ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
28 жовтня 2015 року м. Київ № 826/24060/15
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Кротюк О.В., ознайомившись з позовною заявою
за позовом Самозайнятої особи, яка проводить незалежну професійну діяльність ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,В С Т А Н О В И В:
Позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Статтею 106 КАС України встановлено вимоги до позовної заяви. Зокрема, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати. Окрім того, у відповідності до ч. 2 ст. 106 КАС України позивач неа підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно подати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Вивчивши матеріали позовної заяви, суд встановив, що позивачами не виконано вимоги ст.106 КАС України, з огляду на наступне.
Як вбачається з відмітки Окружного адміністративного суду міста Києва позовна заява подана 26.10.2015 нарочно. До вказаної позовної заяви долучено квитанцію про сплату судового збору у розмірі 2 490, 47 грн.
Так, у відповідності до ч. 1 ст. 4, п.п.1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону N 3674-VI за подання фізичною особою, фізичною особою підприємцем адміністративного позову майнового характеру сплачується 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати. Таким чином, мінімальна ставка судового збору, що підлягає сплаті фізичною особою та/або фізичною особою - підприємцем за адміністративний позов майнового характеру становить - 487,20 грн., а максимальна 6 090, 00 грн.
Між тим, за подання адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою підприємцем сплачується судовий збір - 1 розмір мінімальної заробітної плати, тобто 1 218, 00 грн.
За подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру (ч. 3 ст. ст. 6 Закону N 3674-VI).
Згідно ч. 7 ст. 6 Закону N 3674-VI розподіл судового збору між сторонами та перевірка повноти сплати судового збору здійснюються відповідно до процесуального законодавства.
Окрім того, статтею 9 вказаного закону визначено, що судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Як вбачається зі змісту позовної заяви позивачами оскаржуються вимога про сплату боргу (недоїмки) від 13.10.2015 №Ф-42/26-50-17-01, що в свою чергу є немайновою вимогою за розгляд якої позивачу слід сплати судовий збір у розмірі 1 218, 00 грн.
Поряд з цим, позивач оскаржує наступні рішення суб"єкта владних повноважень.
- п.п.р. №0003131701 від 13.10.2015 на загальну суму 132 081, 86 грн.
- рішення №0003141701 від 13.10.2015 про застосування штрафних санкції у розмірі 106 768, 36 грн.
Таким чином, загальна ціна позову становить - 238 850, 22 грн. В свою чергу, судовий збір, що підлягає сплаті за розгляд майнової вимоги становить - 2 388, 50 грн. (1%).
Загальна сума судового збору, що підлягає сплаті становить 2 388, 50 (майнові вимоги) + 1218, 00 (немайнова вимога) = 3606, 50 грн.
Поряд з цим, як вбачається з матеріалів справи позивачем надано квитанцію про сплату судового збору у розмірі 2 490, 47 грн., однак за наслідком перевірку в порядку ст. 9 Закону України «Про судовий збір» зарахування вказаних коштів до спеціального фонду Державного бюджету України судом не встановлено.
Зазначені недоліки позовної заяви можуть бути виправлені шляхом внесення доповнень до позовної заяви:
- із надання довідки органів Державної казначейської служби про зарахування сплаченого судового збору у розмірі 2 490, 47 грн. згідно квитанції №24 від 22.10.2015 до спеціального фонду Державного бюджету України;
- із наданням документу про доплату (сплату) судового збору у розмірі 1 116, 03 грн. з обов'язковим долученням довідки органів Державної казначейської служби про зарахування сплаченого судового збору до спеціального фонду Державного.
Керуючись ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -
У Х В А Л И В:
1.Залишити позовну заяву Самозайнятої особи, яка проводить незалежну професійну діяльність ОСОБА_1
2.Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня набрання даною ухвалою законної сили для усунення недоліків позовної заяви.
3.Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч.3 ст. 108 КАС України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 КАС України та набирає законної сили у порядку та строки, встановлені статтею 254 КАС України.
Суддя О.В. Кротюк