додану вартість за квітень 2015 року в розмірі 50893 гривні 00 копійок, що призвело до порушення ст. 57 Податкового кодексу України.

Пунктом 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-2 КУпАП, не визнала та пояснила, що на момент подачі платіжного доручення, у підприємства не було коштів для сплати податку.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, суддя приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-2 КУпАП, а саме несвоєчасного подання платіжних доручень до установ банку на перерахування податку на додану вартість за квітень 2015 року.

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення від 13 жовтня 2015 року № 806/918 та копією акту про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати податків до бюджету від 05 жовтня 2015 року № 194/1601/03346644, граничний термін подання платіжних документів до установ банку сплинув 30 травня 2015 року.

Відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення адміністративного правопорушення може бути накладене не пізніш як через три місяці з дня його вчинення.

Пунктом 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП передбачено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.

Для подання ОСОБА_1 платіжного доручення до установи банку визначений граничний термін 30 травня 2015 року, несвоєчасне подання доручення вчинюється один раз і утворює закінчений склад адміністративного правопорушення. Вчинення такого діяння порушує конкретну норму податкового законодавства, після чого правопорушення є закінченим і починають спливати строки накладення стягнення.

Оскільки на момент розгляду справи закінчилися (пройшло понад чотири місяці) строки, передбачені ст. 38 КУпАП, для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за несвоєчасне подання платіжних доручень до установ банку про сплату податку на додану вартість за квітень 2015 року, тому провадження по даній справі відповідно до пункту 7 частини 1 ст. 247 КУпАП підлягає закриттю.

Враховуючи вищевикладене, керуючись 247, 276, 277, 280, 283, 284, 285 КУпАП, -

П О С Т А Н О В И В :

1.Провадження в справі про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП відносно ОСОБА_1 закрити у звязку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.

2.Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Апеляційного суду Київської області через Миронівський районний суд Київської області.

3.Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя підпис ОСОБА_3

Згідно з оригіналом

Суддя А.С. Поліщук