ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
23 жовтня 2015 рокум. Ужгород№ 807/2286/15
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Скраль Т.В., розглянувши матеріали позовної заяви Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Закарпатській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "НАТАСПЕЦТРАНС" про стягнення коштів, -
В С Т А Н О В И В:
21 жовтня 2015 року, Мукачівська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Закарпатській області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "НАТАСПЕЦТРАНС" про стягнення коштів.
Разом із позовною заявою позивач подав клопотання, відповідно до якого просить звільнити його від сплати судового збору повністю, мотивуючи клопотання тим, що ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22 травня 2015 року №484-УШ до Закону України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року №3674-У1 були внесено зміни, в якому в статті 5 (щодо пільги про сплату судового збору) вилучено положення щодо «органів доходів і зборів» як таких, що звільняються від сплати судового збору.
В підтвердження свого клопотання заявником надано суду лист інспекції про те, що кошторисні призначення щодо сплати судового збору за подання документів до суду в Мукачівській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Закарпатській області відсутні.
Розглянувши дане клопотання, суд приходить до висновку, що таке є необґрунтованим та таким, що не підлягає до задоволення з наступних підстав.
Статтею 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
На момент вирішення даного клопотання неможливо встановити та з'ясувати відсутність коштів у заявника станом на момент подачі ним даної заяви, що не дає суду змоги встановити підстави для звільнення відповідача від сплати судового збору, як це передбачено ст. 88 КАС України.
Майновий стан сторони є оціночним поняттям та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану.
Крім того , позивачем у справі є Мукачівська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Закарпатській області яка є суб'єктом владних повноважень, тому обмежене фінансування такої установи не є підставою для звільнення від сплати судового збору.
За таких обставин, вважаю що в даному випадку відсутні підстави передбачені ст. 88 КАС України для звільнення заявника від сплати судового збору за подання ним даної заяви, а тому в задоволенні клопотання заявника про звільнення її від сплати судового збору слід відмовити.
Отже, як встановлено судом, до позовної заяви позивачем не додано квитанції про сплату судового збору.
Законом України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року № 3674-VI врегульовано правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
Судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі виключно через установи банків чи відділення зв'язку (ч.1 ст. 6 Закону України Про судовий збір).
За вказаним законом, статтею 4 передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Звернені до суду вимоги про стягнення коштів безпосереднім наслідком якого є зміна складу майна позивача є майновими, ціна позову складає 369737,00 грн.
З набранням 01.09.15 р. чинності нової редакції Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання суб'єктом владних повноважень до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру становить 1,5% від ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Розмір необхідної до сплати позивачем суми судового збору за подання до адміністративного суду позову майнового характеру повинен складати 1,5% від ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати, а саме - 5546,05 грн.
Реквізити для сплати судового збору в Закарпатському окружному адміністративному суді (за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру) є наступними: призначення платежу: "Судовий збір за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Закарпатський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ 35231455 (суду де розглядається справа)"; реквізити для сплати: банк одержувача: ГУ ДКСУ у Закарпатській області, МФО 812016, рахунок отримувача: 31210206784002, отримувач коштів: УК у м. Ужгород, 22030001, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38015610.
Відповідно до статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Отже, для усунення недоліків, позивачу слід надати в строк до 07 листопада 2015 року документ про сплату судового збору за вимогою майнового характеру в розмірі 5546,05 грн.
На підставі наведеного та керуючись ст. 108 ч.1 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
1.Позовну заяву Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Закарпатській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "НАТАСПЕЦТРАНС" про стягнення коштів - залишити без руху.
2.Надати Мукачівській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Закарпатській області строк до 07 листопада 2015 року для усунення вищезазначених недоліків.
3. Попередити позивача, що у випадку не виправлення недоліків, вказаних в ухвалі про залишення позовної заяви без руху у встановлені судом строки, позовна заява буде повернута позивачеві.
4. Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з ч.3 ст. 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Т.В. Скраль