ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
У Х В А Л А
14 травня 2014 року м. Київ № 826/5314/14
Окружний адміністративний суд міста Києва в складі: судді Арсірія Р.О., розглянувши заяву
за позовом Публічного акціонерного товариства "Укрнафта" до Міжрегіонального головного управління Міндоходів - Центрального офісу з обслуговування великих платників Міністерства доходів і зборів України про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 30.01.2014 № 0000114120,ВСТАНОВИВ:
З позовом до Окружного адміністративного суду міста Києва звернулось Публічне акціонерне товариство "Укрнафта" до Міжрегіонального головного управління Міндоходів - Центрального офісу з обслуговування великих платників про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 30.01.2014 № 0000114120.
Ухвалою суду від 22.04.2014 відкрито провадження у справі та призначено справу до судового розгляду на 14.05.2014.
В ході розгляду справи 14.05.2014 представник позивача заявив клопотання про витребування доказів від Долинської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів в Івано-Франківській області та Міжрегіонального головного управління Міндоходів - Центрального офісу з обслуговування великих платників Міністерства доходів і зборів України, а саме: 1) від Долинської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів в Івано-Франківській області:
- письмові пояснення щодо подання ОСОБА_1 сертифікатів ключів, у тому числі посилених сертифікатів ключів, чинних у період з 01.09.2010 р. по 30.09.2013 p., вказавши форму подання таких ключів (електронна чи паперова); найменування та реквізити центру сертифікації ключів (центрального засвідчувального органу, засвідчувального центру); унікальний реєстраційний номер сертифіката ключа; основні дані (реквізити) підписувача - власника особистого ключа; дату і час початку та закінчення строку чинності сертифіката; відкритий ключ; найменування криптографічного алгоритму, що використовується власником особистого ключа та іншу інформацію із таких ключів;
- письмові пояснення щодо факту здійснення реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкових накладних, оформлених ОСОБА_1 із вказівкою у такому реєстрі в якості уповноваженої особи на підписання податкових накладних інших, окрім ОСОБА_1, осіб;
- копії посилених сертифікатів ключів (сертифікатів ключів), які були чинними у період з 01.09.2010 р. по 30.09.2013 р. та передбачали право будь-якої особи підписувати податкові накладні та/або розрахунки коригування, видані платником податку на додану вартість ОСОБА_1
2) від Міжрегіонального головного управління Міндоходів - Центрального офісу з обслуговування великих платників Міністерства доходів і зборів України письмові пояснення щодо факту здійснення реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкових накладних, оформлених ОСОБА_1 (приватним підприємцем) із індивідуальним податковим номером НОМЕР_2, із вказівкою у такому реєстрі в якості уповноваженої особи на підписання податкових накладних інших, окрім ОСОБА_1, осіб.
У судовому засіданні судом поставлено на обговорення питання щодо задоволення клопотання про витребування доказів. Представник податкового органу проти заявленого клопотання не заперечував.
В судовому засіданні відповідач заявив, що не визнає права позивача на формування податкового кредиту за податковими накладними, підписаними, як зазначає Центральний офіс, від імені ПП ОСОБА_1 не уповноваженою особою.
Позивач у судовому засіданні надав пояснення, що окремі із податкових накладних (зокрема ті, які отримані у період, що перевірявся Долинським тампонажним управлінням ПАТ "Укрнафта" та податкові накладні, отримані у періоді, що перевірявся НГВУ "Долинанафтогаз" ПАТ "Укрнафта"), які відповідно до позиції відповідача не забезпечують ПАТ "Укрнафта" права на податковий кредит, з причин підписання не уповноваженою особою підлягали реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних. Вищезгадані податкові накладні були зареєстровані у Єдиному реєстрі податкових накладних, на що існує документ - підтвердження.
Представник позивача зауважив, що доводи віповідача суперечать даним Єдиного реєстру податкових накладних, у яких зазначається, що особа із ініціалами ОСОБА_3, є уповноваженою особою на підписання податкових накладних від імені платника із ПН НОМЕР_2, тобто ПП ОСОБА_1
Заслухавши пояснення представників сторін, суд дійшов висновку про необхідність часткового задоволення клопотання позивача та витребувати додаткові докази, встановивши строк для їх подачі до суду до 23.05.2014.
Згідно положень ч. 2 ст. 69 КАС України, суд може запропонувати надати додаткові докази або витребувати додаткові докази за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи.
Відповідно до ч. 3 ст. 79 КАС України письмові докази, які витребовує суд, надсилаються безпосередньо до адміністративного суду.
Відповідно до ст. 14 КАС України ухвали суду є обов'язковими для виконання на всій території України усіма підприємствами, установами та організаціями, їхніми посадовими та службовими особами.
Враховуючи вищевикладене та для повного, всебічного, об'єктивного вирішення обставин справи суд частково задовольняє клопотання представника позивача про витребування доказів.
Керуючись ст. ст. 69, 79, 160 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва
У Х В А Л И В:
1. Частково задовольнити клопотання представника позивача про витребування доказів.
2. Витребувати від Долинської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів в Івано-Франківській області:
- письмові пояснення щодо подання ОСОБА_1 (приватним підприємцем) із індивідуальним податковим номером НОМЕР_2 Долинській об'єднаній державній податковій інспекції ГУ Міндоходів в Івано-Франківській області (або ж про подання податковим органам, правонаступником яких є Долинська ОДПІ) сертифікатів ключів, у тому числі посилених сертифікатів ключів, чинних у період з 01.09.2010 р. по 30.09.2013 p., вказавши форму подання таких ключів (електронна чи паперова); найменування та реквізити центру сертифікації ключів (центрального засвідчувального органу, засвідчувального центру); унікальний реєстраційний номер сертифіката ключа; основні дані (реквізити) підписувача - власника особистого ключа; дату і час початку та закінчення строку чинності сертифіката; відкритий ключ; найменування криптографічного алгоритму, що використовується власником особистого ключа та іншу інформацію із таких ключів;
- письмові пояснення щодо факту здійснення реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкових накладних, оформлених ОСОБА_1 (приватним підприємцем) із індивідуальним податковим номером НОМЕР_2 із вказівкою у такому реєстрі в якості уповноваженої особи на підписання податкових накладних інших, окрім ОСОБА_1, осіб;
- копії посилених сертифікатів ключів (сертифікатів ключів), які були чинними у період з 01.09.2010 р. по 30.09.2013 р. та передбачали право будь-якої особи підписувати податкові накладні та/або розрахунки коригування, видані платником податку на додану вартість ОСОБА_1 (приватним підприємцем) із індивідуальним податковим номером НОМЕР_2.
Обов'язок щодо виконання ухвали суду слід покласти на керівника (начальника) Долинської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів в Івано-Франківській області, попередивши його про відповідальність за неповагу до суду. Попередити начальника керівника (начальника), що в разі ненадання документів буде розглядатись питання про притягнення до адміністративної відповідальності.
Ухвала про витребування доказів окремо не оскаржується, заперечення на неї може бути подано разом зі скаргою на рішення по справі.
Суддя Р.О. Арсірій
Відповідно до положень ст.1833 Кодексу України про адміністративні правопорушення вчинення будь-ким дій, які свідчать про явну зневагу до суду або встановлених у суді правил тягнуть за собою накладення штрафу.
Ст. 268 КУпАП. Права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.