Ухвала суду № 52924926, 20.10.2015, Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.10.2015
Номер справи
804/13169/14
Номер документу
52924926
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

і м е н е м У к р а ї н и

20 жовтня 2015 рокусправа № 804/13169/14

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді:Дурасової Ю.В.

суддів: Богданенка І.Ю. Сафронової С.В.

за участю секретаря судового засідання:Комар Н.В.

представника відповідача: ОСОБА_1

представник позивача : ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська

на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 22 жовтня 2014 р.

у справі за позовом Публічного акціонерного товариства Комерційний банк "ПРИВАТБАНК" до Управління Пенсійного фонду України в Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська Комунальне житлово-експлуатаційне підприємство №19 про визнання протиправними дій та скасування рішення, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_3 акціонерне товариство комерційний банк "ПРИВАТБАНК" 25.01.2012 року звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська; просив скасувати рішення УПФ № 608 від 21.07.2011 року про накладення штрафних санкцій на підставі п. 1 ч. 10 ст. 106 ЗУ «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» за порушення вимог, передбачених ч. 12 ст. 20 вказаного Закону. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем при винесені оскаржуваного рішення не взято до уваги те, що 1/3 страхових внесків до Пенсійного фонду були сплачені Комунальним житлово-експлуатаційним підприємством № 19 раніше, чим були прийняті банком платіжні документи на видачу заробітної плати працівникам даного підприємства.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 01.09.2014 року справа прийнята до провадження у звязку із направленням на новий розгляд даної справи Вищим адміністративним судом України.

Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 22 жовтня 2014 р. адміністративний позов ПАТ Комерційний банк "ПРИВАТБАНК" - задоволено. Скасовано Рішення № 608 від 21.07.2011 року винесене Управлінням Пенсійного фонду України в Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська. Свою позицію суд першої інстанції обґрунтував тим, що на банк не покладено обовязку відслідковувати наявність чи відсутність заборгованості зі сплати підприємством страхових внесків до Пенсійного фонду, а також зясовувати, яким чином Пенсійний фонд розпорядився сумою страхового внеску, а саме прийняв його як поточний чи відніс в рахунок погашення вказаної заборгованості; ЗУ №1058 не містить жодної норми про надання банкам функції контролюючого органу щодо сплати страхувальниками сум страхових внесків у повному обсязі.

Не погодившись з постановою суду першої інстанції Управлінням ПФУ подано апеляційну скаргу, згідно якої відповідач просить скасувати оскаржувану постанову суду першої інстанції, та ухвалити нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги, вважає, що оскаржувана постанова прийнята з порушенням норм матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи по суті. В обґрунтування апеляційної скарги зазначає, що згідно з Постановою правління Пенсійного фонду України від 07.04.2009 року №12-1, зареєстрованою у Міністерстві юстиції України 30.04.2009 року за № 392/16408 зазначено, що установи банків на період дії ставки страхових внесків у розмірі 33,2 % приймають від страхувальників платіжні доручення або грошовий чек на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати, на які відповідно до Закону нараховуються страхові внески, та здійснюють видачу (перерахування) зазначених коштів лише за умови одночасного подання страхувальником розрахункових документів про перерахування сум страхових внесків у розмірі не менше 1/3 коштів для виплати заробітної плати, зазначеної у платіжному дорученні або грошовому чеку. Також, згідно з зазначеною постановою підприємства повинні надавати довідку розрахунок де буде зазначено «чиста» заробітна плата яка підлягає виплаті через установи банку, а також в рядку 4 вищезазначеної довідки зазначено саме «переплата страхових внесків», згідно якої підприємство має змогу не сплачувати страхові внески. За вищезазначеною довідкою підприємство не зверталось до управління, так як переплати у підприємства відсутня. У разі якщо у розрахунковому документі на перерахування страхових внесків сума перерахування менша ніж 1/3 суми коштів на виплату заробітної плати, установи банків приймають від страхувальників платіжні доручення або грошові чеки на видачу коштів для виплати заробітної плати за погодженням цієї суми з управлінням Пенсійного фонду України у районі, місті, районі у місті (далі - територіальні управління Пенсійного Фонду) за місцем взяття на облік страхувальника.

В запереченнях на апеляційну скаргу представник позивача просить залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду без змін. Посилається на те, що накладення штрафних санкцій на підставі п. 1 ч. 10 ст. 106 ЗУ «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» за порушення вимог, передбачених ч. 12 ст. 20 вказаного Закону є протиправним. Т.я. у разі подання до банку одночасно з чеком на виплату заробітної плати за відповідний період платіжного доручення про перерахування страхових внесків (в тому числі з поточного рахунку, який відкритий в іншому банку) в сумі не менше 1/3 коштів для виплати заробітної плати, банк має видати суму, зазначену в чеку. Однак, Управлінням ПФУ при винесені рішення № 608 від 21.07.2011 року про накладення штрафних санкцій не взято до уваги те, що 1/3 страхових внесків до Пенсійного фонду були сплачені Комунальним житлово-експлуатаційним підприємством № 19 раніше, чим були прийняті банком платіжні документи на видачу заробітної плати працівникам даного підприємства.

Представник відповідача у судовому засіданні апеляційну скаргу підтримав, просить скасувати оскаржувану постанову суду першої інстанції, та ухвалити нове рішення. Надав пояснення аналогічні, викладені в апеляційній скарзі.

Представник позивача у судовому засіданні проти апеляційної скарги заперечив, вважає рішення суду першої інстанції законним та обґрунтованим, просить залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду першої інстанції без змін. Надав пояснення аналогічні, викладеним в запереченнях проти апеляційної скарги.

Перевіривши законність та обґрунтованість постанови суду першої інстанції, дослідивши матеріали справи, колегія суддів апеляційної інстанції вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що 21.07.2011 року Управлінням ПФУ винесене Рішення № 608 про застосування фінансових санкцій за несвоєчасне перерахування на банківські рахунки органів ПФ сум страхових внесків. Вказаним рішенням на позивача накладено штраф у розмірі 427232,67 грн.

Вказане Рішення Управління ПФУ винесено на підставі Акта від 05.07.2011 року № 1 про виявлення факту порушення законодавства з питань нарахування, обчислення, сплати страхових внесків (коштів) на загальнообовязкове державне пенсійне страхування Комунальним житлово-експлуатаційним підприємством № 19. У зазначеному Акті встановлені факти видачі коштів для виплати заробітної плати без документів про перерахування коштів для сплати відповідних сум страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, або документів, що підтверджують фактичну сплату цих сум.

Судом апеляційної інстанції встановлено, що суд першої інстанції до даних правовідносин правильно застосував норми Закону України Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування від 09.07.2003 року N 1058-IV, Закону України Про платіжні системи та переказ коштів в Україні від 05.04.2001 року № 2346-ІІІ, Закону України Про банки і банківську діяльність від 07.12.2000 року № 2121-ІІІ; норми Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21.01.2004 року № 22 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 29.03.2004 року за № 377/8976; норми Порядку прийняття банками на виконання розрахункових документів на виплату заробітної плати, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України № 12-1 від 07.04.2009 року та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 30.04.2009 року № 392/16408.

Відповідно до ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Колегія суддів апеляційної інстанції, погоджуючись з висновками суду першої інстанції щодо задоволення позовних вимог та вважає за необхідне зазначити наступне.

Частина 10 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначає, що Виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до банків такі фінансові санкції:

1) за несвоєчасне перерахування або несвоєчасне зарахування на банківські рахунки органів Пенсійного фонду та Накопичувального фонду сум страхових внесків, фінансових санкцій, зазначених у частині дев'ятій цієї статті, сум інвестиційного доходу, одержаного від інвестування коштів Накопичувального фонду, за несвоєчасне перерахування за платіжними документами виконавчих органів Пенсійного фонду та несвоєчасне зарахування на банківські рахунки сум коштів Пенсійного фонду та Накопичувального фонду, які використовуються на цілі, передбачені цим Законом, нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка зазначених сум, розрахована за кожний день прострочення їх перерахування (зарахування) та накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не зарахованих (неперерахованих) сум;

2) за порушення вимог, передбачених частиною 12 статті 20 цього Закону, накладається штраф у розмірі суми страхових внесків, яка підлягає сплаті страхувальником.

У відповідності до ч. 12 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків. Установи банків приймають від страхувальників платіжні доручення та інші платіжні документи на видачу (перерахування) коштів для виплат заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески, та здійснюють видачу (перерахування) зазначених коштів лише за умови одночасного подання страхувальником платіжних документів про перерахування коштів для сплати відповідних сум страхових внесків або документів, що підтверджують фактичну сплату цих сум у порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Національним банком України та центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики. У разі невиконання банками цієї вимоги вони за рахунок власних коштів у порядку, встановленому Національним банком України, сплачують відповідному територіальному органу Пенсійного фонду суму, що дорівнює сумі несплачених страхових внесків, з правом зворотної вимоги до страхувальників щодо відшкодування цієї суми. У разі наявності в платника страхових внесків одночасно із зобов'язаннями із сплати страхових внесків зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати страхових внесків виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань щодо виплати заробітної плати (доходу).

При цьому, згідно з п. 3.9 глави 3 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21.01.2004 року № 22 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 29.03.2004 року за № 377/8976 (надалі Інструкція № 22), банк приймає від платника платіжне доручення на перерахування заробітної плати на рахунки працівників підприємств, що відкриті в банках, або грошовий чек на отримання заробітної плати лише за умови одночасного подання платником у строк, установлений законодавством України, платіжних доручень на перерахування платежів, утриманих із заробітної плати працівників та нарахованих на фонд оплати праці податків до бюджету і зборів/страхових внесків до державних цільових фондів, або документального підтвердження їх сплати раніше.

Відповідно до абз. 3, 4 п. 3.9 Інструкції № 22 документальним підтвердженням про сплату платником утриманих з цієї заробітної плати/доходу сум податків і зборів/страхових внесків є примірники платіжних доручень про їх перерахування, у яких у реквізиті "Призначення платежу" платник зазначив період, за який заробітна плата нарахована, а банк платника заповнив реквізит "Дата виконання", або оригінал документа відповідного органу про звільнення цього платника від сплати податку чи збору/страхового внеску, або наявність за ним переплати.

Слід зазначити, що Банк не перевіряє правильність нарахування (обчислення) платежів, утриманих із заробітної плати/доходу і нарахованих на фонд оплати праці податків до бюджету та зборів/страхових внесків до державних цільових фондів. Відповідальність за правильність нарахування (обчислення) цих платежів несе платник.

Колегія суддів апеляційної інстанції вважає за необхідне зазначити, що постанова Правління Національного банку України від 21 січня 2004 року № 22, якою затверджено Інструкцію №22, є підзаконним нормативно-правовим актом, отже вона має відповідати Конституції та законам України.

В силу пункту 2 Порядку прийняття банками на виконання розрахункових документів на виплату заробітної плати, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України № 12-1 від 07.04.2009 року та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 30.04.2009 року № 392/16408, установи банків на період дії ставки страхових внесків у розмірі 33,2 % приймають від страхувальників платіжні доручення або грошовий чек на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати, на які відповідно до Закону нараховуються страхові внески, та здійснюють видачу (перерахування) зазначених коштів лише за умови одночасного подання страхувальником розрахункових документів про перерахування сум страхових внесків у розмірі не менше 1/3 коштів для виплати заробітної плати, зазначеної у платіжному дорученні або грошовому чеку.

Матеріалами справи підтверджено, що Комунальним житлово-експлуатаційним підприємством № 19 страхові внески, нараховані на виплату доходу за лютий місяць 2010 року, перераховано в період з 04.03.2010 року по 15.03.2010 року за платіжними дорученнями №№ 4889, 4893, 4895, 4899, 4900, 4901 на загальну суму 44592,37 грн. Перерахування коштів для виплати заробітної плати за лютий місяць 2010 року було здійснено в період з 18.03.2010 року по 31.03.2010 року за платіжними дорученнями №№ 4915, 4917, 4952, 4955, 4958, 4960, 4962, 4965, 4975, 4977, 4979 на загальну суму 84503,51 грн.

Страхові внески, нараховані на виплату доходу за березень місяць 2010 року, Комунальним житлово-експлуатаційним підприємством № 19 були перераховані в період з 08.04.2010 року по 15.04.2010 року за платіжними дорученнями №№ 5000, 5006, 5007, 5009, 5012, 5014, 5015, 5016 на загальну суму 47311,02 грн. Перерахування коштів для виплати заробітної плати за березень місяць 2010 року було здійснено в період з 20.04.2010 року по 06.05.2010 року за платіжними дорученнями №№ 5059, 5062, 5065, 5071, 5075, 5079, 5083, 5085, 5088, 5090, 5093 на загальну суму 112330,58 грн.

Страхові внески, нараховані на виплату доходу за квітень місяць 2010 року, Комунальним житлово-експлуатаційним підприємством № 19 перераховані в період з 07.05.2010 року по 14.05.2014 року за платіжними дорученнями №№ 5096, 5098, 5100; 5103; 5104, 5105, 5108 на загальну суму 44964,02 грн. Перерахування коштів для виплати заробітної плати за квітень місяць 2010 року було здійснено в період з 19.05.2010 року по 04.06.2010 року за платіжними дорученнями №№ 5165, 5167, 5171, 5174, 5176, 5179, 5181, 5185, 5191, 5193, 5197, 5202, 5210, 5219 на загальну суму 117764,30 грн.

Страхові внески, нараховані на виплату доходу за червень місяць 2010 року, Комунальним житлово-експлуатаційним підприємством № 19 перераховані в період з 07.07.2010 року по 14.07.2010 року за платіжними дорученнями №№ 5324, 5328, 5329, 5330, 5331, 5333 на загальну суму 55131,16 грн. Перерахування коштів для виплати заробітної плати за червень місяць 2010 року було здійснено в період з 19.07.2010 року по 19.11.2010 року за платіжними дорученнями №№ 5347, 5349, 5352, 5354, 5357, 5359, 5361, 5363, 5365, 5368, 5371, 5375, 5377, 5381, 5388, 5518, 5643 на загальну суму 144287,74 грн.

Страхові внески, нараховані на виплату доходу за липень місяць 2010 року, Комунальним житлово-експлуатаційним підприємством № 19 перераховані в період з 10.08.2010 року по 13.08.2010 року за платіжними дорученнями №№ 5385, 5386, 5387, 5390, 5392 на загальну суму 51654,32 грн. Перерахування коштів для виплати заробітної плати за липень місяць 2010 року було здійснено в період з 18.08.2010 року по 01.09.2010 року за платіжними дорученнями № 5403, 5408, 5410, 5415, 5419, 5426, 5428, 5431, 5440, 5448, 5450 на загальну суму 107498,07 грн.

Страхові внески, нараховані на виплату доходу за серпень місяць 2010 року, Комунальним житлово-експлуатаційним підприємством № 19 перераховані в період з 07.09.2010 року по 14.09.2010 року за платіжними дорученнями №№ -5459, 5460, 5461, 5462, 5468, 5470, 5485, 5486 на загальну суму 47144,29 грн. Перерахування коштів для виплати заробітної плати за серпень місяць 2010 року було здійснено в період з 15.09.2010 року по 15.10.2010 року за платіжними врученнями №№ 5494, 5499, 5502, 5504, 5506, 5516, 5508, 5523, 5525, 5527 на загальну суму 97753,20 грн.

Страхові внески, нараховані на виплату доходу за вересень місяць 2010 року, Комунальним житлово-експлуатаційним підприємством № 19 перераховані в період з 11.10.2010 року по 18.10.2010 року за платіжними дорученнями №№ 5513, 5514, 5529, 5515, 5533 на загальну суму 48937,12 грн. Перерахування коштів для виплати заробітної плати за вересень місяць 2010 року було здійснено в період з 21.10.2010 року по 09.11.2010 року платіжними дорученнями № 5558, 5560, 5562, 5565, 5568, 5572, 5575, 5582, 5585, 5589, 5594, 5596, 5599, 5603 на загальну суму 118495,73 грн.

Страхові внески, нараховані на виплату доходу за жовтень місяць 2010 року, Комунальним житлово-експлуатаційним підприємством № 19 перераховані в період з 10.11.2010 року по 17.11.2010 року за платіжними дорученнями №№ 5610, 5612, 5614, 5616, 5617, 5618, 5624, 5625 на загальну суму 49857,89 грн. Перерахування коштів для виплати заробітної плати за жовтень місяць 2010 року було здійснено в період з 18.11.2010 року по 10.12.2010 року за платіжними дорученнями №№ 5634, 5647, 5652, 5654, 5656, 5658, 5662, 5669, 5674, 5680, 5688, 5703, 5712 на загальну суму 114559,57 грн.

Страхові внески, нараховані на виплату доходу за листопад місяць 2010 року, Комунальним житлово-експлуатаційним підприємством № 19 перераховані в період з 09.12.2010 року по 16.12.2010 року за платіжними дорученнями №№ 5709, 5718, 5719, 5722, 5725, 5726, 5727. Перерахування коштів для виплати заробітної плати за листопад місяць 2010 року було здійснено за платіжними дорученнями №№ 5736, 5737, 5744, 5746, 5763, 5766, 5768 на загальну суму 116405,45 грн.

Страхові внески, нараховані на виплату доходу за грудень місяць 2010 року, Комунальним житлово-експлуатаційним підприємством № 19 перераховані в період 11.01.2011 року за платіжними дорученнями №№ 5772, 5773, 5774 на загальну суму 49921,86 грн. Перерахування коштів для виплати заробітної плати за грудень місяць 2010 року було здійснено за платіжними дорученнями №№ 5786, 5788, 5794, 5797, 8799, 5804, 5811, 5816 на загальну суму 121490,34 грн.

Згідно п. 2 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058-IV, суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені ст. 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених ч. 3 ст. 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій. Відповідно до п. 2 п. 6 ст. 17 цього ж Закону страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Статтею 2 Закону України Про банки і банківську діяльність № 2121-ІІІ від 07.12.2000 року визначено, що розрахунковими банківськими операціями є рух грошей на банківських рахунках, здійснюваний згідно з розпорядженнями клієнтів або в результаті дій, які в рамках закону призвели до зміни права власності на активи.

Згідно п. 32.3 ст. 32 Закону України Про платіжні системи та переказ коштів в Україні № 2346-ІІІ від 05.04.2001 року банки зобов'язані виконувати доручення клієнтів, що містяться в документах на переказ, відповідно до реквізитів цих документів та з урахуванням положень, встановлених п. 22.6 ст. 22 цього Закону.

Пунктом 1.19 Інструкції № 22 визначено, що банк не несе відповідальності за достовірність змісту платіжного доручення, оформленого клієнтом, а також за повноту і своєчасність сплати клієнтом податків, зборів/страхових внесків (обов'язкових платежів) за винятком випадків, передбачених законами України.

При цьому, Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058-IV не містить жодної норми про надання банкам функції контролюючого органу щодо сплати страхувальниками сум страхових внесків у повному обсязі.

Проте, саме на страхувальника п. 6 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058-IV покладено обовязок сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Аналогічна практика розгляду спірних питань висловлена в ухвалі від 25 вересня 2014 року Вищого адміністративного суду України у справі № К/9991/22474/12: «законодавчо закріплено видачу заробітної плати (доходу) лише за одночасного подання страхувальником платіжних документів про перерахування коштів сплати відповідних сум страхових внесків або документів, що підтверджують факт сплати цих сум, а не одночасної сплати в розмірі 1/3 страхових внесків в Пенсійний Фонд України від коштів для виплати заробітної плати, вказаної в грошовому чеці, як вказує відповідач в Акті №14 від 15.11.2010 року на підставі якого було прийнято оскаржуване рішення».

З огляду на вищевикладене колегія судів апеляційної інстанції погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що на банк не покладено обовязку відслідковувати наявність чи відсутність заборгованості зі сплати підприємством страхових внесків до Пенсійного фонду, а також з'ясовувати, яким чином Пенсійний фонд розпорядився сумою страхового внеску, а саме прийняв його як поточний чи відніс в рахунок погашення вказаної заборгованості.

Таким чином, колегія суддів апеляційної інстанції вважає, що суд першої інстанції не допустив порушення норм матеріального та процесуального права, повно та всебічно дослідив матеріали та обставини справи, правильно встановив характер спірних правовідносин і для їх вирішення правильно застосував норми матеріального права, тому апеляційна скарга задоволенню не підлягає, а рішення суду першої інстанції слід залишити без змін.

Керуючись п.1 ч.1 198, ст. 200, 205, 206 КАС України, суд, -

У Х В А Л И В:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська - залишити без задоволення.

Постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 22 жовтня 2014 р. у справі за позовом Публічного акціонерного товариства Комерційний банк "ПРИВАТБАНК" до Управління Пенсійного фонду України в Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпропетровська про визнання протиправними дій та скасування рішення - залишити без змін.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів відповідно до ст. 212 та ч.5 ст. 254 КАС України.

Головуючий:Ю.В. Дурасова

Суддя:І.Ю. Богданенко

Суддя:С.В. Сафронова