У Х В А Л А
про повернення апеляційної скарги
Справа № 822/5088/15
26 жовтня 2015 року
м. Вінниця
Суддя-доповідач Вінницького апеляційного адміністративного суду Мельник-Томенко Ж. М., перевіривши матеріали апеляційної скарги Державної податкової інспекції у м.Хмельницькому на ухвалу Хмельницького окружного адміністративного суду від 16 вересня 2015 року у справі за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у м.Хмельницькому до Управління по боротьбі з організованою злочинністю УМВС України в Хмельницькій області про припинення юридичної особи,
В С Т А Н О В И В :
відповідно до ухвали Хмельницького окружного адміністративного суду від 16 вересня 2015 року повернено позовну заяву.
Не погоджуючись із судовим рішенням, позивач оскаржив його в апеляційному порядку.
Встановивши невідповідність апеляційної скарги вимогам ч. 6 статті 187 КАС України, Вінницьким апеляційним адміністративним судом відповідно до ухвали від 02 жовтня 2015 року залишено апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м.Хмельницькому без руху. З матеріалів справи вбачається, що позивач отримав копію зазначеної ухвали суду 12.10.2015 року. На адресу суду від позивача надійшло клопотання про звільнення від сплати судового збору.
Однак, Постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України "Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI "Про судовий збір" від 23.01.2015 № 2 судам роз'яснено, що якщо бюджетні установи діють як суб'єкти владних повноважень, то обмежене фінансування такої установи не є підставою для відстрочення чи звільнення від сплати судового збору.
Отже, відсутність бюджетного фінансування не є підставою для звільнення скаржника від законодавчо встановленого обов'язку зі сплати судового збору, оскільки відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України від 22 травня 2015 року № 484-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Вказана правова позиція також висловлена в ухвалі Верховного Суду України від 28.09.2015 року у справі №21-549а15, ухвалах Вищого адміністративного суду України від 13.10.2015 року у справі № К/800/43388/15 та від 05.10.2015 року у справі № К/800/42297/15.
Крім того, виключення органів державної влади з числа суб'єктів, що звільняються від сплати судового збору мало на меті дисциплінувати їх у відносинах із судами та унеможливить зловживання ними своїми процесуальними правами, зокрема, у випадках безпідставного звернення до судів та безвідповідального оскарження судових рішень з огляду на саму лише безкоштовність звернення до суду, про що зазначено у пояснювальній записці до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору".
У зв'язку з наведеним, клопотання Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому про звільнення від сплати судового збору задоволенню не підлягає.
Відтак, позивач у встановлений в ухвалі від 02.10.2015 року строк, не усунув недоліки апеляційної скарги.
Згідно з частиною третьою статті 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу, у відповідності до яких апеляційна скарга підлягає поверненню скаржнику.
З урахуванням вказаного, керуючись ч. 1, 3 ст. 108, ст. 187, ч. 3 ст. 189 КАС України,
У Х В А Л И В :
1. Відмовити в задоволенні клопотання Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому про звільнення від сплати судового збору
2. Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м.Хмельницькому на ухвалу Хмельницького окружного адміністративного суду від 16 вересня 2015 року у справі за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у м.Хмельницькому до Управління по боротьбі з організованою злочинністю УМВС України в Хмельницькій області про припинення юридичної особи повернути особі, яка її подала.
3. Копію ухвали про повернення апеляційної скарги із доданими до скарги матеріалами (крім апеляційної скарги) направити особі, яка подала апеляційну скаргу. Іншим особам, які беруть участь у справі, надіслати копію ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена в касаційному порядку відповідно до ст. 212 КАС України.
Суддя-доповідач Мельник-Томенко Ж. М.