Постанова № 52802294, 17.09.2015, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.09.2015
Номер справи
804/10712/15
Номер документу
52802294
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 вересня 2015 р. Справа № 804/10712/15 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді ОСОБА_1 розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Головного Управління ДФС у Дніпропетровській області до Публічного акціонерного товариства "Свемон-Дніпро" про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

18.08.2015 року Державна податкова інспекція у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Головного Управління ДФС у Дніпропетровській області звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з Публічного акціонерного товариства "Свемон-Дніпро" за рахунок коштів платника податків з рахунків у банках, що обслуговують платника, на користь держави заборгованість з податку на додану вартість у сумі 470 536, 03 грн. , податку на прибуток у сумі 166 519, 16 грн. , збору за спеціальне використання води у сумі 7 582, 18 грн. у загальному розмірі 644 637, 37 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що підприємство не виконує вимоги чинного податкового законодавства щодо своєчасності сплати податків, у зв'язку з чим існує податковий борг в загальній сумі 644 637, 37 грн. Оскільки податковий борг не погашений платником податків добровільно, то податковий орган просить примусово стягнути кошти в дохід бюджету в рахунок погашення податкового боргу.

Позивач надав до суду клопотання про розгляд справи без участі представника позивача, позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Відповідач, повідомлений належним чином про дату, час та місце судового розгляду, в судове засідання не з'явився, повістка про розгляд справи повернулася на адресу відправника з відміткою пошти «за закінченням строку зберігання». Відповідач причин неявки не повідомив, заперечень на позов не подав.

Відповідно до ч.4 ст. 33 КАС України, у разі відсутності осіб, які беруть участь у справі за такою адресою, вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.

Згідно з ч.4, 6 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів в порядку письмового провадження.

За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.

Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог з огляду на наступне.

Судом встановлено, що Публічне акціонерне товариство "Свемон-Дніпро" (код ЄДРПОУ 23945329) зареєстровано реєстраційною службою Дніпропетровського міського управління юстиції та перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Головного Управління ДФС у Дніпропетровській області з 25.02.1992 р. за № 56 як платник податків та зборів.

Матеріали справи свідчать, що Публічне акціонерне товариство "Свемон-Дніпро" має заборгованість перед бюджетом з податку на додану вартість у сумі 470 536, 03 грн., податку на прибуток у сумі 166 519, 16 грн. , збору за спеціальне використання води у сумі 7 582, 18 грн. у загальному розмірі 644 637, 37 грн.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства врегульовані Податковим кодексом України (далі по тексту ПК України).

Пунктом 16.1 статті 16 ПК України передбачено, що платник податків зобовязаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно з п. 46. 1 ст. 46 ПК України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді (п. 49.2 ст. 49 ПК України).

Згідно з п.п. 49.18. ст. 49 ПК України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:

календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Відповідно до п. 54. 1 ст. 54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом (п. 57.1 ст. 57 ПК України).

Відповідачем було подано до податкового органу на виконання цих норм :

-декларацію з податку на прибуток від 02.03.15 (строк сплати- 11.03.15) №9081511275 на суму 21267,00грн, поданої засобами електронного звязку;

-декларацію з податку на прибуток від 03.03.14 (строк сплати- 11.03.14) №9091176522 на суму 145253,00грн, поданої засобами електронного звязку;

- податкову декларацію збору за спеціальне використання вод від 12.05.15 (строк сплати-20.05.15)№9093284819 на суму 1896,81грн, поданої засобами електронного звязку;

-податкову декларацію збору за спеціальне використання вод від 09.02.15 (строк сплати- 19.02.15)№9080557791 на суму 2003,24грн, поданої засобами електронного звязку;

-податкову декларацію збору за спеціальне використання вод від 13.05.14 (строк сплати-20.05.14) №9026769512 на суму 2076,47грн, поданої засобами електронного звязку;

-податкову декларацію збору за спеціальне використання вод від 10.02.14 (строк сплати-19.02.14) №9090346355 на суму 1652,38грн, поданої засобами електронного звязку;

-декларацію з податку на додану вартість від 17.06.15 (строк сплати- 30.06.15) №9126504457 на суму 12708,00грн, поданої засобами електронного звязку;

-декларацію з податку на додану вартість від 14.05.15 (строк сплати- 30.05.15) №9095265587 на суму 5670,00грн, поданої засобами електронного звязку;

-декларацію з податку на додану вартість від 08.04.15 (строк сплати- 30.04.15) №9062372856 на суму 4888,00грн, поданої засобами електронного звязку;

-декларацію з податку на додану вартість від 18.03.15 (строк сплати- 30.03.15) №9042324305 на суму 3567,00грн, поданої засобами електронного звязку;

-декларацію з податку на додану вартість від 19.02.15 (строк сплати- 02.03.15) №9018238777 на суму 4112,00грн, поданої засобами електронного звязку;

-декларацію з податку на додану вартість від 20.01.15 (строк сплати- 30.01.15) №9078556487 на суму 11966,00грн, поданої засобами електронного звязку;

-декларацію з податку на додану вартість від 04.12.14 (строк сплати- 30.12.14) №9070219986 на суму 9405,00грн, поданої засобами електронного звязку;

-декларацію з податку на додану вартість від 18.11.14 (строк сплати- 30.11.14) №9066813499 на суму 12482,00грн, поданої засобами електронного звязку;

-декларацію з податку на додану вартість від 20.10.14 (строк сплати- 30.10.14) №9060409139 на суму 13633,00грн, поданої засобами електронного звязку;

-декларацію з податку на додану вартість від 17.09.14 (строк сплати- 30.09.14) №9053177105 на суму 12091,00грн, поданої засобами електронного звязку;

-декларацію з податку на додану вартість від 06.08.14 (строк сплати- 30.08.14) №9045118261 на суму 15494,00грн, поданої засобами електронного звязку;

-декларацію з податку на додану вартість від 09.07.14 (строк сплати- 30.07.14) №9038919315 на суму 29612,00грн, поданої засобами електронного звязку;

- уточнюючого розрахунку від 09.07.14 (строк сплати- 09.07.14) №9038901841 на суму 2210,00грн, поданої засобами електронного звязку;

- уточнюючого розрахунку від 01.06.13 (строк сплати- 09.07.14) №9038901841 на суму 73660, 00 грн, поданої засобами електронного звязку;

-декларацію з податку на додану вартість від 16.06.14 (строк сплати- 30.06.14) №9034079470 на суму 9370,00грн, поданої засобами електронного звязку;

-декларацію з податку на додану вартість від 14.05.14 (строк сплати- 30.05.14) №9027233732 на суму 43452,00 грн, поданої засобами електронного звязку;

-декларацію з податку на додану вартість від 15.04.14 (строк сплати- 30.04.14) №9020429131 на суму 97649,00 грн, поданої засобами електронного звязку;

-декларацію з податку на додану вартість від 14.03.14 (строк сплати- 30.03.14) №9013229133 на суму 19354,00 грн, поданої засобами електронного звязку;

-декларацію з податку на додану вартість від 18.02.14 (строк сплати- 02.03.14) №9007608186 на суму 7095,00 грн, поданої засобами електронного звязку;

-декларацію з податку на додану вартість від 16.01.14 (строк сплати- 30.01.14) №9087487047 на суму 55267,00 грн, поданої засобами електронного звязку;

-декларацію з податку на додану вартість від 17.12.14 (строк сплати- 30.12.13) №9081180355 на суму 27438,00 грн, поданої засобами електронного звязку.

У разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Відповідно до підпункту 58.1 ст. 58 ПК України у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.

До податкового повідомлення-рішення додається розрахунок податкового зобов'язання та штрафних (фінансових) санкцій.

Форма та порядок надіслання податкового повідомлення-рішення і розрахунку грошового зобов'язання визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Згідно з підпунктом 58.2 ст. 58 ПК України податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) за кожним окремим податком, збором та/або разом із штрафними санкціями, передбаченими цим Кодексом, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на такий контролюючий орган, та/або пенею за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

У разі зменшення (збільшення) контролюючим органом суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платнику податків надсилаються (вручаються) окремі податкові повідомлення-рішення

Судом встановлено, що Державною податковою інспекцією у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Головного Управління ДФС у Дніпропетровській області було винесено :

- податкового повідомлення-рішення від 17.06.14 (строк сплати- 03.09.14) №0008131501 на суму 920,72грн, винесеного за результатами акту перевірки від 26.05.14 №3293/1501/23945329 (ППР направлено поштою, вручено 27.06.14);

податкового повідомлення-рішення від 17.06.14 (строк сплати- 03.09.14) №0008121501 на суму 995,42грн, винесеного за результатами акту перевірки від 26.05.14 №3293/1501/23945329 (ППР направлено поштою, вручено 27.06.14);

Судом встановлено, що відповідач в адміністративному або судовому порядку повідомлення-рішення не оскаржував.

Відповідно до п.129.1 ст. 129 Податкового кодексу України після закінчення встановлених Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

На виконання цієї норми податковим органом було нараховано пеню у розмірі 20058, 94 грн.

Згідно з підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 ПК України, податковий борг - сума грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання.

У встановлені законом строки відповідач не сплатив узгодженні податкові зобовязання , що призвело до утворення податкового боргу по податку на додану вартість у сумі 470 536, 03 грн. , по податку на прибуток у сумі 166 519, 16 грн. , збору за спеціальне використання води у сумі 7 582, 18 грн.

Згідно з пунктом 59.1 статті 59 Податкового кодексу у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобовязання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу.

На виконання цієї норми відповідачу направлено податкову вимогу форми "Ю" № 300-15 від 01.10.2013 року , яка була вручена відповідачу 10.10.2013р.

Доказів оскарження податкової вимоги позивача судом не встановлено.

Позивачем надано розрахунок, відповідно до якого у Публічного акціонерного товариства "Свемон-Дніпро" існує заборгованість по податку на додану вартість у сумі 470 536, 03 грн. , по податку на прибуток у сумі 166 519, 16 грн., збору за спеціальне використання води у сумі 7 582, 18 грн.

Таким чином, заборгованість по сплаті податків є узгодженою, вона не скасована і не списана податковим органом.

Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до підпункту 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Згідно пункту 95.2 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Відповідно частини 1 пункту 95.3 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду.

Згідно до пункту 95.4 статті 95 Податкового кодексу України контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

З огляду на те, що заборгованість платника податку не погашена у встановленому законом порядку, позов підлягає задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Головного Управління ДФС у Дніпропетровській області до Публічного акціонерного товариства "Свемон-Дніпро" про стягнення заборгованості - задовольнити.

Стягнути з Публічного акціонерного товариства "Свемон-Дніпро" (49050, Дніпропетровська область, м.Дніпропетровськ, вул.Володі Дубиніна, б.6, код ЄДРПОУ 23945329) на користь бюджету податкову заборгованість по податку на додану вартість у сумі 470 536, 03 грн. (чотириста сімдесят тисяч п'ятсот тридцять шість гривень 03 коп.)

Стягнути з Публічного акціонерного товариства "Свемон-Дніпро" (49050, Дніпропетровська область, м.Дніпропетровськ, вул.Володі Дубиніна, б.6, код ЄДРПОУ 23945329) на користь бюджету податкову заборгованість по податку на прибуток у сумі 166 519, 16 грн. (сто шістдесят шість тисяч п'ятсот дев'ятнадцять гривень 16 коп.)

Стягнути з Публічного акціонерного товариства "Свемон-Дніпро" (49050, Дніпропетровська область, м.Дніпропетровськ, вул.Володі Дубиніна, б.6, код ЄДРПОУ 23945329) на користь бюджету податкову заборгованість зі збору за спецальне використання води у сумі 7 582, 18 грн. ( сім тисяч п'ятсот вісімдесят дві гривні 18 коп.)

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна, скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя ОСОБА_1