ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
26 жовтня 2015 року № 826/8374/15
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Огурцова О.П., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом 1) ОСОБА_1 2) ОСОБА_2 3) ОСОБА_3 4) ОСОБА_4 5) ОСОБА_5 6) ОСОБА_6 7) ОСОБА_7 8) ОСОБА_8 9) ОСОБА_9 10) ОСОБА_10 11) ОСОБА_11 12) ОСОБА_12 13) ОСОБА_13 14) ОСОБА_14 до треті особи Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ "ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ АКЦІОНЕРНИЙ БАНК" Славкіної Марини Анатоліївни 1) Фонд гарантування вкладів фізичних осіб 2) Публічне акціонерне товариство "ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ АКЦІОНЕРНИЙ БАНК"про визнання бездіяльності протиправною, ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14 звернулися до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ "ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ АКЦІОНЕРНИЙ БАНК" Славкіної Марини Анатоліївни, треті особи - Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, Публічне акціонерне товариство "ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ АКЦІОНЕРНИЙ БАНК" про визнання бездіяльності протиправною.
Свої позовні вимоги позивачі обґрунтовують тим, що відповідач не вжила заходів, покладених на неї статтею 38 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", а саме: не забезпечила збереження активів та майна банку, оскільки протягом 30-ти днів з дня початку тимчасової адміністрації в ПАТ «ВіЕйБі» не здійснила інвентаризацію банківських активів і зобов'язань та не перевірила наявність і відповідність балансової вартості фактичній вартості таких активів та зобов'язань.
В судовому засіданні позивачі 1, 2, 3, 4, 7, 10, 11, 12, 13 підтримали позовні вимоги та просили суд задовольнити позов в повному обсязі.
Позивачі 6, 8, 9 у судове засідання не прибули, через канцелярію суду подали клопотання, в яких просили розглядати справу без їх участі.
Позивач 5 у судове засідання не прибув, хоча про дату, час та місце судового розгляду справи був повідомлений належним чином.
Представник відповідача проти позовних вимог заперечила, через канцелярію суду надала суду письмові заперечення на адміністративний позов, в яких просила відмовити у задоволенні позову у повному обсязі. Свої заперечення на адміністративний позов відповідач обґрунтовує тим, що Уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на тимчасову адміністрацію у ПАТ "ВіЕйБі Банк" було своєчасно проведено заходи щодо інвентаризації банківських активів і зобов'язань, передбачених пунктом 7 статті 38 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", що підтверджується листом від 19.01.2015 № 20-537.
У судове засідання представники третіх осіб 1, 2 не прибули, про дату час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином.
Відповідно до частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ухвалив продовжити розгляд справи у письмовому провадженні.
Під час судового розгляду справи, суд,
В С Т А Н О В И В:
На підставі постанови Правління Національного банку України від 20.11.2014 № 733 "Про віднесення Публічного акціонерного товариства "ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ АКЦІОНЕРНИЙ БАНК" до категорії неплатоспроможних", виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийнято рішення від 20.11.2014 № 123 "Про запровадження тимчасової адміністрації у ПАТ "ВіЕйБі Банк", згідно з яким з 21.11.2014 запроваджено тимчасову адміністрацію та призначено уповноважену особу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на тимчасову адміністрацію в ПАТ "ВіЕйБі Банк".
Рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб № 128 з 24.11.2014 у зв'язку з сімейними обставинами провідного професіонала з питань врегулювання неплатоспроможності банків відділу запровадження процедури тимчасової адміністрації та ліквідації департаменту врегулювання неплатоспроможності банків Фонду гарантування Джуса Юрія Микитовича повноваження уповноваженої особи Фонду на здійснення тимчасової адміністрації в ПАТ "ВіЕйБі Банк" (код ЄДРПОУ 19017842, МФО 380537, місцезнаходження: вул. Дегтярівська, 27 т, м. Київ, 04119) передано провідному професіоналу з питань врегулювання неплатоспроможності банків відділу запровадження процедури тимчасової адміністрації та ліквідації департаменту врегулювання неплатоспроможності банків Фонду гарантування Славкіній Марині Анатоліївні.
З метою забезпечення збереження активів неплатоспроможного банку ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ВіЕйБі Банк" (далі - ПАТ "ВіЕйБі Банк"), запобігання втрати майна та збитків банку і Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, керуючись частиною четвертою статті 34 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийняла рішення № 35 від 17.02.2015 про продовження строків здійснення тимчасової адміністрації у ПАТ "ВіЕйБі Банк" до 20.03.2015 включно та продовження повноважень уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення тимчасової адміністрації у ПАТ "ВіЕйБі Банк" Славкіної Марини Анатоліївни до 20.03.2015 включно.
Крім того, на офіційній сторінці Фонду гарантування вкладів фізичних осіб в мережі Інтернет за адресою www.fg.gov.ua, було розміщено роз'яснення, що відповідно до Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» протягом дії тимчасової адміністрації в ПАТ «ВіЕйБі Банк» уповноваженою особою Фонду проводитиметься оцінка фінансового та майнового стану банку з метою підготовки плану врегулювання щодо виведення його з ринку. У зв'язку з цим на даний момент усі операції по рахунках клієнтів банку призупинені. Відповідно до «Положення про порядок відшкодування Фондом гарантування вкладів фізичних осіб коштів за вкладами», затвердженого рішенням виконавчої дирекції Фонду №14 від 09 серпня 2012 року та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 07 вересня 2012 року за № 1548/21860, протягом дії тимчасової адміністрації в ПАТ «ВіЕйБі Банк» уповноважена особа Фонду на тимчасову адміністрацію проводить інвентаризацію банківських активів і зобов'язань, консолідацію (зведення) баз даних про вкладників на рівні головного банку; звірку між базою даних та балансовими рахунками сум залишків за вкладами і відсотками; аналіз стану бази даних та порівняння інформації, що зазначена у базі даних, на повну відповідність даним з копій документів вкладників із справ з оформлення рахунків, складає перелік вкладників для виплати під час дії тимчасової адміністрації в межах 200 тисяч гривень та визначає розрахункові суми для виплати, у тому числі у розрізі кожного вкладника, яка розраховується виходячи із сукупного обсягу всіх його вкладів у банку та нарахованих процентів. За результатами роботи уповноваженої особи впродовж дії тимчасової адміністрації в ПАТ «ВіЕйБі Банк», проведення оцінки фінансового та майнового стану банку і прийняття відповідних рішень буде повідомлено про початок виплат коштів вкладникам за договорами банківського вкладу (депозиту), строк дії яких закінчився, та за договорами банківського рахунку (поточні та карткові рахунки). Інформація про час початку виплат та визначені для здійснення даних виплат банк буде оприлюднена на сторінці Фонду в мережі Інтернет за адресою www.fg.gov.ua та на сайті ПАТ «ВіЕйБі Банк».
Відповідно до постанови Правління Національного банку України від 19.03.2015 № 188 "Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "ВіЕйБі Банк", виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийнято рішення від 20.03.2015 № 63 "Про початок процедури ліквідації ПАТ "ВіЕйБі Банк" та призначення уповноваженої особи Фонду на ліквідацію банку", згідно з яким було розпочато процедуру ліквідації ПАТ "ВіЕйБі Банк" та призначено уповноваженою особою Фонду на ліквідацію ПАТ "ВіЕйБі Банк" провідного професіонала з питань врегулювання неплатоспроможності банків відділу запровадження процедури тимчасової адміністрації та ліквідації департаменту врегулювання неплатоспроможності банків Славкіну Марину Анатоліївну строком на 1 рік з 20.03.2015 по 19.03.2016 включно.
В той же час, позивачі вважаючи, що Уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на тимчасову адміністрацію в ПАТ "ВіЕйБі Банк" не було вжито заходів, покладених на неї статтею 38 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", оскільки дана інформація відсутня на офіційному сайті Фонду гарантування вкладів фізичних осіб в мережі Інтернет, звернулися до суду з даним позовом.
Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд вважає позов таким, що не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Правові, фінансові та організаційні засади функціонування системи гарантування вкладів фізичних осіб, повноваження Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі - Фонд), порядок виплати Фондом відшкодування за вкладами, а також регулюються відносини між Фондом, банками, Національним банком України, визначаються повноваження та функції Фонду щодо виведення неплатоспроможних банків з ринку і ліквідації банків встановлені в Законі України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб".
Відповідно до статті 34 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", Фонд розпочинає процедуру виведення неплатоспроможного банку з ринку та здійснення тимчасової адміністрації в банку на наступний робочий день після офіційного отримання рішення Національного банку України про віднесення банку до категорії неплатоспроможних. Виконавча дирекція Фонду не пізніше наступного робочого дня після офіційного отримання рішення Національного банку України про віднесення банку до категорії неплатоспроможних призначає з числа працівників Фонду уповноважену особу Фонду. Уповноважена особа Фонду повинна відповідати вимогам, встановленим Фондом. Рішення про призначення уповноваженої особи Фонду доводиться Фондом до головного офісу банку та до кожного відокремленого підрозділу банку негайно. Тимчасова адміністрація запроваджується на строк, що не перевищує три місяці, а для системно важливих банків - шість місяців. За обґрунтованих підстав зазначені строки можуть бути одноразово продовжені на строк до одного місяця. Тимчасова адміністрація припиняється після виконання плану врегулювання або в інших випадках за рішенням виконавчої дирекції Фонду.
Згідно із частиною першою статті 36 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", з дня призначення уповноваженої особи Фонду призупиняються всі повноваження органів управління банку (загальних зборів, спостережної ради і правління (ради директорів) та органів контролю (ревізійної комісії та внутрішнього аудиту). Уповноважена особа Фонду від імені Фонду набуває всі повноваження органів управління банку та органів контролю з дня початку тимчасової адміністрації і до її припинення.
Відповідно до частини першої статті 38 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", Уповноважена особа Фонду зобов'язана забезпечити збереження активів та документації банку.
Згідно із частиною сьомою статті 38 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", протягом 30 днів з дня початку тимчасової адміністрації уповноважена особа Фонду зобов'язана провести інвентаризацію банківських активів і зобов'язань. Під час інвентаризації перевіряється наявність і відповідність балансової вартості фактичній вартості таких активів та зобов'язань неплатоспроможного банку:
1) готівки у касі та матеріальних цінностей у сховищі банку;
2) заборгованості за кредитами перед банком, у тому числі наявності забезпечення виконання зобов'язань за кредитними договорами;
3) заборгованості за цінними паперами перед банком;
4) заборгованості за зобов'язаннями банку перед кредиторами;
5) вимог банку до клієнта за списаною безнадійною заборгованістю (у тому числі наявності забезпечення виконання зобов'язань за такою заборгованістю).
Відповідно до пункту 1.18 розділу III Положення про виведення неплатоспроможного банку з ринку, затвердженого рішенням Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 05.07.2012 № 2 (далі - Порядок № 2), Уповноважена особа Фонду на тимчасову адміністрацію зобов'язана: забезпечити збереження активів та документації банку.
Згідно із пунктом 1.20 розділу III Порядку № 2, Уповноважена особа Фонду на тимчасову адміністрацію здійснює інвентаризацію активів і зобов'язань неплатоспроможного банку на дату, наступну за офіційним отриманням рішення НБУ про віднесення банку до категорії неплатоспроможних.
Під час інвентаризації перевіряються наявність і відповідність балансової вартості фактичній вартості таких активів та зобов'язань неплатоспроможного банку:
готівки у касі та матеріальних цінностей у сховищі банку;
заборгованості за кредитними договорами перед банком, у тому числі наявності забезпечення виконання зобов'язань за кредитами;
заборгованості за цінними паперами перед банком;
заборгованості за зобов'язаннями банку перед кредиторами;
вимог банку до клієнта за списаною безнадійною заборгованістю (у тому числі наявності забезпечення виконання зобов'язань за такою заборгованістю).
В пункті 1.21 розділу III Порядку № 2, Уповноважена особа Фонду на тимчасову адміністрацію вживає заходів за результатами інвентаризації активів і зобов'язань неплатоспроможного банку щодо врегулювання виявлених розбіжностей відповідно до нормативно-правових актів НБУ з питань бухгалтерського обліку в банках.
У разі відсутності документів, які необхідні для проведення інвентаризації, уживаються заходи щодо їх відновлення.
Відповідно до пункту 1.22 розділу III Порядку № 2, вартість повністю втрачених (зіпсованих або тих, які не можуть бути визнані активами) основних засобів та необоротних активів списується до складання відкоригованого балансу відповідно до законодавства України.
Згідно із пунктом 1.23 розділу III Порядку № 2, Уповноважена особа Фонду на тимчасову адміністрацію зобов'язана провести службове розслідування з метою встановлення осіб, які мають відшкодувати нестачі і втрати основних засобів та необоротних активів, виявлені під час інвентаризації активів та зобов'язань неплатоспроможного банку, та за наявності підстав має право звернутися до правоохоронних органів.
Відповідно до пункту 1.25 розділу III Порядку № 2, під час виконання своїх повноважень уповноважена особа Фонду на тимчасову адміністрацію:
може залучити до оцінки активів неплатоспроможного банку, перелік яких встановлено Фондом, суб'єктів оціночної діяльності у порядку, визначеному главою 1 розділу IV цього Положення;
приймає звіт про оцінку майна від суб'єктів оціночної діяльності;
за потреби, відповідно до законодавства України, може прийняти рішення про рецензування звіту про оцінку майна, або про проведення повторної оцінки активів, або про доопрацювання (актуалізацію) звіту й висновку про вартість оцінюваних активів на нову дату;
вживає заходів для встановлення фактичного розміру заборгованості:
перед неплатоспроможним банком щодо зобов'язань, строк яких настав або настане;
неплатоспроможного банку щодо зобов'язань перед кредиторами, у тому числі щодо вкладів, відшкодування за якими гарантується Фондом;
не пізніше п'ятого робочого дня, починаючи з дня свого призначення, має повернути клієнтам, з якими укладені договори про касово-розрахункове обслуговування, розрахункові документи, що не сплачені в строк з вини неплатоспроможного банку;
складає відкоригований баланс неплатоспроможного банку на:
дату прийняття рішення виконавчою дирекцією Фонду про здійснення тимчасової адміністрації та призначення уповноваженої особи Фонду на тимчасову адміністрацію;
на наступний робочий день після завершення інвентаризації активів та зобов'язань неплатоспроможного банку. Активи та зобов'язання неплатоспроможного банку включаються до відкоригованого балансу з урахуванням результатів проведеної інвентаризації.
Згідно із пунктом 1.26 розділу III Порядку № 2, під час складання відкоригованого балансу відповідно до абзацу дев'ятого пункту 1.25 цієї глави основні засоби та нематеріальні активи обліковуються за балансовою вартістю.
В пункті 1.27 розділу III Порядку № 2 зазначено, що Уповноважена особа Фонду на тимчасову адміністрацію складає відкоригований баланс, перелік активів і зобов'язань неплатоспроможного банку, а також інвентаризаційні описи, копії яких, завірені підписами уповноваженої особи Фонду на тимчасову адміністрацію та головного бухгалтера і відбитком печатки (за наявності) неплатоспроможного банку, подаються до Фонду і будуть частиною інформаційного пакета, який надається потенційним та/або кваліфікованим інвесторам.
Отже, з аналізу вищенаведених норм вбачається, що протягом 30 днів з дня початку призначення тимчасової адміністрації в банку на Уповноважену особу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на тимчасову адміністрацію, з метою забезпечення збереження активів та документації банку, покладено обов'язок провести інвентаризацію банківських активів і зобов'язань та подати до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб відкоригований баланс, перелік активів і зобов'язань неплатоспроможного банку, а також інвентаризаційні описи.
Судом встановлено, що з 21.11.2014 в ПАТ "ВіЕйБі Банк" запроваджено тимчасову адміністрацію та призначено уповноважену особу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на тимчасову адміністрацію в ПАТ "ВіЕйБі Банк", в той же час 24.11.2014 повноваження уповноваженої особи Фонду на здійснення тимчасової адміністрації в ПАТ "ВіЕйБі Банк" передано провідному професіоналу з питань врегулювання неплатоспроможності банків відділу запровадження процедури тимчасової адміністрації та ліквідації департаменту врегулювання неплатоспроможності банків Фонду гарантування Славкіній Марині Анатоліївні.
Крім того, з метою забезпечення збереження активів неплатоспроможного банку ПАТ "ВіЕйБі Банк") запобігання втрати майна та збитків банку і Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на підставі частини четвертої статті 34 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" було прийнято рішення № 35 від 17.02.2015 про продовження строків здійснення тимчасової адміністрації у ПАТ "ВіЕйБі Банк" до 20.03.2015 включно та продовження повноважень уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення тимчасової адміністрації у ПАТ "ВіЕйБі Банк" Славкіної Марини Анатоліївни до 20.03.2015 включно.
З матеріалів справи вбачається, що 19.01.2015 Уповноважена особа Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення тимчасової адміністрації в ПАТ "ВіЕйБі Банк" Славкіна Марина Анатоліївна подала до директора - розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб відкоригований баланс, перелік активів та зобов'язань ПАТ "ВіЕйБі Банк", копії інвентаризаційних описів та протокол засідання інвентаризаційної комісії по розгляду результатів інвентаризаційних активів та зобов'язань ПАТ "ВіЕйБі Банк" станом на 21.11.2014.
Проте, як вбачається з позовної заяви, позивачі вважають, що Уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на тимчасову адміністрацію в ПАТ "ВіЕйБі Банк" не було вжито заходів забезпечення збереження активів банку, оскільки така інформація відсутня на офіційному сайті Фонду гарантування вкладів фізичних осіб в мережі Інтернет.
У зв'язку з чим, суд звертає увагу, що відповідно до пункту 3 частини третьої статті 37 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", на виконання своїх повноважень уповноважена особа Фонду за результатами здійснення тимчасової адміністрації банку звітує перед виконавчою дирекцією Фонду.
В частині третій статті 18 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" зазначено, що Фонд інформує громадськість про свою діяльність шляхом опублікування інформації на офіційному сайті Фонду, а також шляхом проведення прес-конференцій, виступів на радіо і телебаченні та в інший спосіб.
Крім того, з пункту 1.27 розділу III Порядку № 2 вбачається, що інформація про перелік активів і зобов'язань неплатоспроможного банку, зазначена у відкоригованому балансі та інвентаризаційних описах, подана Уповноваженою особою Фонду до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, надається потенційним та/або кваліфікованим інвесторам.
Отже, з аналізу вищенаведених норм можна дійти висновку, що Уповноважена особа Фонду зобов'язана подати до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб відкоригований баланс, перелік активів і зобов'язань неплатоспроможного банку, а також інвентаризаційні описи.
Крім того, частково інформація, яка міститься у відкоригованому балансі, переліку активів і зобов'язань неплатоспроможного банку, а також інвентаризаційних описах передається потенційним та/або кваліфікованим інвесторам банку.
Таким чином, вбачається відсутність обов'язку Уповноваженої особи Фонду та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб інформувати громадськість про інформацію, яка міститься у відкоригованому балансі, переліку активів і зобов'язань неплатоспроможного банку, а також інвентаризаційних описах.
Крім того, відповідно до частини другої та четвертої статті 38 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", протягом дії тимчасової адміністрації уповноважена особа Фонду зобов'язана забезпечити перевірку правочинів (у тому числі договорів), вчинених (укладених) банком протягом одного року до дня запровадження тимчасової адміністрації банку, на предмет виявлення правочинів (у тому числі договорів), що є нікчемними з підстав, визначених частиною третьою цієї статті. Уповноважена особа Фонду: протягом дії тимчасової адміністрації, а також протягом ліквідації повідомляє сторони за договорами, зазначеними у частині другій статті 38 цього Закону, про нікчемність цих договорів та вчиняє дії щодо застосування наслідків нікчемності договорів.
Отже, з аналізу статті 38 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" вбачається, що Уповноважена особа Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення тимчасової адміністрації в банку зобов'язана забезпечити перевірку правочинів на предмет виявлення нікчемних та повідомити саме сторін за договорами, зазначеними у частині другій статті 38 цього Закону, про нікчемність цих договорів.
Таким чином, Уповноважена особа Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення тимчасової адміністрації в банку не зобов'язана інформувати громадськість про правочини, які підпадають під ознаки нікчемності, визначені в частині третій статті 38 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб".
Отже, судом було встановлено, що Уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на тимчасову адміністрацію у ПАТ "ВіЕйБі Банк" Славкіною Мариною Анатоліївною з метою забезпечення збереження активів та документації банку було проведено інвентаризацію банківських активів і зобов'язань що підтверджується листом від 19.01.2015 № 20-537.
У зв'язку з чим, враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про безпідставність та необґрунтованість позовних вимог.
З урахуванням наведеного, керуючись вимогами статей 69-71, 94, 160-165, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні адміністративного позову - відмовити повністю.
Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова набирає законної сили після закінчення строку для її апеляційного оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя О.П. Огурцов