Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про передачу до іншого суду
23 жовтня 2015 р. Справа № 805/4563/15-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
постановлено в нарадчій кімнаті
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючої судді Троянової О.В.
при секретарі Кудрі В.Г.,
за участю:
позивача ОСОБА_1,
представників відповідача Ткаченко О.М.,Усіченко Н.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу № 805/4563/15-а за позовом ОСОБА_1 до Слов'янської міської ради про скасування рішень Слов'янської міської ради від 29.12.2014 №27-LXXI-6 та №28-LXXI-6, визнання протиправною бездіяльності секретаря Слов'янської міської ради , суд -
В С Т А Н О В И В:
На розгляд Донецького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Слов'янської міської ради про скасування рішень Слов'янської міської ради від 29.12.2014 №27-LXXI-6 та №28-LXXI-6, визнання протиправною бездіяльності секретаря Слов'янської міської ради/а.с.4/.
Ухвалою суду від 22.09.2015 по справі відкрито провадження /а.с.1/.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 22 жовтня 2015 року в зв'язку з поданими уточненнями залишено без розгляду вимогу позивача щодо визнання протиправною бездіяльності секретаря Слов'янської міської ради Зонтова О.В. щодо невжиття заходів врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Так, під час розгляду даної справи судом встановлено, наступне.
Позивач звернувся до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Слов'янської міської ради про скасування рішень Слов'янської міської ради від 29.12.2014 №27-LXXI-6 та №28-LXXI-6, визнання протиправною бездіяльності секретаря Слов'янської міської ради.
Частиною 3 статті 140 Конституції України встановлено, що місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи.
Відповідно до ч.1 ст.10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Частинами 1 та 2 статті 11 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.
Виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах рад є підконтрольними і підзвітними відповідним радам, а з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольними відповідним органам виконавчої влади.
Позивачем, самостійно визначено та з'ясовано в судовому засіданні, що відповідачем за даним позовом є орган місцевого самоврядування - Слов'янська міська рада, яка не є місцевим органом виконавчої влади у розумінні Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
У главі першій розділу ІІ Кодексу адміністративного судочинства України визначено адміністративну юрисдикцію та предметну, територіальну, інстанційну підсудність адміністративних справ.
Предметна підсудність визначає компетенцію різних ланок судової системи з розгляду адміністративних справ у першій інстанції залежно від предмета спору або суб'єктного складу сторін спірних правовідносин. Таке розмежування компетенції судових органів обумовлюється міркуваннями публічно-правового характеру стосовно найкращої організації судової влади - щоб створити для осіб, права, свободи чи інтереси яких потребують судового захисту, найбільш сприятливі умови для участі в судочинстві.
Правила предметної підсудності визначені ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно частин 1 та 2 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам; 2) усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 4) усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг; 5) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1-4 частини першої цієї статті; 6) адміністративні справи щодо примусового повернення в країну походження або третю країну та примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі території України.
Окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи:1) однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам; 2) про застосування у випадках, передбачених законом, заходів реагування щодо державного нагляду (контролю), дозвільної системи у сфері господарської діяльності, якщо вони можуть бути застосовані виключно за судовим рішенням;3) щодо підтвердження обґрунтованості вжиття суб'єктами владних повноважень заходів реагування під час здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.
Згідно частини 3 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України справи щодо оскарження дій або бездіяльності посадових чи службових осіб місцевих органів виконавчої влади розглядаються і вирішуються місцевим загальним судом як адміністративним судом або окружним адміністративним судом за вибором позивача.
Слід зазначити, що місцевими загальними судами є районні, районні у містах, міські та міськрайонні суди.
У контексті п. 2 ч. 1 ст. 3 Кодексу адмінінстративного судочинства України, місцеві загальні суди при розгляді та вирішенні адміністративних справ є адміністративними судами.
Зі змісту позовної заяви, при розгляді справи встановлено, що позивачем оскаржується рішення прийняте органом місцевого самоврядування, а саме рішення Слов'янської міської ради.
Відповідно пункту 2 частини 1 статті 22 Кодексу адміністративного судочинства України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.
Оскільки відповідач по справі не є службова чи посадова особа місцевого органу виконавчої влади, то така справа не підсудна окружному адміністративному суду.
Враховуючи викладене, суд вбачає наявність підстав для застосування нормативного припису ст.22 КАС України та передати справу на розгляд за предметною підсудністю до Слов'янського міськрайонного суду Донецької області як адміністративного суду.
Керуючись Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.ст.17-22,160,165, 186,254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд УХВАЛИВ:
Адміністративну справу №805/4563/15-а за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Слов'янської міської ради про скасування рішень Слов'янської міської ради від 29.12.2014 №27-LXXI-6 та №28-LXXI-6, визнання протиправною бездіяльності секретаря Слов'янської міської ради передати на розгляд Слов'янського міськрайонного суду Донецької області.
Ухвала постановлена у нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частини у судовому засіданні у присутності представників сторін 23 жовтня 2015 року.
Повний текст ухвали складено та підписано 28 жовтня 2015 року.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Троянова О.В.