Постанова № 52961129, 02.03.2012, Маневицький районний суд Волинської області

Дата ухвалення
02.03.2012
Номер справи
0311/680/2012
Номер документу
52961129
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Номер справи: 0311/680/2012

Провадження по справі: 2-а/0311/509/2012

Категорія: 10.3

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

2 березня 2012 року Маневицький районний суд Волинської області в складі:

оловуючого - судді Покидюка М.В., розглянувши в порядку скороченого провадження в :мт. Маневичі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного |юнду України в Маневицькому районі Волинської області про зобов'язання провести перерахунок і іиплату пенсії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі Волинської області про зобов'язання провести перерахунок і виплату пенсії. Свої вимоги обґрунтувала тим, що вона є особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи 3 категорії, отримує пенсію по віку, перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Маневицькому районі. Згідно вимог ст. 51 ОСОБА_2 України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" їй повинна виплачуватись додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, в розмірі 25% мінімальної пенсії за віком, хоча відповідно до п. 4 постанови КМУ № 530 від 28.05.2008 року „Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян" фактично виплачується в розмірі 10 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність. Крім того, відповідно до вимог ст. 39 вказаного ОСОБА_2 їй, як особі, яка проживає в зоні гарантованого добровільного відселення, має проводитись доплата в розмірі двох мінімальних заробітних плат, хоча відповідно до п. 2 постанови КМУ № 836 від 26.07.1996 року „Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" фактично виплачується 10 гривень 50 копійок. Вказані дії відповідача щодо нарахування пенсії позивач вважає протиправними, оскільки вони не відповідають вимогам чинного законодавства. Посилаючись на зазначені обставини, просила суд визнати дії управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі Волинської області протиправними та зобов'язати провести перерахунок і виплату додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, за шість місяців по дату винесення рішення відповідно до ст. 51 ОСОБА_2 України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в розмірі 25% .мінімальної пенсії за віком, а також провести перерахунок та виплату за шість місяців по дату винесення рішення доплати до пенсії відповідно до вимог ст. 39 ОСОБА_2 України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Відповідно до ухвали Маневицького районного суду Волинської області від 21 лютого 2012 року судовий розгляд даної адміністративної справи здійснюється в порядку скороченого провадження.

Представник відповідача ОСОБА_3 подала до суду заперечення на позовні вимоги ОСОБА_1, в якому вказала, що проти задоволення позову заперечують, оскільки пенсія позивачу нараховується та виплачується відповідно до вимог діючого законодавства, а тому у задоволенні позову просили відмовити за безпідставністю. Підтвердили, що позивач є особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи 3 категорії, а також являється непрацюючим пенсіонером.

Дослідивши письмові докази по справі, суд приходить до висновку, що адміністративний позов є підставним і підлягає до часткового задоволення.

В судовому засіданні встановлено, що позивач є особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи 3 категорії. ОСОБА_1 одержує пенсію по віку відповідно до ОСОБА_2 України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", вона перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Маневицькому районі. Зазначене встановлено з досліджених судом посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи серії Б № 166913, пенсійного посвідчення № 123100, повідомлення управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі про виплату пенсії ОСОБА_1

Відповідно до ч. 1 ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захис що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатною втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інші випадках, передбачених законом.

Згідно ст. 6 ОСОБА_2 України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванні непрацездатні громадяни крім пенсійних виплат із системи пенсійного забезпечення мають праї отримувати доплати, надбавки та підвищення до зазначених виплат, додаткову пенсію в порядку за рахунок коштів, визначених законодавством.

Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їхнього життя і здоров'я, створення єдино порядку визначення категорій зон радіоактивного забруднення територій, умов проживання трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення визначені та закріплені ОСОБА_2 України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внасліді Чорнобильської катастрофи".

Статтею 49 ОСОБА_2 України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждаї внаслідок Чорнобильської катастрофи" передбачено, що пенсії особам, віднесеним до категорій 1,

3,4 встановлюються у вигляді: а) державної пенсії; б) додаткової пенсії за шкоду, заподіяі здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.

Відповідно до п.п. 9, 13 п. 28 розділу II „Внесення змін до деяких законодавчих акі України" ОСОБА_2 України „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін , деяких законодавчих актів України" від 28.12.2007 року, який набрав чинності 1.01.2008 року, тек

4.1, 2 ст. 39, ч. 2, 4 ст. 51 ОСОБА_2 України „Про статус та соціальний захист громадян, я постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" було викладено у новій редакції, відповідно якої громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, провадиться доплата порядку та розмірах, встановлених Кабінетом ОСОБА_4 України; особам, віднесеним до категорії щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, призначається в розмірі 10 процені прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Розмір прожиткового мінімуму д осіб, які втратили працездатність, визначається на момент виплати додаткової пенсії згідно законом про Державний бюджет України і не може коригуватися іншими нормативно-правовш актами. Проте рішенням Конституційного Суду України №10-рп/2008 від 22.05.2008 року у справі 1-28/2008 було визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційни положення пункту 28 розділу II „Внесення змін до деяких законодавчих актів України" Зако України „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавч актів України". Положення пункту 28 розділу II „Внесення змін до деяких законодавчих ак України" ОСОБА_2 України „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін деяких законодавчих актів України", які визнані неконституційними, втратили чинність з д ухвалення Конституційним Судом України вказаного рішення, у якому, крім того, було вказано його преюдиціальність при розгляді судами загальної юрисдикції позовів у зв'язку правовідносинами, що виникли внаслідок дії неконституційного акта.

Згідно ч. 1, 2 ст. 39 ОСОБА_2 України „Про статус і соціальний захист громадян, : постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", яка набрала чинності з 22.05.2008 ро громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, провадиться доплата в так розмірах: у зоні гарантованого добровільного відселення - дві мінімальні заробітні плати. Пек непрацюючим пенсіонерам, які проживають на цих територіях, і стипендії студентам, які т навчаються, підвищуються у розмірах, встановлених частиною першою цієї статті.

Частиною 2 ст. 51 ОСОБА_2 України „Про статус і соціальний захист громадян, які постражда внаслідок Чорнобильської катастрофи", яка набрала чинності з 22.05.2008 року, визначено, особам, віднесеним до категорії 3, додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, призначаєтьс розмірі 25 процентів мінімальної пенсії за віком.

За таких обставин є правильним та таким, що відповідає положенням ОСОБА_2 України „П статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", і позивач має право на виплату щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, в розмі не нижчому 25 відсотків мінімальної пенсії за віком, та доплату до пенсії в розмірі двох мінімальн заробітних плат.

Наявність такого права у позивача є визначальним для вирішення вказаного спору, крім тої це право гарантується ч. 2 ст. 19 Конституції України, відповідно до якої органи державної влади органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в меж повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

захист, Згідно ст.ст. З, 6, 22, 64 Конституції України людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, ітностіВДОторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи іншихюдини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає іеред людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним вання,Зв'язком держави. Органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої І ювноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України. пРаво{онституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових ДК" тааконів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих ірав і свобод. Лише в умовах воєнного або надзвичайного стану можуть встановлюватися окремі ждалибмеження прав і свобод із зазначенням строку дії цих обмежень.

Відповідно до п. 19 ППВС України № 8 від 13.06.2007 року „Про незалежність судової влади" відповідно до статей 8 та 22 Конституції України не підлягають застосуванню судами закони та інші нормативно-правові акти, якими скасовуються конституційні права і свободи людини та громадянина, а також нові закони, які звужують зміст та обсяг встановлених Конституцією України і чинними законами прав і свобод.

Згідно п. 5 ППВС України № 9 від 1.11.1996 року „Про застосування Конституції України при здійсненні правосудця" судам необхідно виходити з того, що нормативно-правові акти будь-якого державного чи іншого органу (акти Президента України, постанови Верховної ОСОБА_4 України, постанови і розпорядження Кабінету ОСОБА_4

. .

псцевого самоврядування, накази та інструкції міністерств і відомств, накази керівників

Підприємств, установ та організацій тощо) підлягають оцінці на відповідність як Конституції, так і

.акону. Якщо при розгляді справи буде встановлено, що нормативно-правовий акт, який підлягав

астосуванню, не відповідає чи суперечить законові, суд зобов'язаний застосувати закон, який

ДОегулює ці правовідносини.

.„ ^ Згідно з положеннями ч. 4 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України у разі

. 'іевідповідності нормативно-правового акта Конституції України, закону України, міжнародному

Г рговору, згода на обов'язковість якого надана Верховною ОСОБА_4 України, або іншому правовому Отже, виходячи з принципу пріоритетності законів над підзаконними актами, при визначенні розміру пенсії позивачу застосуванню підлягає ч. 1, 2 ст. 39, ч. 2 ст. 51 ОСОБА_2 України „Про статус та 1 Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", а не постанови им-іабінету ОСОБА_4 України № 836 від 26.07.1996 року „Про компенсаційні виплати особам, які ^іостраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та № 530 від 28.05.2008 року „Деякі питання ^соціального захисту окремих категорій громадян", на підставі яких здійснювалось нарахування помісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, та доплати до пенсії позивачу, оскільки доістанні істотно звужують обсяг встановлених законом прав, суперечать положенням ОСОБА_2 України Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", наікі є чинними на даний час. При цьому суд бере до уваги, що дія норм ст.ст. 39, 51 ОСОБА_2 України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" у 2010-2011 у роках не була зупинена чи обмежена іншими нормативними актами, а зміни, внесені ОСОБА_2 Іх України „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких її законодавчих актів України" від 28.12.2007 року, рішенням Конституційного Суду України №10- м рп/2008 від 22.05.2008 року було визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними). Ст. 70 ОСОБА_2 України „Про Державний бюджет України на 2010 рік" и Кабінету ОСОБА_4 України надано право у 2010 році встановлювати розміри соціальних виплат, 5 які відповідно до законодавства визначаються залежно від розміру мінімальної заробітної плати, в ' абсолютних сумах у межах асигнувань, передбачених за відповідними бюджетними програмами. Названа норма передбачає встановлення в абсолютних сумах розмірів лише тих виплат, вихідним 1 критерієм розрахунку яких є розмір мінімальної заробітної плати. Відповідно її дія не поширюється на спірні відносини, оскільки розмір зазначених соціальних виплат згідно із ОСОБА_2 України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" залежить від розміру мінімальної пенсії за віком.

Крім того, суд бере до уваги, що інших постанов КМУ щодо встановлення розміру щомісячної доплати до пенсії після прийняття постанови КМУ № 836 від 26.07.1996 року „Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", встановлені розміри виплат в якій залишаються незмінними по даний час, яка є чинною, не

приймалося, в той час як Верховною ОСОБА_4 України неодноразово змінювався розмір мінім заробітної плати.

Однак, ОСОБА_2 України „Про статус і соціальний захист громадян, які постр внаслідок Чорнобильської катастрофи" визначено вказані виплати в кратному розм мінімальної заробітної плати в Україні. ОСОБА_2 (статті 62 та 67) Кабінету ОСОБА_4 право проводити лише роз'яснення порядку застосування цього ОСОБА_2, якою, зокрема, є пос Кабінету ОСОБА_4 України № 987 від 20.06.2000 року „Про затвердження Порядку викори коштів Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастр< соціального захисту населення", та підвищувати розміри доплат, пенсій і компенсацій, передб цим ОСОБА_2, відповідно до зміни індексу вартості життя і зростання мінімальної заробітної але не зменшення їх та встановлення їх у твердій сумі, яка не відповідає положенням вка ОСОБА_2.

Отже, нарахування та виплата додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, та доі до пенсії позивачу мали здійснюватися відповідно до норм ч. 1, 2 ст. 39, ч. 2 ст. 51 ОСОБА_2 Укі „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобиль катастрофи".

Суд не бере до уваги положень ч. З ст. 28 ОСОБА_2 України „Про загальнообов'язкове дер: пенсійне страхування", якою передбачено, що мінімальний розмір пенсії за віком, встанов. абзацом першим частини першої цієї статті, застосовується виключно для визначення ро: пенсії, призначених згідно з цим ОСОБА_2, оскільки наявність такої норми за відсутності іь мінімального розміру пенсії за віком не є підставою для відмови в реалізації позиі конституційної гарантії та права на отримання щомісячної додаткової пенсії за шкоду, запо здоров'ю, виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, як це встановлено ст. 51 ОСОБА_2 Ук; „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрс

Відповідно до ч. З ст. 67 ОСОБА_2 України „Про статус та соціальний захист громадян постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", чинної з 31.10.2006 року, у разі збільш розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного закс підвищується розмір пенсії, визначений відповідно до ст. 54 цього ОСОБА_2, а також розмір додаті пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, особам, віднесеним до 1, 2, 3, 4 категорій, та розмір щоміся компенсації сім'ям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи. Перерах; пенсії здійснюється з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму.

Аналіз зазначеної норми, яка є імперативною, свідчить, що підставою для перерахунку п< є встановлення нового розміру прожиткового мінімуму, і цей перерахунок здійснюється з встановлення цього мінімуму.

Відповідно до ч. 1 ст. 28 ОСОБА_2 України „Про загальнообов'язкове державне пенс страхування" мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється у розмірі прожиткового мінім для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

Таким чином, новий мінімальний розмір пенсії за віком залежить від нового роз> прожиткового мінімуму.

Згідно ст. 21 ОСОБА_2 України „Про Державний бюджет України на 2011 рік" від 23 гру 2010 року встановлено у 2011 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяі. розмірі з 1 січня - 894 гривні, з 1 квітня - 911 гривень, з 1 жовтня - 934 гривні, з 1 грудня - гривні та для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення:...о які втратили працездатність: з 1 січня - 750 гривень, з 1 квітня - 764 гривні, з 1 жовтня - 784 гриї з 1 грудня - 800 гривень.

Оскільки позивачу слід визначати пенсію, виходячи з мінімальної пенсії за віком, встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, то в р збільшення розміру цього прожиткового мінімуму перерахунок пенсії позивачу повинен проводиті виходячи з нового розміру мінімальної пенсії за віком.

Згідно ст. 22 ОСОБА_2 України „Про Державний бюджет України на 2011 рік" від 23 груд 2010 року встановлено у 2011 році мінімальну заробітну плату: у місячному розмірі: з 1 січня - 9 гривня, з 1 квітня - 960 гривень, з 1 жовтня - 985 гривень, з 1 грудня - 1004 гривні.

Відповідно до п.п. 6 п. 2.2 Положення про управління Пенсійного фонду України в районі містах і районах у містах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України ЗО квіт 2002 року № 80-2, у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 25 лютого 20' року № 5-5 (зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 13 березня 2008 року) управліні ноі Пенсійного фонду України в містах та районах відповідно до покладених на них завдань призначають (здійснюють перерахунок) і виплачують пенсії, допомогу на поховання та інші виплати іаливідповідно до чинного законодавства. А тому суд вважає, що слід зобов'язати управління Пенсійного . зонду України в Маневицькому районі провести перерахунок та виплату пенсії позивачу, оскільки від:аме на відповідача покладено обов'язок проводити нарахування та виплату пенсії у конкретному іанорозмірі, в зв'язку з чим суд не може перебирати на себе функції державного органу, на якого юважонодавством покладено такі повноваження.

Суд не бере до уваги посилання представника відповідача в поданому до суду запереченні на 1 таіюзовні вимоги на відсутність відповідного бюджетного фінансування для проведення перерахунку нихга ВИплати пенсії позивачу у відповідності до положень ОСОБА_2 України „Про статус та соціальний ати'іахист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", оскільки реалізація ІОГО)собою права, що пов'язане з отриманням бюджетних коштів, яке базується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актів національного ™ іаконодавства, не може бути поставлена в залежність від бюджетних асигнувань.

Зазначене підтверджується практикою Європейського Суду з прав людини. Як зазначив Європейський Суд з прав людини в рішенні від 8 листопада 2005 року у справі Кечко проти України і межах свободи дій держави визначати, які надбавки виплачувати своїм робітникам з державного вне5юджету. Держава може вводити, призупиняти чи закінчити виплату таких надбавок, вносячи г™ відповідні зміни в законодавство. Однак, якщо чинне правове положення передбачає виплату певних 'Р1внадбавок і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо оговідмовляти у цих виплатах доки відповідні положення є чинними (п. 23 Рішення). Згідно з п. 26 Іемданого рішення Суд не приймає аргумент Уряду щодо бюджетних асигнувань, оскільки органи ІНУдержавної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх !®и зобов'язань.

и Крім того, представником відповідача не враховано, що згідно ч. 1, 2 ст. 71 КАС України

які кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення; в іняадміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних )м,товноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності вої'юкладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Всупереч поназначеним нормам КАС України представником відповідача не було подано відповідних доказів в 10Кзбгрунтування заперечень на заявлені позивачем вимоги.

Відповідно до ч. 1,2 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах с|строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

'Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи НЯвстановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 направлено до суду лист з адміністративним позовом до ^правління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі про зобов'язання провести перерахунок і виплату пенсії лише 27 травня 2011 року, що підтверджується відміткою на конверті. руЕудь-яких поважних причин пропуску строку звернення до суду з вказаним позовом позивачем в поданій до суду позовній заяві не вказано, а тому суд вважає, що під час вирішення даного спору слід нязастосовувати шестимісячний строк звернення до суду.

у Разом з тим суд бере до уваги, що відповідно до п. 4 розділу VII „Прикінцеві положення" 533акону України „Про Державний бюджет України на 2011 рік" від 23.12.2010 року, який набрав б,чинності 20.06.2011 року, установлено, що у 2011 році норми і положення статей 39, 50, 51, 52, 54 гі.ОСОБА_2 України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", статті 6 ОСОБА_2 України „Про соціальний захист дітей війни" ^застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом ОСОБА_4 України виходячи з зінаявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік". Зазначені ^положення ОСОБА_2 України „Про Державний бюджет України на 2011 рік" рішенням Конституційного Суду України № 20-рп/2011 від 26.12.2011 року у справі № 1-42/2011 було визнано [ягакими, що відповідають Конституції України (є конституційними).

1 На виконання вказаних положень закону Кабінетом ОСОБА_4 України 6 липня 2011 року

прийнято постанову № 745 „Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок ^.коштів державного бюджету", яка набрала чинності 23.07.2011 року, якою визначено порядок та і розміри виплат, передбачених нормами та положеннями ст.ст. 39, 50, 51, 52, 54 ОСОБА_2 України „Про Істатус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", ст. 6 ОСОБА_2 України „Про соціальний захист дітей війни", а тому позовні вимоги підлягають до задоволення лише по 22.07.2011 року.

Також суд бере до уваги, що згідно п. З розділу „Прикінцеві положення" ОСОБА_2 України „Про Державний бюджет України на 2012 рік" від 22.12.2011 року, який набрав чинності з 1.01.2012 року, установлено, що у 2012 році норми і положення статей 20, 21, 22, 23, 30, 31, 37, 39, 48, 50, 51, 52 та 54 ОСОБА_2 України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", ст.ст. 5, 6 ОСОБА_2 України „Про соціальний захист дітей війни" застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом ОСОБА_4 України виходячи з наявних фінансових ресурсів Державного бюджету України та бюджету Пенсійного фонду України на 2012 рік.

На виконання вказаних положень закону Кабінетом ОСОБА_4 України прийнято постанови № 1210 від 23.11.2011 року „Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та № 1381 від 28.12.2011 року „Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення", що набрали чинності з 1.01.2012 року, якими визначено порядок та розміри виплат, передбачених нормами та положеннями ст.ст. 39, 50,51, 52, 54 ОСОБА_2 України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", ст. 6 ОСОБА_2 України „Про соціальний захист дітей війни".

Рішенням Конституційного Суду України № З-рп/2012 від 25.01.2012 року у справі № 1- 11/2012 вказано, що суди під час вирішення справ про соціальний захист громадян керуються, зокрема, принципом законності. Цей принцип передбачає застосування судами законів України, а також нормативно-правових актів відповідних органів державної влади, виданих на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, в тому числі нормативно-правових актів Кабінету ОСОБА_4 України, виданих у межах його компетенції, на основі і на виконання Бюджетного кодексу України, закону про Державний бюджет України на відповідний рік та інших законів України.

Згідно ст.ст. 63, 69 ОСОБА_2 України „Про Конституційний Суд України" від 16.10.1996 року рішення Конституційного Суду України є обов'язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене.

Аналізуючи зібрані та досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд вважає, що слід зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, в розмірі 25 відсотків мінімальної пенсії за віком за період з 28 листопада 2010 року по 22 липня 2011 року на підставі положень ст.ст. 51, 67 ОСОБА_2 України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", виходячи із розміру мінімальної пенсії за віком у відповідності до ч. 1 ст. 28 ОСОБА_2 України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", ч. З ст. 4 ОСОБА_2 України „Про прожитковий мінімум", з урахуванням виплачених сум.»

Крім того, слід зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі Волинської області провести нарахування та виплату ОСОБА_1 за період з 28 листопада 2010 року по 22 липня 2011 року доплати до пенсії відповідно до вимог ч. 1, 2 ст. 39 ОСОБА_2 України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в розмірі двох мінімальних заробітних плат на час виплати, з урахуванням виплачених сум.

В задоволенні решти позовних вимог слід відмовити.

Керуючись ст.ст. 4, 5, 7-14, 71, 86, 94, 104, 158-163, 167, 183-2, 186 КАС України, ст. 28 ОСОБА_2 України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", ст.ст. 1,13, 39, 49, 51, 56, 67, 70, 71 ОСОБА_2 України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.1991 року, ст.ст. З, 6, 8, ч. 2 ст. 19, ст. 22, ч. 1 ст. 46, ст. 64 Конституції України, ППВС України № 9 від 1.11.1996 року „Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя", ППВС України № 8 від 13.06.2007 року „Про незалежність судової влади", ч. З ст. 4 ОСОБА_2 України „Про прожитковий мінімум" від 15.07.1999 року, ст. 28 ОСОБА_2 України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 9.07.2003 року, рішенням Конституційного Суду України № 20-рп/2011 від 26.12.2011 року, рішенням Конституційного Суду України № З-рп/2012 від 25.01.2012 року, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправними дії управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_1 додаткової пенсії за шкодуй заподіяну здоров'ю, відповідно до вимог ч. 2 ст. 51 ОСОБА_2 України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі Волинської області провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 додаткової пенсії за шкоду, . 51 заподіяну здоров'ю, в розмірі 25 відсотків мінімальної пенсії за віком за період з 28 листопада 2010 ЩОЬрОКу по 22 липня 2011 року на підставі положень ст.ст. 51, 67 ОСОБА_2 України „Про статус і ІНИ соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", виходячи із "розміру мінімальної пенсії за віком у відповідності до ч. 1 ст. 28 ОСОБА_2 України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", ч. З ст. 4 ОСОБА_2 України „Про прожитковий і ^мінімум", з урахуванням виплачених сум.

али Визнати протиправними дії управління Пенсійного фонду України в Маневицькому внярайоні щодо не нарахування та невиплати ОСОБА_1 доплати до пенсії ,ку відповідно до вимог ч. 1, 2 ст. 39 ОСОБА_2 України „Про статус та соціальний захист громадян, 5їдкі постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

цок Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі Волинської області провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 доплати до пенсії в розмірі цвох ' 1 "мінімальних заробітних плат на час виплати за періоц з 28 листопаца 2010 року по 22 липня 2011 >ся'року на піцставі положень ст. 39 ОСОБА_2 України „Про статус і соціальний захист громацян, які Постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", з урахуванням виплачених сум. В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через наМаневицький районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня втримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, )К^ікщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не ¦ и'скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя: