ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел: 278-43-43
У Х В А Л А
про закриття провадження в частині позовних вимог
18 березня 2010 року № 2а-1686/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва в складі судді Баранова Д.О. за участю секретаря судового засідання Наумець О.В., розглянувши в попередньому судовому засіданні
позовну заяву:
Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробнича фірма «Адрон»
до відповідача 1:
Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва
до відповідача 2:
Відділення Державного казначейства у Печерському районі м. Києва
про
визнання даних податкової перевірки неправомірними, визнання нечинними податкового повідомлення-рішення, стягнення заборгованості по податку на додану варстість
ВСТАНОВИВ:
ТзОВ «Науково-виробнича фірма «Адрон»звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва, ВДК у Печерському районі м. Києва про визнання даних податкової перевірки неправомірними, визнання нечинними податкового повідомлення-рішення, стягнення заборгованості по податку на додану варстість.
Представником відповідача заявлено клопотання про закриття провадження у справі в частині визнання неправомірними даних податкової перевірки в частині зменшення податкового кредиту з ПДВ, оформлених Актом перевірки №704/23-11/22909573 від 29.10.2004р., оскільки такі дані не несуть для позивача жодних наслідків, а акт податкової перевірки не є актом в розумінні ст. 17 КАС України.
Позивач проти заявленого клопотання заперечила.
Згідно з п. 1.3 «Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства», затвердженого наказом ДПА України від 10.08.2005р. № 327, акт службовий документ, який стверджує факт проведення невиїзної документальної або виїзної планової чи позапланової перевірки фінансово-господарської діяльності суб'єкта господарювання і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства суб'єктами господарювання.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України передбачено, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб’єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень , дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 17 цього Кодексу компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Таким чином, акт документальної перевірки, який містить висновки податкового органу щодо результатів не є актом державного чи іншого органу в розумінні КАС України, оскільки такий акт не породжує жодних правових наслідків, що спрямовані на регулювання тих чи інших суспільних відносин і не має обов'язкового характеру для платника податків, який перевірявся, оскільки не містить обов’язкового припису для нього, а відтак не є правовим актом індивідуальної дії та не може бути оскаржений до адміністративного суду..
В спірних правовідносинах актом, що має певні правові наслідки, породжує права та обов'язки для позивача (актом індивідуальної дії є рішення податкового органу, прийняте за результатами проведеної перевірки ).
Складання акту перевірки, за результатами такої перевірки, не є дією, з якою закон пов'язує настання правових наслідків, якщо такі наслідки не настали. Дії суб'єкта владних повноважень в розумінні КАС України — це активна поведінка такого суб'єкта владних повноважень, яка має вплив на права та інтереси юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин.
Акт перевірки є службовим документом, який стверджує факт перевірки та є носієм доказової інформації, при цьому не створюючи жодних правових наслідків та зобов’язань зі сплати податків і обов’язкових зборів.
Суд дійшов висновку стосовно змісту Акта перевірки №704/23-11/22909573 від 29.10.2004р. щодо відсутності у нього ознак рішення суб’єкта владних повноважень в розумінні КАС України.
В спірному випадку, така дія як складання акта перевірки відповідає повноваженням податкового органу, в зв'язку з чим суд вважає, що відсутні підстави вважати право позивача порушеним.
Враховуючи викладене, провадження у справі в цій частині підлягає закриттю на підставі п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України.
Керуючись ст.ст. 121, 165 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
Провадження у справі №2а-1686/10/2670 в частині позовних вимог про визнання неправомірними даних податкової перевірки в частині зменшення податкового кредиту з ПДВ, оформлених Актом перевірки №704/23-11/22909573 від 29.10.2004р. закрити.
Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 КАС України.
Суддя Д.О. Баранов