ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Денисюк П.Д.
Суддя-доповідач:ОСОБА_1
УХВАЛА
"27" жовтня 2015 р. Справа № 569/11305/15-а
Суддя Житомирського апеляційного адміністративного суду Капустинський М.М.,
розглянувши апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м.Рівне Рівненської області на постанову Рівненського міського суду Рівненської області від "04" вересня 2015 р. у справі за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в м.Рівне Рівненської області про визнання дій протиправними та зобовязання здійснити перерахунок та виплату пенсії ,-
ВСТАНОВИВ:
Постановою Рівненського міського суду Рівненської області від 04.09.2015 р. адміністративний позов ОСОБА_2 задоволено частково.
Не погодившись із вказаною постановою суду першої інстанції, 02 листопада 2015 року відповідачем подано апеляційну скаргу.
Зазначена апеляційна скарга не відповідає вимогам Кодексу адміністративного судочинства України, з огляду на наступне.
Так, в порушення вимог ч.6 ст.187 КАС України до апеляційної скарги не додані документ про сплату судового збору та його копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Одночасно, заявник заявив клопотання про звільнення від сплати судового збору, у зв'язку з відсутністю в Управлінні Пенсійного фонду України в м.Рівне Рівненської області коштів.
Відповідно до ч. 2 ст. 87 КАС України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом. Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року №3674-VI.
Відповідно до статті 8 України "Про судовий збір " враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Ця норма кореспондується з нормою частини першої статті 88 КАС України.
Їх аналіз показує, що єдиною підставою для вчинення судом зазначених у цій нормі дій є майновий стан заявника. Обґрунтування пов'язаних з цим обставин, які свідчать про неможливість або утруднення в здійсненні оплати судового збору у встановлених законом розмірах і в строки, покладається на цю особу.
Зазначені в клопотанні обставини, а саме обмежене фінансування бюджетної установи-суб'єкта владних повноважень, не є підставою для звільнення від сплати судового збору.
Згідно змісту таблиці ставок судового збору п. 2 ч. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду розмір ставки судового збору складає 110% ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Приписами ч.3 Закону України "Про судовий збір" визначено, що у разі коли, в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Таким чином, судовий збір за подачу апеляційної скарги на постанову суду становить 160,77 грн. ((2 вимоги немайнового характеру відповідно до позову х 73,08 грн.) х 110%)).
Відповідні кошти особою, яка подала апеляційну скаргу, мають бути сплачені за такими реквізитами: номер рахунку: 31216206781002; найменування отримувача: УДКСУ у м. Житомирі; банк отримувача: ГУДКСУ у Житомирській області, МФО 811039; Код ЄДРПОУ отримувача: 38035726; Код класифікації доходів бюджету: 22030001; Призначення платежу: "Судовий збір за подачу апеляційної скарги Управлінням Пенсійного фонду України в м.Рівне Рівненської області, ЖААС, код 37446362"; Код платника: платником судового збору - юридичною особою зазначається код ЄДРПОУ.
Оригінал документу про сплату судового збору та його копію відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі, слід надати суду.
Відповідно до частини 3 статті 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 КАС України, застосовуються правила статті 108 КАС України, згідно яких апеляційна скарга залишається без руху з наданням строку для усунення зазначених недоліків.
Ухвала вважається виконаною у встановлений строк, якщо до вказаної дати необхідні документи були подані до канцелярії суду або відправлені поштою.
Керуючись ст. ст. 108, 187, ч.3 ст.189 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м.Рівне Рівненської області залишити без руху.
Надати Управлінню Пенсійного фонду України в м.Рівне Рівненської області строк до "10" листопада 2015 р. для усунення зазначених недоліків.
Роз'яснити Управлінню Пенсійного фонду України в м.Рівне Рівненської області , що у випадку невиконання вимог ухвали у встановлений строк, апеляційна скарга буде повернута.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя М.М. Капустинський
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
3- відповідачу/відповідачам: Управління Пенсійного фонду України в м.Рівне Рівненської області вул.Відінська,41,м.Рівне,33018
рек. з пов. - ,