Роздільнянський районний суд Одеської області
_________________
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа № 511/2368/15-п
Номер провадження: 3-в/511/21/15
"29" жовтня 2015 р. суддя Роздільнянського районного суду Одеської області Гринчак С . І ., розглянувши подання начальника Роздільнянського МРВ КВІ УДПтС України в Одеській області ОСОБА_1 про заміну адміністративного покарання у вигляді громадських робіт адміністративним арештом у відношенні
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, не працюючого, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2
ВСТАНОВИВ:
Постановою Роздільнянського районного суду Одеської області від 27.08.2015 року, ОСОБА_2 був визнаний винним у скоєнні правопорушення передбаченого ст. 173-2 ч.1 КУпАП та підданий адміністративному стягненню у виді 30 годин громадських робіт.
Зазначена постанова була направлена для виконання до Роздільнянського МРВ КВІ УДПтС України в Одеській області.
07.10.2015 року до Роздільнянського районного суду Одеської області надійшло подання начальника Роздільнянського МРВ КВІ УДПтС України в Одеській області ОСОБА_1, з матеріалами справи, про заміну ОСОБА_2 адміністративного стягнення у виді громадських робіт адміністративним арештом. Дане подання мотивоване тим, що ОСОБА_2 відпрацював 8 годин громадських робіт (28.09.2015 року та 29.09.2015 року), але з 30.09.2015 року від відбування покарання у виді громадських робіт ухиляється, до Кіровської сільської ради Роздільнянського району Одеської області не зявляється без поважних причин.
ОСОБА_2 був належним чином повідомлений про час та місце слухання справи, однак в судове засідання не зявився, про причини не явки суд не повідомив.
Давши оцінку заявленому поданням, його обґрунтованості, суд приходить до висновку, що дане подання підлягає задоволенню виходячи з наступного:
Відповідно до ст. 321-4 КпАП України, у разі ухилення порушника від відбування громадських робіт постановою суду (судді) за поданням органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, не відбутий строк громадських робіт може бути замінено штрафом або адміністративним арештом.
Заміна громадських робіт арештом застосовується за умови, що санкція статті, за якою на порушника накладено адміністративне стягнення, не передбачає можливості застосування штрафу. Строк арешту визначається із розрахунку, що одна доба арешту дорівнює п'яти годинам не відбутих громадських робіт, але не може перевищувати пятнадцять діб.
Відповідно до п. 3.16.1 Наказу Державного департаменту України з питань виконання покарань № 35 від 25.02.2009 року Про затвердження інструкції про порядок виконання адміністративного покарання у вигляді громадських робіт, якщо після перевірки за місцем проживання порушника встановлено, що він за цією адресою не проживає, місцезнаходження його не відомо, та наявні інші підстави, що унеможливлюють виконання постанови суду, орган кримінально-виконавчої інспекції вносить до суду, який виніс постанову, подання щодо вирішення питань, пов'язаних з виконанням постанови.
Згідно п. 3.17 Наказу Державного департаменту України з питань виконання покарань № 35 від 25.02.2009 року Про затвердження інструкції про порядок виконання адміністративного покарання у вигляді громадських робіт, ухиленням від відбування громадських робіт вважаються:
- невихід порушника на роботу без поважної причини;
- неприбуття порушника за викликом до кримінально-виконавчої інспекції без поважної причини або зникнення з місця проживання.
Відповідно до п. 3.18. Наказу Державного департаменту України з питань виконання покарань № 35 від 25.02.2009 року Про затвердження інструкції про порядок виконання адміністративного покарання у вигляді громадських робіт, порушники, які ухиляються від відбуття громадських робіт, орган кримінально-виконавчої інспекції надсилає подання та особу справу до суду для вирішення питання про заміну невідбутого строку громадських робіт адміністративним арештом.
Судом встановлено, що 24.09.2015 року ОСОБА_2 в Роздільнянському МРВ КВІ УДПтСУ в Одеській області було розяснено порядок та умови відбуття громадських робіт, а також наслідки в разі ухилення від відбуття стягнення, що підтверджується довідкою про проведену бесіду.(а.с.7)
ОСОБА_2 було віддане направлення № 3197 від 24.09.2015 року до Кіровської сільської ради Роздільнянського району Одеської області (а.с.9,10)
Розпорядженням Кіровської сільської ради № 271 від 25.09.2015 року було видане розпорядження про відбуття ОСОБА_2 30 годин громадських робіт, складений графік виходу на роботу на вересень та жовтень 2015рр.( а.с. 11,12)
Однак, відповідно до довідки Кіровської сільської ради Роздільнянського району Одеської області № 281, від 02 жовтня 2015 року, ОСОБА_2 відпрацював (28.09.2015 року та 29.09.2015 року), більш до відбування громадських робіт не приступав. ОСОБА_2 неодноразово викликався до сільської ради, але на виклики не реагував, на відбування громадських робіт не зявляється без поважних причин ( а.с.13).
Відповідно до акту перевірки виконання порушником адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт від 06.10.2015 року, ОСОБА_2 відбув 8 годин громадських робіт ( 28.09.2015 року та 29.09.2015 року), більш до відбування громадських робіт не приступав.( а.с.14).
Згідно рапорту старшого інспектора Роздільнянського РП Роздільнянського МРВ КВІ УДПтС України в Одеській області ОСОБА_3 від 06.10.2015р., нею 06.10.2015р. в 10:06 був здійснений телефонний дзвінок за № НОМЕР_1 порушнику ОСОБА_2 У ході телефонної розмови гр. ОСОБА_2 повідомив, що не зявився на відбування адміністративного стягнення у звязку з тим, що вживав алкогольні напої цілу ніч, і за станом здоровя відпрацювати громадські роботи не може. (а.с.15).
З подання начальника Роздільнянського МРВ КВІ УДПтС України в Одеській області ОСОБА_1 та матеріалів справи, судом достовірно встановлено, що ОСОБА_2 ухиляється від відбуття призначеного йому адміністративного стягнення у виді громадських робіт на строк 30 годин.
Таким чином, суд приходить до висновку про задоволення подання начальника Роздільнянського МРВ КВІ УДПтС України в Одеській області ОСОБА_1 про заміну ОСОБА_2 призначеного судом адміністративного стягнення у виді 30 годин громадських робіт на адміністративний арешт за правилами ст.321-4 КпАП України з розрахунку один день арешту відповідає п'яти годин громадських робіт.
На підставі викладеного, керуючись ст. 321-4 КпАП України, п.п. 3.16., 3.17., 3.18 Наказу Державного департаменту України з питань виконання покарань № 35 від 25.02.2009 року Про затвердження інструкції про порядок виконання адміністративного покарання у вигляді громадських робіт, суд
ПОСТАНОВИВ:
Подання начальника Роздільнянського МРВ КВІ УДПтС України в Одеській області ОСОБА_1 про заміну адміністративного стягнення у виді громадських робіт адміністративним арештом у відношенні ОСОБА_2 - задовольнити.
Замінити ОСОБА_2 адміністративне стягнення у виді 30 годин громадських робіт, призначене постановою Роздільнянського районного суду Одеської області від 27.08.2015 року за ст. 173-2 ч.1 КпАП України на адміністративний арешт строком на 4 доби. Строк арешту обчислювати з моменту затримання.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Одеської області через Роздільнянський районний суд Одеської області, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: С. І. Гринчак