Харківський окружний адміністративний суд
61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
УХВАЛА
20.02.2014 р. Справа № 820/1760/14
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Шевченко О.В.,
при секретарі - Тріпутень М.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника відповідача про зупинення провадження у справі №820/1760/14 за адміністративним позовом
Куп'янської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Харківській області
до
комунального підприємства "Комсервіс" Куп'янської міської ради Харківської області
про
накладення арешту на кошти, -
ВСТАНОВИВ:
До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач, Куп'янська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Харківській області, з адміністративним позовом до комунального підприємства "Комсервіс" Куп'янської міської ради Харківської області, в якому просить суд накласти арешт на кошти КП "Комсервіс", що знаходяться у банківських установах.
У судовому засіданні представником відповідача заявлено клопотання про зупинення провадження по справі до 20 березня 2014 року, яке обґрунтовано наступним.
Відповідач, КП "Комсервіс" Куп'янської міської ради Харківської області, згідно Статуту здійснює забезпечення населення та підприємств м. Куп'янська послугами з централізованого водопостачання та водовідведення, та на сьогоднішній день має непогашений податковий борг перед Державним бюджетом України в особі Куп'янської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Харківській області, сума якого складає 463 065,73 грн.
За словами в судовому засіданні представника відповідача, відповідно до Порядку та умов надання у 2014 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання та водовідведення тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 січня 2014 р. № 30, на даний час КП "Комсервіс" очікує на субвенцію з державного бюджету, оскільки, як зазначає відповідач, заборгованість державного бюджету з різниці у тарифах перед КП "Комсервіс" складає 4078,7 тис. грн.
Згідно п.3 вказаних вище Правил та умов, перерахування субвенції здійснюється на суму заборгованості, яка утворилася на початок місяця, в якому проводяться розрахунки, і не погашена на дату складення довідки про суму заборгованості.
Відповідно до п.4 вказаних вище Правил та умов, підставою для проведення розрахунків з погашення заборгованості є договір про організацію взаєморозрахунків, який укладається підприємствами, що виробляють, транспортують та постачають теплову енергію населенню або надають населенню послуги з централізованого водопостачання та водовідведення (далі - надавачі послуг), та іншими учасниками розрахунків з погашення заборгованості (далі - учасники розрахунків), у тому числі у разі заміни сторони у зобов'язанні під час здійснення розрахунків за придбану/реалізовану на оптовому ринку електричну енергію та відступлення прав вимоги щодо заборгованості за природний газ на користь Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", згідно з довідкою, що підтверджує наявність в учасників розрахунків кредиторської та/або дебіторської заборгованості на дату підписання такого договору.
На реалізацію вказаних норм відповідачем підготовлено розрахунок обсягу заборгованості за минулі роки з різниці у тарифах на послуги з водопостачання та водовідведення, наданих населенню, який з метою його погодження направлено Департаменту житлово - комунального господарства та розвитку інфраструктури Харківської обласної державної адміністрації.
А отже, за рахунок отримання такої субвенції підприємство зможе погасити податковий борг перед Державним бюджетом України, та зауважив, що в 2013 році податковий борг у розмірі 1060,7 тис. грн. КП "Комсервіс" погасило саме у такий спосіб, в процедурі проведення взаєморозрахунку з різниці у тарифах.
В судовому засіданні представник позивача заперечував проти задоволення заявленого представником відповідача клопотання про зупинення провадження по справі.
Суд зазначає, що аналіз положень Правил та умов дає підстави стверджувати, що механізм надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах є досить складним та багатоетапним: спочатку складається розрахунок обсягу заборгованості, який погоджується структурним підрозділом місцевого органу виконавчої влади та подається разом із визначеним у п.5 переліком документами учасниками розрахунків територіальним комісіям з погашення заборгованості, які в свою чергу протягом 14 днів з дня надходження приймають рішення про узгодження суми заборгованості, після чого протягом 10 днів укладається договір про організацію взаєморозрахунків (або відмова в укладанні). Після чого учасниками розрахунків подається передбачений п.9 перелік документів до місцевих фінансових органів, якими ці документи узагальнюються та надсилаються щомісяця до 5 і 20 числа до відповідних територіальних органів Казначейства. Казначейство перевіряє ці договори та подає Мінфіну інформацію про обсяг заборгованості. Мінрегіон узагальнює подані документи та формує узагальнений реєстр договорів про організацію взаєморозрахунків та подає його щомісяця до 10 і 25 числа Мінфіну, після чого Мінфін приймає рішення про перерахування субвенції згідно з розподілом, яке доводиться до відома Казначейства. А вже потім Казначейство перераховує субвенцію, яка розподіляється на підставі проектів договорів про організацію взаєморозрахунків між бюджетами районів, районів у мм. Києві та Севастополі і міст обласного значення.
А тому складання розрахунку обсягу заборгованості та його погодження структурним підрозділом місцевого органу виконавчої влади - Департаментом житлово - комунального господарства та розвитку інфраструктури Харківської обласної державної адміністрації, є лише початковим етапом та одним із багатьох етапів погашення заборгованості у вигляді надання субвенції державним бюджетам місцевим бюджетам.
Доказів того, що комунальне підприємство "Комсервіс" Куп'янської міської ради Харківської області отримає субвенцію до 20 березня 2014 року матеріали справи не містять.
За таких підстав суд дійшов висновку про залишення без задоволення клопотання представника відповідача про зупинення провадження у справі.
Керуючись ст. ст. 160, 165, 186 КАС України, суд, –
УХВАЛИВ:
Клопотання представника відповідача про зупинення провадження у справі №820/1760/14 - залишити без задоволення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали виготовлено 24 лютого 2014 року.
Суддя Шевченко О.В.