Ухвала суду № 52939454, 27.10.2015, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.10.2015
Номер справи
820/10238/15
Номер документу
52939454
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, код 34390710 У Х В А Л А

27.10.2015 р. № 820/10238/15

Суддя Харківського окружного адміністративного суду головуючого судді Лук'яненко М.О., розглянувши у порядку письмового провадження в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до реєстраційної служби Харківського районного управління юстиції Харківської області, комунального підприємства "Харківське районне бюро технічної інвентаризації", треті особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3 про зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просить суд: зобов'язати реєстраційну службу Харківського районного управління юстиції Харківської області скасувати державну реєстрацію права 1/4 частки у власності на нерухоме майно, розташованого за адресою: АДРЕСА_1, номер запису про право власності 9971957 зареєстрованого на ОСОБА_2; зобов'язати реєстраційну службу Харківського районного управління юстиції Харківської області скасувати державну реєстрацію права 1/4 частки у власності на нерухоме майно, розташоване за адресою: АДРЕСА_1, номер запису про право власності 9399966 зареєстрованого на ОСОБА_3.

Відповідно до вимог ст.4 Кодексу адміністративного судочинства України правосуддя в адміністративних справах здійснюється адміністративними судами. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові

Правосуддя в Україні здійснюється шляхом розгляду і вирішення справ по спорах відповідно до процесуального законодавства України.

Під час розгляду судами цивільних, господарських, кримінальних та адміністративних справ, справ про адміністративні правопорушення останні, мають розглядатися в порядку, визначеному відповідно Цивільним процесуальним кодексом України, Господарським процесуальним кодексом України, Кримінально - процесуальним кодексом України, Кодексом адміністративного судочинства України, Кодексом України про адміністративні правопорушення.

За змістом частини першої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

До адміністративного суду, як зазначено у частині другій тієї ж статті, можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Визначення поняття "суб'єкт владних повноважень" наведено у пункті 7 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України як орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Отже, необхідною та єдиною ознакою суб'єкта владних повноважень є здійснення цим суб'єктом владних управлінських функцій, при цьому ці функції повинні здійснюватись суб'єктом саме у тих правовідносинах, у яких виник спір.

У випадку, коли суб'єкт (у тому числі орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа) у спірних правовідносинах не здійснює вказаних владних управлінських функцій (щодо іншого суб'єкта, який є учасником спору), то такий суб'єкт не перебуває "при здійсненні управлінських функцій", та не має встановлених нормами КАС України необхідних ознак суб'єкта владних повноважень.

Виходячи з вищезазначеного критерію, відповідно до статей 1, 4, 17 Кодексу адміністративного судочинства України мають розглядатись у порядку адміністративного судочинства тільки спори осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності, у яких такий суб'єкт своїми владними рішеннями чи діями зобов'язує цих осіб вчиняти певні дії, утримуватись від вчинення певних дій, нести відповідальність. При цьому, особи згідно з нормами чинного законодавства України зобов'язані виконувати такі владні рішення чи вимоги суб'єкта владних повноважень.

Таким чином, суд приходить до висновку, що комунальне підприємство "Харківське районне бюро технічної інвентаризації" не є суб'єктом владних повноважень в розумінні пункту 7 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України, а отже, даний спір в частині позовних вимог про зобов'язання комунального підприємства "Харківське районне бюро технічної інвентаризації" зазначити в технічному паспорті власником житлового будинку АДРЕСА_1 - ОСОБА_1 не є публічно-правовим .

Згідно до ч. 1 ст. 157 Кодексу адміністративного судочинства України суд закриває провадження у справі: якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що даний позов не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, а тому, закриває провадження в даній адміністративній справі в частині позовних вимог про зобов'язання комунального підприємства "Харківське районне бюро технічної інвентаризації" зазначити в технічному паспорті власником житлового будинку АДРЕСА_1 - ОСОБА_1, а також зазначає, що заявлені позовні вимоги належить розглядати в порядку цивільного судочинства.

Керуючись ст. 157, ст. 165, ст. 186, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

У Х В А Л И В:

Провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до реєстраційної служби Харківського районного управління юстиції Харківської області, комунального підприємства "Харківське районне бюро технічної інвентаризації", треті особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3 в частині позовних вимог про зобов'язання комунального підприємства "Харківське районне бюро технічної інвентаризації" зазначити в технічному паспорті власником житлового будинку АДРЕСА_1 - ОСОБА_1 - закрити.

Роз'яснити позивачу, що він позбавлений права на повторне звернення з тією самою позовною заявою.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги у 5-денний строк з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили у порядку, передбаченому ст. 254 КАС України.

Суддя М.О. Лук'яненко